Детето ми отново истеризира през 5 минути

  • 4 701
  • 92
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
За втори път пускам подобна тема,
просто защото вече не виждам изход Sad
Искам съвет от майки на хипер активни деца
/дори не знам дали моето е такова, но
точно това определение му отива/
Как да се оправяме с него ???
Вече изчерпах всичкия си лимит от нерви,
добро, лошо, шамари по дупето ...................
НИЩО ! Едно голямо НИЩО !
Ни се води, ни се кара - както казват старите хора.
Вече определено ми се е загнездила идеята
да го заведа на детски психоаналитик или невролог.
Цялото му държание и тези нервни и истерични
изблици ми се струват просто ненормални.
Ако искате ми се смейте, но го извеждаме все по-рядко
защото ме е срам от хората. Прави такива циркове, че
ти идва земята да се отвори.
Моля ви, дайте ми съвет как да процедираме с това дете  Cry
На моменти просто искам да умра, наистина  Cry

# 1
  • Мнения: 335
jullianna,не мога да ти да съвет,но ти съчувствам  Hug Не ти се смея,защото понякога и аз се чувствам така  Tired Не знам твоето какво точно прави,но моята се тръшка,хвърля предмети,пищи,реве  ooooh! Онзи ден влязох в банката с нея и тя започна да реве,да рита,д и т.н,само дето не ни изгониха,а хората викаха "малеееее,че лошо дете"  Cry А аз като излязохме от банката,така се бях засрамила и ядосана,че вървях по центъра и плачех  Blush

# 2
  • Мнения: 6 206
моля те не се притеснявай да поговориш и потърсиш помощ
няма нищо лошо и срамно в това
тук няма как да я получиш, нека специалист контактува с детето и даде мнение
Спокойно, ще мине!  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 783
Напълно подкрепям горното мнение. Успех и здрави нерви. Peace

# 4
  • Мнения: 1 547
Цялото му държание и тези нервни и истерични изблици ми се струват просто ненормални.

jullianna, на колко години е детето ти, едно ли е? Как протича ежедневието му, кой го гледа, има ли режим? Извини ме за канонадата от въпроси, сигурно неведнъж си споменавала подробности тук, ама аз хич не помня  Embarassed За мен психоаналитикът е винаги краен, краен вариант, особено ако иде реч за дете под 5-6 годишна възраст, затуй те и разпитвам - много често нещо съвсем дребно в подхода на родителите предизвиква лавина от емоции у чадата или пък подобни пристъпи... Познавам дете, което се държеше по описания от теб начин, че и по-зле, единствено защото ежедневието му беше пълен хаос и никога не беше ясно кога спи, кога яде - това само като пример, де...  Flutter Разкажи малко повече, ако искаш.

# 5
  • Мнения: 1 163
Ох ама не се тревожи та ела един ден да видиш в къщи за какво иде реч. Да ти разкажа какво се случи вчера. Тя е на 2г и 7месеца от няколко дена е решила да не спи на обяд и просто е един ад в къщи. Вчера викам хайде мамо да излизаме и и сложих нещата в една раничка с Барби. Тя ми вика искала си раницата да съм и преместила нещата в друга. Стиснах зъби и ги преместих и тя ми вика не я искам вече и като ми пречерня пред очите та и бих два шамара по дупето тя съответно ревна и почна да пищи и да ми вика, че няма да излезе. Абе викане крещене и неще да излиза какво да ти кажа, сега докато ти пиша съм пак на ръба на истерията обърнала си крема и го маже на куклите барби. През пет минути сме в истерия и ревове, хвърля и се тръшка на земята. Явно слънцето я е цапнало. На всичкото отгоре и се нааква в гащите. И от това, че неще да спи на обяд почва да се криви вече към 4 часа направо става нетърпима.

# 6
За втори път пускам подобна тема,
просто защото вече не виждам изход Sad

на снимката изглежда готин, какво всъщност прави?

# 7
  • Мнения: 6 206
Цялото му държание и тези нервни и истерични изблици ми се струват просто ненормални.

jullianna, на колко години е детето ти, едно ли е? Как протича ежедневието му, кой го гледа, има ли режим? Извини ме за канонадата от въпроси, сигурно неведнъж си споменавала подробности тук, ама аз хич не помня  Embarassed За мен психоаналитикът е винаги краен, краен вариант, особено ако иде реч за дете под 5-6 годишна възраст, затуй те и разпитвам - много често нещо съвсем дребно в подхода на родителите предизвиква лавина от емоции у чадата или пък подобни пристъпи... Познавам дете, което се държеше по описания от теб начин, че и по-зле, единствено защото ежедневието му беше пълен хаос и никога не беше ясно кога спи, кога яде - това само като пример, де...  Flutter Разкажи малко повече, ако искаш.
Имам най-сладкото и невероятно момченце клиентче, което се гледа без правила. За ядене, за спане, за нищо... Примерно играе, играе, умори се, легне и заспи, просто го завиват и продължава да си спи на земята. Това е най-спокойното и уравновесено дете, което познавам. Винаги съм си мислела, че децата обичат реда и правилата, дават им сигурност, това все още го вярвам. Но това дете просто ме разбива, то е невероятно просто, а е само на три години.
Що да не поговори със специалист? Аз търча при логопед или каквото се сетя и за най-малкия въпрос и ми е много спокойно.

# 8
  • Мнения: 1 547
Що да не поговори със специалист? Аз търча при логопед или каквото се сетя и за най-малкия въпрос и ми е много спокойно.

О, и аз търча, какво мислиш - очен лекар, ортопед, зъболекар... по-добре без повод, отколкото с повод  Laughing Но психолог и логопед не са едно и също. Казвам, че психологът е краен вариант, защото децата са огледало на родителите и семейната си среда. При излезли от контрол ситуации много по-вероятно е родителят да се нуждае от консултация, а не детето. Примерът с режима го дадох произволно, а и отделно смятам, че всичко, написано във форума, трябва да се приема като приказка на кафенце, а не като решение или диагноза.  Mr. Green

# 9
  • Varna
  • Мнения: 333
Няма нищо срамно или лошо да се заведе детето при специалист. Детският психолог  ще поговори с вас и детето и заедно ще откриете начин да се справите с проблема. Нашето "лечение" е повече време с  насаме с тати или мама, без сестра му.
Детето явно протестира за нещо и това е неговият начин да привлече внимание.
Поздрави и дано се оправите скоро.  Hug

# 10
  • Мнения: 7 837
Юле, същото е и при Самуил. Аз го приемам за следващия период след тръшкането, защото вече не се въргаля по земята. Има моменти, в които и най-малкото и незначително нещо го ядосва, почва да крещи, жестикулира, кара ми се, дори се удря  Rolling Eyes
В такива случаи го слагам някъде на страни, хващам му двете длани и почвам да му говоря успокоително, може и да е нещо съвсем несвързано със ситуацията (никога обаче не казвам, че се е държал лошо или че е лош!). Обикновено се успокоява до няколко минути плачейки, после се гушкаме и го пускам да си продължи играта.
Аз отдавам всичко на емоционален период, през който се минава.
Напоследък много чета тук за хиперактивност, някои майки се хващат веднага за нея, дори още от 2-годишна възраст. Даже Щатите тя се диагностицира след 4 г., имайки предвид голямото количество родители, които тъпчат децата си с успокоителни  Confused

Според мен на тази възраст все още, воденето по психолози е ненужно и може дори да е травмиращо.

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 17:04 от Кейси

# 11
  • София
  • Мнения: 9 847
Аз бих те посъветвала да потърсиш психолог.Не мога да ти препоръчам,защото не живеем в София.Но мога да ти кажа,че попаднеш ли на добър специалист,е невероятно колко полезен може да бъде той и за детето,и за теб...въобще за семейството ви.Дъщеря ми/тя е дете със специални потребности/,работи с психолог.По-точно е да се каже,че психолога играе с нея,а с мен води дълги разговори,при които ми дава такива полезни и ценни съвети...и всичко става някак по-лесно.
Та,моят съвет е-консултирай се.Няма да ти навреди.Особенно ако детето е с хиперактивност,психолога ще ти окаже невероятна подкрепа,стига да е подходящия за вас!
Успех!  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 6 545
моля те не се притеснявай да поговориш и потърсиш помощ
няма нищо лошо и срамно в това
тук няма как да я получиш, нека специалист контактува с детето и даде мнение
Спокойно, ще мине!  Simple Smile
това е и моето мнение - направете консултация с психолог.
там, където ходим на логопед имат и психолог. ако скаш ще ти дам координати .

# 13
  • София
  • Мнения: 2 623
Охххх дори когато споделям тук малко ми олеква, знам ли Simple Smile
Значи Божидар е на 2 години и половина. Още от раждането си
е труден характер. Може би не съм срещала по-инатливо дете,
което в момента вече започва да ни разиграва както си иска.
Абсолютно съм сигурна, че и ние с баща му имаме голяма вина,
която се състои в това, че сме прекалено изнервени и най-малкото
нещо ни се отразява много зле. Опитваме се да сме спокойни, но не
винаги се получава. От тази изнервеност понякога ми се случва да
се разкрещя и за най-малкото нещо, а после съжалявам.
Мислех си, че когато тръгне на ясла нещата ще се оправят, че там
ще изразходва енергията, която му е в повече, а и контакта му с нас
ще е само вечер и може би и ние ще сме по-спокойни, но уви.
Май дори стана по-лошо.
Когато сме навън се тръшка за най-малкото нещо, бяга ми непрекъснато
и светкавично, просто за части от секундата ако не съм го хванала за ръка,
ляга по земята, рита и ме удря ако не е неговото, а като тръгнем да се
прибираме просто не ми се говори - целия квартал разбира.
Както е написала и mimi_msm ни разиграва като марионетки.
Първо иска едните сандали, тамън му ги обуя, не ги ще - иска другите.
Обувам другите, той изпада в истерия - иска татко му да му ги обуе.
Идва татко му, обува му ги, - пак истерия - иска да е бос.
И така за всяко нещо. В яслата бил същия. Има една млада и много добричка
учителка на която той й вика кака-леля и не дава на никой друг нито да го облича,
нито да го храни, нито да го слага да спи - само кака-леля  Crazy
Онзи ден другата му леля от яслата - леля Златка ми каза, че дете с такъв
характер не са имали.
Не знам къде е точно причината - в нас или в детето, но просто на моменти
рева заедно с него и искам да не съм жива. После се срамувам от това,
защото имам здраво и хубаво дете, а някои цял живот са по болници,
но просто вече съм много зле с нервите и направо се сривам.
Благодаря на всички ви за съветите   bouquet
Хубаво ми става в кофти моменти да споделя
и да получа подкрепа, а дори и критика  Hug

# 14
  • Мнения: 7 837
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=194769.0

Ето ти една успокоителна тема с доста материали по въпроса.
Не си сама. Не е фатален период. Нито е време за диагностициране. Можеш да се справиш  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт