Втрещих се!

  • 5 675
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
а вие замисляли ли сте се,че има концесионери по плажовете,на които тези продавачи на царевица,пица и тем подобни,плащат наеми??????вие в час ли сте с тия неща.за едно заведение на плажа се плаща се плаща от 15 до 20 000лв на сезон.това някой знае ли го???
никой се е длъжен да ходи на море,нали така?
Много нагло изказване Tired!


Изключително нагло! При това идва от човек, живеещ в град, в който чакаш по 20 минути за кафе, ако изобщо те забележат. Няма такива заведения просто ooooh!
А след сезона е мъртвило. Но то и в сезона ще стане, ако нещата си стоят на това положение.

# 31
  • Мнения: 2 492
От както почнахме да ходим на море в Турция даже не съм си мислила да стъпя отново по нашето Черноморие .
Там се чувствам наистина клиент , плащам за четри звезден хотел и получавам и 4 звездно обслужване ... а тук плащаш за 4 - 5 звезди , получаваш хотел 2 звезди и обслужване няма и цяла звездичка  hahaha .
Даже ми е жал за чужденците , които са се минали да дойдат тук .
Около мен повечето хора си решиха по същия начин проблема с цените и лошото обслужване ...
Така де , почивам два пъти в годината - не искам да ги прекарам до някой строеж , слушайки чалга и на шезлонг няма и 10 см от гъза на лелката в съседство .

# 32
  • Мнения: 6 992
"Чаша бира е 1,10 лв., голямата халба - 2 лв., фреш - 3,50 лв., а салатите вървят от 2,20 до 3,50 лв. Кебапче и кюфте струват по 1,20 л"
Това са си софиийски цени ... Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 172
Наистина има неща по нашето черноморие, които се безкрайно неприятни. Тази година почивахме в Албена - оттам нямам опраквания, дори обратното. Почивахме на база Ол инклузив и всичко покри очакванията ми. Бях много приятно изненадана от доброто отношение към българските туристи. Получихме извинения от шофьора на шатъл буса за закъснение от 2 мин.  Shocked , а за едно малко недоразумение в хотела ни се извиняваха от камериерката до управителката на хотела. Но за развлечение решихме да отидем до Ботаническата градина в Балчик - ето там наистина бях потресена от цени, кич и простотия. Бутилка минерална вода беше 2 пъти по-скъпа от Албена  Mr. Green Платихме вход за 2 възрастни и дете - 22 лв. Казах си добре, градината трябва да се поддържа, но като влязохме бях ужасно разочарована от това, което видях. Цветните алеи бяха с повехнали цветя, нямаше никакви надписи и табелки. Дъщерями реши да се снима до 1 делва и като приближи в  нея имаше боклук. Алеите в Албена бяха по-добре поддържани и свежи. Повече никога няма да отида на това място, за което преди си мислех, че е райско кътче

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз затова предпочитам Турция, защото за два пъти по-малко пари получаваш пет пъти повече лукс, а и всичките хотели са с климатици. На нашето черноморие се води за екстра  hahaha
В турските курорти всички стаи на хотелите са с изглед към морето ,а тук са по-скъпи  и най-евтиния хотел там е с басейн.

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ние отидохме 3 пъти за вечеря на Зл.Пясъци и излезе грубо 100 лв. Такси от Варна до Зл.Пясъци - 15лв - една посока, вечерята - мин. 60 лв и то не нещо специално, някой и друг малук сувинир, кафе или коктейл и стигнахме, дори минахме стотачка

# 36
  • Мнения: 6 029
"Чаша бира е 1,10 лв., голямата халба - 2 лв., фреш - 3,50 лв., а салатите вървят от 2,20 до 3,50 лв. Кебапче и кюфте струват по 1,20 л"
Това са си софиийски цени ... Rolling Eyes


абсолютно...

# 37
  • Мнения: 1 172
Не стъпвам вече по българските морски курорти. Уважавам правото на всеки търговец да сложи цени, които му харесват - това си е неговия бизнес, неговия труд. Уважавам и собствения си труд дотолкова, че да не почивам в български курорти и да не влагам и стотинка в тях.

Ако наистина това са цените, не разбирам защо българите се трепят да ходят натам. По-хубаво им е? Или по-евтино в сравнение с другите страни?  Или просто им е навик?
Честно казано, не познавам много хора, отишли в чужбина на море през последните 2-3 години, да се връщат ентусиазирани в нашите курорти.

# 38
  • Мнения: 2 673
Почивка в к.к Коста Брава, он инклузив, 4 звезди, с двупосочен самолетен билет, в хотел 4 звезди ще ни излезе 1400 лв!! въобще не се замислям за Слънчев бряг и Златните Shocked

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
1400 лв за двама човека  Shocked

# 40
  • Мнения: 11 314
Пак е евтино за там!
Предполагам, че е за 1 седмица? Thinking

# 41
  • Мнения: 920
Ами ден година храни.

# 42
  • Мнения: 8 769
Варна е най-скъпия град в България. Статистики не четете ли? Наемите са най-високи, храната е най-скъпа, такситата имат най-високите тарифи. Да не говорим, че заплатите са почти наполовина спрямо тези в София.
Съгласна. Ето това не е нормално според мен.
Златните пясъци, Сл. бряг, и т.н. - това са курорти, нормално е цените да с апо-високи. Още повече, че има туристи, които да плащат. Търсене и предлагане-те се обуславят взаимно.
Не нзма дали в Стандарт или друг вестник са публикувани цените, но вчера бяхме на Златните, в Акваполис.
Цените са съвсем курортни - някакво меню тип МакДонадско-хабургер, картофи, кола-9.99, вода 1/2 литър-1.5 лв., сок в кутийка 0.250 - 2лв. Пък и никой не те кара да консумираш. Wink Както и никой не те кара да ходиш с такси от Бургас до не знам къде си, при условие, че има маршрутки и автобуси.
Всеки се разпростира според чергата си. Аз не ходя на море на Златни пясъци, нито на Св.Константин по две причини-отвращавам се от безумния гъч на плажа, и ми излиза по-скъпо.  Wink
Платихме вход за 2 възрастни и дете - 22 лв. Казах си добре, градината трябва да се поддържа, но като влязохме бях ужасно разочарована от това, което видях. Цветните алеи бяха с повехнали цветя, нямаше никакви надписи и табелки. Дъщерями реши да се снима до 1 делва и като приближи в  нея имаше боклук.
Само да припомня-ботаническата градина се води Университетска, и по-точно на СУ "Климент Охридски"-София, който е отговорен за състоянието й.  Wink

# 43
  • Мнения: 2 673
Пак е евтино за там!
Предполагам, че е за 1 седмица? Thinking

да, за седем нощувки, като дори в тази цена влиза целодневна екскурзия "Светът на Дали", обяд в луксозен ресторант с фламенко шоу, такса за екскурзовод .

# 44
  • Мнения: 2 492
Пак е евтино за там!
Предполагам, че е за 1 седмица? Thinking

да, за седем нощувки, като дори в тази цена влиза целодневна екскурзия "Светът на Дали", обяд в луксозен ресторант с фламенко шоу, такса за екскурзовод .

Да точно така е ...
И тази година сме в Кушадасъ и после за една седмица в Анталия - за Кушадасъ 7 дена в хотел 4 звезди с външен , вътрешен басейн , фитнес зала , турска баня , включени закуска и вечеря шведска маса , стаи с изглед към морето с интернет , климатик , телевизор ...  и още други екстри ни излиза на човек по 550 лв .
За анталия е малко по - скъпо защото е 5 звезди , самолет и включено всичко ...
За 550 лв мислите ли , че можете да си позволите същия лукс в България ?
Аз смятам , че хората ходят още на Българското черноморие , защото си мислят , че в чужбина ще им е много по скъпо .
Не се интересуват от цени на екскурзии и въобще са си свикнали .
Ако скоро време хората в туристическата сфера не се осъзнаят доста солено ще им излезе ... клиентите ще се състоят само от чужденци излъгали се по погрешка да дойдат тук .

Общи условия

Активация на акаунт