AM с/у киселото мляко

  • 1 190
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
Та въпроса ми е, с какво бихте предпочели да храните, ако имате възможност да избирате..т.е. бебчето е достатъчно голямо да приема кисело мляко. Бихте ли продължили с АМ, тъй като е обогатено с витамини, минерали и т.н. или ?

# 1
# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Бебето трябва да е над година за да е достатъчно голямо за кисело мляко.
Давала съм кисело мляко, но не като основна храна.

# 3
  • Мнения: 1 897
Аз все още всяка вечер преди сън давам АМ.Предлагам и кисело мляко от време на време за разнообразие, но на този етап не бих заменила изцяло АМ с кисело.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Ще давам АМ докато дъщеря ми иска,не мисля,обаче,че тя ще иска до първи клас Mr. Green

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Давам кисело мляко за следобедна закуска. И то след като стана на 11 месеца
Стиви все още пие сутрин и вечер АМ.
Както си казала, обогатено е с желязо, минерали, които в киселото мляко ги няма.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 907
Предпочитам АМ пред киселото мляко. Давам и кисело мляко разбира се, но не всеки ден, през ден - два за следобедна закуска с бисквити. А АМ пие всяка вечер за лека нощ  Mr. Green .

# 7
  • Мнения: 27 524
Да, бих давала с радост до 3 годинки АМ. Но той отказа и сега набива много кисело мляко. Пак съм доволна  Peace

# 8
  • Мнения: 707
ЗаЩо трябва да се иzбира между двете млека? Какво пречи да се дават и двете? Освен това киселото мляко се дава след годинката, а от тогава трябва да се въведе и прясното мляко. А то въведе ли се е по-добре да не се дава АМ (това според педиатър).
Всеки сам реШава zа детето си.

# 9
  • Мнения: 24 467
ЗаЩо трябва да се иzбира между двете млека? Какво пречи да се дават и двете? Освен това киселото мляко се дава след годинката, а от тогава трябва да се въведе и прясното мляко. А то въведе ли се е по-добре да не се дава АМ (това според педиатър).
Всеки сам реШава zа детето си.

Пък защо след навършена годинка да предпочета прясното мляко пред АМ се позачудих...
Другото е вярно- след навършена годинка защо трябва да ги противопоставяме? Ние си пием сутрин АМ, след обяд често си хапваме кисело.

# 10
странен избор
все едно вино или водка  newsm78

# 11
  • Мнения: 256
Хубаво е до 2 годинки да се придържаш към адаптираното мляко, а не към киселото мляко.
Млеката у нас вече са все по-малко натурални и съдържат голямо количество казеин. А той образува много слуз в организма и вреди на децата. За сведение от казеина се прави лепило.

# 12
  • Мнения: 707
Пък защо след навършена годинка да предпочета прясното мляко пред АМ се позачудих...
Дала съм го в скоби, че ми е каzано от педиатър. Не съм си го иzсмукала от пръстите. И това е на теория, а дали Ще е въzможно на практика Ще видя когато станем достатъчно големи.

# 13
  • Мнения: 24 467
Ох, ама кой казва, че си си го измислила ти!
Питам защо педиатърката мисли така? Ако се е мотивирала, разбира се.

# 14
  • Мнения: 7 947
Давам на моя Яни от 10ти месец кисело мляко и от 1 год. възраст спрях да давам АМ. Но ние ядем огромни количества млечни продукти - по 2 кисели млека на ден, около 100-150 гр. сирене, различни кремчета с мляко...затова мисля, че проблема не е дали да е АМ или кисело мляко, а дали детето приема достатъчно млечни продукти! Но разбира се - това е въпрос на избор от страна на майката и зависи и от детенцето - все пак и то има думата...моя например проявява големи предпочитания към определени храни, други не иска и не иска...

Общи условия

Активация на акаунт