Хранете се правилно,това е истината!

  • 2 071
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
 #2gunfire #2gunfire
Свръхтеглото и затлъстяването са сериозен здравен проблем в почти всички страни в света, включително и в България. Доказано е, че храненето и физическите упражнения са ключът към отслабването. Не е лесно обаче да промениш стила си на живот, това изисква последователност и голяма упоритост, което е и базата на големия бум в предлагането на пазара на различни ”чудодейни хапчета за отслабване”. През последните години се появиха добавки към храната, съдържащи мастната киселина “конюгирана линолева киселина” и пируват. Експерименти върху животни са показали, че те може да намаляват количеството на мазнините в организма, но данните от изследванията върху хора са недостатъчни и неубедителни. По принцип те са безопасни в прилаганите количества. Напоследък в хит се превръща и екстрактът от зелен чай. Установено е, че антиоксидантите и кофеинът съдържащи се в него увеличават с около 35% изгарянето на мазнините. Страничните ефекти и ограниченията, свързани с кофеина се отнасят и за екстракта от чай. Не очаквайте чудеса при употребата на различните хапчета (чайове) за отслабване. Освен че са скъпи, техният ефект е временен, а да се храним правилно,това е истината Peace Peace
 

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 12:17 от Поци

# 1
  • Мнения: 73
Здравей Simple Smile Напълно съм съгласна с теб! И преди малко написах точно това, че ключът към отслабването е правилното хранене и движението.
Скоро влязох в една аптека и се изумих когато видях, че има цял щанд само с продукти за отслабване. И ако сте забелязали, всяко едно такова средство е съпроводено от режим за хранене. И без хапчетата ако се спазва режима ще се отслабне. Но производителя гледа как да си продаде продукта. Най-често като пуска снимки "Преди" и "След", които най-често са на някоя слаба мацка удебелена с Фотошоп, и лутащите се души купуват поредното "чудо", от което най-често резултата е +кг. Но докато има кой да купува, ще има нови и нови "чудеса".

# 2
  • Мнения: 4 678
Мъка ,мъка да помагам!
Благодаря,но не ми вярват!
Аз ще си ходя ,след малко!
 Twisted Evil Peace Peace Peace Peace

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 09:00 от Поци

# 3
  • София
  • Мнения: 35 814
Помислих че става въпрос за медикаменти от рода на Мазиндол, Пондерал и т.н.
За себе си мога да кажа, че от спорт не мога да отслабна.
Отслабвам само ако променя начина си на хранене.
Не отслабвам и от Л-Карнитин, а от фетбърнари дори качвам.
Зная как се взема Л-Карнитина /само с аеробно натоварване, за мен 1,5-2 гр./Както и да е.
Аз съм за рационално, здравословно хранене и спорт.

ПП. Не отслабвам от спорта, но променям релефа на тялото си. Зная кои упражнения, как ми се отразяват и се стремя да получа това, което искам.

ППП. Спорта се грижи и за психиката ми Wink

Опс, отклоних се от темата - някои хапчета могат да са вредни.
100% съм убедена че от хачета не се отслабва.
А и номерът е да се задържи, не да се отслабне. Wink

# 4
  • Мнения: 853
Не мога да кажа дали са вредни,пила сьм доста неща но при мен не са се проявявали неприятни странични ефекти или поне засега... ThinkingНяма ли промяна в режима на хранене ,няма промяна и в килограмите  Peace

# 5
  • Мнения: 2 959
...Аз ще си ходя ,след малко!...
Поци, това пък какво значи сега?! Много фаталистично ми звучи, това че заминаваш за морската столица нима трябва така да се съобщава, а пък преди време каза че и там има мобилни комуникации или смяташ тоз път да си дадеш пълна форумска почивка?

Иначе, хубава публикация, още веднъж доказва че магически средства за отслабване няма, всичко си зависи до волята на човека и отношението му към храната и разбира се спорта.

# 6
  • Мнения: 4 678
 във Варна съм Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 453
И аз съм на мнение, че най- добрият начин да отслабне човек за дългосрочен план е съчетанието между спорт и здравословно хранене. Едва ли има човек, който напълно може да се откаже от вафличките, или пък чипсовете, пиците и т.н. и т.н. Въпросът е да се стремим да ограничаваме тяхното консумиране. А доколото добавките- за мен те са просто поредната измишльотина. ефект може и да има, ама въпроса е за колко време. Абе по- добре да се изпотиш 1 час тренирайки тялото си, отколкото да се наливаш с хапчета. Аз вярвам по скоро на себе си, отколкото на опаковките на тези продукти. Зеленият чай не го пия за отслабване, а понеже ми действа разхлабващо (напоследък имам доста голям проблем с WC-то).
Та от всичко казано дотук, обобщавам, че съм напълно против всякакви такива Naughty Naughty Naughty.

# 8
  • Мнения: 437
Да, правилното хранене и правилното движение-това е истината,малко ще са тези,които няма да се съгласят.Хубаво е, човек да си отговори за какво се стреми към добра форма-очевидните неща-здраве и тонус-да, но добрата форма е и средство за одухотворяване. В този ред на мисли-не толкова какво,а как и за какво човек яде,пие,движи се, общува,работи,обича,живее,умира.Човек трябва да бъде стопанин,а не роб на своя режим.Нещата са доста свързани и така и трябва,човек не бива да се самоограничава,а да търси,изследва и експериментира,да се променя.За тези неща говори Владимир Леви и имам сериозни основания да му се доверя. Peace

# 9
# 10
# 11
  • Мнения: 685
Обаче са малко хората , които се хранят правилно...  Непрекъснато чувам мнения от сорта: "колко ме мързи, колко се потя, докато спортувам, с хапчето е по лесно"...  Thinking

# 12
  • Мнения: 4 678
Който иска да постигне нещо си намира начини,който не иска -си намира пречина  bouquet

# 13
  • Мнения: 6 958
Който иска да постигне нещо си намира начини,който не иска -си намира пречина  bouquet

Ей това е приказка!!! newsm10

# 14
  • Мнения: 46 436
Би ли предложил примерно седмично правилно меню  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт