На 6 месеца сме, а още не сме ходили на ортопед

  • 1 361
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 677
Ако педито се усъмни в нещо,ще те прати.

Тъй де. Не се шашкай. Wink

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Не се панирай сега....... Hug
Хайде за твое успокоение да ти кажа, че аз заведох Петър на ортопед за първи път на 6 месеца. Разликата е, че аз знаех, че задължителните прегледи са в 1 и 4 месец. И какво като знаех? Нашата педи все казваше, ама аз нали ги гледам, за какво се притесняваш. И аз отлагах и отлагах.....Слава Богу  на детенце всичко си му беше ОК.....
Най-вероятно изобщо нямаш място за притеснение, но ние майките сме такива..... и аз се разпъвах от притеснение.....
Така, че не отлагай повече и идете за да си и ти по-спокойна....

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Големият ми син е на 6 г. и не е ходил на ортопед.
Малкият е на 1 г. и също не съм го водила.
Не е защото нехая за здравето на децата, а защото вярвам на педиатърката ни. Тя ги преглежда всеки месец и следи за всяка нередност.

# 18
  • Мнения: 2 039
И ние не сме били на ортопед  newsm78

# 19
  • Мнения: 6 029
не съм водила нито щерката, нито бебето на ортопед.

# 20
  • Канада
  • Мнения: 494
И ние не сме били на ортопед.Тук за такъв преглед въобще не става и въпрос дори!И понеже аз постоянно чета,реших да питам нашия педиатър,няма ли най накрая да ни прати на ортопед,а той ме изгледа странно Embarassed
Щом имаш вече час-заведи малката сладкишка,ама едва ли имаш място за притеснение!Просто се успокои-както виждаш,много от бебоците не са ходили на оптопед,пък са здрави! Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 1 427
Заведи детето сега-поискай направление от педиатъра, и беж на ортопед! Wink

# 22
  • Варна
  • Мнения: 617
Аз водих дъщеря ми на ортопед на 2 месеца, но само защото педиатърката каза, че има разлика в кожните бедрени гънки. Оказа се, че здравната каса поема само изследване с рентген (а то не е полезно) а ако искам с ехограф- си плащам.Ние си платихме. Слава богу, проблеми нямаше, само трябваше да правим гимнастика, като сменяме памперса (краченцата се натискат към леглото както са си свити-в посока отвеждане). Успех и по-спокойно!

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Синът ми е на почти 9(девет) години и още не е посещавал такъв лекар. Просто не се е налагало. Прав и здрав е.Не съм чула да има такова задължително изискване за преглед при ортопед, макар да чета тук, че много майки си водят бебетата.
Малката също не съм я водила. Ако има нещо нередно, мисля би следвало личният да ни обърне внимание и да ни изпрати.

# 24
  • Мнения: 413
Не знам как е при вас, но тук в Пазарджик на 1 месец дават направление за ортопед (гледат на ехограф) и след това на 6 месеца отново (правят рентгенова снимка на таз).Много ме очудва че в другите градове не е така. newsm78

# 25
  • Мнения: 4 621
Не съм я водила на ортопед, по причина че имам доверие на педиатъра ни, според който при Яна всичко е наред и не е имало нужда Hug

# 26
  • Мнения: 1 230
Не знам как е при вас, но тук в Пазарджик на 1 месец дават направление за ортопед (гледат на ехограф) и след това на 6 месеца отново (правят рентгенова снимка на таз).Много ме очудва че в другите градове не е така. newsm78

 При нас всичко е на ехограф в месеците, които описваш (за Пловдив става въпрос).
Не разбирам лекарите, които спестяват това направление при положение, че се поема изцяло от Здравна каса. Малко деца имат такъв проблем, но ако не бъде забелязан навреме се изисква доста продължително и тежко лечение.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 773
ние ходихме на ортопед още на 40 дена, той каза че ако има нещо се ходи и 4 месец.тъй като ние бяхме добре, профилактичния /но не задължителен е 8 месец/. незнам защо толкова хора не са си водили децата, след като още преди 30 г. са ме водили /3 месец/ и е било задължително.

Общи условия

Активация на акаунт