Бял списък на лекари ,за проблемите на недоносени деца

  • 217 247
  • 176
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 148
Виждам, че темата е позамряла, но понеже не намирам нищо конкретно, реших все пак да пробвам тук.

Можете ли да ми препоръчате добър УНГ специалист и да ме ореантирате горе долу колко след раждането / изписването трябва да минем за преглед?

# 166
  • София
  • Мнения: 39 673
Аз съм доволна от д-р Петров от МВР б-ца София. Работи по линия на касата.
Не знам дали може и как минава прегледа на толкова малко бебе.
Дъщеря ми беше голяма когато я водих при него.

# 167
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Виждам, че темата е позамряла, но понеже не намирам нищо конкретно, реших все пак да пробвам тук.

Можете ли да ми препоръчате добър УНГ специалист и да ме ореантирате горе долу колко след раждането / изписването трябва да минем за преглед?

Може и веднага да минете. Ние минахме в деня на изписването, бебето беше на три месеца. Моето бебе го прегледаха на някакъв апарат/компютър/, сложиха му нещо като плувна шапка с много кабеляци, ама и аз как го обясних  ooooh! Обясниха ми, че апарата произвежда някакви звуци и засича как реагира мозъка. Пратиха ни на УНГ, защото докато беше 3 месеца в болници, му бяха вливали всички познати на медицината антибиотици  #Crazy, а това може да доведе до загуба на слуха. Другата причина беше, че имаше кръвоизливи в мозъка и това изследване даваше резултат и за тях. Лекаря ни каза, че бебето има и изкривена стена на носа, което беше резултат от многото време апаратна вентилация, но това ни го казаха и в неонатологията. За щастие всичко беше наред. Дадоха ни резултат от изследването, неонатолога го видя и каза повече да не го водим на УНГ, УНГто каза същото. И това беше.
За съжаление не мога да препоръчам лекар в София, ние ходихме в Плевен.

Ама аз май те преследвам във всички теми  Peace

# 168
  • Мнения: 148
Явно ще се насоча към д-р Петров от МВР б-ца София.
И ние заради лекарства ще се преглеждаме, но ще се свържа първо с него да го попитам след какъв период от време трябва.

Stanislava_ нищо против нямам подобен тип преследване, само от полза ми е  Laughing

# 169
  • София
  • Мнения: 39 673
Щях да пиша, че му имам контактите някъде, но ги намерих в нет-а.

http://doctorpetrov.com/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/

Моята дъщеря правеше много отити - по 2 годишно. Педиатърката ми го препоръча.

# 170
  • Мнения: 13
Здравейте моля ви дайте ми кординати на доктор Ангелова от неонотология Варна преди осем години ходеше и в света марина в ДОРИЛ на петия етаж с дълга червена коса

# 171
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Защо не влезеш в сайта на АГ-то,там мисля,че имаше всички телефони на лекарите.

# 172
  • варна
  • Мнения: 1 395
http://www.agvarna.bg/%D0%BE%D1%82%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/
д-р Ангелова работи в отделението по неонатология, няма частен кабинет доколкото зная

# 173
  • Мнения: 366
Много съм доволна от неонатолог др Иванова-Търнева, гр. Бургас, болница Дева Мария
офтамолог др Маринов , гр. Пловдив, прави лазерна терапия на детето ни

# 174
  • Мнения: 12
Д-р Йовка Тихонова - завеждащ отделението по неонатология в МБАЛ Добрич

# 175
  • Мнения: 141
Здравейте,
повдигам темата, защото след изчитане на тази тема и белия списък  ми става ясно дали лекарите, които са изброени са педиатри-неонатолози или ходите при тях само за специализиран преглед.
Оказа се, че нашето бебе ще се роди по- малко и имам уговорка с педиатър, но не е неонаталог. Доста съм закъсняла с избора/намирането, но се надявахме (надяваме), че ще е по- голяма. Въпреки това ми се иска да имам специалист под ръка. Отделно не разбирам - трябва да звъня примерно в Майчин Дом и за питам дали еди коя си лекарка приема запис на нови деца или трябва да търся въпросната лекарка и да я моля да ни запише? За София става въпрос.


Ще съм Ви много благодарна!

# 176
  • Мнения: 4 589
Здравейте,

Коя седмица е родено бебчето? Дори и да е недоносено, ако всичко е наред, не винаги имате нужда от прегледи при неонатолог.
Повече можете да видите в нашия сайт www.premature-bg.com

Ако имате въпроси или каквито и да е притеснения, моля не се колебайте да се свържете с мен.

Общи условия

Активация на акаунт