Съвет за хранене на много слабо детенце

  • 5 348
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте,

много съм притеснена, защото дъщеря ми е доста слабичка за възрастта си. Едва 10 кг е  Tired Не че искам да е някоя дунда, но е много мъничка и ми се иска да не обяснявам постоянно че яде и т.н на разни познати  и непознати..
Хапва 4 пъти, сутрин филия и нещо или попара с кис.мляки и бисквити, на обед - някаква готвена манджа и малко хляб, след обед - крем, торта или каша, и вечер - супа, манджа, каквото има. Не иска плодове, просто се инати -само като ги види в чинийката и стиска устата. Яде сама вече, та проявява и характер, ако мога така да се изразя Rolling Eyes
Хапва и солети и бисквити, но не е по зрънчото. Шоколад обича, но не и давам често.
Дайте съвети как да и давам по-пълноценна храна. Не да я угоявам.. но при положение че по цял ден е нагоре-надолу и не се спира, не знам как ще качи някое килце. Все я бутат и блъскат по градинките  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Не виждам нищо което да можеш да промениш в случая.Явно детето си е такова,въпрос до структура.Единствено плодовете,но като не ги обича няма кой знае какво да направиш по въпроса.Пробвай да и ги пробутваш в торти и кремчета или на сок,но иначе не се притеснявай щом си е жизнено и се развива добре детенце,пък и се храни,не е като да не яде,значи всичко си е нормално. Peace

# 2
хвълих едно око в кривите на растежа .... 10 кг си е в нормата, спокойно

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Не се притеснявай и не го карай да яде насила.
То си знае детето, и какво като е слабичко.....значи е фина девойката. Wink
Пробвай плодовете да ги правиш на сок или нектар Peace

# 4
  • Мнения: 2 865
Давай десерт след обяда и вечерята. Ако не иска плодове пробвай с плодово пюре, плодово мляко или мляко с бисквити вечер.

# 5
Давай десерт след обяда и вечерята. Ако не иска плодове пробвай с плодово пюре, плодово мляко или мляко с бисквити вечер.

не съм съгласна, няма с торти да я угоява Naughty, по_добре слаби4ка, но с ка4естена храна

# 6
  • Мнения: 2 865
Давай десерт след обяда и вечерята. Ако не иска плодове пробвай с плодово пюре, плодово мляко или мляко с бисквити вечер.

не съм съгласна, няма с торти да я угоява Naughty, по_добре слаби4ка, но с ка4естена храна
Десерт равнозначно на торта ли е според теб? Мисля, че съм изброила други неща.

# 7
Давай десерт след обяда и вечерята. Ако не иска плодове пробвай с плодово пюре, плодово мляко или мляко с бисквити вечер.

не съм съгласна, няма с торти да я угоява Naughty, по_добре слаби4ка, но с ка4естена храна
Десерт равнозначно на торта ли е според теб? Мисля, че съм изброила други неща.

Ами аз наистина под десерт разбирам неЩо сладко и не бях разбрала, 4е за теб десертът е изброеното. ГреШка 

# 8
  • Мнения: 27 524
Синът ми е един ден по-голям от Биби и е 11 кила, но е висок - 93см е. Не мисля, че е чак толкова слаба, че да се притесняваш, добре си е детето. Така, както си написала, се храни добре. Не я насилвай, за всичко си има време. Важното е да е жизнена. Режи й малки цветни парченца в малка чинийка и ги оставяй небрежно някъде, където ще ги вижда. Предполагам, че ще започне да си взима. Банан, кашкавал, шунка, баничка, краставички...

# 9
  • Мнения: 294
И синът ми не си пада по сурови плодове и му ги пробутвам в попарата  (давам я пасирана), той много обича сокове, така че му правя или купувам пресноизцедени .
това е по-скоро за витаминки,а не за напълняване, но е по-важно дори !

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
siska_p виждам в подписа ти, че дъщеря ти е родена август 2005 , та значи сме набори . Малката ми щерка е родена само, че на 16-ти . Тя хапва също както и вие 4 пъти на ден + 1 шише мляко преди заспиване. Хапва плодове понякога ,понякога не, зависи от момента. Обича обаче много сокове, налива се  Laughing Тежи 13 кг., но да отбележя че се роди 3,930 кг.

Вашите кг. също не са малко, все пак има значение колко се е родило детето, какви са му гените, заложени от вас - родителите му. Имате и преимущество - хапвате вече самостоятелно  smile3501, а моята още си я храня  feeding

Аз също си мисля понякога, че голямата ми дъщеря е слаба (на почти 9 години е, 22 кг при ръст 134 ), но пък си давам сметка че е по-добре да е слаба, отколкото да затлъстява.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 915
Голямата ми щерка бе 11 кг на 2 годинки. И 86 см. Дребна в сравнение с другите, идеална според мен - здрава, палава, игрива. Храни се здравословно, не съм си поставяла за цел да я "охранвам".

И до днес яде 4 пъти на ден: закуска - пълнозърнеста домашна каша, обед и вечеря - зеленчуково ястие с/без месо, следобедна закуска - плод. Пие вода и айрян у дома, навън - сок или айрян. Смятам, че менюто й е много добро.  Wink

Ето това са таблиците на СЗО за растеж при децата, ориентирай се и виж, че сте в нормите:
http://www.who.int/childgrowth/standards/en/

# 12
  • Мнения: 391
А колко е високо детенцето ?
За някои десет килограма са си съвсем добре.
Някои деца нямат голям апетит.Важното е да е здрава.

# 13
Благодаря ви за отговорите   bouquet

Нямах нет известно време та затова чак сега ви отговарям. Биби се роди едричка - 3.800 - но като бебче не наддаваше добре, повръщаше и т.н. Висока е 82см. Скоро и правихме изследвания че беше болна и те са много добри.Но просто е слабичка, все ме питат - с какво го храните това дете че не расте...  Tired
Но аз я гледам че е жизнена и това ми стига. Пуснах темата за да се поуспокоя малко, пък и да получа някой и друг съвет. Ще послушам Блонди и ще побвам с нарязани нещица. Дано стане номера  Simple Smile
Още веднъж ви благодаря!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Здравей siska, Моето дете беше също много слабичко, но не ядеше. Щом детето се храни, да не те притеснява ,че е слабичко.Важното е да е здраво и жизнено останалото е структура.А хорските приказки да не те притесняват,ако е по пълничко пак ще питат с какво го храните..така че...горе главата.

# 15
  • Мнения: 1 165
И моята дъщеря е доста слабичка за възраста си- към 9 кг.Хапва нормално, но не качва.Дано така да е  и в бъдеще Wink

# 16
  • Мнения: 368
Здравейте!
Моята дъщеря е 9 кг, а е на 1г. и 8 месеца (почти), не е от най-яшните и, честно да ви кажа, съм доста притеснена. Напоследък не иска да яде готвено и караме предимно на бискиви с мляко, някакви тестени нещица от рода на ргче или бутер баница, но в минимални количества. Посъветвайте ме нещо! Отказва да пие Мултисаностол и просто не знам...

# 17
  • Мнения: 1 049
Здравейте!
Моята дъщеря е 9 кг, а е на 1г. и 8 месеца (почти), не е от най-яшните и, честно да ви кажа, съм доста притеснена. Напоследък не иска да яде готвено и караме предимно на бискиви с мляко, някакви тестени нещица от рода на ргче или бутер баница, но в минимални количества. Посъветвайте ме нещо! Отказва да пие Мултисаностол и просто не знам...



Не трябва да липсва добавянето на 1 с.л. олио към домашно приготвените пюрета, било то зеленчукови или плодови. Поне така ми е казвало педито. Ако ядете попара пак да има една хубава бучка масло вътре и така... да не липсват мазнините, но все пак в умерени количества. Те помагат и за усвояването на повечето витамини.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт