Почивка в Гърция с дете

  • 2 426
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Здравейте, поразтърсих се из форума, но не открих нужната ми информация затова питам направо.
Има вероятност през септември да пътуваме на почивка с детето до Гърция, тогава ще е на 1,2м.
Интересува ме дали се изискват някакви документи за малката, допълнителни ваксинации и т.н.
Ще ви бъда много благодарна за информацията.   bouquet
ПП: Ще пътуваме с кола.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Международен паспорт.

# 2
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Валиден международен паспорт както бе споменато по- горе, също така ако твоята фамилия е различна от тази на детето и съпругът ти, акт за раждане  на детето задължително иначе ще ви върнат.
Приятна почивка

# 3
  • София
  • Мнения: 1 230
Този паспорт се вади от районното управление по местоживене ли? Както личните карти? Съжалявам за глупавия въпрос ама наистина не знам. А как се снима дете на 1 година? Wink Задължително се носи акта за раждане така ли, независимо, че сме с една и съща фамилия?

# 4
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Носиш акта за раждане ако имате различни фамилии Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 309
Детето се снима във фото, ти го държиш на ръце и леко се дърпаш назад, а после изрязват ръцете ти от снимката. Документите се подават в районната паспортна служба от двамата родители, задължително се води и детето, носиш акта за раждане плюс две копия и две снимки. Толкова...после се получава само от единия родител, носи си за всеки случай акта за раждане при пътуването.

# 6
  • Мнения: 4 111
Е, ти пък снимка на 1 година, че то детето си е голямо! Ние снимахме нашето бебе на 2 месеца, както е описала daizy.
Никакви допълнителни ваксинации не са нужни. Дори в Гърция не слагат БЦЖ преди 6-7 годишна възраст и все ни се чудят какво е това на рамото.
Нали ще пътувате с бащата на детето? Ако не - трябва и пълномощно.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 230
С тати разбира се, къде без него Wink
Благодаря момичета. Много ми помогнахте!

# 8
  • Мнения: 2 159
Преди два дни и аз подадох за международен паспорт за малката, взеха ми 1 снимка и едно копие от акта.
Много лесно се снима, нищо не изрязваха, но ние сме на 9 месеца Grinning Аз бях клекнала и я държах за дупето на стола.
Това за носенето на акта за раждане при различни фамилии не го знаех, добре че прочетох, че иначе щяхме да се върнем Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт