Спиране на кърма

  • 623
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Беба е на почти 8м.и вече не иска да суче.Искам да ви питам с какво лекарство си спряхте кърмата и за колко време и дали е необходимо това или може само с помпичката да се цедя тъй като тя е доста малко вече.

# 1
  • Мнения: 4 496
Като искаш да я спреш,недей да се цедиш.Лекар ще ти каже дали да пиеш нещо.На предната страница има същата тема,виж я ,може там да намериш отговора. Hug

# 2
  • Мнения: 1 207
Опитай без лекарства,не понасят на всички добре.Колкото по на рядко цедиш толкова по-малко ще става.Всеки път като се напълнят гърдите и изцеждаш,сама ще усетиш как намалява.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
Ако спреш да изцеждаш, няма да стимулираш лактацията и няма да има нужда от хапчета, сама ще спре. Ще стане плавно и постепенно.
Ако много се втвърдят гърдите може да изцеждаш по мъничко, колкото да ги пооблекчиш, но не и до край да ги изпразваш.

# 4
  • Мнения: 832
По - добре недей да я оставяш сама да ти спре, като не я цедиш, а ако цедиш дори и мъничко пак стимулираш лактацията. Точно така се получават мастити, мастопатий и т.н. Най - добре си се обади на гинеколога, той ще ти предпише хапчета, той знае най добре и като се пият, тогава не се цеди. Аз моята я спрях с Парлодел.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз го спрях с едно хомеопатично лекарство.
Попитай в аптеката-там ще ти кажат.
За две седмици макс.
И съвсем по малко цедях,колкото да не са пълни гърдите.

Твърдо бях против другите хапчета за спиране на кърмата...

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Най-лесният начин е да спреш изцеждането, като изцеждаш по мъничко само когато се налага, колкото да не усещаш болезнено напрежение. Кърмата ще спре в рамките на няколко дни до седмица - зависи колко мляко е имало. Можеш да подпомогнеш процеса, като пиеш чай от салвия (много горчи, но е ефикасен) или като вземаш ментови капки (от аптеката, 70ст струват) в максималната им дневна доза.
По - добре недей да я оставяш сама да ти спре, като не я цедиш, а ако цедиш дори и мъничко пак стимулираш лактацията. Точно така се получават мастити, мастопатий и т.н. Най - добре си се обади на гинеколога, той ще ти предпише хапчета, той знае най добре и като се пият, тогава не се цеди. Аз моята я спрях с Парлодел.
Това не е вярно. Когато се цеди по малко, само до облекчение, в гърдите поради оставащото количество мляко се отделя хормон-инхибитор на лактацията и млякото постепенно намалява и спира. Кърмата може безопасно да се спре с естествени методи, без да е нужно да се използват синтетични хормони в големи количества, които имат и съответните неприятни странични ефекти. Още повече, че те блокират синтеза на кърма, но не веднага - в гърдите пак се натрупва мляко и съветът да не се изцежда това мляко може да доведе именно до възпаления.
Мастопатията няма общо със задръжката на мляко - с мастопатия са и жени, които изобщо не са били бременни, нито пък са кърмили някога.

Общи условия

Активация на акаунт