Национална ПЕТИЦИЯ за промени в детското здравеопазване!!!

  • 45 602
  • 159
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 462
И, понеже наистина имам проблеми с компютъра, пиша нов пост.
Сега, от това, което съм написала по-горе, не излиза, че трябва да се самолекуваме по интернет.  Peace Или поне не това е моето лично заключение.  Peace Аз не мога да кажа, че разбирам повече от тези, които са учили медицина! Независимо как са я учили. Мога да кажа, че когато нещо ми се обясни, мога да преценя дали ме мятат по пързалката, или наистина ме лекуват. Не е трудно. Винаги мога да отида за второ, трето, ако се наложи - и четвърто мнение. В интернет мога да проверя при кого да отида, ако нямам лични впечатления.
Цитат
Според мен, то е силно идеалистично де, единствения път е да се подобри образованието и превенцията: превенцията струва еднакво за всички и работи за всички ... тъй че да се сведе доколкото е възможно налагането на скъпо лечение.

Под това се подписвам на 100 % !!!!!  Peace И, да, от нас зависи ние самите да осъзнаем профилактиката като най-добрия начин за здравословен живот ... идеалистично, но поне за внуците ми има някакъв сериозен напредък ... Simple Smile

# 151
  • София
  • Мнения: 17 592

По принцип разбирам раздразнението ти, по същия начин мога да кажа - аз защо да плащам еднакви осигуровки с пушачите например, като да речем те боледуват по-често заради навика си и т.н.


Хмммм...
Това е интересна теза, обаче алпинистите страдат по- често от тежки травми, скиорите страдат далеч по- често от счупвания по крайниците от, да речем, хората, които не си излизат от домовете през зимните месеци, планинарите е по- вероятно да имат проблеми с измръзване, пълните хора се сблъскват със съдови проблеми и натоварване на сърцето, хората, работещи с компютър е по- вероятно да се сдобият с проблеми на очите от, да речем, трактористите, химиците по- често имат кожни, белодробни или алергични проблеми, атлетите разтягат мускули по- често от хората, които се придвижват само до колата си, девойките, подлагащи се на всевъзможни диети се сблъскват с всевъзможни гастро-ентеро - проблеми, както и е по - вероятно да познаят анорексията и/ или булимията от, примерно, чревоугодниците... Защо останалите хора плащат еднакви осигуровки с тях, след, като е вероятно да се разболеят заради навиците си?  Wink


Това, което би могло да се иска, обаче, е 100% от приходите от акциз в/у тютюневите изделия да отиват за финансиране на лечението на болни пушачи, както и 100% от акциза в/у алкохола да отиват за финансиране лечение на болести, произтичащи от употребата му. Би било разумно и резонно.

Не знам, обаче, как ще реагират непушещите данъкоплатци, като данъците им се вдигнат 2 - 3 пъти...  Mr. Green

За протокола, бивш пушач съм.

# 152
  • Мнения: 462
Това, което би могло да се иска, обаче, е 100% от приходите от акциз в/у тютюневите изделия да отиват за финансиране на лечението на болни пушачи, както и 100% от акциза в/у алкохола да отиват за финансиране лечение на болести, произтичащи от употребата му. Би било разумно и резонно.

Не знам, обаче, как ще реагират непушещите данъкоплатци, като данъците им се вдигнат 2 - 3 пъти...  Mr. Green
[/b][/color]

Е, чак пък 100% ... не - и на 50% сме доволни. Ама могат да дигнат ДДС-то на цигарите и алкохола Wink за сметка на това върху лекарствата Simple Smile  Peace

За протокола - пуша и пия. Simple Smile Но съм готова да плащам лептата, а защо не и да откажа цигарите ...  Mr. Green

# 153
  • София
  • Мнения: 17 592
Това, което би могло да се иска, обаче, е 100% от приходите от акциз в/у тютюневите изделия да отиват за финансиране на лечението на болни пушачи, както и 100% от акциза в/у алкохола да отиват за финансиране лечение на болести, произтичащи от употребата му. Би било разумно и резонно.

Не знам, обаче, как ще реагират непушещите данъкоплатци, като данъците им се вдигнат 2 - 3 пъти...  Mr. Green
[/b][/color]

Е, чак пък 100% ... не - и на 50% сме доволни. Ама могат да дигнат ДДС-то на цигарите и алкохола Wink за сметка на това върху лекарствата Simple Smile  Peace

За протокола - пуша и пия. Simple Smile Но съм готова да плащам лептата, а защо не и да откажа цигарите ...  Mr. Green

Тютюневите изделия, както и алкохолът, се облагат с допълнителен - независим - данък - акцизът, той няма отношение към ДДС...

Но пък парите от тези акцизи биха могли да се използват - задължително и на 100% - за здравеопазване... вкл. за покриване на ДДС в/у лекарства...

Вместо, примерно, за магистрали или професионални спортни зали, стоящи празни...

# 154
  • Мнения: 0
Здравейте! Да в България за възрастен има повече иследваня и прегледи отколкото за децата ни ! АЗ направо съм шокирана, наложи се да лежим в болница с детето и после на мен за друг проблем. ОСтанах направо без думи от разликата! За децата няма нефролог, гастроентеролог и алерголог който да е със здравна каса ?!?!?!?!

За наша радост не е нищо сериозно,но трябват сериозни промени ! Тези "лекари " завършват с нашите държавни поръчки и после с какво право ми искат по 50- 60 лв на преглед при положение, че работят в детска болница и то държани ?!?!

Против изтезаването на родители и роднини за пари и то зА ДЕЦА !

# 155
  • Мнения: 120
Здравейте! Лежахме в болница с малкия преди Коледа. Доволна съм от отношението към него, направиха му изследвания за които не съм плащала нищо, но в България има винаги едно голямо НО.
Детето ми тогава нямаше навършени 2 год. Приеха ни с температура и понеже бяхме в болницата за диабет лекуващата го докторка ме помоли да си седим в стаята, защото дечицата с диабет не трябва да са в контакт със заразно болни. Разбира се я послушах, НО представете си как удържах малкия в една стая пълна с ХЛЕБАРКИ да не излиза от там ooooh! Проблемът в цялата история е в това, че за придружители няма осигурена храна. Той беше с температура и както казах престоя ни беше през зимата. Нямаше на кой да го оставя за да отида да си купя храна и най-хубавото беше, че сме си от София и семейството ми ми носеше. Парадокса е в това, че болницата работи с кетъринг, но аз не мога да си поръчам. Представете си хората от провинцията как се справят??? Не жаля себе си, НО нормално ли е и отношението към придружителите на децата? Изобщо в тази скапана държава всичко трябва да се промени.
Подкрепям петицията на 100%

# 156
  • Мнения: 34
Здравейте! Лежахме в болница с малкия преди Коледа. Доволна съм от отношението към него, направиха му изследвания за които не съм плащала нищо, но в България има винаги едно голямо НО.
Детето ми тогава нямаше навършени 2 год. Приеха ни с температура и понеже бяхме в болницата за диабет лекуващата го докторка ме помоли да си седим в стаята, защото дечицата с диабет не трябва да са в контакт със заразно болни. Разбира се я послушах, НО представете си как удържах малкия в една стая пълна с ХЛЕБАРКИ да не излиза от там ooooh! Проблемът в цялата история е в това, че за придружители няма осигурена храна. Той беше с температура и както казах престоя ни беше през зимата. Нямаше на кой да го оставя за да отида да си купя храна и най-хубавото беше, че сме си от София и семейството ми ми носеше. Парадокса е в това, че болницата работи с кетъринг, но аз не мога да си поръчам. Представете си хората от провинцията как се справят??? Не жаля себе си, НО нормално ли е и отношението към придружителите на децата? Изобщо в тази скапана държава всичко трябва да се промени.
Подкрепям петицията на 100%

УЖАС!  Shocked За съжаление във всички държавни болници условията са плачевни.

# 157
  • Мнения: 495
За Бъгс Лили и  Мишолина  :Не по темата ,но лъжата лъсна Smile . "Великият  лъжеесксперт Мангъров "  качил клипчета на стената си във фейсбук ,с цел да покаже колко е тежък коклюша ако  детето не е ваксинирано .Добреее,но клипа който е качил е на дете изцяло ваксинирано (по-голямото дете-Лейла ).Нали ваксината пази ,как е станала тази работа  Wink .А клипчетат с бебетата ...как са се заразили ???Може би са се родили с коклюш ?   https://www.youtube.com/watch?v=Rmlo2to0ogs  , http://  [url]https://www.facebook.com/amangarov/url]  Апропо- д-ра изтри клиповете от стената си преди няколко мин.  Сещайте се защо  Wink

# 158
  • Мнения: 34
За Бъгс Лили и  Мишолина  :Не по темата ,но лъжата лъсна Smile . "Великият  лъжеесксперт Мангъров "  качил клипчета на стената си във фейсбук ,с цел да покаже колко е тежък коклюша ако  детето не е ваксинирано .Добреее,но клипа който е качил е на дете изцяло ваксинирано (по-голямото дете-Лейла ).Нали ваксината пази ,как е станала тази работа  Wink .А клипчетат с бебетата ...как са се заразили ???Може би са се родили с коклюш ?   https://www.youtube.com/watch?v=Rmlo2to0ogs  , http://  [url]https://www.facebook.com/amangarov/url]  Апропо- д-ра изтри клиповете от стената си преди няколко мин.  Сещайте се защо  Wink

Ааа моля моля, ще ми излезе име,че съм фенка на Мангъров. Боже опази.. Недей така elbosi Simple Smile

# 159
  • Sandanski
  • Мнения: 170
Направо съм възмутена,току що се връщаме от стоматологията .Ходихме с 5 годишния ми син защото му излезна раничка на устичката,и личния ни доктор не изпрати на стоматолог.Та значи въпросната зъболекарка гледа детето сигорно около 10 мин. после го намаза с нещо. И накрая моля ви се доближава се до мен и с една мила усмивчица и ми търси 2-3 лв. и аз щото нямах 2 и давам 5 лв. и тя разбира се ми връща 2лв. Close. После отидохме в аптеката да вземем предписаното мехлемче ,в едната беше 5.90 а в другата 7.50 Shocked.Как може такова нещо откога им е позволено да търсат пари за децата  #Cussing outто бива бива но чак толко голяма надценка да слагат #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт