Гризане на нокти

  • 19 602
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Цитат
                       zdraweite ,
mnogo iskam da razbera pri4inata za grizaneto na nokti.Tova na psihi4eska osnova li e ili ima drugo objasnenie newsm78 .Sina mi e na po4ti 2 god , a ve4e go pravi .Sega sam pribegnala do mazane na noktite s lekarstvo.

здравейте ,
много искам да разбера причината за гризането на нокти.Това на психическа основа ли е или има друго обяснение невсм78 .Сина ми е на почти 2 год , а вече го прави .Сега сам прибегнала до мазане на ноктите с лекарство.

----
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 09:23 от Ellypr

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Я почерпи от опита на другите.
Чети ТУК, ТУК, ТУК.

# 2
Цитат
                                     Blagodarja ti mnogo,
  informacijata be6e mnogo polezna za men.DAno ima efekt


Благодаря ти много,
  информацията беше много полезна за мен.ДАно има ефект

------
Моля, пишете на Кирилица!








Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 09:24 от Ellypr

# 3
  • Мнения: 705
запис

симона не си гризе ноктите, но ги чопли точно като нокторезачка  Shocked не съм й рязала нокти на ръцете поне от 2 месеца, а са й идеално изрязани, не мога да разбера как го прави  newsm78. определено не ги лапа, защото щях да я видя поне веднъж, а и вчера ми показа как си е махнала "коричката" на кутрето, което обаче беше нокътя, а не коричка.

засега не правя нищо по въпроса освен искрено да се очудвам защо не й растат нокти и да я питам дали ги чопли, което тя отрича. чудя се дали трябва да предприема нещо или да оставя нещата да отшумят  newsm78

# 4
  • Мнения: 500
Благодаря много!И на мен ми беше полезно,тъкмо се чудех дали да пускам тема...

# 5
  • Мнения: 3 886
Ох гаден навик е това ние сме големи и го правим много говоря но нцццццццц #Crazy #Crazy newsm78

# 6
  • Мнения: 2 910
От около 1-2м. и моята дъщеря започна да си гризе ноктите. Не съм й ги резала оттогава Confused Не спирам да обяснявам, че е много грозно, че няма да бъде мацка ( тя казва, че е такава Grinning), като порасне няма да може да има хубав маникюр, няма да може да се лакирва, ще й се появят ранички по устата, ще я боли и въобще, каквото се сетя. Засега ефект никакъв Rolling Eyes Забелязвам, че даже, когато обърна внимание върху този проблем, тя си хваща крака и го налапва и него Shocked Като малка аз също съм си яла ноктите,  но сама спрях, може би 15г. вече. Ще опитам да не обръщам внимание по този проблем 1-2 седмици, пък да видим Thinking

# 7
  • Мнения: 33
Сега открих това мазило против гризането на нокти и смученето на палец казва се DAUM-EKSOL  немско е и е много гадно на вкус.Взех да му мажа ноктите и ще видим дали ще има ефект.Струва около 10.00лв.

# 8
  • Мнения: 33
   reniuga виждам ,че си от Видин.От там е моят  съпруг и ние често ходим.Пробвасй с това мазило може да има ефект.

# 9
  • Мнения: 3 886
Сега открих това мазило против гризането на нокти и смученето на палец казва се DAUM-EKSOL  немско е и е много гадно на вкус.Взех да му мажа ноктите и ще видим дали ще има ефект.Струва около 10.00лв.
Хубаво е аз го имам бях го зела за  малката като беше бебе.Но батко и не даде да го мажа с пустото обещание че няма повече да ги гризе.Сега сум  му дала срок до 1-2 седмици и ако не спре ще мажа и него

# 10
  • Мнения: 2 978
До преди два месеца го правеше.
Вече не. Опитах се да и кажа, че така не правят децата, които искат да не съм им в рани ръчичките и спря.

Не съм се замисляла дали е имало някъв проблем. Реших да поговоря първо с нея, пък ако не стане, после щях да го мисля.

Чувала съм от разни баби, че може и да се притесняват, но не мога да го кажа на 100% дали е така.

# 11
  • Мнения: 29
Мами помогнете синът ми е на 4.5 год и си гризе ноктите.Всичко започна когато тръгна на ясла там от стреса или защото е видял от някое дете и започна да ги гризе.През лятото спира защото контрола е по голям но като тръгне на детска пак почва опитахме с обяснения и наказания но нищо не помага вече виждам че му е станало като тик и даже не се усеща като го прави .Незнам какво да правя моля помогнете с идеи и съвети ако някоя мама е имала същия проблем. newsm78 newsm78 newsm78

# 12
  • Мнения: 197
Мами помогнете синът ми е на 4.5 год и си гризе ноктите.Всичко започна когато тръгна на ясла там от стреса или защото е видял от някое дете и започна да ги гризе.През лятото спира защото контрола е по голям но като тръгне на детска пак почва опитахме с обяснения и наказания но нищо не помага вече виждам че му е станало като тик и даже не се усеща като го прави .Незнам какво да правя моля помогнете с идеи и съвети ако някоя мама е имала същия проблем. newsm78 newsm78 newsm78
Здравей!И аз имах същия проблем с големия ми син след посещенията му в яслата.1 год ги ядеше,пробвах с  DAUM-EXOL-ефект нямаше.Изпратиха ми от Англия NAIL BITE LOTION-за 1 седмица спря да ги яде.От 2-3мес му режа ноктите.Като види лака изпада в ужас newsm48незнам дали го има в нашите аптеки,все пак провери.Наистина е много ефикастно и мнооооого гадно на вкус-от 1 капка ми горчи 30-40мин,дори и да пия или ям нещо гадния вкус си остава.Дано да намериш в аптеките или някои ако може да ти изпрати.

# 13
  • Мнения: 673
  Моят син също на тази възраст си гризеше ноктите. Накрая един забра и го болеше ужасно. А аз се възползвах от ситуацията и не спрях  да му дудням и той разбра ,че не трябва да го прави.
  И аз съм чувала за някакъв лак ,но не съм го ползвала.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 079
Има такъв лак и наистина страшно горчи - намажи го и ще видиш ефекта почти веднага. Peace
Но направи и изследвания дали не са глисти, защото и при глисти децата си ядат ноктите и пръстите.

П. П. имам позната, която е в съзнателна възраст (50 годишна е вече!) и продължава да си яде ноктите и пръстите, а й няма нищо. Просто е навик от детска възраст.  Tired

# 15
  • Мнения: 370
и ние го имаме този проблем.появи се ,когато тръгноа на градина и така до сега. взех от горчивия лак,но продължава да си ги гризе ноктите. Weary

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И ние сме със същият проблем.Не знам откъде дойде,но започна преди няколко месеца.Първо си гризеше само десния показалец, сега вече гризе всичко,понякога до кръв.Ходи на ясла от 1.4 годишен, вече е 2-ра група, едва ли е стрес от градината. Не знам, не съм пробвала нищо, а бих искала. Ако има нещо ефикасно, което го има тук- задължително ще го купя.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Хайде и аз да се запиша в отбора на гризачите. И дъщеря ми като тръгна на градина започна да си гризе ноктите. Всичко е на психологическа основа според мен, но продължи много време и ме е страх, че се превръща в навик. Имахме един прогрес преди три месеца беше спряла лакирахме ги,но  беше за кратко  за около месец и отново започна да ги гризе. Weary

# 18
  • Мнения: 1 652
Всичко е на психологическа основа според мен, но продължи много време и ме е страх, че се превръща в навик.

Гризането на ноктите е агресия към родител. Разбира се не винаги, но не е зле да се има впредвид и това, особено, когато продължи.

# 19
  • Мнения: 9 052
моето е на 2,5 и от няколко седмици ги гриzе. Питах детския лекар и той ми обясни, чЕ децата гриzат ноктите при иzнервеност или от скука има и други прчини. Препоръча да ги режем и да подравняваме с пиличката, zа да няма ръбчЕта. Каzа също и zа гела, но аптекарката не го препоръчА zа малки деца , zа въzрастни можело ...
Та сега се опитвам да открия причината и не му поzволявам да си пъха ръцете в устата , като го видя, въzпитателките в яслата са също информирани ... ДА видим какво ще иzлеzе , но zа сега гел не слагам

# 20
  • Мнения: 2 448
При нас, когато ходеше на ясла не е имал такъв проблем, но като го преместих в градината започна. Никога не е бил проблем и рязането на ноктите, но от тогава режа само на краката, Simple Smile на ръцете изобщо не мога да ги дочакам да станат за рязане.В началото го виждах като ги гризе и му правих забележки, но сега изобщо не мога да го хвана.Не мисля, че е някаква нервност заради градината, защото първия месец имаше проблеми докато свикне, но сега цяла година след това си ходи с голямо желание.За агресия към родител напълно го изключвам, той е направо влюбен в мен, дори пристрастен. Simple Smile Веднъж го питах защо ги гризе, а той ми казва, че били черни и така махал мръсното.  Shocked Ама как да му обясня, че не е това начина като явно на градината никой не обръща внимание на това и да му прави забележка. Честно отказала съм се. ooooh!

# 21
  • Мнения: 22 835
И моя син ги гризе,смятам,че е на нервна почва.Свързвам го с ходенето на градина.

# 22
  • Мнения: 224
И ние сме от гризещите малката е на 1,8 месеца и ги гризи ,но когато заспива или гледа някое детско през другото време не.Не знам от кога не съм и ги рязала  Embarassedзащото тя  не им дава възможност да израснат Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
И дъщеря ми започна да ги гризе напоследък, но не мога да разбера причината  Rolling Eyes Гризе ги само докато гледа телевизия и то не винаги. Засега нищо не предприемам, освен като я видя да й махам ръчичката от устата. Не й правя точно забележки, а по-скоро говоря с нея за това.

# 24
  • Мнения: 35
Здравейте мили мами!
Искам да ви разкажа за печалния си опит с гризането на нокти-аз ги гризя от 2 годишна и досега не съм спирала(сега съм на 28)-не са помагали никакви мехлеми , лукове , люти чушки и други тем подобни. За съжаление този грозен навик наистина се придобива в следствие на някакво вътрешно безпокойство. А разните мазила могат да имат само временен ефект. Имах само няколко периода на затишие-това са били и най-спокойните дни от живота ми. Надявам се само моето съкровище да не започне и то, че това е най-отвратителният навик, който познавам.
Ще се радвам ако при някое от децата наистина са имали траен ефект...

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Само да добавя, че тази вечер, както си гледахме телевизия, по едно време дребната небрежно загриза нокътя на кутрето ми. Казах си: "Чакай да видя какво ще направи" и докато си го помисля го изгриза  Shocked

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да се похваля от два дни не си гризе ноктите. Обещах и да и купя какъвто лак си избере като пораснат ноктите и да я лакирам, дори така да ходи на градина. Дано да успее да се откаже.  PraynigПреди няколко месеца пак с този стимул се отказа, но за месец и пак започна да ги гризе.

# 27
  • Мнения: 7 821
Слях темите, смених заглавието.

# 28
  • Мнения: 3 886
Мами помогнете синът ми е на 4.5 год и си гризе ноктите.Всичко започна когато тръгна на ясла там от стреса или защото е видял от някое дете и започна да ги гризе.През лятото спира защото контрола е по голям но като тръгне на детска пак почва опитахме с обяснения и наказания но нищо не помага вече виждам че му е станало като тик и даже не се усеща като го прави .Незнам какво да правя моля помогнете с идеи и съвети ако някоя мама е имала същия проблем. newsm78 newsm78 newsm78
Здравей!И аз имах същия проблем с големия ми син след посещенията му в яслата.1 год ги ядеше,пробвах с  DAUM-EXOL-ефект нямаше.Изпратиха ми от Англия NAIL BITE LOTION-за 1 седмица спря да ги яде.От 2-3мес му режа ноктите.Като види лака изпада в ужас newsm48незнам дали го има в нашите аптеки,все пак провери.Наистина е много ефикастно и мнооооого гадно на вкус-от 1 капка ми горчи 30-40мин,дори и да пия или ям нещо гадния вкус си остава.Дано да намериш в аптеките или някои ако може да ти изпрати.
Би ли казала колко струва там моля те??

# 29
  • Мнения: 9 052
маслата за нкти отказват да ми ги продават в аптеките за малко дете . Били от 12 г. нагоре. НЕ е зле да се гледа инструкцията първо.

# 30
  • Мнения: 24
За сажаление и аз се записвам кам вас мамите с провлема -гризе си ноктите.Моят син е на 4.5 г.и започна да ги гризе преди 4мес.Може би наистина преживяването на стрес и напрежение са причината защото от 6мес. живеем в чужбина а от 5м.тои почна да ходи на училище тук.Явно новата обстановка и наи вече факта че е нов и не говори още испански не може да овщува и каже там какво иска са отключили този отвратителен навик.Обяснявах карах се бих го даже 4 пати/след всеки пат се чувствах ужасно ...../но ефект никакав.Приемам савети всякакви защото чувството че сам безсилна и не мога да променя нищо ме побарква.......Защто не помага лака за нокти нека които го е ползвал ми пише аз тамо  порачах да ми купя и изпратят???????Каво да правя???????????

# 31
  • Мнения: 197
DIVA_ORHIDEQ -подари ми го една приятелка,не иска да ми каже цената,но ще я изнудя и ще ти кажа като разбера.Ефект наистина засега има-въобще не ги яде.SUNNYTA чичо ми си ги ядеше до 45год възраст и спря,замина за Канада и там нещо му стана,спря да ги яде и даже ходи на маникюр........

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Здравейте , и аз ще следя темата. Днес купих горчив лак за дъщеря ми.Ще видим какво ще стане
Казах й, че от този лак ще й порастнат дълги нокти. И тя се съгласи, да видим до кога newsm78

# 33
  • Мнения: 4
Откакто моята дъщеря сутрин започна да пие детско кафе т.е. прясно мляко с нескуик, забелязах, че по-малко си гризе ноктите. Обяснявам си го с липсата на калций. Но проблемът ни не е решен докрай.

# 34
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И ние имаме същия проблем. И привидно няма никаква причина. Не ходи на градина не е ходил на ясла. Взаимоотношенията е семейството ни са повече от чудесни, обичаме се обръщаме си внимание играем заедно, целуваме се и се гушкаме много и така, не е нервен няма да има братче или сестриче  Twisted Evil че да се получи несигурност и ревност... В началото започна само с показалците, после мина и на големите и стигна дори и да гризане на ноктите на краката. Опитах да го убедя, че това е лошо, без успех. Обяснявам, че драконите и динозаврите (той е луд по тях) имат нокти и драската с тях. Като ме накара да го почеше и като го питам, защо не го прави сам, казва, че няма нокти. И аз отново използвам повода да го убедя. Пробвах да му се карам, няма успех. Дори му забра пръстчето на крачето. Беше го изгризал до дъно и му станало рана докато в един ден не видях последиците. Казах, че ще му отрежат пръстчето ако продължи да ги гризе и ако не се лекува, защото не ни даваше дори да го мажем. Та за сега нищо не помага. Но повече ме притеснява причината, а не толкова отказването. За щастие скоро този отвратителен навик е в леко затишие дори са му пораснали по 3 нокътя на всяка ръка, другите ги е изгризал. Предложих му да ги отрежа, но той каза, че искал да има нокти. И да ви кажа, честно по добре да е с  нокти отколкото да ги гризе.  ooooh!

# 35
  • Мнения: 746
намажи пръстчетата с нещо гадно на вкус (не и вредно, разбира се). Това малко като контакта и бъркането в него.

# 36
  • Мнения: 148
Ние също сме в отбора на гризачите-синът ми започна да си ги гризе от около5-6месеца.Сега е на 3години и половина и от както тръгна на детска градина,проблемът още повече се задълбочи.Яде си и кожичките,направо до кръв!Купихме горчивия лак,но и той не помогна-детето свикна с вкуса му и продължава...Ужас,просто вече не знам какво да го правя Cry

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 414
Извинявайте, че се втурвам така в темата, но Вие сте най-близко до проблема ми. Моите девойки вече са на 5,5 години, но все още продължават да си смучат палците, едната десния, другата левия. Не помага нито лютивия лак, но то нищо. Вече незнам какво да правя - ще им се изкривят зъбите.......... Ако някой има идея - ще съм му вечно благодарна!!!!!

# 38
  • Мнения: 394
Здравейте мами!
Искам да продължи темата. защото виждам че е почната от миналата година и да ви  питам -постигнахте ли някакъв резултат -помогна ли ви нещо да отучите децата си от гризане на нокти?
Ето и моята причина да пиша тук -моята дъщеря си гризе ноктите от 2 годишна -та до сега 8 годишна! Тя е много притеснителна. и изнервена! Когато започне нещо -например миналия ден немогла долу да си отвори вратата. паникьосала се и разревала от притеснение. аз все и казвам че ако е спокойна -ще може да помисли -например да извади телефона си и дами се обади да и отворя или да седне на пейката отпред и да изчака някой да и отвори -а тя все бърза и се паникьосва! От там ние и проблема с ноктите -то небяха уговорки. водих я на маникюристка -два три пъти и и правеха лак и рисунки -и и казвахме маникюристката. че сега като и пораснат ще стават по хубави рисунки. но и така си ги ядеше. то и до удряне през устата беше. то и мазила бяха -взе  да яде или химикалката или диадемата си. и дебнеше като си измие ръцете -и включително мазилката да си изяде ноктите. а от скоро и кожичките -та стават и рани. Отскоро я мажа с Daum-exol и ето резултата 
вече незнам какво да я правя моята мома. неможе да разбере. че това и вреди и е грозно!

# 39
  • Мнения: 3 886
Аз  скоро постигнах  и толко се радвах че чак скачах след толко години факта че ме видя щастлива го накара да спре.Но имахме  един ден стрес и забелязах че се опитва да ги яде .Обеща вече да не ги пипа много говорене . трябва.Значи това явно го правят деца които скриват всичко в себеси било от училище или детската градина.Разпитваите ги това  е от  проблем които те крият

# 40
  • На небето
  • Мнения: 5 530
neonkaa не знам до колко могат да се контролират децата. Предполагам, че вече го правят несъзнателно. Майка ми от дете си е гризяла ноктите, станала е голяма искала е да си пусне маникюр и пак не можела да се сдържа да не ги гризи. Тя казва, че баща ми я отучил, като я видел я удрял през ръката, но не знам. Ние се борим още. И моя син от 2г. ги гризе. Обяснявам, всеки път му се карам, но не мога да го отуча все са му в устата ръцете, ужас или кожичките или ноктите ще гризе. Вече са съвсем до дъно изгризани, зачервяват му се чак пръстите. Лятото даже гризеше и на краката ( и сега дебне като събуем чорапите и гледа да ги загризе), едното му пръстче се беше възпалило и бая се беше надуло и забрало, че ни взе акъла тогава. И му обяснявам, че е защото ги гризе ако спре няма да имаме проблеми и няма да го боли, но ефект никакъв. И сега продължавам да говоря и да му се карам всеки път като го видя, а сме по цял ден заедно и нищо не се е променило.  Sad  Cry Мисля да пробвам с люта чушка, но не тая големи надежди, не знам какво да пробвам явно с приказки няма да стане.

# 41
zna4i az si grizqh noktite ot 3 godi6na  a sega ve4e s1m na 14  ot skoro zapo4nah da si puskam manikur i zapo4nah da se lakirvam a kogato se lakiirvam ne si griza noktite i taka stana 4e ve4e ne si griza noktite Party Party Party smile3521 newsm44 newsm44

# 42
  • Мнения: 9 052
никакъв резултат нямаше от гор;ивия гел за нокти " стоп'н гроу " но... на кутийката имаше нарисувано за;ертано пламъ;е  , което наия възприе като лака за нокти за пожарникари  Joy а той мре за пожарни коли, пожарникари и пр ... при което аз обясних, ;е за да стане пожарниклар трябват да не яде ноктите и затова този лак и .... тук влезе в сила единственото спасение на ;овека, ли;ната воля и днес за пръв път от много време насам изрязах ноктите с ножица  Wink  Hug

# 43
  • Мнения: 78
мойта дъщеря е на 10 години и все още си гризе ноктите,няма спасение за това Simple Smile

# 44
  • Мнения: 20
Вреден навик още съм с този навик ,но се опитвам да спра newsm78 Пробвайте да говорите с децата и ги мажете с нещо-люта чушка-аз не обичам чушки  Grinning )с нещо гадно пробвайте  Party поне при мен беше така преди  Flutter ,но за съжаление пак почнах. Cry
Успех Peace

# 45
Това е ужасен,аз още го имам,на 28 год. съм........а ръцете ми са ужасни,немога и немога да спра,постояно си повтарям че не трябва ама...........най много 4-5 дена и после пак наново,проблема при мен е може да ви се стори странно но направо си усещам ноктите като растат и ме дразни много,незнам как да го обясня.имали някой с подобен проблем

# 46
  • Мнения: 53
От двете ми близнета Славенка повече се конти и повече време отделя на външния си вид, за разлика от Рени, на която и стига да е чиста и спретната. Обаче ... Славена до преди 6-7 месеца си гризеше ноктите ЗВЕРСКИ ви казвам! Наказах я много сурово според мен и се спря. Ще видим до кога.

Щерките са на 12 години.

# 47
  • Мнения: 9 052
Това е ужасен,аз още го имам,на 28 год. съм........а ръцете ми са ужасни,немога и немога да спра,постояно си повтарям че не трябва ама...........най много 4-5 дена и после пак наново,проблема при мен е може да ви се стори странно но направо си усещам ноктите като растат и ме дразни много,незнам как да го обясня.имали някой с подобен проблем
Нерви?

# 48
  • Благоевград
  • Мнения: 79
Ние сме на почти 3 годинки и започна да си яде ноктите в яслата.Убедена съм,конкретно за нашия случай,че е на психическа основа.Вече 2 месеца не ходи и у дома не ги яде.Иначе мазах ноктите с най-обикновен йод.Знаеше,че е лекарство и не ги гризеше.

# 49
  • Мнения: 262
Моя син е на 4,3 и ги яде от месеци до дъно!И го мазах с горчив лак на Перфект,който той изсмукваше и плюеше на пода докато го изчисти от ноктите си #Cussing out.Преценихме че с този лак,най-много да си довлечем някоя друга беля.Гризе ги и това е,колкото и да му говорим нещата не се променят Sad

# 50
  • Мнения: 32
При нас гризенето на ноктите започна като го дадохме на детската градина. Продължи 2 месеца, после беше лятната ваканция спря да ходи на градина и спря да си гризе ноктите. Но на есен с тръгването на градина, пак започна. Мажехме ги с горчив лак, но не помогна много, просто спря да ги гризе, когато се поуспокои. Сега ще сме първолаче, дано не започне пак.
Прави го когато е притеснен.

# 51
  • Мнения: 15 190
Славена до преди 6-7 месеца си гризеше ноктите ЗВЕРСКИ ви казвам! Наказах я много сурово според мен и се спря. Ще видим до кога.

И как я наказа? Моите възможности се изчерпаха, но резултата е нула.

# 52
  • Мнения: 830
Ооо пустите му нокти, оправия няма.
Само пиля,лакирам и мърморя и ефект никакъв.

# 53
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
И ние сме с този проблем само,че не ги гризе ,а ги чопли.Започна с пълна сила от детската градина и така вече 1година.Има моменти в които след много разговори спира,но това е за известно време
и се започва пак.Ако си си гризе ,поне ще има надежда,че ако ги мажа с горчиво може да престане ,ами при чопленето какво да правя?

# 54
  • Мнения: 20
Това е ужасен,аз още го имам,на 28 год. съм........а ръцете ми са ужасни,немога и немога да спра,постояно си повтарям че не трябва ама...........най много 4-5 дена и после пак наново,проблема при мен е може да ви се стори странно но направо си усещам ноктите като растат и ме дразни много,незнам как да го обясня.имали някой с подобен проблем
Нерви?


охх нерви да може би и при мен е така ,во понякога просто не мога да ги търпя ноктите  #Crazy Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт