Бял списък на лекари ,за проблемите на недоносени деца

  • 217 255
  • 176
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 914
В тази тема,нека кажем кои бяха лекарите ,които ни помогнаха, и от които останахме доволни за вниманието и професионализма им Peace

Аз бих могла да говоря за офталмолози,които са добри и тези, които на мен помогнаха,въпреки че една част от тях ,дори не са детски.Това са:

д-р Константинов -клиника "Ден"-София
доц.Митов-клиника "Св.Петка"-Варна
Проф.Танев-клиника "Зрение"-София
д-р Доков-ехография на очи,МА-София
д-р Топов-МА София
доц.Андреев-занимава се и с вродена катаракта,клиника "Ден"-София
д-р Мария Михаилова-клиника "Луксор"-Пловдив,занимава се с вродени аномалий по клепачите и такива касаещи пластична интервенция и не само.

Ако съм пропуснала ще допълвам после,сега сте вие Peace


Кардиолози

Варна
д-р Шиваров - Мед ц-р ул.Гурко49 052/611116

София
д-р Велковски, Иван - Медицински Център за Специализирана Медицинска Помощ – НКБ; ул. „Коньовица” 65; Тел за Информация: (02) 9211- 211; Регистратура: (02) 9217 180, (02) 9217 174, (02) 9217 161, (02) 9217 160, (02) 9217 170


Невролози

София
Проф. Чавдаров, Димитър, дмн - Университетска болница Александровска; Клиника по неврология, Кабинет за лечение на епилепсия и мозъчна картография; тел: 02-9520808
д-р Георгиева, Ваня - неврохирургия, Институт Пирогов
д-р Захаринов, Михаил - неврохирургия, Институт Пирогов
д-р Кръстев, Емил - неврохирургия, Институт Пирогов
д-р Литвиненко - клиника "Детско здраве"; тел. 9524297; моб. 0888/592015; служ. 02/9523840 вътр. 71


Неонатолози; педиатри; акушер-гинеколози

Бургас
д-р Димитрова - завеждащ неонатологично отдение в Окръжна болница
д-р Иванова-Търнева, Мария - началник на отделение по Неонатология в Университетска болница Дева Мария; координати на б-цата: тел. 056 89 62 62 (денонощно), GSM : 0888 97 67 67
д-р филипова - "Майчин дом"

Варна
д-р Ангелова - Неонатологията към АГ-Варна;
д-р Златинова - неонатологично отделението в СБАГАЛ
д-р Черноокова - завеждащ неонатологично отделението в СБАГАЛ; тел. 052/613793, тел. 0888668307

д-р Балтиева - поликлиника Владиславово
д-р Георгиева-гастроентеролог
д-р Гирская - анестизиолог; тел. 0898379291
д-р Илинденов - акушер гинеколог АГ Варна; тел. 0887210346
д-р Маджаров - акушер гинеколог АГ Варна; тел. 0888455894
д-р Юдова, Сияна - от МД- Варна

Добрич
Д-р Тихонова, Йовка - завеждащ отделението по неонатология в МБАЛ Добрич

Дупница
д-р Зантина - завеждащ АГ отделение в болницата в гр. Дупница

Ловеч
д-р Симеонова
д-р Станчева - завеждащ неонатология

Пазарджик
д-р Георгиева
д-р Гугуткова
д-р Димитрова, Веска - завеждащ отделение неонатология
д-р Павлова - гинеколог / болница Хигия/

Плевен
д-р Атанасова - Неонатологията в Плевен
д-р Йонов - Неонатологията в Плевен
д-р Росманова - Неонатологията в Плевен

Пловдив
доц. Кръстева - завеждащ неонатологично отделение към ВМИ Пловдив
д-р Аргирова - отделение за Новородени и Недоносени Деца в Окръжна болница
д-р Генова - неонатология в УМБАЛ Св Георги
д-р Кибарска - неонатология в УМБАЛ Св Георги
д-р Миланова, Мариана - неонатология в УМБАЛ Св Георги
д-р Неделчева - отделение за Новородени и Недоносени Деца в Окръжна болница
д-р Нещерова, Мария - неонатология в УМБАЛ Св Георги
д-р Петров - завеждащ неонатологията в бившата Окръжна болница
д-р Стойчева - неонатологи в Окръжна болница
д-р Търнева - неонатология в УМБАЛ Св Георги

д-р Белчев, Никола - акушер-гинеколог МБАЛ"Пловдив"

Попово
д-р Василева, Катя - неврохирургия

Сливен
д-р Минчева - завеждаща неонатологичното отделение на СМБАЛ " Иван Семетлийски"
д-р Праматарова, Таня - МБАЛ "Д-р Иван Селимински" АД - гр. Сливен, ул. "Хр. Ботев" 1, Централа: 044/ 611 700

София
доц. Христова, Емилия - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)
д-р Благова - Неонатологично отделение Първа АГ болница "Света София"
д-р Влахова - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)
д-р Георгиева, Ралица - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия); Медицински център по детски болести, ул. Найден Геров 2, Тел.: 81 54 239
д-р Дяволов, Веселин - Университетска АГ болница „Майчин дом”, тел. 0888 26 80 11
д-р Дянкова, Диана - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)
д-р Константинова - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)
д-р Малинова - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)
д-р Манева - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)
д-р Маринова - Неонатология на Втора градска
д-р Масларска, Радка - завеждащ Неонатология в Токуда
д-р Попиванова - "Майчин дом"
д-р Праматарова - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)
д-р Първанова - "Майчин дом"
д-р Симеонова - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)
д-р Симов -  ПЪРВА МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ – СОФИЯ ЕАД; тел. 8059 324
д-р Слънчева - "Майчин дом"
д-р Стоичкова, Детелина - Център за репродуктивно здраве "Надежда"; 02/9202033 София 1330, ул. Блага вест 3; 02/44 17 970, +359 882 193970; Сайт:  http://invitro-bg.com/bg/94/
д-р Томова - Специализирана болница за активно лечение по детски болести ЕАД гр.София (СБАЛДБ)
д-р Шумилина, Мими - Детско неонатологично отделение към ПСАГБАЛ "Света София"; 02/9202033 02/9202034; Сайт:  www.1agb.com
д-р Шумков - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)
д-р Яръкова - Майчин дом; 0888732830
Ст.сестра Борисова, Елена - неонатология Токуда.

доц. Гаврилова - детска реанимация, Институт Пирогов
д-р Велев - Шейново
д-р Добрева - педиатър от Шейново
д-р Докова - кърмаческо, Институт Пирогов
д-р Пседерски - детска реанимация, Институт Пирогов

Стара Загора
д-р Момджиев
д-р Тодоров, Иван - акушер-гинеколог
д-р Христов, Николай - акушер-гинеколог
д-р Узунова
д-р Чолакова, Мариана


Нефролози

София
доц. Анадолийска, Адриана - МЦ Борола ул.''Цар Симеон'' № 52; Тел. номер регистратура 02-9836203; 0888941012
доц. Буева, Анелия - Клиника по нефрология и хемодиализа на Университетската детска болница; Нефрология - 81 54 325 / 346, Хемодиализа - 81 54 322; 952 00 51; 0887992911;


Ортопеди

Варна
д-р Райков, Димитър - поликлиника "Патанов"

София
д-р Драганов - ВМА


Офталмолози

Бургас
д-р Хрелева - очна клиника "Оксиком"

Варна
доц. Митов - клиника "Св.Петка"
д-р Николова, Светла - гр. Варна, ул."Балчик"№5, тел 0887883690, работи с НЗОК

Пловдив
д-р Михаилова, Мария - клиника "Луксор" - занимава се с вродени аномалий по клепачите и такива касаещи пластична интервенция и не само.
д-р Маринов - Медицински център FiHealth Пловдив; 0887 905918; Приемно време:
понеделник и сряда: 14:00 - 18:00 ч.
д-р Петкова - детски офталмолог

София
Проф. Танев - клиника "Зрение"
доц. Андреев - занимава се и с вродена катаракта,клиника "Ден"
д-р Димитрова, Галя - детски офталмолог от Александровска болница, тел. 9523600, моб. 0888/851540
д-р Доков - ехография на очи, МА-София
д-р Константинов - клиника "Ден"
д-р Попова - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)
д-р Топов - МА София; тел. 0888871089
д-р Солакова - Институт Пирогов
д-р Чернодринска,  Виолета Силви - главен асистент, дм - Университетска катедра по очни болести; София    Горнобански път, ул. "Миле Попйорданов" 18; телефон: 857 69 36 факс: 857 69 37; http://visusbg.com/


Терапевти

Варна
Тони и Ася - рехабилитатори от ДМСГ-Виница

София
д-р Тонев, Борислав - кинезитерапевт в поликлиниката на института по Педиатрия
Атанасова, Невена - рехабилитатор специализирана болница ДЦП


УНГ специалисти

Варна
д-р Кристоф - УНГ хирург
д-р Чамурлийски - ул. "Македония" 142, вх.А, сл.тел. 052/614-612, дом.тел. 052/621-546


ФМ

Варна
д-р Балев - трансфунданална ехография; кл.Темелков тел. 052/600126-7


Хирурзи

Варна
д-р Бенчев - детски хирург в Окръжна болница

Пловдив
д-р Стефанова - детски хирург в Хирургиите на Пещерско шосе, гр. Пловдив/специалист по хемангиомите/

София
доц. Бранков, Огнян - детска хирургия Пирогов, проблеми с храносмилателната система, фимоза, хернии, белодробни заболявания и още много др.; тел./факс: 02/ 952 21 37, тел.: 02/ 9154 482 (Секция по детска хирургия - Пирогов)
д-р Бусарски - неврохирург в "Св.Иван Рилски"
д-р Георгиев - клиника по пластична хирургия "Нефертити"; тел. 0888450185
д-р Георгиев - неврохирург в "Св.Иван Рилски"
д-р Захаринов - Пирогов
д-р Пенушлиев - детски хирург от Пирогов.
д-р Патоков, Николай - детска хирургия на Пирогов
д-р Тонев, Стефан - хирург Токуда

Последна редакция: пн, 05 дек 2016, 22:17 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 1 040
д-р Ралица Георгиева и доцент Емилия Христова - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)

Господ здраве да им дава още дълги години да помагат на недоносените бебета.

# 2
  • у дома...
  • Мнения: 3 072
Д-р Калев - Родилно отделение на Втора градска
Д-р Маринова - Неонатология на Втора градска
Д-р Патоков - Коремна кърмаческа хирургия на "Пирогов"

д-р Ралица Георгиева и доцент Емилия Христова - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)

Господ здраве да им дава още дълги години да помагат на недоносените бебета.
Благодаря на Бог, че има такива Лекари и Човеци! Целувам им ръка и винаги ще ги помня.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 965
Д-р Светла Николова - Доколото разбрах това е единствената офталмоложка във Варна, която работи с бебета (тя проследява и бебчетата в неонатологичното в АГ). Много е внимателна.

Специализирана Очна болница Варна
ул. Дойран №15
тел: 052/634 731

# 4
  • Мнения: 242
д-р Яръкова - неонатолог в Майчин дом, София (безкрайно мила и внимателна!)
д-р Димитрова - завеждащ неонатологично отдение в Окръжна болница, Бургас
д-р Литвиненко - неволог в клиника "Детско здраве", София
д-р Георгиев - клиника по пластична хирургия "Нефертити", София

Присъединявам се към семействата, чийто дечица са били върнати към пълноценен живот благодарение на лекари като:
д-р Георгиева, доцент Христова, д-р Топов

Благодаря, че ви има!

# 5
  • Мнения: 1 685
д-р димитрова-  завеждащ неонатологи4но отделение-  гр. бургас      д-р филипова- неонатолог в   '' майчин дом ''-бургас                                   

# 6
  • Мнения: 108
Изключително съм благодарна на целия екип на неонатологичното отделение в СБАГАЛ и най-вече на д-р Черноокова, завеждащ отделението и д-р Златинова.
Доволна съм и от д-р Димитър Райков - детски ортопед, преглежда в поликлиника "Патанов", също така и от д-р Чамурлийски - УНГ.

# 7
  • Мнения: 2 116
д-р Ралица Георгиева и доцент Емилия Христова - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)

Господ здраве да им дава още дълги години да помагат на недоносените бебета.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 895

Проф.Танев-клиника "Зрение"-София
Д-р Топов-МА София

Д-р Калев - Родилно отделение на Втора градска
Д-р Маринова - Неонатология на Втора градска

Тези са и в моя Бял списък!
да са живи и здрави  bouquet

# 9
  • Мнения: 486
д-р Ралица Георгиева и доцент Емилия Христова - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)

Господ здраве да им дава още дълги години да помагат на недоносените бебета.

  bouquet присъединявам се.
Дали тук да не слагаме и координати - адреси и телефони за връзка с тези лекари  newsm78 мисля че ще е много полезно и удобно.

# 10
  • Мнения: 244
Д-р Благова от "Света София",през цялото време докато бяхме в болница се грижеше за бебчо и непрекъснато ме уведомяваше и ми обясняваше подробностите около състоянието му  bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 471
Др. Велев - Шейново

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Доц. Кръстева - завеждащ неонатологично отделение към  ВМИ Пловдив
Д-р Петкова - детски офталмолог, гр. Пловдив
Д-р Стефанова - детски хирург в Хирургиите на Пещерско шосе, гр. Пловдив/специалист по хемангиомите/

# 13
  • Мнения: 178
д-р димитрова неонатология  мбал гр бургас страхотен лекар и човек да е жива здрава и да помага на малките сладурчета още дълги години  bouquet

# 14
  • Мнения: 481
д-р Петров - завеждащ неонатологията в бившата Окръжна болница в Пловдив. Това е ЧОВЕК създаден за тази професия и да се занимава с деца.

# 15
  • Мнения: 4 053
д-р Добрева педиатър от Шейново
д-р Топов очна клиника на МА

# 16
  • София
  • Мнения: 679
Д-р Добрева от Шейново, погрижи се за племенницата ми Силвия родена 1.160гр, 40см, мъничето расте здраво и щастливо.

Благодаря!  bouquet

# 17
  • Мнения: 219
д-р Яръкова - неонатолог в Майчин дом, София (безкрайно мила и внимателна!)
Подкрепям с две ръце.

Доц. Огнян Бранков, детска хирургия Пирогов, проблеми с храносмилателната система, фимоза, хернии, белодробни заболявания и още много др. Да е жив и здрав. Голям лекар и в прекия, и в преносния смисъл на думата. Невероятно е да се види как този голям мъж се "разтапя" с мъниците, някои от които се побират в дланта му.

Д-р Драганов, ВМА, София, ортопед. Прави впечатление, когато добрия специалист е сърдечен и отзивчив към пациенти и родители.

# 18
  • Мнения: 4 053
...................

Доц. Огнян Бранков, детска хирургия Пирогов

дали е той   http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=5661  newsm78

# 19
  • Мнения: 219
Да, това е той.

# 20
  • Мнения: 174
Сигурно понеже е "на ти " с недоносените деца се опита да ми предизвика раждане 1 седмица преди термина!Цялата ми бременност протече супер нормално и безпроблемно, и накрая тоЙ искаше да ми предизвика разждане 1 седмица преди термина! Аз бях абсолютно против и тогава той си измисли медицински причини, понеже се усъмних в думите му отидох на преглед при друг лекар, оказа се че нямам никакви проблеми. Когато твърдо казах на Велев.че искам да си изчакам когато почна да си раждам-тогава, той каза че не може да чака, ЗАЩОТО ТРЪГВА НА МОРЕ И ЕДИН ВИД СИ ИСКА ПАРИТЕ!!!!!!!!!!!
Забравих да зпомена,че на последния преглед се опита така да се каже механично да предизвика или ускори раждането с адски болезнен преглед с два пъста ме разръчка с всичка сила да изтъни шийката на матката, оттогава до раждането не спря да ми тече кръв, за което ми взе 50 лв (в Шейново а в не кабинета си на Витошка), който бързо-бързо си мушна в джобчето.
ТА ЗА ДА НЕ СИ ИЗПУСНЕ 1000та ЛВ ИСКАШЕ ДА РОДЯ Ч СЕДМИЦА ПРЕДИ ТЕРМИНА, КАТО МИ ПРЕДИЗВИКА РАЖДАНЕ, КОЕТО НАЙ-ЧЕСТО ЗАВЪРШВА СЪС СЕКЦИО. АБЕ МНОГО СЕ ИЗЛОЖИ!!!!!!!!!

# 21
  • Мнения: 2 471
НЕ разбирам какъв е смисъла да дебнеш всяко мое изказване за Велев и да пишеш едно и също навсякъде. Не знам какъв е бил твоя случай, но за 100 тен път повтарям и пак ще го казвам - Велев е прекрасен човек, лекар и специалист. Ако не беше той, сега нямаше да имам детенце.  Случайно попаднах при него и не ми е взел 1 стотинка за секциото или за каквото и да било. Това е моя случай и при 2-ра бременност пак ще отида при него и няма да престана да го препоръчвам

# 22
  • Мнения: 486
Велев е добър хирург и диагностик, НО Е НЕВИЖДАНО КУРУМПИРАН! -това от опит

# 23
  • Мнения: 2 471
Може, не знам. Не съм му дала никакви пари.

# 24
  • Мнения: 242
Дали тук да не слагаме и координати - адреси и телефони за връзка с тези лекари  newsm78 мисля че ще е много полезно и удобно.

Подкрепям идеята и може да се направи обобщение на първа страница    bouquet   Редактирах си поста  Hug

д-р Яръкова /0888732830/- неонатолог в Майчин дом, София (безкрайно мила и внимателна!)
д-р Димитрова - завеждащ неонатологично отдение в Окръжна болница, Бургас
д-р Литвиненко /9524297/- неволог в клиника "Детско здраве", София
д-р Георгиев /0888450185/ - клиника по пластична хирургия "Нефертити", София
д-р Георгиева, доцент Христова -  Институт по педиатрия
д-р Топов /0888871089/ - очен лекар

В тази връзка да попитам дали някой има нр. на мобилен телефон на д-р Литвиненко  Praynig

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 11:18 от Ruxi

# 25
  • Мнения: 2 116

В тази връзка да попитам дали някой има нр. на мобилен телефон на д-р Литвиненко  Praynig


Заповядай! Тел на д-р Литвиненко е 0888 592015
служ. 02 952 38 40 вътр. 71 Неврологично отделение в Педиатрията   Hug

# 26
  • Мнения: 242

В тази връзка да попитам дали някой има нр. на мобилен телефон на д-р Литвиненко  Praynig


Заповядай! Тел на д-р Литвиненко е 0888 592015
служ. 02 952 38 40 вътр. 71 Неврологично отделение в Педиатрията   Hug

Безкрайно благодаря за експедитивния отговор  Heart Eyes Hug Hug

# 27
  • Мнения: 124
Доктор Минчева,завеждаща неонатологичното отделение на СМБАЛ"Иван Семетлийски"-Сливен. PeaceСтрахотен професионалист и човек!Господ здраве да й дава! Praynig

# 28
  • София
  • Мнения: 537
доцент Христова -  Институт по педиатрия, клиника по Неонатология
както и д-р Константинова и д-р Ралица Георгиева пак от там

д-р Галя Димитрова, детски офталмолог от Александровска болница, 952 3600, 0888 851 540

д-р Борислав Тонев, кинезитерапевт в поликлиниката на института по Педиатрия

# 29
  • Мнения: 4 053
.....................................ТА ЗА ДА НЕ СИ ИЗПУСНЕ 1000та ЛВ ИСКАШЕ ДА РОДЯ Ч СЕДМИЦА ПРЕДИ ТЕРМИНА, КАТО МИ ПРЕДИЗВИКА РАЖДАНЕ, КОЕТО НАЙ-ЧЕСТО ЗАВЪРШВА СЪС СЕКЦИО. АБЕ МНОГО СЕ ИЗЛОЖИ!!!!!!!!!


има си черен списък за мнението ти,
а тук,душа е белия   Stop

# 30
  • varna
  • Мнения: 1 012
Д-р Черноокова завеждаш неонатология в АГ-Варна 052/613793
д-р Шиваров кардиолог Мед ц-р ул.Гурко49 052/611116
д-т Балев трансфунданална ехография кл.Темелков 052/600126-7
д-р Светла Николова очна клиника 052/634731

# 31
  • Мнения: 103
д-р филипова- неонатолог в   '' майчин дом ''-бургас                                   
Дълбок поклон пред тази жена  bouquet - винаги точна диагноза и правилно назначено лечение, съобразено с особеностите на недоносените.
А също и д-р Хрелева - очна клиника "Оксиком" в Бургас - много добър специалист -  bouquet

# 32
  • Мнения: 1 581
Варна:
Изключително съм благодарна на целия екип на неонатологичното отделение в СБАГАЛ и най-вече на д-р Черноокова, завеждащ отделението и д-р Златинова.
Също д-р Евтимова, д-р Цветкова и всички останали.
 
  bouquet

# 33
  • Мнения: 2 070
Доктор Веска Димитрова-завеждащ отделение неонатология град Пазарджик newsm10

# 34
  • Пазарджик
  • Мнения: 131
Също и аз съм за д-р Димитрова от гр. Пазарджик, още и д-р Гугуткова, д-р Георгиева, те всички бдяха над моето слънчице повече от месец.

# 35
  • Мнения: 255
д-р Мариана Чолакова,изключителен човек и специалист-неонатолог(Стара Загора)
д-р Иван Тодоров
д-р Николай Христов и двамата са акушер-гинеколози и благодарение на тях сега се радвам на красивите си деца Hug

# 36
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
повечето неонатолози в МД - от Яръкова и Слънчева, до Попиванова и всички други на които дори не знам имената
неонатолозите са златни там - правят чудеса....

# 37
  • София
  • Мнения: 344
повечето неонатолози в МД - от Яръкова и Слънчева, до Попиванова и всички други на които дори не знам имената
неонатолозите са златни там - правят чудеса....
Подрепям напълно.
Д-р Слънчева- милион БЛАГОДАРНОСТИ Hug  bouquet

# 38
  • Мнения: 31
повечето неонатолози в МД - от Яръкова и Слънчева, до Попиванова и всички други на които дори не знам имената
неонатолозите са златни там - правят чудеса....
Подрепям напълно.
Д-р Слънчева- милион БЛАГОДАРНОСТИ Hug  bouquet

Не подкрепям! Те са за Черен списък!
Безотговорни хора!!! Слънчева и Вакрилова - най-вече!
В Неонатологията на МД - върлуват страшно много вътрешно-болнични инфекции.

# 39
  • София
  • Мнения: 344
Е може и така да е, но на мен ми спасиха детето.Не мога да не мисля за това всеки ден.

# 40
  • Мнения: 31
Е може и така да е, но на мен ми спасиха детето.Не мога да не мисля за това всеки ден.

E мойто не го спасиха - напротив. И аз не мога да не мисля за това всеки ден.
От бокса на Нели - от общо 4 деца - оцеля само едно дете с ретиноратия 5 степен.
Три деца, които бяха живяли вече по над 4 месеца ... Не току що родени ...
Близначката на Нели - Блага, беше в друг бокс, за неин късмет.

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 19:59 от blago_bl

# 41
  • София
  • Мнения: 344
Съжалявам. Cry

# 42
  • Мнения: 174
М

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 17:29 от mir4o_74

# 43
  • Мнения: 2 471
МИРЧО, НА ТЕБЕ НЕ ТИ ЛИ ОБЯСНИХА ВЕЧЕ, ЧЕ ИМА ЧЕРЕН СПИСЪК? ТУКА Е ДРУГ. ПРЕСТАНИ ДА ПОЛЗВАШ ФОРУМА БЕЗМИСЛЕНО. ПОНЕ НАПИШИ НЕЩО ПО РАЗЛИЧНО, А НЕ КОПИРАЙ ЕДНА И СЪЩА ИНФОРМАЦИА 11 ПЪТИ. АКО НЕ ТИ Е ИНТЕРЕСНО В БГ МАМА - ПРЕСТАНИ ДА ВЛИЗАШ В САЙТА. ТУКА ХОРАТА СИ ПОМАГАТ И НАМИРАТ УПОРА В ТРУДЕН МОМЕНТ

# 44
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
повечето неонатолози в МД - от Яръкова и Слънчева, до Попиванова и всички други на които дори не знам имената
неонатолозите са златни там - правят чудеса....
Подрепям напълно.
Д-р Слънчева- милион БЛАГОДАРНОСТИ Hug  bouquet


Покрепям   bouquet и допълвам Първанова.

# 45
  • Мнения: 2 908
Др.Станчева-завеждащ неонатологията в Ловеч  PeaceДъщеря ми лежа при нея и бях много доволна от постоянното внимание и грижи,с които я обгрижваше,а беше и много любезна и внимателна жена.Др.Симеонова също работеща там-и тя е страхотен човек.

# 46
  • Мнения: 13
Д-р Николай Патоков - детска хирургия на Пирогов    bouquet

# 47
  • Мнения: 78
Здравейте.
Нашия списък много много голям.
Инфото за нас е тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218116.300
1.Доктор Маджаров-акушер гинеколог АГ Варна
2.Доктор Илинден-акушер гинеколог АГ Варна
3.Доктор Гирская -анестизиолог
4.Целия екип на неонотологичното отделени АГ Варна (по някога не са тактични иначи специалисти СУПЕР!!!не знам дали има такъв екип както тоя БЛАГОДАРЯ ВИ)
5.Доктор Светла Николова- офталмолог наистина е специалист и внимателна много.
6.Доктор Георгиев-неврохирург София "Св.Иван Рилски" на тоя ЧОВЕК съм БЛАГОДАРНА до края на живота си има златни ръце !!!
7.Доктор Бусарски Неврохирург София "Св.Иван Рилски"
8.Доктор Балтиева поликлиника Владиславово Варна-и на нея много съм благодарня Никита никой не искаше да го поеме беше не от леки случаи доктор Балтиева има опит в неонатологията.Който иска джипи за бебока ще дам номера.
9.Доктор Чавдаров - София специализирана болница ДЦП.Само един път бяхме при него на консултация ,много ма разочарова направо ма уби неговото заключение-иначе да Ви кажа нито един лекар от тая област не направи толкова добър преглед,направо бях очарована абсолютно всичките рефлекси и всичко провери на Никита и ми обясни.Само на края би трябвало да кажи че медицината не прави 2*2=4.
10.Невена Атанасова -рехабилитатор София специализирана болница ДЦП
Искам да БЛАГОДАРЯ на лекарите които медицината им призвание а не вид на доход и виждат в пациетните Човечески живот а не $$$$.
Знам колко е трудно да станиш лекар изисква много разходи и здраве а все пак нали сме Хипократи.

# 48
  • Мнения: 2 070
Здравейте.
Нашия списък много много голям.
Инфото за нас е тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218116.300
1.Доктор Маджаров-акушер гинеколог АГ Варна
2.Доктор Илинден-акушер гинеколог АГ Варна
3.Доктор Гирская -анестизиолог
4.Целия екип на неонотологичното отделени АГ Варна (по някога не са тактични иначи специалисти СУПЕР!!!не знам дали има такъв екип както тоя БЛАГОДАРЯ ВИ)
5.Доктор Светла Николова- офталмолог наистина е специалист и внимателна много.
6.Доктор Георгиев-неврохирург София "Св.Иван Рилски" на тоя ЧОВЕК съм БЛАГОДАРНА до края на живота си има златни ръце !!!
7.Доктор Бусарски Неврохирург София "Св.Иван Рилски"
8.Доктор Балтиева поликлиника Владиславово Варна-и на нея много съм благодарня Никита никой не искаше да го поеме беше не от леки случаи доктор Балтиева има опит в неонатологията.Който иска джипи за бебока ще дам номера.
9.Доктор Чавдаров - София специализирана болница ДЦП.Само един път бяхме при него на консултация ,много ма разочарова направо ма уби неговото заключение-иначе да Ви кажа нито един лекар от тая област не направи толкова добър преглед,направо бях очарована абсолютно всичките рефлекси и всичко провери на Никита и ми обясни.Само на края би трябвало да кажи че медицината не прави 2*2=4.
10.Невена Атанасова -рехабилитатор София специализирана болница ДЦП
Искам да БЛАГОДАРЯ на лекарите които медицината им призвание а не вид на доход и виждат в пациетните Човечески живот а не $$$$.
Знам колко е трудно да станиш лекар изисква много разходи и здраве а все пак нали сме Хипократи.

възхищажам ти се,не си се предала ,радвай се малкия сладкиш Hug
има още една мама която ми напомня за теб.Вики и мама,имам чувство ,че за нея няма невъзможни неща.Гледа изключително трезво на ситуацията и прави и невъзможното за да помогне на дъщеричката си.

# 49
  • Мнения: 3 914
Вики и мама,имам чувство ,че за нея няма невъзможни неща.Гледа изключително трезво на ситуацията и прави и невъзможното за да помогне на дъщеричката си.
Благодаря ти за прекрасните думи Hug
Знаеш ли ,наистина за мен няма невъзможни неща ,когато говорим за състоянието на детето ми,защото тя го заслужава,а сама не може да се справи,нали е дете Grinning,като изключим и факта, че е малко по различна........ за сега,но това е просто въпрос на време Hug
Иначе ,винаги съм казвала ,че първо трябва да приемем положението с цялата му тежест,за да се борим адекватно Peace

# 50
  • Мнения: 9
Аз цял живот ще бъда благодарна на д-р Димитрова,д-р Гугуткова и д-р Георгиева от МБАЛ Пазарджик, те не само са добри лекари, но и най-вече сърдечни хора.

# 51
  • Мнения: 17
Zdraveite i ot men.Az sam dovolna ot cqlata neonatogiq v "Mai4in dom" Sofiq vsi4ki lekarki tam sa neveroqtno 4ove4ni i otgovorni,ne samo kam bebetata no i kam roditelite.

# 52
  • Мнения: 923
Аз се включвам малко късно в тази тема, но и аз имам на кого да благодаря. В моя списък включвам:
1. Докотр Зантина завеждащ АГ отделение в болницата в гр. Дупница.
2. Докотр Ралица Георгиева и целия екип на Клиниката по неонатология към Университетска болница по детски болести.
3. Докотр Пенушлиев - детски хирург от Пирогов.

# 53
Лекарите от Неонатология Варна и д-р Бенчев - детски хирург в Окръжна болница Варна.
Благодарение на тези хора ние се радваме на нашето съкровище Стефани.

# 54
  • Мнения: 384
повечето неонатолози в МД - от Яръкова и Слънчева, до Попиванова и всички други на които дори не знам имената
неонатолозите са златни там - правят чудеса....
Подрепям напълно.
Д-р Слънчева- милион БЛАГОДАРНОСТИ Hug  bouquet

Не подкрепям! Те са за Черен списък!
Безотговорни хора!!! Слънчева и Вакрилова - най-вече!
В Неонатологията на МД - върлуват страшно много вътрешно-болнични инфекции.
Точно така,синът ми почина именно от Сепсис и то след 2м.престой в болницата,така че ще е трудно да ме убедите че е от мен!!!За Емилова,Вакрилова и Методиева БЕЗ КОМЕНТАР!!!А Попиванова,ми заяви най-нагло че,това(посочи детето)е вървеж срещу природата,само това дете не може да оцелее,и аз и казах че,именно той и другите като него и изкарват заплатата,да ходи да продава зарзават като и не и харесва работата!
А да не говарим за хигиената и отношението към родителите БЕЗОБРАЗНО!!!!Ако се бях поровила тук никога нямаше да родя Александър там и най-вероятно щях да имам жив син на 6м.

# 55
  • Мнения: 10
Д-р Радка Масларска - завеждащ Неонатология в Токуда болница и целият й екип.
Ст.сестра Елена Борисова - неонатология Токуда.
Благодарим им от цялото си сърце затова, че са невероятни хора и специалисти.
Благодаря и на всички останали лекари и сестри от Токуда болница, които се грижеха за сина ни Калоян и бяха на разположение по всяко време за консултации.
Д-р Стефан Тонев - хирург Токуда - неоперативно "отклещи черво" при ингвинална херния (извинете ме за изказа), за щастие след това ни се размина операцията.

Благадаря на Господ, че ги има и им желая много здаве и късмет!

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
д-р Ралица Георгиева, неонатолог, институт по педиатрия, София, ако ви се наложи трансфонтанелна ехография на мозъка тя е човекът.
Очна клиника Визус, София, за съжаление забравих името на докторката, но там е една която се занимава с недоносени.

# 57
  • панагюрище
  • Мнения: 179
Аз цял живот ще бъда благодарна на д-р Димитрова,д-р Гугуткова и д-р Георгиева от МБАЛ Пазарджик, те не само са добри лекари, но и най-вече сърдечни хора.

Аз също. Да са живи и здрави всички от неонатолочичното отделение гр.Пазарджик.
 Допълвам и д-р Павлова - гинеколог / болница Хигия/   newsm10

# 58
  • Мнения: 4 589
Здравейте,

може ли някой да ми даде контакти на доцент Емилия Христова - Клиника по неонатология към СБАЛ?

Благодаря ви предварително.

# 59
  • Мнения: 10
Моля ви и на мен ми трябва спешно телефон на доц.Ем. Христова!

Благодаря би предварително!

# 60
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Целият екип на Неонатологията към АГ-Варна,и особено д-р Ангелова,която е невероятен човек и лекар.Тя е нашият ангел-спасител ,помага ни безвъзмездно дълго ,след като напуснахме отделението.
 Д.Р Черноокова  направи всичко ,за да намери най добрия хирург за детето и да се погрижи за него.
 Д-Р Кристоф-УНГ хирург извърши изключително рискова операция на сина ми когато беше на 10 дни с тегло около 2300- хирургично отстраняване на костна преграда на носоглътката. Благодарение на него синът ми диша.
 Целият екип на ДОРИЛ в Св.Марина, изключителни специалисти.
 Д-Р Захаринов от Пирогов,изключителен човек и хирург,не ни е взел 1ст.,дори консултациите преди и след операцията безплатно направи. Докато бяхме там видях как работи, по 2 операции на ден, следобяд консултира в кабинета, а вечер на телефона, дори през почивните дни беше в отделението. Не е много приказлив ,но каквото го питахме обясни.
д.р Чавдаров-наистина разбира от неврологичен преглед,назначи рехабилитация, коята дава добри резултати./на нас каза,че 2 и 2 не е 4 в медицината Joy/Пак ще ходим при него.
 Рехабилитаторите от ДМСГ-Виница Варна,особено Тони и Ася.
 Д-Р Георгиева-гастроентеролог и д-р Светла Николова-очен лекар

# 61
  • Мнения: 10
Моля ви и на мен ми трябва спешно телефон на доц.Емилия Христова!

Благодаря би предварително!

# 62
  • Мнения: 7

Д-р Ралица Георгиева, доц. Христова и целия екип от прекрасни специалисти и Човеци в Неонатологично отделение на Педиатрията, София.

Благодарността ни е безкрайна и расте с всеки изминал ден- гледайки усмихнатото личице на дебеланката вече Лора.

# 63
  • Мнения: 141
Неонатологично отделение на Университетска болница Света Анна /бивша Окръжна болница/ - София

# 64
  • Мнения: 3 621
Да допълня и аз списъка
Много, ама много съм балгодарна на д-р Сияна Юдова от МД- Варна

# 65
  • Мнения: 20
В Стара Загора са най-добрите др.Момджиев др.Узунова др.Чолакова хиляди благодарности да са живи и здрави и да имат все по-малко пациенти

# 66
  • Мнения: 251
Аз добавям лекарят на който ние сме благодарни, д-р Никола Белчев акушер-гинеколог МБАЛ"Пловдив"
Едно голямо БЛАГОДАРЯ!  bouquet  bouquet  bouquet

# 67
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Слава Богу и ние има на кого да благодарим: На първо място д-р Мариана Миланова от неонатологоята на УМБАЛ Св Георги Пловдив. Стархотна лекарка, но най- вече човек. Ако не беше тя да ми обяснява всичко подробно и да се отнася с разбиране и онзи момент най вероятно щях да се побъркам. След нея на всички лекари от неонатологията на същата болница. Въпреки че на моменти се държаха грубо с нас, детето ми е живо и здраво благодарение на тях и това е най важното: Благодаря сърдечно на д-р Генова, д-р Нещерова, Д-р Кибарска, д-р Търнева и всичко които помогнаха на Боренцето да оцелее.

# 68
  • Мнения: 5
Д-р Диана Дянкова, д-р Ралица Георгиева и всички доктори с големи сърца от Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия).Едно голямо БЛАГОДАРЯ!

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Д-р Стойчева от неонатологията  в Окръжна болница Пловдив - невероятен човек ,много добтр специалист , който обича децата и професията си   bouquet

# 70
  • Мнения: 1 900
Доц. Мая Кръстева, д-р Мария Нещерова от Неонатологично отделение към УМБАЛ "Свети Георги" Пловдив.  bouquet 

# 71
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Д-р Димитрова завеждаща отделението за недоносени в 1ва поликлини в Бургас,много съм и благодарна,много внимателна,тя помогна на дъщерями  bouquetза нея.

# 72
  • Мнения: 356
Д-р Росманова, Д-р Атанасова и Д-р Йонов от Неонатологията в Плевен - изключителни специалисти и разкошни хора

# 73
  • Мнения: 92
Изключително съм благодарна на целия екип на неонатологичното отделение в СБАГАЛ и най-вече на д-р Черноокова завеждащ отделението при която ходим и до днес  благодарение на тях сега имаме нашата принцеса. Д-р Димитър Райков- ортопед благодарение на него тя тича като хала. Огромно БЛАГОДАРЯ!!!!!!

# 74
  • Мнения: 33
Д-р Симеонова и целият екип на Клиниката по неонатология към Университетска болница по детски болести, които се погрижиха за живота на моето дете. Най-прекрасният слънчев човек, когото познавам и който продължава да се грижи за рожбата ми.

# 75
  • Мнения: 16
Добър ден Simple Smile аз като заинтересована леля искам да попитам а няма ли някой доволен от специалисти в Добрич? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 76
  • София
  • Мнения: 5 696
д-р Ралица Георгиева, неонатолог, институт по педиатрия, София, ако ви се наложи трансфонтанелна ехография на мозъка тя е човекът.
Очна клиника Визус, София, за съжаление забравих името на докторката, но там е една която се занимава с недоносени.
Чернодринска е очната  Peace
Съгласна съм за всички д-ри от Неонатологията в Педиатрията  Peace   bouquet

# 77
  • Мнения: 167
Здравейте момичета,бих искала да помоля за тел.номер на др.Ралица Георгиева от ДЕТСКА УНИВЕРСИТЕТСКА БОЛНИЦА.
Преди 1 месец ходихме и сега трябва пак да отидем но и загубих номера-СТРАХОТЕН ЧОВЕК.

# 78
  • Мнения: 295
здравейте искам да ви питам за някой специалист в стара Загора ако някой знае моля ви пише

# 79
  • Луната
  • Мнения: 3 211
д-р Петров - завеждащ неонатологията в бившата Окръжна болница в Пловдив. Това е ЧОВЕК създаден за тази професия и да се занимава с деца.
Напълно съгласна.  Simple Smile   Това е лекар с главно Л!   bouquet

# 80
  • Мнения: 118
Здравейте мами.Моето бебче беше един месец в неонатлогията на МБАЛ Бургас и за него се грижеха Димитрова,Коларова,Колева,Згурова и още една,но и забравих името.Колко добри са незнам,просто си вършат работата.Сега сме в Майчин дом и там сме при д-р Филипова,ама и тя е в отпуска вече 2-ра седмица  Confused Много  исках да запиша бебчо при д-р Димитрова,но днес разбрах че тя не можела да бъде джипи на бебето Sad
Та въпросът ми е :Някой може ли да ми препоръча добър педиатър при който да си запиша бебчето....
 Благодаря предварително   Hug

# 81
# 82
  • Мнения: 251
д-р Петров - завеждащ неонатологията в бившата Окръжна болница в Пловдив. Това е ЧОВЕК създаден за тази професия и да се занимава с деца.
Напълно съгласна.  Simple Smile   Това е лекар с главно Л!   bouquet
Не искам да развалям хубавата тема,ама спрямо мен си позволи огромна нетактичност (може би защото ме помисли ме за друга майка newsm78,незнам).Виждам че  е много прехвален, но аз не останах с добро чувство...

# 83
  • Луната
  • Мнения: 3 211
д-р Петров - завеждащ неонатологията в бившата Окръжна болница в Пловдив. Това е ЧОВЕК създаден за тази професия и да се занимава с деца.
Напълно съгласна.  Simple Smile   Това е лекар с главно Л!   bouquet
Не искам да развалям хубавата тема,ама спрямо мен си позволи огромна нетактичност (може би защото ме помисли ме за друга майка newsm78,незнам).Виждам че  е много прехвален, но аз не останах с добро чувство...

Аз го казвам от опит.  Wink Благодарение на него и екипа му дъщеря ми е жива и здрава Simple Smile
Преди месеци на моя близка детенцето й лежеше в друга болница и за малко да го испуснат там и го помолих да дойде и да си каже мнението и без да вземе нито лев дойде да го прегледа - не знам какво да кажа повече за него.  

# 84
  • Мнения: 6
Здравейте мами, моето бебче се роди в Майчин дом /27 г.с. 0,880 кг./. Изключително съм доволна от грижите, които полагаха докторите в неонатологията. Искам да благодаря на д-р Шишкова, д-р Радулова, д-р Слънчева, д-р Яръкова, д-р Попиванова, /извинявам се, че немога да спомена всички/. Изключителни неонатолози. Благодарение на тях моето момченце е вече на 9 реални или 6 коригирани месеци. Расте здраво и щастливо бебе. С очите ми съм виждала с каква любов се грижат за нашите дечица, как ги галят и успокояват. Не съм вярвала, че може да има такива лекари. Hug Hug Hug  БЕЗКРАЙНИ БЛАГОДАРНОСТИ на всички ДОКТОРИ и АКУШЕРКИ в МАЙЧИН ДОМ!!!!!

# 85
  • Мнения: 105
asazy  ,аз специално от д-р Влайкова съм страшно доволна,но беше преди близо 12 години.Сега незнам дали тя още е в Добрич.

# 86
  • Мнения: 60
Здравейте, мами!
Моето бебче се роди 32 седмица 1750 по спешност ме оперираха в Шейново. Личната ми лекарка пое грижите за детето, но с нея все сме на различни мнения. Иска рано да захранвам дете на 4 месеца коригирана възраст 3 и то със сок и плодови пюрета, рано да го ваксинирам и тн. Да не ви отегчавам. Просто жената явно не обръща внимание, че бебчо ми се води втора степен недоносен Crossing Arms
Може ли да ме посъветвате към кой, добър педиатър работещ с недоносени дечица, да се обърна!
Моля ви!
От София съм кв. Ботунец

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Здравейте, мами!
Моето бебче се роди 32 седмица 1750 по спешност ме оперираха в Шейново. Личната ми лекарка пое грижите за детето, но с нея все сме на различни мнения. Иска рано да захранвам дете на 4 месеца коригирана възраст 3 и то със сок и плодови пюрета, рано да го ваксинирам и тн. Да не ви отегчавам. Просто жената явно не обръща внимание, че бебчо ми се води втора степен недоносен Crossing Arms
Може ли да ме посъветвате към кой, добър педиатър работещ с недоносени дечица, да се обърна!
Моля ви!
От София съм кв. Ботунец
Аз не мога да ти препоръчам педиатър, но мисля, че недоносено дете само и единствено неонатолог трябва да го следи.
В нашия случай беше така и до ден днешен/синът ми е на почти 5г/ единствено на неонатоложката имам доверие. Дори тя ни написа бележка, която Джи пи - то да представи за отлагането на ваксинирането до навършване на 6 мес. на малкия и за противопоказание на коклюшната компонента/слагахме само ДТ/

# 88
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Здравейте, мами!
Моето бебче се роди 32 седмица 1750 по спешност ме оперираха в Шейново. Личната ми лекарка пое грижите за детето, но с нея все сме на различни мнения. Иска рано да захранвам дете на 4 месеца коригирана възраст 3 и то със сок и плодови пюрета, рано да го ваксинирам и тн. Да не ви отегчавам. Просто жената явно не обръща внимание, че бебчо ми се води втора степен недоносен Crossing Arms
Може ли да ме посъветвате към кой, добър педиатър работещ с недоносени дечица, да се обърна!
Моля ви!
От София съм кв. Ботунец
По закон трябва през първата година освен личен лекар, детето да се следи от неонатолог, от неонатологията, в която е било. На мен даже ми го бяха написали на епикризата.  Mira_V ти е казала и за ваксините. И в наредбата за ваксините го пише. Личния лекар на сина ми само го тегли и мери, за всичко останало ходя при неонатолог, който го следи от раждането и пише препоръка за всичко, която представям на личния лекар. Обикновен педиатър не може да ти бъде наистина от полза, дори и да е имал пациент недоносено дете, при всяко всичко е много индивидуално в развитието и просто няма как да е наясно с нещата.

# 89
  • Мнения: 60
Благодаря, ви Мира и Станислава!
Явно обаче на мен никой не ми е обяснил такова нещо. Просто съм шашната как нито в Шейново, нито в 1 Градска, където беше преведено детето до 26 му ден, не ми е обяснил нещо подобно. Аз си знаех до днес, че бебчо трябва да си има педиатър. И сега какво да направя към кого да се обърна??? #Crazy

# 90
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Има подфорум, където д-р Слънчева може да ти даде съвет. В Майчин дом мисля, че имат платена консултация, а за педиатър, ми трудна работа, моята много неща знаеше, без да я информирам аз. Но все пак е далеч, някоя мама да каже за кварталите в твята посока. Питай в здравния форум.

# 91
  • Мнения: 58
Да се включа и аз с едно голямо БЛАГОДАРЯ на:
Д-р Емил Кръстев - неврохирургия
Д-р Ваня Георгиева - неврохирургия
Д-р Михаил Захаринов - неврохирургия
Д-р Катя Василева -  вече е в гр. Попово
Д-р Патоков - детско коремно
Д-р Пенушлиев
Д-р Докова - кърмаческо
Д-р Солакова - офталмолог
Доц. Гаврилова - детска реанимация
Д-р Пседерски - детска реанимация
всички са в Институт Пирогов, ние "живяхме" там 1 година.
Има и още - всички заедно се погрижиха детето ми да живее и успяха! Благодаря   bouquet

# 92
  • Мнения: 32
аз немога да кажа отделни хора - защото неонтолозите във Първа АГ Св.София помагаха на моето мишоче прекарало там 23 дни, като ми разрешиха да стоя близо до нея и да и давам кърма. Нека има повече хора даващи всичко от себе си в професията ние да сме завършени мами с едни малки палавници!

# 93
  • Мнения: 2
Д-р Стойчева от неонатологията  в Окръжна болница Пловдив - невероятен човек ,много добтр специалист , който обича децата и професията си   bouquet
Също така д-р Аргирова, невероятен човек и специалист. Тази жена ни гледаше в интензивното малкия, и го излекува защото имаше инфекция.
Да не забравя и д-р Радински при който родих.   bouquet

# 94
  • Мнения: 1 765
И моя ред дойде за благодарности:

Неонатология към Институт по педиатрия МА:

Доц. Ралица Георгиева
Д-р Влахова
Д-р Малинова
Д-р Шумков
Д-р Дянкова
Д-р Симеонова
Д-р Праматарова
Д-р Манева
Д-р Попова - офталмолог

и всички другия доктори, мед. сестри и санитарки от Педиатрията, които дават дежурства в неонатология и са се грижили за нашата малка шушулка.

Пирогов

Д-р Захаринов
Доц. Гаврилова
Д-р Псадерски

Няма начин и думи, които биха могли да изразят благодарността на цялото ми семейство към тези лекари. Те за нас винаги ще бъдат ангели-спасители и хранители.

# 95
  • Мнения: 1
БЛАГОДАРНОСТ

специална благодарност към екипа на д-р Калев от втора градска болница и най-вече към д-р Джендова

СПЕЦИАЛНА БЛАГОДАРНОСТ ЗА ГРИЖИТЕ КЪМ НАШИЯ СИН  АНТОН НА Д-Р ТОМОВА ОТ СБАЛДБ ГР. СОФИЯ - БЛАГОДАРИМ НА ВСИЧКИ ОТ ОТДЕЛЕНИЕТО ПО НЕОНАТОЛОГИЯ КОЙТО СЕ ГРИЖИХА ЗА НЕГО

Последна редакция: нд, 14 мар 2010, 14:43 от AnMary

# 96
  • Мнения: 28
С огромна благодарност към доц.Чолакова и д-р Енчева - гр.Стара Загора, благодарение на тях се радвам на второто си детенце Кристияна, реагираха много експедитивно и професионално.
ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!!!

# 97
  • Мнения: 50
Доктор Неделчева,Доктор Аргирова,и всички Лекари от отделение за Новородени и Недоносени Деца в Окръжна болница гр.Пловдив БЛАГОДАРЯ

# 98
  • София
  • Мнения: 937
Доц. Ралица Георгиева към Институт по педиатрия (Мед. академия -София). Тя е първата майка на моя Самуил. Без нейните грижи, както и на целия екип на неонатологията него нямаше да го има. Няма думи, с които да благодаря за това, което направиха за него.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Видях с и нашия лекар в този списък, абсолютно заслужено - д-р Петров от Окръжна болница Пловдив..
Страхотен човек е и ненадминат специалист! Благодарение на него синът ми е жив.
 За съжаление обаче вече е пенсионер. Приема само в частния си кабинет на ул. Радецки 43. Такива обстойни прегледи прави на децата,че при друг доктор такова нещо не съм виждала..Водих при него детето и на консултация, много съм доволна. В частния му кабинет цените са повече от нормални,прави пълни прегледи, винаги е на разположение-даже и в събота и неделя..Обяснява човешки..Не тъпче излишно децата с антибиотици...този човек ми върна вярата,че все още има лекари,защото повечето му колеги са го обърнали на печалбарство, а хуманността им е мноого на заден план.

# 100
  • Мнения: 7
Искам да попитам този доктор педиатър ли е или е само за новородени.

# 101
  • Мнения: 216
Някой да е чул нещо за др Сакарски-неонатопог в Ниа Мед Ст Загора!

# 102
  • Мнения: 28
Някой да е чул нещо за др Сакарски-неонатопог в Ниа Мед Ст Загора!

Аз ти отговорих и на лични за Сакарски, водила съм голямата ми дъщеря при неги и ме е приемал дори и на коледа да я прегледа, винаги много обяснява и по тел само съм го питала ако нещо ме притеснява, но същото нещо мога да кажа и за д-р Чолакова, и двамата са страхотни лекари и досега използвам услугите и на двамата!

# 103
  • Мнения: 54
http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=125474590830356&ref=mf

# 104
  • Мнения: 1
И аз искам да благодаря на абсолютно целият екип от Отделение по неонатология към „УМБАЛ Д-р Г. Странски ЕАД” - гр. Плевен!Всички там са наистина перфектни специалисти и най-вече Хора!!!

# 105
  • Мнения: 259
Благодарност към доцент Слънчева и доктор Яръкова от Майчин дом. Доктор Яръкова е много мила и сърдечна жена. В най-трудния за нашето семейство момент тя показа загриженост и съчувствие.

# 106
  • Мнения: 9
Д-р Иван Велковски - детски кардиолог - един човек роден да бъде лекар  bouquet
Дано има повече хора, като него!

# 107
  • Полски Тръмбеш
  • Мнения: 18
Цитат
И аз искам да благодаря на абсолютно целият екип от Отделение по неонатология към „УМБАЛ Д-р Г. Странски ЕАД” - гр. Плевен!Всички там са наистина перфектни специалисти и най-вече Хора!!!
ПРИСЪЕДИНЯВАМ СЕ И АЗ

БЛАГОДАРЕНИЕ НА ТЕХНИТЕ ГРИЖИ МОЯТА ПРИНЦЕСА Е ЖИВА И ЗДРАВА  Hug Hug Hug

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Вечно ще съм благодарна на:
Д-р Дяволов, АГ, Майчин дом;
д-р Ралица Георгиева, пидеатър, Иснтитут по педиатрия;
д-р Виолета Чернодринска, офталмолог;
доц. Буева, нефролог;
доц. Анадолийска, нефролог.
Благодаря.  Hug

# 109
  • Мнения: 53 921
В моя списък на първо място е д-р Петров   bouquet  bouquet  bouquet

Нямам думи да опиша този невероятен човек и лекар !
Ще съм му благодарна цял живот , че имам живо и здраво дете !

Също д-р Георгиева и д-р Апостолов bouquet

Както и на старша сестра Златанова и целия екип на неонатологията в Окръжна болница в Пловдив ! Hug

# 110
  • Мнения: 4
д-р Ралица Георгиева и доцент Емилия Христова - Клиника по неонатология на Университетска детска болница (Институт по педиатрия)

Господ здраве да им дава още дълги години да помагат на недоносените бебета.
ako moje da se svarja po nqkakav nachin s doc.Ralitca Georgieva po povod novorodenata si dashterichka

-----------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 05 май 2011, 12:30 от AnMary

# 111
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=580520.new#new

  nelibg каквито въпроси да имаш, питай в месечната тема. д-р Георгиева приема в поликлиниката на Педиатриата, която се намира в кв Хиподрума . Приема вторник и четвъртак, след предварително запазен час. Юни е в отпуска 

# 112
  • Мнения: 1 897
Д-р.Стоичкова от "Св.София 1АГ"

# 113
  • Мнения: 9
 Д-р Мая Василева, и д-р Мария Атанасова
 спасиха  два живота- моя и този на детето ми !!!
 Благодаря Ви!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 114
  • Мнения: 21
Хиляди благодарности на д.Праматарова от Окръжна болница Сливен.Страхотен човек и специалист, винаги готов да помогне.БЛАГОДАРЯ.

# 115
  • Мнения: 1
Здравейте на всички Simple Smile Преди 2 месеца родих секцио прекрасно момиченце във втора градска,софия(невероятна чистота и е след основен ремонт).Изроди ме д-р Щърбанова- невероятна е!!! HugНе помня някой лекър някога толкова много да се е грижил за мен!Тя е изключително внимателна,обяснява всичко така както трябва и те кара да се чувстваш наистина в сигурни ръце(вече разбрах че е с покритие определено)!Благодаря й от цялото си сърце и ако реша да имам и друго дете със сигурност ще съм си при нея Hug

# 116
  • Мнения: 410
Благодарности на д-р Минчева от Окръжна болница Сливен, тя направи и невъзножното за нас, но проблема ни беше от много по-рано и спасяването на детето ми беше невъзможно. Тя даде всичко от себе си. Изключително мил и всеотдаен човек...

# 117
  • Мнения: 15
Огромни благодарности на д-р Мария Нещерова,УМБАЛ "Св.Георги",на покойния вече професор Милчев,на акушерката Доника Георгиева!
И едн добър ортопед-д-р Стоян Арнаудов

# 118
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Да се запиша в темата.

# 119
  • Мнения: 15
Може би трябва да допиша доктор Матушка Лесинска- офтамолог и невероятерн професионалист:)Благодарности и   bouquet

# 120
  • Мнения: 130
Ами и аз да се запиша!!! Родих моята дъщеря в края на 26г.с. в АГ на МБАЛ "Братан Шукеров" гр. Смолян. Искам да Благодаря на д-р Събева за подкрепата и професионализма й  - имах много леко и бързо раждане!!! Искам да благодаря на д-р Ганчовска - тя пое Сара след раждането, както и д-р Георгиева за професионализма им и големите усилия които положиха, за да спасят живота на детето ми!!!След това искам да благодаря за грижите на целия екип на  неонатологията за Токуда за грижите около операциите на Сара, както и на доц. Цеков - неврохирург, д-р Георгиева - офталмолог (овладяха ретинопатията). Благодаря на всички тях от все сърце!!!

# 121
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Мамите от Варна-при кой невролог сте водили вашите бебчета?Благодаря предварително.

# 122
  • Мнения: 852
Доц.  Хр. Мумджиев
Др Чолакова
Др Стоянова, всички от Неонатологично отделение на МБАЛ "Проф. Ст. Киркович'' Стара Загора
това са лекарите,които помогнаха на най-милото ми да бъде с нас.
Огромно БЛАГОДАРЯ!
 П.С.   Понастощем доц. Мумджиев е нашият педиатър ,на него сме поверили  здравето на дъщеря ни и му имаме 100% доверие.

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 15:16 от estela

# 123
  • Мнения: 2
Искам да се присъединя към тази тема с хиляди благодарности към неонатолозите в УМБАЛ ,,Св.Георги" гр.Пловдив.Хиляди благодарности на д-р Чалъкова , д-р Миланова , д-р Кибарска , д-р Генова , д-р Търнева , д-р Нещерова.Бъдете живи и здрави , вие не сте само лекари , вие сте преди всички хора ,  благодарение на които днес имам моя 4-годишен син - смисъла на моя живот.Благодаря ви!!!!!!

# 124
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Присъединявам се към тази тема с огромно удоволствие.....моето бебче се роди 2100гр. 46см. с първа степет недоносеност.....в 1 АГ``Св. София`` бях много притеснена,раждането беше много тежко...Изкарахме 10 дни в болницата и през цялото време Началник отделение по детска неонатология : д-р Детелина Стоичкова се грижеше за бебето ми....даваше ми отговори на всички въпроси.....След като ни изписаха месец след това имахме проблем с пъпчето и д-р Мими Шумилина ни направи обстоен преглед и ни обърна вниманието което заслужава всяка една притеснена майка....Даде ни съвети,благодарение на които не се наложи операция заради пъпна херния....Благодарение на целият екип на д-р Стоичкова сега сме големи разбойници......

# 125
  • Мнения: 2
Здравейте, мами!  Simple Smile
Имам нужда от помощ.
 Rolling EyesНякой знае ли къде преглежда д-р Светла Николова, Офталмолог и телефон за връзка с нея. Май месец водих дъщеря си при нея в Очна клиника, и трябваше сега през февруари пак да отидем, но от регистратурата на клиниката казаха, че вече не работи при тях, и не знаят новите и координати. Благодаря ви предварително! Peace  bouquet

# 126
# 127
  • Мнения: 53 921
Здравейте, мами!  Simple Smile
Имам нужда от помощ.
 Rolling EyesНякой знае ли къде преглежда д-р Светла Николова, Офталмолог и телефон за връзка с нея. Май месец водих дъщеря си при нея в Очна клиника, и трябваше сега през февруари пак да отидем, но от регистратурата на клиниката казаха, че вече не работи при тях, и не знаят новите и координати. Благодаря ви предварително! Peace  bouquet

Ето тук може да попиташ ! Peace

# 128
  • Мнения: 2
Благодаря ви, мами за вниманието!  bouquet Открих новия и адрес. За всички, които се интересуват къде преглажда д-р Светла Николова, Офталмолог ето адреса: гр.Варна, ул."Балчик"№5, тел 0887883690, работи с НЗОК.

# 129
  • Мнения: 1
До колко можем да се доверим на този списък??? И може ли да ми дадете връзка към черния?

# 130
  • Мнения: 6
zdraveite i ot men az rodih v na4aloto na 7 mesec malkata se rodi 1080 i 36 sm blagodarna sam na dr mymdjiev za6toto bez nego i negoviq ekip sega nqma6e da e jiva na6ata viki iskrenni blagodarnosti

# 131
  • Мнения: 1 165
Аз ще споделя името на д-р Големанова от Стара Загора. Много е внимателна и е страхотен лекар. Дъщеря ми се роди в 32 гест.седмица, в началото обиколих почти всички педиатри в Стара Загора,доката не попаднах на въпросната лекарка и оттогава насам сме при нея.

# 132
  • Мнения: 2
Огромни благодарности и благопожелания към д-р Атанасова и екипа им в неонатологичното отделение към УМБАЛ Плевен. Сега нашето момиченце ни радва всеки Божи ден... Бъдете живи и здрави, Вие сте истински хора и професионалисти...  сем. Попови Троян

# 133
  • Варна
  • Мнения: 9
Д-р Черноокова /доколкото разбрах се е пенсионирала/ и целия екип на Неонатологията при АГ-Варна! Искам само да уточня, че става въпрос за период януари-април 2010г, тъй като доста неща оттогава насам са се променили. НО! Лека и пръст на д-р Силвия Иванова/беше шеф на Патологията при АГ-Варна/ и целият и екип от лекари, акушерки, санитарки, старшата мед.сестра Илиева, д-р Заимов/невероятно човечен и приятен лекар, знам че се е пенсионирал и има клиника на ул."Иван Вазов"/, д-р Светла Николова /офталмолог/, д-р Сияна Юдова /Майчин дом, педиатър/, д-р Капка Атанасова/Майчин дом/... Притеснявам се, че пропускам някои... Но това са хората, благодарение на които ни има /Слава Богу живи и здрави!!!/ мен и дъщеря ми! Ако не бяха печалбарите и бездушниците в бели престилки, които да петнят името на професията-нямаше да се стигне до бели и черни списъци. Но за лекарите и екипите, които споменах-никога няма да мога да им се отблагодаря за всичко, което направиха за нас! family

# 134
  • Мнения: 27
Здравейте и от мен родих близнаците си в 42 дни преди термин съответно 2300-44см и 2000-42 см
Много съм благодарна на цялото неонатологично отделение на АГ Русе и особенно но д-р Ташкова и д-Р Радкова (при която си ходим на прегледи и досега защото е педиатър и неонатолог)

# 135
  • Мнения: 32
здравейте,
не знам дали тук е подходящото място за този въпрос, но търся информация за новият шеф на Іва градска болница в София, който е заменил доктор Ранкова.
Моля, ако някой има такава да я сподели

Благодаря ви предварително

# 136
  • Мнения: 182
Здравейте мами,
Издирвам начин да се свържа с проф. д-р Емилия Христова. Някои може ли да ми помогне? Благодаря предварително.

# 137
  • Мнения: 165
някой може ли да ми даде телефон на д-р Ангелова от АГ Варна

# 138
  • Мнения: 4 589
desili, Успя ли да се свържеш с проф. Христова? Понеже аз сега работя с нея, имам координати.

# 139
  • Мнения: 20
Огромни благодарности на

д-р Калайджиева, д-р Александрова, д-р Масларска, д-р Денева, д-р Константинова от Токуда болница

и всички останали, които спасиха детенцето ни. Екипът от неонатологията е прекрасен, отзивчиви са и никога не са ни върнали, когато и да сме отишли, винаги отговарят и на въпросите ни по телефона. А д-р Калайджиева продължава да се грижи за детенцето ни от самото му раждане до днес чрез редица изследвания и съвети.

 newsm51

# 140
  • Мнения: 141
здравейте,
не знам дали тук е подходящото място за този въпрос, но търся информация за новият шеф на Іва градска болница в София, който е заменил доктор Ранкова.
Моля, ако някой има такава да я сподели

Благодаря ви предварително

Д-р Симов, идва от Плевен, много добър лекар е. Всъщност средата на годината отделението на  І-ва градска се мести в Тина Киркова.

# 141
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
здравейте,
не знам дали тук е подходящото място за този въпрос, но търся информация за новият шеф на Іва градска болница в София, който е заменил доктор Ранкова.
Моля, ако някой има такава да я сподели

Благодаря ви предварително

Д-р Симов, идва от Плевен, много добър лекар е. Всъщност средата на годината отделението на  І-ва градска се мести в Тина Киркова.

Д-р Симов се е грижил за детето ми последния месец от престоя му в болницата. Много добър специалист е. Може да му се има пълно доверие. Също така е много приятен и човечен.
Изобщо само много положителни неща мога да кажа за него. Той е един от лекарите благодарение на който имам не само живо, но и здраво дете.

# 142
  • Мнения: 15
Днес,дано с положителното си мнение да мога да помогна ма майки на недоносени дечица ,като моето!Бяхме на логопед профилактично и сме доволни от "С-иввена",до бл.191 в Ж.к.Тракия!Беше ни отделено внимание в рамките на 1 час,на детето бяха проведени необходимите тестове,подходящи за възрастта на малката!Тя не плака и не се чувстваше като на лекар!Фактът е ,че успяха да я предразположат!

# 143
  • Мнения: 1 342
Леле, как съм пропуснала да се разпиша тук! Д-р Радкова и целият екип неонатолози от АГ комплекс Русе, които в най-критичния момент не се отказаха да се борят за живота на децата ми и сега имаме в къщата си три живи и здрави момиченца!

# 144
  • Мнения: 32
здравейте,
не знам дали тук е подходящото място за този въпрос, но търся информация за новият шеф на Іва градска болница в София, който е заменил доктор Ранкова.
Моля, ако някой има такава да я сподели

Благодаря ви предварително

Д-р Симов, идва от Плевен, много добър лекар е. Всъщност средата на годината отделението на  І-ва градска се мести в Тина Киркова.

Д-р Симов се е грижил за детето ми последния месец от престоя му в болницата. Много добър специалист е. Може да му се има пълно доверие. Също така е много приятен и човечен.
Изобщо само много положителни неща мога да кажа за него. Той е един от лекарите благодарение на който имам не само живо, но и здраво дете.

много благодаря за инфото

# 145
  • Мнения: 1
Здравейте,
нашето момиченце също се роди един месец по-рано с вродена пневмония. Искам да благодаря на целия екип на неонатологията в Токуда, който спасиха нашето малко слънчице. Д-р Калайджиева наистина е страхотен специалист, при когото все още водим малката на редовни консултации. Отговаря винаги на всички наши въпроси и никога не ни е върнала.

# 146
  • Мнения: 38 947
отворих темата за да потърся очен лекар за дъщеря ми, защото това е първият ни преглед според епикризата.
сега направо сърцето ми се сви като прочетох, че бебета на втори месец почиват от сепсис. надявам се са били единични случаи и това да не се случва повече. сега вече ме стегна в гърлото Tired и се притесних.

та от неонатологията на мд ни препоръчаха детска очна клиника- ориентирана съм към професор или доцент, но не знам точно към кой.
за невролог ми дадоха точно име- д-р литвиненко.
трябват ни ортопед или рехабилитатор- не знам кое е точното.
ехографиите на главичка ще си ги правим в МД.

ми това е -за друго не се сещам

# 147
  • Мнения: 4 589
sigma здравей! Как сте?
Значи за очен аз водя близнаците при док. Димитрова в Токуда, изключителен специалист.
За ортопед, сме били при един д-р. Иванов, пак Токуда, но не сме имали сериозни проблеми, невролог и рехабилитатор пак там. В Токуда  са добри рехабилитаторитр, работят по ЗК, така че ако ти е удобно, можете да отидете там. Друг вариант за рехабилитатор е клиниката на доц. Чавдаров, там са също много добри специалисти. Тук има статия за него, много полезна.
Ортопед и рехабилитатор за разлчини  Joy
Летвиенко е супер, но знам, че се чака с дни при него.
За ТЕХ доц. Георгиева може, тя е много добър специалист. Или ти каза, че при доц. Слънчеваще правите?
http://www.facebook.com/home.php#!/groups/306806989433813/ заповядай при нас

Последна редакция: вт, 02 апр 2013, 15:58 от nikolina-pikolina

# 148
  • Мнения: 38 947
май спамим в темата, ама ще си кажа.
родихме се 1400 гр в 32 гс с показанията на 29-30 седмица.
бяхме интубирани за 5 дни и после няколко дни на палатка. правиха ни очен преглед, който беше добре. ехографията показа някакви малки клъвоизливи, които ги имали всички недоносени и трябва да се израстат. анемия- в последният ден преди изписването кръвопреливане.
днес педиатърката ни видя за първи път. каза, че общото състояние на детенце е добро.
след ехографията трябва да идем и на невролог, за да се види каква рехабилитация ще трябва да се назначи.
ми май това е.
днес се измерихме-2500 гр. храним се с фризо пре докато станем 3 кг и после фризолак 1.

# 149
  • Мнения: 5
д-р Камбурова и д-р Малинова -  гр. Габрово

# 150
  • Мнения: 182
Здравейте, някой има ли мнение за д-р Попиванова и д-р Яръкова неонатолози от МД?

# 151
  • Мнения: 4 729
Здравейте, някой има ли мнение за д-р Попиванова и д-р Яръкова неонатолози от МД?

За д-р Яръкова само добри неща мога да кажа.  Peace

# 152
  • Мнения: 259
Доктор Яръкова е невероятен лекар и човек. Въпреки тежкото състояние на нашето бебе тя се отнесе с разбиране. За доктор Попиванова виждала съм я няколко пъти в отделението и когато даваха информация за бебетата, изглежда разбрана жена. Много добре обяснява, като я питаш винаги ще отговори на въпроса.

# 153
  • Мнения: 778
Здравейте момичета, погледнах белия списък и само да вметна, че доктор Стоичкова, при която сме ние вече от една година е напуснала държавната работа и работи в болница Надежда в София.....завежда неонатологията им. Страхотен човек и педиатър.

# 154
  • Мнения: 5
Съжалявам, но за д-р. Яръкова наблюденията ми са, че доста претупва нещата и действа избирателно... След 3 месеца в неонатологията на МД определено са ми сериозни наблюденията...
Единствената лекарка там, на която наистина и пукаше за децата беше д-р. Вакрилова, която обаче може и да се е изнесла в чужбина вече. Никой истински кадърен специалист не остава тук Sad

Д-р Попиванова общо взето изобщо няма идея какво прави там... Изглежда много мила, но е много некадърна - в темата с черния списък има споделени доста стряскащи неща за нея.

И една голяма молба - мястото на Слънчева НЕ Е в тази тема, а в черния списък! Нагла, безотговорна и меркантилна - интересува я само през колко пътеки може да мине и колко пари може да изцоца! Лъже родителите, крие информация, изписва деца в потресаващо състояние само заради свършила пътека... Това същество е за затвора, а не да дава съвети наляво и надясно!

# 155
  • Мнения: 499
Puhie, в този списък пишат родители на децата и всеки има различни впечатления явно. Всичко друго може да е субективно наистина, но да кажеш, че Слънчева е меркантилна и безотговорна ми идва в повече. Вече 2 години и половина наблюдава детето ми без да ми е поискала никакви пари освен таксата на частния център, в който преглежда. В МД когато ни е викала не ни е взимала никакви пари. Правила е неведнъж най-различни допълнителни изследвания на дъщеря ми, говорила е с други специалисти и т.н. Когато детето ми беше болна и кашляше ни вакаше през 2 дена да я слуша, за да не се влоши - колко лекари правят това? Никога не е крила информация, колкото и стряскаща да е била. Винаги е насочвала към специалисти в съответната област.

# 156
  • Мнения: 5
Смуси според теб аз не съм ли родител на дете? При това оцеляло като по чудо след опита да го разкарат по-бързо!

Скоро си говорих с една майка на твоето мнение, било е 2010 г. Твоето да не е от тогава? Защото това, на което аз се нагледах 3 месеца няма много общо с описаното. Информация не се даваше, деца се изписваха с проблеми за да се разкарат, а синът ми оцеля като по чудо. Според мен в момента прекалено си е повярвала и е станала доста безотговорна към децата. А това се случва след като се бяхме разбрали тя да го следи в частния си кабинет... Може и да е добър специалист, но вече изобщо не и се занимава, а това може да коства детски животи!

И в крайна сметка се радвай, че си имала късмет!

# 157
  • Мнения: 499
Puhie, детето ми е родено септември 2011 г и до ден днешен Слънчева ни следи, така че наблюденията са ми актуални.

# 158
  • Мнения: 38 947
И аз съм доволна от Слънчева.
Последният ни преглед продължи час и основно говорихме за ваксините.

# 159
  • Мнения: 5
Момичета нещата са като с предишния следящ бременността ми - приятелката ми беше много доволна и ме прати при него. Само, че тя беше с безпроблемна бременност, а моято се оказа драма и установихме, че човекът нищо не разбира от тези работи... Благодарение на него се озовахме и при Слънчева.
Предполагам, че нещата са ок и нямате проблеми с дечицата, стискам палци да е така и да не ви се налага сериозно да изпитвате нейната загриженост.

Лекар, приятел на Слънчева ни представи с връзки и говорхме с нея тя да си следи детето занапред - ангажимент, който пое с голяма усмивка. След това детето беше изписано задържало много вода, цялото оточно и точно преди нова година - 30.12. Направи спазъм на белия дроб, спря да диша в ръцете ми и още не знам как успяха да го спасят. Слънчева ме обвини, че съм го била заразила с нещо, а след като стана ясно, че очевидно не съм, с една широка усмивка ми каза, че то човек не винаги можел добре да прецени?!?!? На вас това като добър специалист ли ви изглежда?

Имаше още няколко доста брутални случки и с други майки, но няма смисъл да разказвам всички...

В момента лежа в МД за задържане на второто ми дете, което има шанс отново да се роди по-рано за съжаление, но съм твърдо решена да бъде прехвърлено в Педиатрията! Никакво доверие повече на екипа тук...

# 160
  • Мнения: 499
Puhie, имали сме достатъчно проблеми, по които съдя за професионализма на Слънчева. Детето ми беше със съмнения за рядка генетична болест, нямаше лекар които да се навие да му вземе кръв от вена, не растеше, едвам се хранеше, не искаше да ходи до 2 г и 5 м и какво ли още не. Във всички тези моменти тя се е държала като професионалист и човек.
А относно педиатрията и за там какви ли не неща съм чувала.
Пожелавам ти да не ти се налага никъде да лежи детето ти.

# 161
  • Мнения: 5
Благодаря за пожеланията, дано Simple Smile
Педиатрията преди е била много зле, но към момента нямат грешка.

Много съжалявам за това, през което сте минали, дано всичко сега е наред и слава на Бога, че по някаква причина "доктор" Слънчева се е занимала с вас сериозно.

# 162
  • Мнения: 32
определено бих добавила Д-р Симов - неонатолог и завеждащ ННО в първа градска болница София. Страхотен човек, отделящ много внимание на родителите, с много разбиране, с много грижа за бебенцата

# 163
  • Мнения: 1
Здравейте,

Искам да добавя към белия списък на лекари и целия персонал на неонатологичното отделение на АГ болница Ст. Киркович - гр. Стара Загора и специално завеждащия отделението доц. Х. Мумджиев. Целия екип на отделението са страхотни професионалисти, отдадени на работата си.

# 164
  • Мнения: 10
определено бих добавила Д-р Симов - неонатолог и завеждащ ННО в първа градска болница София. Страхотен човек, отделящ много внимание на родителите, с много разбиране, с много грижа за бебенцата


Да, съгласна съм. Много е добър и човечен.

# 165
  • Мнения: 148
Виждам, че темата е позамряла, но понеже не намирам нищо конкретно, реших все пак да пробвам тук.

Можете ли да ми препоръчате добър УНГ специалист и да ме ореантирате горе долу колко след раждането / изписването трябва да минем за преглед?

# 166
  • София
  • Мнения: 39 674
Аз съм доволна от д-р Петров от МВР б-ца София. Работи по линия на касата.
Не знам дали може и как минава прегледа на толкова малко бебе.
Дъщеря ми беше голяма когато я водих при него.

# 167
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Виждам, че темата е позамряла, но понеже не намирам нищо конкретно, реших все пак да пробвам тук.

Можете ли да ми препоръчате добър УНГ специалист и да ме ореантирате горе долу колко след раждането / изписването трябва да минем за преглед?

Може и веднага да минете. Ние минахме в деня на изписването, бебето беше на три месеца. Моето бебе го прегледаха на някакъв апарат/компютър/, сложиха му нещо като плувна шапка с много кабеляци, ама и аз как го обясних  ooooh! Обясниха ми, че апарата произвежда някакви звуци и засича как реагира мозъка. Пратиха ни на УНГ, защото докато беше 3 месеца в болници, му бяха вливали всички познати на медицината антибиотици  #Crazy, а това може да доведе до загуба на слуха. Другата причина беше, че имаше кръвоизливи в мозъка и това изследване даваше резултат и за тях. Лекаря ни каза, че бебето има и изкривена стена на носа, което беше резултат от многото време апаратна вентилация, но това ни го казаха и в неонатологията. За щастие всичко беше наред. Дадоха ни резултат от изследването, неонатолога го видя и каза повече да не го водим на УНГ, УНГто каза същото. И това беше.
За съжаление не мога да препоръчам лекар в София, ние ходихме в Плевен.

Ама аз май те преследвам във всички теми  Peace

# 168
  • Мнения: 148
Явно ще се насоча към д-р Петров от МВР б-ца София.
И ние заради лекарства ще се преглеждаме, но ще се свържа първо с него да го попитам след какъв период от време трябва.

Stanislava_ нищо против нямам подобен тип преследване, само от полза ми е  Laughing

# 169
  • София
  • Мнения: 39 674
Щях да пиша, че му имам контактите някъде, но ги намерих в нет-а.

http://doctorpetrov.com/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/

Моята дъщеря правеше много отити - по 2 годишно. Педиатърката ми го препоръча.

# 170
  • Мнения: 13
Здравейте моля ви дайте ми кординати на доктор Ангелова от неонотология Варна преди осем години ходеше и в света марина в ДОРИЛ на петия етаж с дълга червена коса

# 171
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Защо не влезеш в сайта на АГ-то,там мисля,че имаше всички телефони на лекарите.

# 172
  • варна
  • Мнения: 1 395
http://www.agvarna.bg/%D0%BE%D1%82%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/
д-р Ангелова работи в отделението по неонатология, няма частен кабинет доколкото зная

# 173
  • Мнения: 366
Много съм доволна от неонатолог др Иванова-Търнева, гр. Бургас, болница Дева Мария
офтамолог др Маринов , гр. Пловдив, прави лазерна терапия на детето ни

# 174
  • Мнения: 12
Д-р Йовка Тихонова - завеждащ отделението по неонатология в МБАЛ Добрич

# 175
  • Мнения: 141
Здравейте,
повдигам темата, защото след изчитане на тази тема и белия списък  ми става ясно дали лекарите, които са изброени са педиатри-неонатолози или ходите при тях само за специализиран преглед.
Оказа се, че нашето бебе ще се роди по- малко и имам уговорка с педиатър, но не е неонаталог. Доста съм закъсняла с избора/намирането, но се надявахме (надяваме), че ще е по- голяма. Въпреки това ми се иска да имам специалист под ръка. Отделно не разбирам - трябва да звъня примерно в Майчин Дом и за питам дали еди коя си лекарка приема запис на нови деца или трябва да търся въпросната лекарка и да я моля да ни запише? За София става въпрос.


Ще съм Ви много благодарна!

# 176
  • Мнения: 4 589
Здравейте,

Коя седмица е родено бебчето? Дори и да е недоносено, ако всичко е наред, не винаги имате нужда от прегледи при неонатолог.
Повече можете да видите в нашия сайт www.premature-bg.com

Ако имате въпроси или каквито и да е притеснения, моля не се колебайте да се свържете с мен.

Общи условия

Активация на акаунт