Покажете си балконите отвън

  • 5 192
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 335
Момичета имам нужда от помощ  Simple Smile След като си показахте балконите отвътре,сега ги покажете и отвън  Joy Строим си къща,която ще е на два етажа и на горният етаж ще има тераса около 7 метра дълга,1.5м.  широка.Трябва да реша каква да е терасата(с метални решетки,зидана и т.н)  Rolling Eyes Знам че искам да е максимално обезопасена,защото ще е тераса на детски стай,но също знам че искам и да е хубава  Rolling Eyes Моля,помагайте с идей    bouquet

# 1
  • Мнения: 2 401
Със сутиен или без?  newsm62

# 2
  • Мнения: 335
както желаете  Laughing Joy

# 3
  • Мнения: 3 591
Аз единствената тераса на детска стая си я представям като кафез за птици  Rolling Eyes иначе никога няма да мога да ги оставя спокойно да са сами в стаята си...

ама и моите 3ма юнака са шампиони по пакости и инциденти - това шевове и изгаряния ни е ежедневие и без да имаме тераси...В къщата която живеем имам решетки на прозорците на детсктие стаи ooooh!.

# 4
  • Мнения: 2 401
Нещо не смеят да си покажат балконите мацките.
Сигурно не са за гледане.  Laughing 
Моите балкони са пълна скука между другото.
Сложила съм три китки и 2 купчини камъни на един от тях, обаче не се виждат отвън. Не смея да сложа на перваза, защото  долу е голямо движение.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 551
Нещо не смеят да си покажат балконите мацките.
Сигурно не са за гледане.  Laughing 
или не им се слиза около блока/къщата да правят снимки, освен това кръгът се стеснява почти само до тези, които живеят в къщи.

# 6
  • Мнения: 1 187
galaxy какво имаш в превид под зидан балкон..? Rolling Eyes С по-високо ниво ли? Нашите също са дълги,и доста високи(към 2м.)Когато е строена къщата съм била много далече от мисълта за деца,но баща ми предвидливо  е вдигнал решетките.. Mr. Green Дори да се покатери детенце на перваза долу,няма как да се преобърне.Според мен без решетки си е риск.
Не са ми много за показване сега балконите ни от вътре ни от вън,но ето да добиеш представа,говоря за тези балкони отзад.

http://images05.snimka.bg/000560268.jpg

bibi e права,вариантите за апартаментски балкон не са много.Най-добре с цяла решетка..

# 7
  • Мнения: 335
БОДЛИВКА,благодаря за снимката  Hug
Под зидан имам предвид,примерно правен с итонг и после замазан,без решеткики или нещо друго(така го обясних  Crazy ) Тук масово си правят къщите(а и блокчетата) само с решетки,който започват отдолу.Като вашите не съм виждала досега(зид и после решетки),но ми хареса  Peace  Laughing
минзухар,цветята ясно,а камъните за какво ти са?Аха,скрито оръжие  Wink  hahaha

# 8
  • Мнения: 5 255
..или не им се слиза около блока/къщата да правят снимки...
Да снимат тези срещу тях или до тях  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 449
Обезопасена и хубава тераса: решетка от ковано желязо






Може и комбиниран вариант: зид и решетка от ковано желязо

# 10
  • Мнения: 335
Косе Босе,благодаря и на теб за снимките   bouquet

Много са хубави и трите тераси,но първите две пак ми се струват опасни  Crazy Третата е много хубав вариант  Flutter
Очаквам още снимки на балкони  Laughing

# 11
  • Мнения: 98
Ето комбинация зид и стъкло за повече простор -)



Внимавайте при избора си парапета да няма много хоризонтални пречки и фигури,
 който да го превърнат в удобна и интересна катерушка.







# 12
  • Мнения: 3 591
Внимавайте при избора си парапета да няма много хоризонтални пречки и фигури,
 който да го превърнат в удобна и интересна катерушка.

Ох, то да е до катерене попарапетите  само... колко деца има паднали, които са се били покатерили на стол  Sad
Ама явно аз съм и винаги ще си остана параноичка.
аз бих си сложила ей такива цели решетки, които да имат възможност да се отварят:
http://www.aracnet.com/~curly/roberto/2003/rr8.jpg

# 13
  • Мнения: 335
Ени и на мен ми дойде на ум за катеренето,та затова не искам да е изцяло с ковано желязо.Това със стъклото е много добър вариант,а дали  има устойчиво на удар  Rolling Eyes
Деси,аз съм същият параноик  #Crazy

# 14
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
galaxy аз също доста съм се ровела из нета,на мен ми харесват тези
 
 
 Това е линка:  http://www.business.bg/cgi-bin/page.cgi?page=firm&id=3822
Лично на мен много ми харесва и комбинацията със стъкло,но на мъжо не много.

# 15
  • Мнения: 68
Аз не бих направила тераса на детската стая,никога няма да съм спокойна да оставя децата сами

# 16
  • Мнения: 1 311
Явно и аз съм в графата на параноичките, но за тераса на детска стая - само ако е с решетки до горе, иначе изобщо няма да ми е спокойно.

# 17
  • Мнения: 5 255
Аз не бих направила тераса на детската стая,никога няма да съм спокойна да оставя децата сами
Вие сериозно ли  Thinking
Децата растат, а ако не искате да излязат на терасата = затворена балконска врата  Wink

# 18
  • Мнения: 335
Благодаря за всички мнения   bouquet
Ще има тераса,защото няма друг начи(проекти  ooooh!),но поне мога да реша как да я направя,а ако живееш в блок нямаш голям избор  Tired Сега сме на 8 етаж и при всяко излизане на малката на терасата настръхвам,дано  в къщата да не е така.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 437
И според мен тези решетки са опасни за дечицата. Сега са малки, но ще дойдат времената на купоните, когато ще е въпрос на престиж да се покатериш и седнеш в/у парапета на балкона. Нищо параноично не виждам.

Много са ми функционални балконите, които са изцяло от матово, армирано, релефно стъкло и отгоре метален, кръгъл парапет.
Хем влиза светлина, хем не се вижда от улицата или комшиите, хем е безопасно. За съжаление нямам снимка с цифровото фото. В кооперацията на майка и татко е така.

# 20
  • Мнения: 2 863
Не си параноичка:)
Не мога и да ти покажа снимка, но в новият ни блок, балконите са плътно изградени на 1.10 см височина, която  е достатъчна, за да е безопасна за сега.После ще увелича височината със стъклен парапет изработен от алуминий (като рамка  и вътре съклото, за да влиза светлина) Видях го направено на една къща и много ми хареса.... общо взето дори да успее да засурне стол до терасата пак ще бъде достатъчно високо. Основното е, разбира се да ти излезнат мазоли на устата от обяснения, защо не бива да се  излиза сам на терсата и защо не бива да иска да поглежда какво има долу.

Общи условия

Активация на акаунт