Бременни чужбински мами - 12

  • 15 838
  • 273
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 593
Сонитка, и Фата Моргана, какви са тези преводи дето ги правите бе  Shocked - че от италиански и холаднски, та шведски, разбивате ме ей, умни мацки си имаме тука (кака ви Джена не владей друго освен ингилизки и чат пат дойч, колкот да си поискам една вода  Embarassed)

Аз пола на моят бебо го разбрах още 8мата седмица с кръвен тест. Момче рекоха, момче ште биде  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 2 825
Плами, добре дошла сред нас, лека и безпроблемна бременност до края  Hug
Много поздрави на любимото ми островче  Heart Eyes Ние живяхме там почти 2 години и много ми липсва на моменти.
 За пола на бебето, на нас в 12 седмица ни казаха момче, но в 16 го смениха на момиче... аз уж за мома се глася, но не съм изключила изцяло, че може и момък да излезе. Мъжо в началото се настрои за момче, 2 дена му трябваха да превключи на момичешка вълна и сега се надявам да няма грешка, че яко се е потопил в розовото  Mr. Green и само за принцесата говори, че да няма разочарования накрая... Whistling обяснявам аз, че може и да се сбърка, ама то упорито и не ми вярва...

Аз мойта мама от сега я подготвям като се чуваме, че все пак аз ще командвам парада  Mr. Green досега мрънкаше, тя колко бебета отгледала, аз да не съм и обяснявала и тн.. ама преди два дена тържествено обеща да слуша като дойде  Wink каза ми, че дори смята, че няма да имам нужда от нея за бебето, щяла съм да се справя, но все пак ще дойде. Докато стигнем до тук и повярва, че вече сме големи и разумни, а не лапещаците от преди 6 години, бая зор видях ...

Моя мъж ще трябва да работи и през първите дни от появата на бебка... Бизнеса е наш и изисква нон стоп контрол  Tired  виждам, че му е тъжно, че ще трябва да дели това специално време с работата,но няма голям избор  Sad

# 47
  • Мнения: 68
Здравейте мили дами ,
Очарована сам от топлия прием и ви благодаря ! Радвам се, че ще има с кого да си говоря на тези теми защото тука нямам и много приятели, а с моите в БГ не искам да се превръщам във вечно говореща за "неродения Петко", а то все на там отива разговора ...те просто са на друга вълна  Party За пола на бебето не ми казаха със сигурност защото то много се въртеше и докторката не беше сигурна. Само "пусна мухата" че може би ще е момче и таткото се ухили като "ряпа" веднага. Както чувам от вас обаче май само кръвния тест е сигурен, но пак резултатите от него ще ги взема в понеdелник.
Благородно ви завиждам на всички, че ще идват майките ви на помощ, моята няма да може да дойде а и аз не искам да се прибирам и да лишавам таткото от удоволствието да помага, трябва да се справя сама и знам колко ще ми е трудно, тоооолкова много въпроси и неизвестни имам, че 4ак се плаша на моменти. Уж съм интелигентна жена, а понякога се притеснявам дали ще се справя и дали психиката ми ще е същата след това  Joy

# 48
  • Мнения: 1 854
Здравейте, моми4ета Hug

Tsugumi и аз сьщо приемам 4е пола може да поднесе изненада в последния момент(особено ако са казали моми4енце)..така 4е нашето моми4енце може и мьжко да се окаже.Затова не сьм прекалявала с розови дрешки Mr. Green
Аз за кьпането сьщо ще раз4итам на мьжьт ми, но смятям и сама да се престрашавам.Имам "плаваща вьзглавни4ка" (Easy bath), която е от 3-8 кг и бебето при кьпане може да си лежи в нея и да се облива с вода.Една приятелка ми я препорь4а и сподели, 4е дьщеря и умирала за нея и свьршила страхотна работа.
rien, да така е...мрьсните думи4ки се попиват най-бьрзо.Моят мьж знае и цели изрази "духай супата", но са го нау4или бг.му приятели, аз вина нямам Embarassed
Относно коли4ките Хартан, се рових преди известно време из старите теми вьв Форума.Провери с тьрса4ката.Писали са и за Хартан.Добри са им ревютата, но по мое мнение са много обемни.Аз предпо4итам нещо по леко и малогабаритно.Пьк и при нас в Холандия ги няматака масово, а аз искам да видя преди да купя(Хартан сьм виждала, но в Германия и то на улицата), затова не сьм се задьлбо4авала в тази марка.
fata morgana, вие Хартан-а откьде го взехте?Аз по бебешките магазини тук не успях да го видя.
За Куини..ние си бяхме резервирали Спиди(2007 модел), но се отказах.Не искам да разо4аровам другите моми4ета, които ве4е са купили от Куини или са решили да го направят, но има толкова противоре4иви мнения, негативни коментари, както и бях свидетел как пред мен в един бебешки магазин една мама вьрна Купини Buzz (спряло да се движи, блокирали колелета Shocked), а продава4ката не спря да вдига рамене и да повтаря, 4е имали такива проблеми с Куини.Пьк за маневриране в центьра на някой по-голям град,особено ако е по пренаселено е сьщо трудно(в 4астност за триколките Спиди,защото предното колело стьр4и доста напред).За сервиза сьщо разбрах,4е е ходене по мьките.Но пак повтарям,4е аз ли4ен опит нямам от тази марка.
Dezita, мери 2 пьти, режи 1, наистина проверете по задьлбо4ено.На немския пазар имате пове4е разнообразие отколкото при нас в Холандия.Успех в избора!
А за глада - хапвай, но както казваш ако те избива на тестено, поне гледай да не е разни дюнери и бели хлябове Mr. Green.
За бащинството и отпуската - и моя мьж няма да има тази вьзможност за свободни дни Cry., но затова пьк майка ми ще е около мен.
Клара и нашия бьдещ тате ще е така, но нали ще си има бебка мама, пьк и докато е сьвсем малко 4ове4ето спи по4ти през цялото време Grinning
plamplam, вьпреки 4е и моята майка ще идва, и двете с нея имаме толкова вьпроси(аз като новак, а тя като позабравил как се гледа бебе или спомнящ си, но колебаещ се, заради новостите на сьвремието).При някой семейства пьк е по-добре ако са сами с новороденото..по интимно, по задушевно е.Дори някой баби не издьржат на напрежението(дрезги с дьщерите си) и си трьгват по-рано.Така, 4е както казват всяко зло за добро.Вси4ко ще се нареди, ще действаме според обстоятелствата HugЕдна позната ми разказва, как преди да и се роди бебето, майка и уверено я сьветвала за кьпането и какво се прави, но като се родила, бабата се уплашила да не сгафи нещо и отказала да го кьпе..хехе

Хубав ден на вси4ки  bouquet


Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 15:37 от Оранжево небето

# 49
  • Мнения: 3 388
Привет мацки   bouquet Аз съм на лаптопа на свекър ми, надявам се да излязат моите писания на български, не тук няма ницо инсталирано от моите работи  Sunglasses
Тази сутрин ходих на вагинален и ректален тампон. 4аках сто 4аса в тази безумна болница, накрая тази идиотка така ме бръкна казвам ви свят ми се зави, сега не мога да пискам, ципе ми и е някакъв ужас. Такъв хаос, такава дезорганизация скоро не бях виждала  ooooh! Тотално се отаказах да раждам там и 6е си раждам в болницата до нас, която е нова, персонала е лубезен и с бременните са мног мили.
Сега оставих колата да оправят едната светлина, 4е все ми изгаря и после це вземам мъжо от работа и 6е ходим на аперитиво с едни приятели.
Джена, Фата Моргана, аз от 6ведски хал хабер си нямам  Mr. Green Знам само италиански, английски, малко руски и немски (колкото и аз вода да поискам)  Sunglasses Представител съм за Италия на една организация за преводи и координирам работата тук. Ареа менаджер, дето му викат  Mr. Green Ина4е, ли4но аз правя преводи само от италиански към бг, понякога и от бг към ит. То4но миналата седмица едва намерих превода4 от холански и 6ведски, ако знаех можех да се обърна за първия към Фата Моргана  Crazy
Моят мъж е на новата работа от месец, така 4е няма да може да си стои вкъ6и с нас с бебо  Confused Но има право да си вземе 3 дни, т.нар.патернита'  Laughing
Моята мама ми показва някои от пукупките на камерата онзи ден .... ееехх, разтопих се  Crazy
Голяяяяям зор на тази клавиатура  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 1 854
Сьжалявам Сонита за болката и 4акането които си преживяла.А защо не отиде в болницата до Вас?
Аз сьщо смених болницата и сьм доволна най-накрая!А за какво се прави този вагинален и ректален тампон и задьлжителен ли е? Embarassed
Ихааа, бебешки покупки Heart Eyes.Браво на мама HugКажи какво е купила?В БГ разбрах, 4е дрешките са по-скьпи.По този повод решихме с майка ми да не купуваме оттам.Само ми взе някой неща които са по-евтини,например вьпросните рькави4ки предпазващи от драскотини по лицето при новородените, някаква пелена, която била мн.красива и по описанието тук такава не видях да има,устройство против комари за бебета и вьпросния "Бо4ко".Кажи ако има още нещо което си заслужава да порь4вам докато е време Wink

За решилите да кьрмят, в4ера открих нов продукт на нашия пазар, който е американски http://www.utterlyyours.com/ - вьзглавни4ка подложка под гьрдата за кьрмене.Някоя от американските мами да каже ако знае нещо или е 4ула дали влизат в употреба.Струва ми се практи4на..щом е hands free..хехе

# 51
  • Мнения: 3 388
Небенце, в тази болница работи моят ли4ен гинеколог и ме прати там, уж за хубаво. Там правят и епидурал ( който съ6о се оказа не много сигурен оба4е за август месец). Говорим за една от найГолемите болници тук, прави си сметката  Confused
Тази до нас е поМалка, но все пак там правят дори мозъ4ни операции, така 4е е все пак достатъ4но добра, а и отделението за новородени много го хвалят. Хората се лубезни изклу4ително много, 4исто и подредено е, ново и организирано. Никой няма да те остави в коридора (6ото няма място  Rolling Eyes)да се мъ4и6 при родилните болки, както се слу4ва в големите и прехвалени болници в Милано, като тази, в която бях днес.
Ина4е тампона показвал някакъв вирус, който го имали обикновено 20 до 30 % от бременните. Лекува се, за да не се зарази после бебето.
Мама е купила онези пелени бархетени и тензухени, за които се говори така много във форума  Laughing Дано вър6ат работа. Доста дре6ки е взела, портбебе, ей такива не6а  Crazy На мен ми е направила хубави златни бижута, намаза и мамата на бебо  Flutter Mr. Green Да, поръ4ала съм Бо4ко и Здраве, разни други не6а за мен, една приятелка на баба ми пък е оплела разни дре6ки  Grinning
И аз приемамм нови идеи, докато тръгне май4ето има о6е 2 седмици ... Олеее, а откога не сме се виждали  Heart Eyes

# 52
  • Canada
  • Мнения: 231
За решилите да кьрмят, в4ера открих нов продукт на нашия пазар, който е американски http://www.utterlyyours.com/ - вьзглавни4ка подложка под гьрдата за кьрмене...
Не съм го виждала това нещо, но ще се огледам този уикенд. Не знам защо, но съм скептично настроена... Прави ли ви впечатление колко ненужни неща се предлагат на пазара с рекламата как точно това ви трябва? Уморих се да отгатвам кое наистина би ми трябвало и кое - не. Tired
Добре дошла на plamplam! Лека бременност ти желая! При нас също няма да идва никой да помага, ще ти кажа скоро как е  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 610
Десита знае, че съм голям фен на Куини, тикала съм всякакви, това е природно чудо. Само да е по малка като се сгъне няма да е зле.

Небето, ето ти един немски алтернативен продукт - Възглавница за кърмене. Има алтернативно приложение да ти поддържа шкембето, но вие сте всички напред доста, сигурно сте измислили вариант. Та тази stillkissen, я има всяка германка. И аз си купих вече
Ето снимки

# 54
  • Мнения: 1 593
за количките - и аз харесвам много Куинито, но по същите съображения си купих друга (май и Небенцето нея си е закупило  Mr. Green ), аз баяджат колички попробвах, но и моите изисквания бяха 1001 и само тази ставаше  yes

за възглавницата за кърмене, аз такава съм купила - имам чувството, че всяка майка в Щатите я има - кълнат се в нея - да видим...
http://www.boppy.com/

(оф пак съм на летище и пак ми е отложен полета  #Cussing out )

# 55
  • Мнения: 1 610
Е Джена, тя е подобна доколкото виждам. Хубави са понеже няма да се навеждаш като кърмиш и няма да си изкривяваш гърба. Нито като културистка да държиш бебето на високо...
Леко чакане!

# 56
  • Мнения: 1 199
Здравейте мами!
Ами аз две бебета съм кърмила успошне и най-обикновена възглавница за собствената ми главица ми свърши прекрасна работа. Много важно за кърменето е да седите на удобен футьойл/стол с облегалки за ръцете. Аз сега в спалнята нямам такъв и май трудно ще намеря място,  ама трябва да опитам. Слагам си ръцете удобно на  облегалката, отпускам си добре гърба, слагам си възглавницата отдолу (под десния лакът със сигурност) и вече имам всички условия за кърмене. На нас апартаментът вече ни се напълни от предмети, и без това гледам да разкарвам, ама в същото време гледам да си спестявам излишни нови предмети. Направо ме убиват - имало машинки за стерилизиране на шишета:shock: Ами че за какво ми е тази машинка, че и място трябва да й търся - взимам си една тенджерка, изварявам във вода 10 минути и готово.

# 57
  • Мнения: 1 593
ама в същото време гледам да си спестявам излишни нови предмети. Направо ме убиват - имало машинки за стерилизиране на шишета:shock: Ами че за какво ми е тази машинка, че и място трябва да й търся - взимам си една тенджерка, изварявам във вода 10 минути и готово.

Aз по същия повод съм си купила специални торбички за микровълнова - хвърляш шишето вътре с малко вода и за 1-2 мин е стерилизирано. Най-хубавото е, че торбичките не заемат място и се хвърлят след 20 употреби. Мисля и много много да не се престаравам със стерилизирането, само за първите месец два, да не свиква на твърде стерилна обстановка  Laughing

# 58
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
Благородно ви завиждам на всички, че ще идват майките ви на помощ, моята няма да може да дойде а и аз не искам да се прибирам и да лишавам таткото от удоволствието да помага, трябва да се справя сама и знам колко ще ми е трудно, тоооолкова много въпроси и неизвестни имам, че 4ак се плаша на моменти. Уж съм интелигентна жена, а понякога се притеснявам дали ще се справя и дали психиката ми ще е същата след това  Joy

Добре дошла и от мен,  Plampalm Simple Smile

И аз като теб съм се притеснила страшно, а хайде да си кажа и големия "кошмар" ... майка ми май не е много ентусиазирана да дойде за раждането /има си толкова проблеми и отговорности в БГ жената, а и май просто я е страх/, че скъпият почна много доволно да прави сметка как неговите ще дойдат да помагат първите месеци!!!!!!!!! или поне майка му Shocked

Аз все си позамълчавах, но онзи ден не издържах и рекох, че точно в периода на най-голямо напрежение няма да ми е до свекърва  Whistling Не ме разбирайте погрешно, тя е много приятна жена, но аз дори и майка ми не мога да си представя как така месеци би могла да живее с нас ... Та мислите ли, че ще можем и сами /сама, защото таткото ще работи, няма как, ако искам да остана 2-3 месеца вкъщи newsm78

# 59
Zdraveyte бг мами!
Кои сме тези, които ще раждаме малки лъв4ета?
Нашето мом4енце е предвидено за 4 август.
С поздрав, Диа

Общи условия

Активация на акаунт