За "Г-жа "Министърката""

  • 7 021
  • 200
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 195
Джуди нема такъв закон, 315 дни 90 % от раб заплата, послед до 2 години минималната.

# 46
  • Мнения: 24 467
Щото току- що си отворих Лекса за нова сверка /последната беше вчера по работа/ и пак таквози нещо не открих, та затуй питам...
Е, ако има преговори и предложения- друг въпрос, но ако е това- не важи!

# 47
  • Мнения: 7 110
Стига сте чели законите.  Grinning
Общувайте си със само-внушаващите си.  Grinning

# 48
  • Мнения: 2 563
Споделям си мнението веднага - никой не е длъжен да ни гледа децата. Те са си наши, а не на държавата.

И аз мисля така. Ако държават трябваше да гледа децата, детските щяха да са по 1000 лв. и пак нямаше да стигат...

# 49
  • Мнения: 4 841
315 дни 90 % от раб заплата, послед до 2 години минималната.


Е и това ако не е положително (в сравнение с преди четири години) - не знам какво искаме ...

# 50
  • Мнения: 419
Споделям си мнението веднага - никой не е длъжен да ни гледа децата. Те са си наши, а не на държавата.

И аз мисля така. Ако държават трябваше да гледа децата, детските щяха да са по 1000 лв. и пак нямаше да стигат...
Не е длъжна държавата да ни гледа децата. Обаче е длъжна да ни създаде условия, тоест някакъв приличен доход, с който да можем да им задоволим елементарните нужди през времето, което не сме на работа.
Изплащат половината майчинство, при положение че родителят, който го ползва се върне на работа. Обаче го спират, щом детето бъде настанено в ясла или детска градина (което според държавата е заведение на пълна държавна издръжка). Но в яслата се плащат такси за престоя на детето, и тези такси се плащат от родителите. И дарения се правят (не по желание, а задължително)
 #Cussing out  #2gunfire #Cussing out  #2gunfire #Cussing out #2gunfire
Това обаче е дълга тема и много болезнена за мен, затова спирам  ooooh!

# 51
  • Мнения: 524
Един ден случайно влязох в сайта на Министерството на соц. и там бъдещи майки задаваха въпроса, ако се осигуряват на заплата 1500 лв ще получават ли същото майчинство, на нито една не беше отговорено, а за тавана майка ми прочела във вестника. Ще се разровя сега и, ако греша ще се извиня на всички тук, че съм ги заблудила.

# 52
  • Мнения: 377
Е и това ако не е положително (в сравнение с преди четири години) - не знам какво искаме ...

Като гледам целта е да се мрънка и стреля.


Не е длъжна държавата да ни гледа децата. Обаче е длъжна да ни създаде условия, тоест някакъв приличен доход, с който да можем да им задоволим елементарните нужди през времето, което не сме на работа.
Изплащат половината майчинство, при положение че родителят, който го ползва се върне на работа. Обаче го спират, щом детето бъде настанено в ясла или детска градина (което според държавата е заведение на пълна държавна издръжка). Но в яслата се плащат такси за престоя на детето, и тези такси се плащат от родителите. И дарения се правят (не по желание, а задължително)
 #Cussing out  #2gunfire #Cussing out  #2gunfire #Cussing out #2gunfire
Това обаче е дълга тема и много болезнена за мен, затова спирам  ooooh!


Държавата ти плаща обезщетение докато си в майчинство, след това се предполага, че трябва да се върнеш на работа и да се издържаш. След като се върнеш на работа или спреш да си гледаш детето сама е логично да ти спрат и майчинството.
И как точно си представяш, че ще промениш нещо като бълваш змии и гущери тук. Или пък ще получиш морално удовлетворение ако всички почнем да ти пригласяме в хор.  newsm78

# 53
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Един ден случайно влязох в сайта на Министерството на соц. и там бъдещи майки задаваха въпроса, ако се осигуряват на заплата 1500 лв ще получават ли същото майчинство, на нито една не беше отговорено, а за тавана майка ми прочела във вестника. Ще се разровя сега и, ако греша ще се извиня на всички тук, че съм ги заблудила.

Не знам какво пише във вестника, но знам как е на практика.

# 54
  • Мнения: 212
Споделям си мнението веднага - никой не е длъжен да ни гледа децата. Те са си наши, а не на държавата.
Пълна глупост. Държава която не приема всички деца които се раждат в нея за свои деца е обречена на гибел. Без деца и без ново поколение няма държава. Така че децата са изключително ценни за държавата като цяло. Без тях я няма и държавата. Така че не говорете глупости без да помислите малко. Децата са колкото ваши толкова и на държавата. Ако държавата не се грижи за децата си тя просто изчезва след определено време. Няма я...

# 55
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Споделям си мнението веднага - никой не е длъжен да ни гледа децата. Те са си наши, а не на държавата.


абе това неЩо хи4 не е така. децата са и на държвата, дано да няма нужда да обяснявам заЩо.



# 56
  • Мнения: 4 978
Един ден случайно влязох в сайта на Министерството на соц. и там бъдещи майки задаваха въпроса, ако се осигуряват на заплата 1500 лв ще получават ли същото майчинство, на нито една не беше отговорено, а за тавана майка ми прочела във вестника. Ще се разровя сега и, ако греша ще се извиня на всички тук, че съм ги заблудила.

Има и таван (за 315-тте дни), разбира се, както и минимум, и той е 90% от максималния осигурителен доход за страната, който за тази година е 1400 лв.

Мир на всички, аз лично подскочих като ти прочетох поста
Изобщо не вървят в положителна посока, защото сложиха таван на майчинството от 400 лв. и платеното майчинство е вече 1 година. Така че си направете сметка, колко добре вървят нещата.
Ей така стават лошите работи.  Wink
Не ни създавай такива емоции занапред

# 57
  • Мнения: 4 195
Мерси Круела, а защо не им обясниш на възмутените майки как се стигна до това, тавана да е 1400 лв - и без да прикриваш немалкото участие на СБНМ моля те.
Щото когато това се коментираше, се видя, че има много майки, които само недоволстват и МАЛКО майки, които отидоха и си потърсиха правата и изказаха исканията си Peace

# 58
  • Мнения: 175
Извинявам се 4е се намесвам, но не мога да не се съглася с авторката. Цените на памперсите, детската козметика, ка6и, пюрета плодови сок4ета и т.н са даже по скъпи отколкото тук в Норвегия. Памперсите който и купих когато си бяхме в Бг ми излязоха с 2 лева по скъпо отколкото ги купувам тук. Детските тук са в размер на 970 норвежки крони или около 240 лева и се полу4ават за всяко дете което живее тук независимо какъв гражданин е и за колко време 6те пребивава в страната. Смятам 4е е редно вси4ки деца да полу4ават детски надбавки независимо от доходите на родителите. Държавата е длъжна да гарантира на децата поне някакъв прили4ен минимум. Съ6то така е длъжна да гарантира  4е при евентуален развод или раздяла ба6тата 6е изпла6та дължимата издръжка, за6тото в такива слу4ай се оказва 4е детето е само и единствено на майката.

# 59
  • Мнения: 24 467

Това е всъщност таванът на осигуровките, който винаги си го е имало по КСО. Но темата е друга.

Общи условия

Активация на акаунт