Предизвикване на раждането с хапче

  • 7 365
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Момичета, които сте родили след предизвикване с хапче в коя седмица бяхте и защо предприехте тази мярка?Може ли някой да ми даде малко инфо по въпроса за тази манипулация въобще?Доктора ми ще отсъства от София, а при друг не отивам, стресирана съм на тема лекари, а и държа това уникално преживяване да не бъде помрачено от някой си или нещо си...
С доктора не съм говорила още, искам малко да се просветля преди това, за да видя има ли смисъл, тъй като не одобрявам подобни намеси по принцип

# 1
# 2
  • Мнения: 342
Е да се разпиша и аз.То който не ходи по почивки седи пред компа и изкуква и пише ли пише...
Значи аз родих на 25ти а термина ми беше на 27ми.Отидох в б-та с течащи води в 6ч.и със съвсем доловими болки.В 12ч. ми дадоха 1/4 таблетка..(как се казваше не помня)под езика и щом се разтопи се почнаха силните контракции и хоп веднага в предродилна зала.А причината на даването на таблетката неразбрах.Може би за да стане по бързо и да не се мъча много.Родих в 15:45ч.Раждах без упойка и да ти кажа..стори ми се сравнително бързичко наистина.Моят съвет е:Отпусни се и се отдай на момента...както стане така.Успех!

# 3
  • Мнения: 2 663
Благодаря ви , момичета.Просветлих се по въпроса , размишлявах много цяла нощ и се отказах-когато тръгне бебето тогава.Страх, не страх-това е положението..........

# 4
  • Мнения: 325
Аз родих секцио защото ми изтекоха водите без да имам контракции и никакво разкритие. По въпроса с хапчетата за предизвикване на разкритие мнението на моята лекарка, която от своя страна цитираше неонатолозите, беше че ефекта върху бебето е сякаш си го удрял в главата и съответно тя беше против, като все пак остави решението на мен. Аз лично нямам мнение и обяснение, но се доверих пък и в моя случай май секциото беше единствения вариянт след като и двете системи не ми направиха абсолютно никакво разкритие.

# 5
  • Мнения: 239
Благодаря ви , момичета.Просветлих се по въпроса , размишлявах много цяла нощ и се отказах-когато тръгне бебето тогава.Страх, не страх-това е положението..........
Точно така! Не им се давай! Нека си дойде спонтанно! Първото го родих без нищо и беше поносимо и бързо. А за второто ми дадоха от тези уж съкращаващи мъките хапчета-пак беше бързо, но болките.....мислех, че умирам, а  акушерката се чудеше къде съм тръгнала като шийката ми още не е готова(изкуствена работа) Embarassed Гадовете ги дават за да раждаш в удобно за тях време и да не ги вдигаш посред нощ или по празници. Така че, ако нямаш други показатели-бебчо ще излезе, когато му е времето! Успех!!!

# 6
  • Мнения: 3 069
Благодаря ви , момичета.Просветлих се по въпроса , размишлявах много цяла нощ и се отказах-когато тръгне бебето тогава.Страх, не страх-това е положението..........


Има случаи, когато при проблем с тоновете на бебето лекарите слагат Окситоцин и хич не питат.Но това е за да се спаси живота на бебо.
Не го мисли от сега.

# 7
  • Мнения: 483
Аз родих в началото на 38 г.с.Сложиха ми таблетка, но вагинално за предизвикване на контракции.Сложиха ми я в 8.00 ч сутринта и в 15.05 ч родих.А и аз си имах вече разкритие още преди таблетката.
При мен причината беше здравословна.Беба ми беше притиснала десния бъбрек и ако чаках до термин имаше вероятност да си загубя бъбрека, тъй като беше целия пълен с вода.Но аз категорично не исках да раждам секцио, освен ако не се налагаше за здравето на бебка.

# 8
  • Мнения: 476
И аз да си кажа - изтекоха ми водите, нямах и милиметър разкритие, нито болки - нищо. Додоха ми хапче и след 5 часа имах 2см разкритие и поносими контракций. На обяд ми включиха система окситоцин и след 2 часа имах бебенце  Hug

# 9
  • Мнения: 314
Ами аз преносих 3 дни , и така на мен в 3 следобед ми сложиха половин таблетка вагинало , а другата половина изпих към 19.00 ми изтекоха водите ,понеже раждах в Ст.Загора а разтоянието е 30 - 40 мин път с кола ,във 21.00 бях в пред родилна и в 23.30 родих нормално .Смятам 4е мина бързи4ко .

# 10
  • На морето!
  • Мнения: 5 748
И моето раждане беше предизвикано.С акситоцин.Имам само 1см разкритие след 3 часа болки и ми сложиха системата.Включеха я в 9ч и в 12,50 родих.Въобще не ми се стори бързо,може би защото от окситоцина болките са по-силни.

# 11
  • Мнения: 2 663
Мен ме притесняват няколко неща:
1.Намесата, принципно съм на мнение , че природата си знае работата, ама пък без доктора шубето е голямо и няма да мога да се отпусна, от което планираното ми естествено раждане отива по дяволите
2.Бебка ще се води недоносена, родена преди 38 г.с.,може да се наложи кувиоз, а искам да я кърмя от първата минута.Ако се окаже , че е било рано никога няма да си го простя...
А и доктора едва ли ще се навие, защото не обича нещата да не са по-естествен път или поне съм останала с такова впечатление
От всичко прочетено ми става ясно, че това се прилага при преносване обикновено

# 12
  • Мнения: 388
На мен също ми сложиха 1/4 таблетка-Цитотек вагинално,за да ми предизвикат раждането,защото бях преносила 10 дена,преди това ме пробваха с окситоцин-система,но не отреагирах и затова се стигна до хапчето.Аз също бях много притеснена,защото бях чела много лоши неща за тези хапчета,но слава богу всичко мина бързо и безпроблемно,както за мен така и за бебка Peace!

# 13
  • Мнения: 950
Аз преносвах 2 дена и доктора ми даде да пия хапче. Вечерта около 2 часа ме хванаха контракциите (всъщност не разбрах, че са контракции, понеже ме болеше само кръста, а корема ми въобще не ми се стягаше) и на сутринта бях на преглед. Резултата беше, 1е ми изтекоха водите на прегледа, а нямах абсолютно никакво разкритие. Родих секцио по спешност.

# 14
  • Мнения: 195
Искам да ви кажа, че според моята лекарка това са хапчета, които се използват само в определени случай и когато ситуацията го налага (например отслабване на тоновете на бебето, или нещо подобно с риск за живота на бебчето). В никакъв случай просто ей така! Или за да е по-удобно на даден лекар, когато е на смяна или за да не го вдигнеш посред нощ #Crazy
 И аз знам, че според неонатолозите не се отразяват добре на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт