Детето ми не ми ли е приоритет!?

  • 1 640
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте, зачетох се в тревогите ви за децата, когато не са около вас през ваканцията и за желанието на повечето от вас да си ги приберете обратно. При мен нещата винаги са стояли по същия начин. Но.....
Май трябва да споделя, а и да получа съвет....
Разделихме се с мъжът ми преди половин година. Сега се появи друг мъж, с когото още не е ясно на къде и дали ще.....Синът ми \на 13 години\ в момента е при сестра ми за 2-3 седмици. Вярвайте ми, усетих че предпочитам този вариант, за да се огледам, да се самонаблюдавам по отношение на мъжа, а и за да имам повече възможност да прекарам някакво време с него. В момента, в който се осъзнах, ми стана ужасно неловко заради изместването на приоритетите. Няма как нещо да е по-важно от детето ми, нали?

# 1
  • Мнения: 705
разбира се, че няма как нещо да е по-важно от детето ти, не се самоизмъчвай, а още по-малко - самообвинявай  Peace

както се казва и ние сме хора и искаме малко време за себе си, но това няма как да ни направи по-малко обичащи майки. моето мото е, ако аз се чувствам добре и в кожата си, значи това е добре и за децата ни  Naughty

успех и дано преусмислиш нещата в правилната насока   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Не си робот. И ти си човек със своите си чувства и преживявания. Знаеш, че детето ти е на хубаво място. Нормално е в тази ситуация да не го мислиш, а да поставиш на дневен ред твоите проблеми. А и синът ти е голям. Когато става въпрос за нещо важно, разбира се, че ще е на първо място, но е нормално вече той да започне да си има свой живот, една част от който ще остане "затворена " за теб. Нормално е и ти да помислиш за себе си, защото с времето той все по-често ще оцъства, а интересите му ще са извън твоят обсег.
Най-добрата майка е не тази, която се притеснява все за детето си, а тази която е спокойна и реагира адекватно спрямо него. А за да стане това, тя трябва да е щастлива. няма нищо лошо да помислиш за себе си Grinning Това не вреди на дето, нали Wink Каква би била ползата за него, ако все го мислиш и се притесняваш?

# 3
  • Мнения: 25 447
На 13 години? Нали не го кърмиш още?  Shocked  Laughing
Отпусни се, ако знаеш колко пъти съм почувствала облекчение, когато синът ми е заминавал нанякъде. Колко е траело, е друг въпрос.  Wink Всеки родител има нужда от малко време за себе си.

# 4
  • Мнения: 1 470
     И според мен,глътка въздух която си поела,не означава смяна на приоритета,а само глътка въздух... Hug Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
Е, недей така, съвсем нормално си се чувстваш. Децата са прекрасно нещо, но не бива да се обезличаваме и да се отричаме от важни за нас неща, заради тях. Нещата могат да се съчетават, както правиш и ти ти това е прекрасно. Нямаш повод да имаш угризения, освен това детето ти е достатъчно голямо, за да разбира и да бъде търпеливо от раздялата. Наслаждавай се  Hug

# 6
  • Мнения: 25 447
Нямаш повод да имаш угризения, освен това детето ти е достатъчно голямо, за да разбира и да бъде търпеливо от раздялата.


Щастливо, искаш да кажеш.  Wink Mr. Green

# 7
  • Мнения: 4 451
Момичетата вече са го казали. Няма защо да имаш угризения. И двамата със синът ти имате нужда от малко разнообразие. Сигурна съм, че и той е доволен, че ще погостува малко на леля. Wink

# 8
  • Мнения: 293
Benita и аз подкрепям момичетата, че няма защо да се "гризеш" отвътре. нищо не може да измести сина ти от мястото му в сърцето ти- нали? мъжът до тебе е друго нещо -  все пак и ти имаш нужда от  човек до теб , което пък място синът ти не може да запълни. а и един ден, след някоя година, когато тиййна стане мъж данеби да стои до теб за да не си сама..... ooooh!това,че сега е при леля си  е добре и за него и за теб. горе главата.  newsm10

# 9
  • Мнения: 27 524
Щастливо, искаш да кажеш.  Wink Mr. Green

Възможно е, Сике, но не съм сигурна, зависи от детето. Ако беше с някоя тумба с другарчета, да, така щях да напиша, но с леля си може би не е чак толкова еуфорично  Laughing

# 10
  • Мнения: 25 447

Възможно е, Сике, но не съм сигурна, зависи от детето. Ако беше с някоя тумба с другарчета, да, така щях да напиша, но с леля си може би не е чак толкова еуфорично  Laughing

Ако не е еуфорично, познай дали ще успееш да го пратиш!  Mr. Green
Ще порасне Криско, ще видиш!  Wink Peace

# 11
  • Мнения: 1 640
  Не е изместен приоритетът ти,просто в дадения момент  ти имаш и други грижи,отговорности/относно собствения ти живот,намиране на душевното ти равновесие ,предполагам и пренареждане на всичко/,така че е нормално да търсиш малко повече спокойствие и свобода,докато решиш как ще подредиш живота си и установиш ново статукво.
 Желая ти успех.

# 12
  • Мнения: 6 206
Пък аз съм сигурна, че го правиш колкото за теб, толкова и заради него.
Аз се усещам, че каквото и да правя с каквато и да е цел, винаги опира до детето ми и заради него.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 783
Силно вярвам, че детето ти на може да бъде щастливо, ако ти си объркана и нестабилна. Щом чувстваш, че ти трябва време, раздялата ще е по-скоро полезна. 2-3 седмици не са чак толкова много време, то горе-долу толкова трае един детски лагер! Късмет и сила ти желая Peace

# 14
  • Мнения: 647
Ако този период ще те накара да се оттърсиш от раздялата с бившия ти съпруг , да намериш нова тръпка в живота си това ще те направи щастлива. Ако си по-щастлива това неминуемо ще се отрази положително на отношението ти към детето.
Отпусни се !
Нещастните майки не отглеждат щастливи деца !
Май пак стигнахме до основния приоритет в живота ти , а ? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт