Чувствате ли се вече европейци......

  • 784
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Чувствате ли се вече европейци, ползвате ли си редовно кредитните карти. пазарувате ли с тях плащате ли в интернет. изобщо ползвате ли ги активно както европейците и американците и както навремето само сме гледали по филмите що е това кредитна карта.
Говоря за хората тук в България. Тези отвън знаем че имат кредитни карти и ги ползват.

# 1
  • Мнения: 7 837
Не обичам да ползвам кредитна карта, предпочитам дебитна.
В БГ сигурно в момента е модерно, но скоро ще се усетите  Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 185
Не обичам да ползвам кредитна карта, предпочитам дебитна.
В БГ сигурно в момента е модерно, но скоро ще се усетите  Twisted Evil
Аз се усетих вече ooooh!

# 3
  • Мнения: 46 436
От 4 години вече, много е удобно, защото доходите на мъжа ми не са на определено число, а разходите - да  Mr. Green непрекъснато ги ползваме, до 1 месец няма лихва, така че като изкара, веднага вкарваме и не плащаме лихви, само такса за управление Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 1 074
Дебитна.
Но не е това въпроса, нали Wink
Не, не се чувствам повече европейка, просто не съм спирала да се чувствам такава. По-скоро възниква въпросът какво имаш предвид под "европеец". Ако е западняк - предпочитам си нашия манталитет, фамилиарност и сърдечност. Ако е човек, живеещ на територията на континента Европа, дискусията е излишна.
Смятам, че българите като цяло се поддават твърде много на чуждопоклонничество.

# 5
  • Мнения: 1 002
винаги съм се чувствала европейка ,
винаги съм знаела , че мястото ни е в А група  Grinning

# 6
  • Мнения: 338
Оооо да,с тия ниски заплати и високите цени  Rolling Eyes

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 179
Нещо не схващам... ако имаш/ползваш кредитна карта, значи можеш да се чувстваш европеец??  thumbsup
Стига бе... значи аз съм еворпейка от има нема 7 години... що ли не се чувствам так...  newsm78
За кредитните карти ли да говория или за еврепойското (само)съзнание..
Обърках се, help...

# 8
  • Мнения: 78
Аз се почуствах европеец, когато кацнах на летището в Мюнхен и си показах само личната карта. Стана ми някак си приятно, че вече ги няма онези щателни проверки и унижения по летищата, както преди години. Искам да вярвам, че сме част от една голяма общност в която ще започнем да живеем по-добре, ще имаме по-добро правосъдие, образователна системи и др., но за сега се кефя на безвизовото преминаване през границите на Европейския съюз.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма нужда се се чувствам такава, каквато съм.
Ако питането е за член на Съюза - не, защото не искам да съм към тази общност.
А картите - ползвам дебитна, но не за разплащане. Много против кредитните карти съм - затова и нямаме такава.

# 10
  • Мнения: 1 924
По-скоро възниква въпросът какво имаш предвид под "европеец". Ако е западняк - предпочитам си нашия манталитет, фамилиарност и сърдечност. Ако е човек, живеещ на територията на континента Европа, дискусията е излишна.


Да.Много ми беше интересна реакцията на маса народ след 1ви януари - " Вече сме европейци!".
Уау.

# 11
  • Мнения: 6 991
Ъ. Нямам кредитна карта. С тоя нулев доход Joy
Дебитна ползвам редовно да тегля от банкомата, рядко плащам с нея, за да не ми се заключват пари...
Иначе...никва европейка не съм аз. Crazy

# 12
  • Мнения: 6 167
Знам ли. понякога да - понякога не.
Нямам нито кредитна, нито дебитна карта. Имах кредитна, но беше голяма драма все да мисля за вноски и крайни срокове.
Нищо не изплащам, нямам заеми, всячески се стремя да не влизам в схемите, характерни за Западната цивилизация ( всичко сега, а после плащаш). Случих и на спестовен индивид, който споделя тази философия.

# 13
  • Мнения: 524
Не се чувствам европейка, плащам с дебитна карта по принуда (няма кеш), а през Интернет скоро няма да посмея. Кредити не обичам.

# 14
  • Мнения: 3 423
А, къде ми е мнението?!
Милена Филипове е европейка.
Ние сме източноевропейки.

Общи условия

Активация на акаунт