Чико физиологични биберони с позиции?

  • 2 753
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 167
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1604

Тук е описано подробно ползването на този вид биберони, само че в случая е описан този на Авен

# 16
  • София
  • Мнения: 528
Аз пък знам, че през 1 месец се пие от дупка 1, през 2-рия от 2 и т.н. до третия. След това си пие само от 3. Четох го някъде по рекламите. Аз също съм се спряла на това шише. Другото, което ще купувам е на Авент против колики.


Това не е вярно. Бебе на 1 месец ще се задави дори на позиция 1. За толкова мънички бебета се ползват биберони, на кутията на които пише 0+ (от 0 месеца нагоре).

Като начало, тези биберони на ЧИКО, за които пита авторката на темата, са предназначени за деца над 4 месеца.  Ползването им става именно както го е описала Desem. Изборът на позицията се определя от гъстотата на храната, която се дава с биберона. Аз лично бях много доволна от тези биберони - давах зеленчуковите пюрета на позиция 3, докато не минахме на лъжичка.

  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 8 280
Да подкрепям, че позиционните биберони са за деца над 4 месеца (аз май от 6 ги въведох) прбвах на 2 месеца и течеше от всякъде от устата. Мисля, че позиция 1 се води 2 капки, но тече повече от биберона "1 дупка - 2 капки".
Judy, да този биберон като звездичка-триъгълник, го забравих.... лично на мен не ми влязоха в употреба дори с кисело мляко.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Така е номерацията на бибироните на Чико:
0+ - 1 дупка - 1 капка
1 дупка - 2 капки
3 дупки - 3 капки

4+
Биберона с три позиции - 1,2,3...като номерчето сочи носа на детето.

Щом бебето е на един месец значи ползвате 0+ с едната капка. Сменя се на по-голям номер биба чак когато бебето започне да нервничи и да се дърпа от биберона. Хубаво е да е малък номер бибата за да полага усилия бебето и така да развива третото си ухо. Ние преди седмица, две минахме на трите позиции.

Общи условия

Активация на акаунт