Рецепти за млечни, плодови, шоколадови и прочие кремове (:

  • 2 086
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 511
Много моля всички тук събрани кулинарни изкусителки да споделят рецептите на любимите си кремове.
Яде ми се нещо леко, което болната ми фантазия си представя като: напоени в кафе бисквити сгушени между два  пласта пухкав крем. Но какъв аджеба да е тоз крем. newsm78
Оня ден се опитах за пореден път да направя млечно- плодов крем на детето, тъй като тя не вкусва никакъв суров плод. Претърпях страшен провал Embarassed
Ако някой може да ми каже рецепта за крем Тирамису ще го разцелувам   bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 511
AniKar, благодаря ти много   bouquet Hug
Извадих си някои рецепти, в най- скоро време ще забъркам!
 Hug

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
най-лесният крем, който правя, е пасиран плод с разбита сметана и извара (изварата при мен е по-различна, прилича на крема сирене).

взимам около 100 мл сметана и я разбивам с 1-2л. захар. като стане пухкава добавям изварата (сиренето) пак разбивам до хомогенност. после банан на парченца или ягоди, или дребни горски плодове...
по желание слагам и малко шоколадови стърготини.

преди имаше рецепта във форума за крем с ягоди, сметана и маскропоне ако не се лъжа. дано някой даде линка, че не помня как се казваше кремчето.

лека става и торта от бишкоти и желирано кисело мляко с плодове.

  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 591
и аз исках да подсетя за желираното кисело мляко с плодове! става страхотно и си сигурна, че няма консерванти  Peace

но преди няколко дни правих с пъпеш и стана много гадно  Sick

# 5
  • Мнения: 1 797
И киви с кисело мляко не е добра комбинация  Sick

# 6
  • Мнения: 511
asyalein, много добре звучи ще го пробвам   bouquet

и аз исках да подсетя за желираното кисело мляко с плодове! става страхотно и си сигурна, че няма консерванти  Peace

но преди няколко дни правих с пъпеш и стана много гадно  Sick

За това не се бях сещала, лесно за изпълнение- задължително ще го направя за Ния тя обича кис. мляко, дано яде и плодовете, че вече в чудо се виждам, дори и на най- сладкия плод се мръщи Thinking

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Вече на няколко пъти правя този крем,който след приготвянето му го изсипвам върху пандишпанов блат или бишкоти.
3-4 добре узрели праскови,обелени и нарязани на дребно
3-4 сл захар
1 кофичка кисело мляко
200 мл течна сладкарска сметана
1 желатин-10 гр,предварително разтворен във вода
Прасковите се посипват със захарта и с няколко лъжички от киселото мляко се пасират,след което се добавя останалото кисело мляко.Сметаната се разбива и към нея се добавя млечно-прасковената смес.Прибавя се и желатина,разбърква се добре.Така приготвената смес се изсипва върху пандишпанов блат от 3 яйца,2/3 чч захар и 2/3 чч брашно+1/2 бакпулвер,може леко да се сиропира, или върху блат от бишкоти.Оставя се за 2-3 часа в хладилник.Много приятен и свеж сладкиш.

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
  bouquet

# 9
  • У дома
  • Мнения: 1 741
И аз да се науча

# 10
  • Русе
  • Мнения: 410
Ето едно мързеливо кремче от снощи.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=153520&photo=55

разрез
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=153520&photo=56


- 3 кисели млека
- 3 п. желанит
- компот от кайсии
- компот от ягоди
- 50 гр. стафиди
- захар на вкус

- 1 ред - червен- 1 кисело мляко + 3 с.л. захар + 1 п. желатин /разтопен и охладен/ + пасирани ягоди от компот /без сока/
- 2 ред - бял - 1 кисело мляко + 3 с.л. захар + 1 п. желатин + стафидите
- 3 ред - оранжев - 1 кисело мляко + 3 с.л. захар + 1 п. желатин /разтопен и охладен/ + пасирани кайсии от компот /без сока/
Реди се във форма за кекс или каквато искате. След като се сложи първата смес, се оставя в камерата да стегне и чак след това върху нея се излива втората смес и т.н. Престоява няколко часа в камерата, а след това стои в хладилник.

Забележка: Аз ползвах някакъв измислен желатин, затова препоръчвам на д-р Йоткер - по-надежден е.

Общи условия

Активация на акаунт