Втрещих се!

  • 5 674
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
  Здравейте отново. Прочетох следната статия във вестник "Стандарт": "Стотарка на ден гълта плажът" - http://standartnews.com/bg/article.php?d=2007-07-28&article=197708

   Това нормално ли е според вас? 2,50 лв. парче пица, 350 лв. таксито от Златните до Бургас и т.н.? Живо обирджийство! И после се чудят защо има фалирали хотелиери.  Sad

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 13:21 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 2 550
таксито от бургас до несебър е 50-60 лв
нищо не може да ме изненада вече  Tired
за българите вече е по-евтино да почиват в турция

# 2
  • Мнения: 3
   2 лв. бил варения геврек.  Shocked Не са нормални. Не ги ли е срам тия, не знам... А някои си позволяват да слагат бариери на плажовете и да пускат на плажа срещу вход. А крайбрежната плажна ивица е изключителна държавна собственост, т.е. публична или на всички нас. Айде, писна ми от тарикати! От въздуха изкарват пари на наш гръб  Close

# 3
  • Мнения: 3 251
Едно шише с мин. вода-0,500 л. е 2 лв. в Слънчев бряг и то в супермаркет..

# 4
...ама да не са започнали нещо насила да ви карат да ходите на Златните.... newsm78. Щото ако е така, кофти работа.... Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 788
...ама да не са започнали нещо насила да ви карат да ходите на Златните.... newsm78. Щото ако е така, кофти работа.... Laughing

Е, къде да си починат хората тогава?  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 187
Не, не е нормално според мен, но това е положението !

# 7
  • Мнения: 3
...ама да не са започнали нещо насила да ви карат да ходите на Златните.... newsm78. Щото ако е така, кофти работа.... Laughing

   Не са, не са.  Sunglasses И пари да ми дават, няма да ида (шегувам се).  Grinning Въпросът е, че се прекалява с криворазбраното понятие "пазарна икономика". Това си е чисто кожодерство. Лично аз предпочитам спокойните места. Миналата година по принуда изкарах 5 дена на Приморско, но след това бях седмица на Крайморие. Тая мисля да ида на къмпинг в Обзор.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 455
Миналата година се втрещих,като видях,че в Мак Доналдс на Златните цените бяха двойни.Шейк-4,00лв.,Детско Меню-8,00...и тн.,а и в детското меню нямаше играчки Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 158
...ама да не са започнали нещо насила да ви карат да ходите на Златните.... newsm78. Щото ако е така, кофти работа.... Laughing
newsm10 а вие замисляли ли сте се,че има концесионери по плажовете,на които тези продавачи на царевица,пица и тем подобни,плащат наеми??????вие в час ли сте с тия неща.за едно заведение на плажа се плаща се плаща от 15 до 20 000лв на сезон.това някой знае ли го???
никой се е длъжен да ходи на море,нали така?

# 10
  • Мнения: 2 018
   2 лв. бил варения геврек.  Shocked Не са нормални. Не ги ли е срам тия, не знам... А някои си позволяват да слагат бариери на плажовете и да пускат на плажа срещу вход. А крайбрежната плажна ивица е изключителна държавна собственост, т.е. публична или на всички нас. Айде, писна ми от тарикати! От въздуха изкарват пари на наш гръб  Close


Бариери има, защото държавата не може да си ги стопанисва - плажовете! Дава ги на частници, които почистват пясъка, има и добри  заведения! А ако искаш без вход - ела на централния във Варна...цигани, чалга и ужасна мръсотия! Но ти гарантирам, че варненец няма да срешнеш там!

Ама сега някой да не си помисли, че защитавам високите цени - не! И аз съм потърпевша като вас!

# 11
  • Мнения: 3
...ама да не са започнали нещо насила да ви карат да ходите на Златните.... newsm78. Щото ако е така, кофти работа.... Laughing
newsm10 а вие замисляли ли сте се,че има концесионери по плажовете,на които тези продавачи на царевица,пица и тем подобни,плащат наеми??????вие в час ли сте с тия неща.за едно заведение на плажа се плаща се плаща от 15 до 20 000лв на сезон.това някой знае ли го???
никой се е длъжен да ходи на море,нали така?

   Успокой се малко, де. Просто си приказваме. Не възприемам мнението ти по следните причини:
   1.Концесията на плажната ивица се решава централно и на всички ни е достатъчно пипето, за да се сетим на кого се раздават и срещу какви пари.
   2.Струва ми се пресилено продавачите по плажовете да плащат такива суми. Това означава на сезон да се продават около 10,000 геврека. При положение, че тук в София фурните ги продават по 30-35 ст., сметни сама каква е надценката.
   3.По повод последното ти изречение - не смятам, че някой може да ме ограничава, още по-малко да ми забрани да почивам на морето в собствената си Родина. Не, не съм длъжен да ида на море, нито зимата на планина, но, като помислиш малко, друго какво ми остава? Може би да се гръмна?  newsm78

# 12
  • в гората
  • Мнения: 1 486
...ама да не са започнали нещо насила да ви карат да ходите на Златните.... newsm78. Щото ако е така, кофти работа.... Laughing
newsm10 а вие замисляли ли сте се,че има концесионери по плажовете,на които тези продавачи на царевица,пица и тем подобни,плащат наеми??????вие в час ли сте с тия неща.за едно заведение на плажа се плаща се плаща от 15 до 20 000лв на сезон.това някой знае ли го???
никой се е длъжен да ходи на море,нали така?

никой не е длъжен да ходи на море, но и теб никой не те задължава да взимаш заведение на плажа срещу 15 - 20 хил. лв. на сезон. но всеки си прави сметката, нали така? Wink

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
През последните 3г. в които сме плажували, не съм виждала нито един търговец на плажа. Бил той мургав, бял или мелез.
Та не мога да коментирам/вярвам на написаното в статията.

# 14
  • Мнения: 503
Височки ми се виждат тези цени! Но пък от какъв зор някой ще ходи от Бургас до Златните или обратно с такси? И още една питанка- На концесионерите като им идва нанагорно да вземат заведение на плажа, защо тези кръчми се роят лавинообразно?

# 15
  • Мнения: 5 370
Написаното в статията въобще не ме касае. От години не стъпвам по нито едно от гореизброените места. Не ми трябват ни джетове, ни парашути, нито шезлонги, а там, дето ходя, мога да си бучна чадърчето извън охраняемата зона и никой няма да ме набие или застреля. Само дето вземат 2 лева за паркинг за цял ден, но все пак са се постарали и вложили някакви усилия, та, айде, от мене да мине.
И царевици няма по плажа, и пици 2,50 парчето.

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 17:14 от Не тази вечер, Жозефина!

# 16
  • Мнения: 11 309
Момичета, бях за три дена на Равда. Там цените са бих казала нормални.
Хотелче с 2 звезди - тераса, хладилник, телевизор, душ (но без климатик) и детски кът в двора на хотела. Стаята с 2 легла беше 50 лв.
Палачинка - 1,5лв, парче пица - 1,5, цяла пица 3,50. Шише вода 1,5л - 70стотинки. Сок или кола в заведение - левче. Бирата (0,5) - 1,5. Ходихме на каменистия плаж - няма чадъри, няма шезлонги - няма разход, на големия плаж бяхме веднъж - 5кинта чадър, 5 за шезлонг, минаваха сладоледаджии и продавачи на варена царевица.
Бяха от боята.
Таксито от Равда до летището ни взе 40 лв. Излизаше ни по-евтино от трансфера с автобуса на ТУИ (примерно).
До Несебър и Сл. бряг не съм ходила.

# 17
  • Мнения: 3 042
Миналата година се втрещих,като видях,че в Мак Доналдс на Златните цените бяха двойни.Шейк-4,00лв.,Детско Меню-8,00...и тн.,а и в детското меню нямаше играчки Crossing Arms

При нас си имаше играчки.

На Златни цените винаги са си били високи, така, че изобщо не се учудвам.
Но в интерес на истината миналата година купих едни сандали на дребното, който при нас се оказаха на същата цена.

След една седмица ще им видя цените.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 180
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!

# 19
  • Мнения: 3 042
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!

Що, във Варна цените са си нормални. Поне аз с такова впечатление съм останала.

# 20
  • Мнения: X
Преди няколко седмици бях за малко до Гърция и решихме да отскочим до най-близкото морско градче. Направи ми впечатление,че на плажа няма заведения от масивни постройки.Има подвижни караванки(от тия,където са като микробус,ама как го обясних ooooh!).Навсякъде сложени чадъри,шезлонги.Сложени са от собствениците на караванките.Не плащаш за тях.Може да ги ползваш цял ден,стига да поръчаш поне едно фрапе.Ползвахме голям чадър,два шезлонга,масичка между шезлонгите и стол.1 фрапе струва 2,50 евро.Обслужва те сервитьор,няма нужда да се разкарваш .Никъде около плажа нямаше платен паркинг.Зад пясъка засадени много дървета.Колата ти е на паркинг със сянка.Пред очите ти е.Нямаше сергии,нямаше викачи с храна по плажа.Само чат пат минаваха негри и продаваха дискове с музика,морски сувенири и др.такива неща.Няма да ги чуеш да викат .Много деликатно хвърляха поглед на всеки гледащ  и ако си вдигнеш ръката идва.Ако си легнал,няма и да ги усетиш.
На плажа направени съблекални,душове,детски съоражения(пързалки,люлки и др.такива безплатни)
Извинявам се за дългия пост,но исках да споделя,че в Гърция плажа е направен така,че да им е добре на обикновените хора.Там няма концесионери ,търговци и незнам си какви изнудвачи.
За да му разрешат на човека да си сложи една мижава подвижна караванка,той е длъжен да покрие определени метри плажна ивица с шезлонги,чадъри и други такива неща.Вместо маси и столове.

# 21
  • Мнения: 5 370
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!
Ти на Златните ли живееш? Laughing

# 22
  • Мнения: 212
Щом цените са такива значи има кой да купува на тези цени. Елементарна логика Уотсън, както би казал Шерлок Холмс. Ако можеха биха сложили и по-високи цени ама няма да има кой да купува. Така че докато хората отиват там с пачките в джоба и купуват и цените ще са такива...

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Извинете, но аз не отивам на плаж за да се освинвам. Най-много да пия едно кафе и безалкохолно, да хапна сладолед, понякога - бира.
За сведение до плажа стигам(от Ямбол) за 15лв., колата ни побира около 5 души.
Черноморието ни не е онова, което беше преди. С всичките му строежи и навалици, сергия до сергия. Ми не ми харесва да оставам и да нощувам. Затова тази година си ходим на плаж само.

# 24
  • Мнения: 2 180
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!

Що, във Варна цените са си нормални. Поне аз с такова впечатление съм останала.
Варна е най-скъпия град в България. Статистики не четете ли? Наемите са най-високи, храната е най-скъпа, такситата имат най-високите тарифи. Да не говорим, че заплатите са почти наполовина спрямо тези в София. Не ми се започва този спор - имам си по-важна работа.  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 5 539
Имам впечатления за това лято от Слънчев бряг и от Китен.
Не бих казала, че на Слънчев бряг е толкова скъпо. Вярно, че цените са малко завишени в сравнение с нормалните, но нали не очаквате на плажа да ви продават на складови цени?! Все пак човек отива на море веднъж за 7-10 дни и трябва да предвиди съответните разходи.
Освен това в Слънчев бряг има кръчми, в които цените ще ви се сторят смешни в сравнение със софийските заведения например. На капанчетата около плажа пък бирата масово е по левче.
В супермаркетите пък цените са горе-долу като на Била плюс 20%.
Издържа се финансово, както виждате.
Само такситата са безбожно скъпи и е добре човек да не прибягва до услугите им.

А на Китен не ни излезе по-евтино почивката, а пък селянията е голяма ooooh!

# 26
  • Мнения: 2 018
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!

Що, във Варна цените са си нормални. Поне аз с такова впечатление съм останала.
Варна е най-скъпия град в България. Статистики не четете ли? Наемите са най-високи, храната е най-скъпа, такситата имат най-високите тарифи. Да не говорим, че заплатите са почти наполовина спрямо тези в София. Не ми се започва този спор - имам си по-важна работа.  Crossing Arms

 Naughty Има и по-скъп град от нашия гр. Варна и това е  Балчик!!! Но както и да е.
При нас - по черноморието, чужденците и софиянци поддържат високите цени!
И за това защото е скъпо и всички реват че им идва много - навсякъде е пълно и няма места!!!

# 27
  • Мнения: 27 524
Отдавна съм спряла да чета Стандарт  Wink

# 28
  • Мнения: 4 841
Отдавна съм спряла да чета Стандарт  Wink

 Peace

# 29
  • Мнения: 5 468
а вие замисляли ли сте се,че има концесионери по плажовете,на които тези продавачи на царевица,пица и тем подобни,плащат наеми??????вие в час ли сте с тия неща.за едно заведение на плажа се плаща се плаща от 15 до 20 000лв на сезон.това някой знае ли го???
никой се е длъжен да ходи на море,нали така?
Много нагло изказване Tired!

На морето, действително е някаква страховита история с цените. Вървиш, гледаш и падаш... Търговците са нахални и нагли, когато им кажеш, че са се поосрали с надценката. Оправдават се с чужденците... Ами това е положението. И казват: Не сте длъжни да ходите на море!

В Слънчев бряг, един печен картоф, в който са сложени 2 салати се води деликатес и хит на сезона, и струва само 6 лв. Peace.

# 30
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
а вие замисляли ли сте се,че има концесионери по плажовете,на които тези продавачи на царевица,пица и тем подобни,плащат наеми??????вие в час ли сте с тия неща.за едно заведение на плажа се плаща се плаща от 15 до 20 000лв на сезон.това някой знае ли го???
никой се е длъжен да ходи на море,нали така?
Много нагло изказване Tired!


Изключително нагло! При това идва от човек, живеещ в град, в който чакаш по 20 минути за кафе, ако изобщо те забележат. Няма такива заведения просто ooooh!
А след сезона е мъртвило. Но то и в сезона ще стане, ако нещата си стоят на това положение.

# 31
  • Мнения: 2 492
От както почнахме да ходим на море в Турция даже не съм си мислила да стъпя отново по нашето Черноморие .
Там се чувствам наистина клиент , плащам за четри звезден хотел и получавам и 4 звездно обслужване ... а тук плащаш за 4 - 5 звезди , получаваш хотел 2 звезди и обслужване няма и цяла звездичка  hahaha .
Даже ми е жал за чужденците , които са се минали да дойдат тук .
Около мен повечето хора си решиха по същия начин проблема с цените и лошото обслужване ...
Така де , почивам два пъти в годината - не искам да ги прекарам до някой строеж , слушайки чалга и на шезлонг няма и 10 см от гъза на лелката в съседство .

# 32
  • Мнения: 6 992
"Чаша бира е 1,10 лв., голямата халба - 2 лв., фреш - 3,50 лв., а салатите вървят от 2,20 до 3,50 лв. Кебапче и кюфте струват по 1,20 л"
Това са си софиийски цени ... Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 172
Наистина има неща по нашето черноморие, които се безкрайно неприятни. Тази година почивахме в Албена - оттам нямам опраквания, дори обратното. Почивахме на база Ол инклузив и всичко покри очакванията ми. Бях много приятно изненадана от доброто отношение към българските туристи. Получихме извинения от шофьора на шатъл буса за закъснение от 2 мин.  Shocked , а за едно малко недоразумение в хотела ни се извиняваха от камериерката до управителката на хотела. Но за развлечение решихме да отидем до Ботаническата градина в Балчик - ето там наистина бях потресена от цени, кич и простотия. Бутилка минерална вода беше 2 пъти по-скъпа от Албена  Mr. Green Платихме вход за 2 възрастни и дете - 22 лв. Казах си добре, градината трябва да се поддържа, но като влязохме бях ужасно разочарована от това, което видях. Цветните алеи бяха с повехнали цветя, нямаше никакви надписи и табелки. Дъщерями реши да се снима до 1 делва и като приближи в  нея имаше боклук. Алеите в Албена бяха по-добре поддържани и свежи. Повече никога няма да отида на това място, за което преди си мислех, че е райско кътче

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз затова предпочитам Турция, защото за два пъти по-малко пари получаваш пет пъти повече лукс, а и всичките хотели са с климатици. На нашето черноморие се води за екстра  hahaha
В турските курорти всички стаи на хотелите са с изглед към морето ,а тук са по-скъпи  и най-евтиния хотел там е с басейн.

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ние отидохме 3 пъти за вечеря на Зл.Пясъци и излезе грубо 100 лв. Такси от Варна до Зл.Пясъци - 15лв - една посока, вечерята - мин. 60 лв и то не нещо специално, някой и друг малук сувинир, кафе или коктейл и стигнахме, дори минахме стотачка

# 36
  • Мнения: 6 029
"Чаша бира е 1,10 лв., голямата халба - 2 лв., фреш - 3,50 лв., а салатите вървят от 2,20 до 3,50 лв. Кебапче и кюфте струват по 1,20 л"
Това са си софиийски цени ... Rolling Eyes


абсолютно...

# 37
  • Мнения: 1 172
Не стъпвам вече по българските морски курорти. Уважавам правото на всеки търговец да сложи цени, които му харесват - това си е неговия бизнес, неговия труд. Уважавам и собствения си труд дотолкова, че да не почивам в български курорти и да не влагам и стотинка в тях.

Ако наистина това са цените, не разбирам защо българите се трепят да ходят натам. По-хубаво им е? Или по-евтино в сравнение с другите страни?  Или просто им е навик?
Честно казано, не познавам много хора, отишли в чужбина на море през последните 2-3 години, да се връщат ентусиазирани в нашите курорти.

# 38
  • Мнения: 2 673
Почивка в к.к Коста Брава, он инклузив, 4 звезди, с двупосочен самолетен билет, в хотел 4 звезди ще ни излезе 1400 лв!! въобще не се замислям за Слънчев бряг и Златните Shocked

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
1400 лв за двама човека  Shocked

# 40
  • Мнения: 11 309
Пак е евтино за там!
Предполагам, че е за 1 седмица? Thinking

# 41
  • Мнения: 920
Ами ден година храни.

# 42
  • Мнения: 8 769
Варна е най-скъпия град в България. Статистики не четете ли? Наемите са най-високи, храната е най-скъпа, такситата имат най-високите тарифи. Да не говорим, че заплатите са почти наполовина спрямо тези в София.
Съгласна. Ето това не е нормално според мен.
Златните пясъци, Сл. бряг, и т.н. - това са курорти, нормално е цените да с апо-високи. Още повече, че има туристи, които да плащат. Търсене и предлагане-те се обуславят взаимно.
Не нзма дали в Стандарт или друг вестник са публикувани цените, но вчера бяхме на Златните, в Акваполис.
Цените са съвсем курортни - някакво меню тип МакДонадско-хабургер, картофи, кола-9.99, вода 1/2 литър-1.5 лв., сок в кутийка 0.250 - 2лв. Пък и никой не те кара да консумираш. Wink Както и никой не те кара да ходиш с такси от Бургас до не знам къде си, при условие, че има маршрутки и автобуси.
Всеки се разпростира според чергата си. Аз не ходя на море на Златни пясъци, нито на Св.Константин по две причини-отвращавам се от безумния гъч на плажа, и ми излиза по-скъпо.  Wink
Платихме вход за 2 възрастни и дете - 22 лв. Казах си добре, градината трябва да се поддържа, но като влязохме бях ужасно разочарована от това, което видях. Цветните алеи бяха с повехнали цветя, нямаше никакви надписи и табелки. Дъщерями реши да се снима до 1 делва и като приближи в  нея имаше боклук.
Само да припомня-ботаническата градина се води Университетска, и по-точно на СУ "Климент Охридски"-София, който е отговорен за състоянието й.  Wink

# 43
  • Мнения: 2 673
Пак е евтино за там!
Предполагам, че е за 1 седмица? Thinking

да, за седем нощувки, като дори в тази цена влиза целодневна екскурзия "Светът на Дали", обяд в луксозен ресторант с фламенко шоу, такса за екскурзовод .

# 44
  • Мнения: 2 492
Пак е евтино за там!
Предполагам, че е за 1 седмица? Thinking

да, за седем нощувки, като дори в тази цена влиза целодневна екскурзия "Светът на Дали", обяд в луксозен ресторант с фламенко шоу, такса за екскурзовод .

Да точно така е ...
И тази година сме в Кушадасъ и после за една седмица в Анталия - за Кушадасъ 7 дена в хотел 4 звезди с външен , вътрешен басейн , фитнес зала , турска баня , включени закуска и вечеря шведска маса , стаи с изглед към морето с интернет , климатик , телевизор ...  и още други екстри ни излиза на човек по 550 лв .
За анталия е малко по - скъпо защото е 5 звезди , самолет и включено всичко ...
За 550 лв мислите ли , че можете да си позволите същия лукс в България ?
Аз смятам , че хората ходят още на Българското черноморие , защото си мислят , че в чужбина ще им е много по скъпо .
Не се интересуват от цени на екскурзии и въобще са си свикнали .
Ако скоро време хората в туристическата сфера не се осъзнаят доста солено ще им излезе ... клиентите ще се състоят само от чужденци излъгали се по погрешка да дойдат тук .

# 45
  • Мнения: 2 673
честно казано вече въобще и не мисля да гледам Бг офертите, достатъчни ми бяха отзивите на приятели
като се почне от Китен-ските...та се стигне до Албена
за същите пари предпочитам да почина като човек
да не говорим за пътищата и ремонтите до нашето Черноморие...докато отидем бебо сигурно не ще се вкисне, а ще прокисне..

аааа и между другото офертата до Испания ми е със летищните такси

# 46
  • Мнения: 5 539
Непукистке,
това за Турция е така, но като излезеш от хотела всичко ти е по-скъпо, отколкото на Слънчев бряг. Ако я караш само на ол инклузив-а, добре, но иначе цените по кръчми, дискотеки и т.н. са по-високи от нашенските.
Да не говорим, че хотел 4 звезди отговаря на 2-3 звезди в България. Пък и по-голяма част от базата им е стара и това си личи.
Морето им пък хич не може да се сравни с нашето Черно море. Адски солено и студено е. И плажове нямат пясъчни като нас - имат, но съвсем малко.
Не всичко е цветя и рози и там, не си мисли, че хората трева пасат Peace

# 47
  • Мнения: 11 309
Непукистке,
това за Турция е така, но като излезеш от хотела всичко ти е по-скъпо, отколкото на Слънчев бряг. Ако я караш само на ол инклузив-а, добре, но иначе цените по кръчми, дискотеки и т.н. са по-високи от нашенските.
Да не говорим, че хотел 4 звезди отговаря на 2-3 звезди в България. Пък и по-голяма част от базата им е стара и това си личи.
Морето им пък хич не може да се сравни с нашето Черно море. Адски солено и студено е. И плажове нямат пясъчни като нас - имат, но съвсем малко.
Не всичко е цветя и рози и там, не си мисли, че хората трева пасат Peace
Лилита, зависи къде в Турция- говоря за плажовете и водата. Била съм на Сиде и Кемер. Сиде е за предпочитане - голям хубав широк плаж, с топла вода и плитко. Кемер е камънак, не става.
А и хотелите им точно по Средиземно море са супер. Поне в тези, в които съм била или съм влизала да разгледам.

# 48
  • Мнения: 376
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!

Напълно подкрепям! Като наближи лятото и търговците като навдигат цените на всичко /хляб, мляко, сирене и т.н. най-необходимите неща и ежедневни неща, не гевезелъци/ в големите вериги и в малките магазинчета и след сезона никой не ги връща на нормални стойности. Та целогодишно все едно сме на курорт, включително и мъничетата, защото детската кухня е най-скъпа /двойно и тройно/ в Бургас и Варна в сравнение с вътрешността. Така че ние търпим тези безобразия нон-стоп. А иначе не ме разбирайте погрешно - разбира се, че не са нормални цените, нито обслужването. Нормално ли е сладоледа в МакДоналдс /малките кофички/ да е на три различни цени - в Бургас е 0,59лв., в Пловдив е 0,49лв., а в Слънчев бряг е 1,59лв.? Една и съща верига с различни цени в различните градове - ами това е пладнешки нагъл обир... Naughty

# 49
  • Мнения: 1 299
Никога не ми е излизало "стотарка" на ден... и пак отивам на Златните...

В Несебър има заведения на съвсем поносими цени... и от какъв зор ще взимаш такси до Златните за 350 лв. От Несебър до Варна маршрутката отиване и връщане (готина маршрутка с климатик, върви 3 пъти на ден) е 12 лв. От Варна до Златните си ходи нон стоп рейс...409 мисля беше. А и Стандарт винаги пише едни измислици, едни гръмки заглавия  ooooh!

Цитат
Летовниците, които са избрали да събират тен във ВИП зоните пред "Оазис ВИП-домове" и "Какао бийч", ще трябва да се бръкнат с по 10 лева за чадър и шезлонг.

За Какао бийч съвсем без притеснения си казвам, че там има 90% българи... И се блъскат да са там...явно 10 лв за чадър не ги притесняват...след Какаото си има плаж без чадъри, за такива на които не им се дават по 10 лв (аз например си имам мои си чадър и си ходя там). Винаги на плажовете цените са по надути... А и кой ходи там по цял ден да яде и пие???

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 15:41 от Ланфеар

# 50
  • Мнения: 530
Аз също това лято бях в Кушадаса не съм ходила на море от 3 години, защото предпочитах екскурзиите в чужбина.
Но тази година реших да си почина на морето и си изкарах страхотно, пък и не ми излезна скъпо за 4 звезден хотел, ол инклузив и със самолет ми струваше 200 евро.
Дали за 400 лв. ще мога да си се отпусна на нашето черноморие така, пък там си ядеш и пиеш, колкото искаш.
Да наистина БГ плажовете са по хубави, но пък са и доста мръсни и тия концесионери са такива нагли копелета, че ми се  Sick
А златните са си кич от всякъде.

# 51
  • Мнения: 5 468
От както почнахме да ходим на море в Турция даже не съм си мислила да стъпя отново по нашето Черноморие .
Там се чувствам наистина клиент , плащам за четри звезден хотел и получавам и 4 звездно обслужване ... а тук плащаш за 4 - 5 звезди , получаваш хотел 2 звезди и обслужване няма и цяла звездичка  hahaha .
То и ние ще се усетим най-накрая и ще почнем да правим така, като вас.

# 52
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Почивахме в Калитеа - на първия ръкав на Халкидики миналата седмица; ето актуални цени:

хотел ***, закуска и плаж на басейна - 70 евро двойна стая
мин. вода 0,500 л. от киоска на плажа- 0,50 евро
мин. вода 1.5 л. - 0,90 евро
кафе на плажа - 1.50 евро
чадър - 2 евро
шезлонг - 2 евро
обяд / вечеря с 1 бира -  10-20 евро
разстояние от София - 350 км.

Плажът пред хотела е чист и може да сложиш собствения си чадър, където искаш. Удобно е да се пътува и до съседни курорти за плаж.

# 53
  • Мнения: 8 769
Ако скоро време хората в туристическата сфера не се осъзнаят доста солено ще им излезе ... клиентите ще се състоят само от чужденци излъгали се по погрешка да дойдат тук .
Не, хич не са се излъгали даже. Повечето идват на all inclusive и им излиза изключително евтино, по-евтино отколкото в турските и гръцките курорти...

# 54
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да, но тук е отвратително нагъчкано, няма пространство и е ужасно шумно... който се излъже да дойде веднъж, според мен няма да повтори

# 55
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Варна е най-скъпия град в България. Статистики не четете ли? Наемите са най-високи, храната е най-скъпа, такситата имат най-високите тарифи. Да не говорим, че заплатите са почти наполовина спрямо тези в София. Не ми се започва този спор - имам си по-важна работа.  Crossing Arms

Абсолютно вярно за съжаление.

# 56
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Бях в Мармарис 11 дена със закуска и вечеря , в хотел 4* на брега но морето със собствен плаж за 580лв. Изкарахме страхотно! Обслужването беше перфектно и храната също !
Повече няма да ходя на нашите гнусни , строително-курортни обекти!!!
Между другото вчера се върнах от Виена . Минералната вода 1,5л.  струваше само 0,60 евро в магазините, бирата-0,70евро кутийката/ и то добрата бира/ , пресни ананаси -1-1.5 евро бройката, нектарини по 0.50евро килото.....
 Миналия месец бях на Сл.бряг и бутилка мин. вода от 1.5л ми струваше 2.50лв., праскови-5лв. килото и т.н...... Е, как да се радвам на нашите курорти????? newsm78

# 57
  • Мнения: 1 299
Ако скоро време хората в туристическата сфера не се осъзнаят доста солено ще им излезе ... клиентите ще се състоят само от чужденци излъгали се по погрешка да дойдат тук .
Не, хич не са се излъгали даже. Повечето идват на all inclusive и им излиза изключително евтино, по-евтино отколкото в турските и гръцките курорти...

Така е, аз даже съм била на  all inclusive на Златните - за 40 лв на ден на човек. Храната беше разнообразна и много добра в хотела.  Peace Извън хотела на ресторант не съм ходила и не съжалявам Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 61
Има много по-добри места от Сл. Бряг и Зл. Пясъци (никой не ви кара да ходите там, не е за българи), има по-добри места и от Кушадаса, Мармарис (аз там няма да ида)..., предлагам ви Равда, Обзор, прекрасните Лозенец и Синеморец, ММЦ в Приморско (чували ли сте за тези девствени кътчета от нашата природа). Там е прекрасно! Кръчмички с нормални цени и нормално обслужване, няма големи хотели (визирам главно Лозенец и Синеморец), хубаво е, спокойно, плажа е чист, прекрасен... Никой не ви кара да ходите в тези бетонени джунгли като Сл. бряг и Златните... Аз лично бях тая година в Св. Влас, там цените са прекрасни (нормални), в магазините за хранителни стоки, почти няма завишение в сравнение със софийските (или е незначително)цени. 4 човека отидохем и се върнахме за 110лв. с кола (това е около 28лв. на човек отиване и връщане за бензин), влизаш си в ресторантчето и се наяждахме 4 човека доволно за 25лв(по 6,50лв. на човек).. Спахме за 40лв. (по 10лв. на човек), две отделни стай с по един телевизор във всяка стая, с хладилник, отделна баня (само климатик нямаше). Всеки ден си ходехме на плаж на Сл. Бряг, абе искарахме си екстра, просто човек трябва да знае къде да отиде. Никога няма да отида в Гърция или Турция при положение, че си имам море и то не отстъпва по нищо на съседите ни... Еми сметнете го, това е около 17лв. на човек на ден за ядене, като ходиш на обяд на ресторант, ходиш и за вечеря на ресторант, купиш си сладолед, следобяд биричка и не се лишаваш от нищо (аз ядох кашкавал пане със пържени картофи и бира) + спането става 27лв. (на човек на ден) Еми какво повече искате? Просто трябва да знаете къде да отидете. Българското черноморие не се състои само от Зл. Пясъци и Сл. Бряг...

# 59
  • Мнения: 1 299
Butaloto , напълно съм съгласна с казаното от теб

# 60
  • Мнения: 3 405
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!

да  Crossing Arms на пазара има домати по 5 лв за килограм, минералната вода поскъпна от вчера ...

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Била съм в Лозенец и Синеморец - зверска скука

# 62
  • Мнения: 8 769
влизаш си в ресторантчето и се наяждахме 4 човека доволно за 25лв(по 6,50лв. на човек)..
Ох, това никак не го вярвам. Ама никак. Ами че една пържола е 6 лв. Една салата е минимум 2 лв? Чакайте малко, бе хора... Mr. Green Бях във Влас по Нова година, не казвам, че е скъпня като на Златните, но пък и чак такава евтиния не е  Grinning

# 63
  • София
  • Мнения: 61
Човек отива на море за да си почине, да избяга от ежедневието, от геронтията, от шума (за Синеморец и Лозенец). Ами ние не ядяхме пържоли, поръчаш си нешо за ядене, нещо за пиене и една порция пърж. картофи със сиренце, меса и тежки храни избягвам в горещините. Сега съм на 'лека' храна...

# 64
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На Влас цените наистина са нормални, направо ниски като за курортно селище, и аз имам наблюдения отблизо Peace

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Човек отива на море за да си почине, да избяга от ежедневието, от геронтията, от шума (за Синеморец и Лозенец). Ами ние не ядяхме пържоли, поръчаш си нешо за ядене, нещо за пиене и една порция пърж. картофи със сиренце, меса и тежки храни избягвам в горещините. Сега съм на 'лека' храна...
Ти отиваш на море за това, а аз заради шума и купона иначе за какво ще ходя на море след като и на вилата спа и ям по цял ден, а и се разхождам по баирите

# 66
  • Мнения: 2 673
Човек отива на море за да си почине, да избяга от ежедневието, от геронтията, от шума (за Синеморец и Лозенец). Ами ние не ядяхме пържоли, поръчаш си нешо за ядене, нещо за пиене и една порция пърж. картофи със сиренце, меса и тежки храни избягвам в горещините. Сега съм на 'лека' храна...
\..за Свети Влас, кажи..в кой хотел бяхте..
Аз даже незнам къде се намира това.. Rolling Eyes\

аз също съм за това да си почина, не харесвам курорти като Златните и Слънчев бряг. Искам тишина, спокойствие и нормални цени. Ако бях без децата може би щях да харесвам друг тип почивка. Уморена съм от големия град в който едва се издържа\поне аз\.


# 67
  • София
  • Мнения: 61
Бях на квартира, пиши ми на ЛС, ако искаш да ти дам един-два тел-а за квартири на Влас... Попринцип избягвам шумните места, обичам спокойствието. Намира се на 6км. от Сл. Бряг, всеки ден има рейс до там и обратно (не знам цената на билетчето, защото пътувах с кола). Вървят така в последователност, ако можеш да си представиш картата от юг на север- Равда, Несебър, Сл. бряг, Св. Влас, Св. Константин и Елена...

# 68
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Колежката днес на Слънчев бряг е по работа, поръчала си 1 кафе и 1 кола, за да може да ползва тоалетната на заведението, тъй като половината били затворили, чакали проверка от ХЕИ. Питиетата й са стрували 5,50 лв.  Тоест, не питиетата, а тоалетната.  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 3 405
Била съм в Лозенец и Синеморец - зверска скука

Искам и аз на зверска скука.

# 70
  • Мнения: 4 473
Човек отива на море за да си почине, да избяга от ежедневието, от геронтията, от шума (за Синеморец и Лозенец). Ами ние не ядяхме пържоли, поръчаш си нешо за ядене, нещо за пиене и една порция пърж. картофи със сиренце, меса и тежки храни избягвам в горещините. Сега съм на 'лека' храна...
Ти отиваш на море за това, а аз заради шума и купона иначе за какво ще ходя на море след като и на вилата спа и ям по цял ден, а и се разхождам по баирите

Хахаха, как ме разсмиваш, само...
Човекът е самостоятелна единица и индивидуално определя кое го разтоварва и какво го прави щастлив. Като те чета теб, си мисля, че и на джунгла ще се радваш да си посетител. Не, че нещо лошо, ама твоята работа стана като приказката за "Лисицата и гроздето". Всеки се простира според чергата, народът го е казал. Имаш възможност - разполагаш, нямаш такава - правиш си сметката. Много хора умишлено се лишават и от малката им предоставила се възможност да видят морето, само защото средствата, които биха могли да отделят за това начинание ще ги накара да се чувстват като скотове. Затова е смешно да обобщаваш по този начин, кой каквото ще да ми говори.
Вчера се върнахме от Варна. Не съм плащала нощувки, защото съм си морско чедо, но и не съм спестила средства от този факт. Макар да съчетавам почивката с това да се видя с близките си, не забравям, че това всъщност е моята почивка. И да, на Златните е скъпо, но е приказно, за мен! И да, има защо да е скъпо! Лично аз почивам перфектно в този комплекс и не бих го заменила с никой друг в България - точно там съм забравила, че съм в България. Друг е въпросът, че народът ни като цяло е беден и много малка част от него се чувстват действително туристи. За съжаление.
Иначе, съчувствам на варненци, мъчно ми е за близките ми. Безумно високи цени на стоки и услуги - обидно ниски заплати.

# 71
Какъв е извода?
Който се е върнал от почивка и са му останали пари - все едно не е бил на почивка !  Laughing

# 72
  • Мнения: 4 473
Изводи избягвам да правя, или поне да налагам. Ако за себе си мога да определя такъв, то той би бил - гледам в собствената си паница и се радвам на благата, които ми предлага собственият ми живот. Дай Боже всекиму повече!

# 73
  • Мнения: 4 181
Пак е евтино за там!
Предполагам, че е за 1 седмица? Thinking

да, за седем нощувки, като дори в тази цена влиза целодневна екскурзия "Светът на Дали", обяд в луксозен ресторант с фламенко шоу, такса за екскурзовод .
дай я тази оферта насам моля  Praynig

# 74
  • Мнения: 4 181
Бях в Мармарис 11 дена със закуска и вечеря , в хотел 4* на брега но морето със собствен плаж за 580лв. Изкарахме страхотно! Обслужването беше перфектно и храната също !
Повече няма да ходя на нашите гнусни , строително-курортни обекти!!!
Между другото вчера се върнах от Виена . Минералната вода 1,5л.  струваше само 0,60 евро в магазините, бирата-0,70евро кутийката/ и то добрата бира/ , пресни ананаси -1-1.5 евро бройката, нектарини по 0.50евро килото.....
 Миналия месец бях на Сл.бряг и бутилка мин. вода от 1.5л ми струваше 2.50лв., праскови-5лв. килото и т.н...... Е, как да се радвам на нашите курорти????? newsm78
а със самолет ли е това или с автобус?
сори за спама  Embarassed

# 75
  • Мнения: 2 673
Офертата е към МО.

# 76
  • Мнения: 376
Айде бе, стига сте ревали! А ние като живееем тук целогодишно и трябва да търпим тия цени какво да кажем, а?!

да  Crossing Arms на пазара има домати по 5 лв за килограм, минералната вода поскъпна от вчера ...


Да, и хляба ни още миналата година беше 1лв.  за кг, а това вече е 2 лв. за кг. А в другите градове - 0,60лв. за кг. Усетихте ли разликата...

# 77
  • Мнения: 246
И аз да се изкажа по темата - в неделя се върнахме от Златните, там ходя всяка година за по 2 седмици и за мен лично няма по-приятно място, когато съм с детето ( а и не само ). Отивам на море наистина за да си почина и единствено там успявам. Предимствата са много, от моя гледна точка. Хотелът е ол инклузив, на първа линия, излизаш от вратата и влизаш в морето, да, на плажа наистина чадъра е 7 лв., но никой не те кара насила, аз лично стоя на плаж до към 11,30 и чадър не ми трябва, после се прибираме с хлапето на хлад, не съм луда да го моря по жегите. Излизаме след 16 отново. Ако пък някой иска да си прекара целия ден навън, а не му се дават пари, на басейните към хотелите всичко е безплатно. Безкрайно съм очарована че тази година имаше два пъти по-малко туристи, макар че на мен по принцип не ми пречат, след 23 ч. всякаква музика спира и спим на спокойствие. Има много супермаркети из комплекса където цените не са високи, 1,5л. мин. вода например е 1 лв. Е, на плажа е друго, малката водичка наистина е 2,50, но и чужденците се изхитриха и пълнят бутилките от хотела. Аз по заведения навън рядко сядам, защото малкото пощръклява, и другото заради което ми харесват Златните е че има много забавления за децата. Те нашите финанси 80% там отиват - 10 мин. на надуваемите пързалки са 6 лв., а 10 мин. са си нищо време за едно енергично дете. Да не говорим за влакчета, колички, понита, виенски колела и тинтири минтири. Но определено този курорт ми дава спокойствие, детето ми е щастливо и успявам да си почина добре. Чужденците ( основно са французи и немци, напоследък и много румънци - те са по кресливи като нас ) са възпитани, фини и тихи хора. Относно Слънчев бряг - миналата година си купих там 2 стаи в нов, хубав хотел с басейн, точно над Какао бийч през улицата - е никога няма да ида там, дала съм ги под наем. Тоя курорт е пълен с инфантилни тийнейджъри, новозабогатели кой знае откъде младежи и мамини дечица дошли с колите на тате да фучат и да не мога да спя по цяла нощ. На всичкото отгоре лудницата е много по-голяма във всяко едно отношение. Нямам думи просто. За места като Лозенец, Царево, и подобни нямам какво да кажа, била съм навсякъде, по цялото ни Черноморие, не е за мен да се тупна в някоя квартира и да ходя по половин - един час в тия жеги до плажа с дете, и т.н. и т.н. Всеки ден да се чудя в кое заведение да ям, защото аз не познавам човек да не е бил по тези места и да не е изкарал по някоя чревна инфекция, или пък да седна да готвя по време на почивката си. Проморско, Китен, Несебър, Созопол - там нашия манталитет си личи от километри, а в крайна сметка бягам точно от това, ако си почивах така, щях да си стоя в София. За къпминги и каравани - нямам нищо против хората които предпочитат подобен начин на живот, уважавам ги, но не го споделям.
Що се отнася до почивка в Турция, Гърция, да, мислила съм го като идея, но много неща ме спират, основното е че определено не бих се чувствала като у дома си.  newsm12

# 78
  • Мнения: 967
Тотално вече се отказах от почивка по нашето черноморие. От годин разказвам н мъжа ми, че морето ни прилича на язовир в сравнение със средиземно море, но той не вярваше докато не го видя с очите си. Но тъй като тук коментирате цените ще се спра и аз на тях: понеже всички говорят колко скъпо е в Гърция ще дам само един пример: вечеря в таверна за 4ма на о-в Тасос, която включва 1 порция калмари, 1 порция скариди, 1 порция сардини, 1 салата, 1 пържени картофи и 1 кана наливно вино струва 30 Евро. Към вечерята безплатно носят кошничка с препечени филийки поръсени със зехтин и риган, 4бр. узо х 30гр., 4 десерта грисхалва и кана вода. Две семейства се наяждат отлично с описаното по-горе и сметката е 15 Евро (30лв.) на семейство. Покажете ми поне едно заведения е БГ, където да получиш толкова ниска сметка за това меню. Да неговорим, че таверната е на плажа, гледаш морето, наоколо е спокойно, музиката е приятна и дискретна, обстановката отпускаща ...
А морето, което е кристално чисто, колкото и да се взираш болкук няма да видиш никъде по плажа, хората са сърдечни, селцето е като че ли от преди 100год - пълна идилия без никакви следи от урбанизация и строителни площадки...

# 79
  • Мнения: 2 018
Тотално вече се отказах от почивка по нашето черноморие. От годин разказвам н мъжа ми, че морето ни прилича на язовир в сравнение със средиземно море, но той не вярваше докато не го видя с очите си. Но тъй като тук коментирате цените ще се спра и аз на тях: понеже всички говорят колко скъпо е в Гърция ще дам само един пример: вечеря в таверна за 4ма на о-в Тасос, която включва 1 порция калмари, 1 порция скариди, 1 порция сардини, 1 салата, 1 пържени картофи и 1 кана наливно вино струва 30 Евро. Към вечерята безплатно носят кошничка с препечени филийки поръсени със зехтин и риган, 4бр. узо х 30гр., 4 десерта грисхалва и кана вода. Две семейства се наяждат отлично с описаното по-горе и сметката е 15 Евро (30лв.) на семейство. Покажете ми поне едно заведения е БГ, където да получиш толкова ниска сметка за това меню. Да неговорим, че таверната е на плажа, гледаш морето, наоколо е спокойно, музиката е приятна и дискретна, обстановката отпускаща ...
А морето, което е кристално чисто, колкото и да се взираш болкук няма да видиш никъде по плажа, хората са сърдечни, селцето е като че ли от преди 100год - пълна идилия без никакви следи от урбанизация и строителни площадки...


Къде това, можеш ли да бъдеш по-конкретна? Интересува ме!

# 80
  • Мнения: 728
Безкрайно съм очарована че тази година имаше два пъти по-малко туристи

Така е, догодина ще са три пъти по-малко...и ще продължават да намаляват правопропорционално на застрояването на комплекса.

# 81
  • Мнения: 8 769
Безкрайно съм очарована че тази година имаше два пъти по-малко туристи

Така е, догодина ще са три пъти по-малко...и ще продължават да намаляват правопропорционално на застрояването на комплекса.
Съвсем вярно. Вече обявиха в новините, че има хотели, които са на ръба. Ще си останем с тоновете бетон накрая...но това е една друга болна тема...

# 82
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
[а със самолет ли е това или с автобус?
сори за спама  Embarassed
[/quote]
Със автобус, но с междинна нощувка в един термален комплекс, където също беше страхотно! Колкото до цените в Турция извън хотела, мисля даже , че са по-нормални от нашите, стига да не изпиваш по бутилка водка на едно сядане вечер!! Peace

# 83
 Tired и още 8 лв порция спагети,18 лв голяма чаша таратор,29 лв пиле на грил...По -добре в Анталия на шведска маса,а тук  социално слабите от ЕС /Ама и те нещо взеха да искат компенсации ,че са били в България! #Crazy Money

# 84
  • Мнения: 5 539
Tired и още 8 лв порция спагети,18 лв голяма чаша таратор,29 лв пиле на грил...По -добре в Анталия на шведска маса,а тук  социално слабите от ЕС /Ама и те нещо взеха да искат компенсации ,че са били в България! #Crazy Money
Дрън-дрън, това са глупости, ти се оля просто! Дори да има заведение такива цени, кой те кара да седнеш точно там. Това може да е само някакво изключение, ако изобщо го има

# 85
  • Мнения: 8 769
Tired и още 8 лв порция спагети,18 лв голяма чаша таратор,29 лв пиле на грил...По -добре в Анталия на шведска маса,а тук  социално слабите от ЕС /Ама и те нещо взеха да искат компенсации ,че са били в България! #Crazy Money
Дрън-дрън, това са глупости, ти се оля просто! Дори да има заведение такива цени, кой те кара да седнеш точно там. Това може да е само някакво изключение, ако изобщо го има
Аха, идва съвсем в потвърждение на темата за овчедушието. Само седим и си плюем. Ами не ходете там на скъпнята, бе хора! За Бога братя, не купувайте! Grinning

# 86
  • Мнения: 5 539
Да бе, ще рече човек че някога Слънчев бряг и Златни пясъци са били курурти, достъпни за всеки българин. И сега видиш ли, не можем да отидем, щото станало много скъпо. Ами то никога не е било евтино, ама никой не те кара насила.
Ей го на Бургаския плаж, чадър 1лв., шезлонг 2 лв. Царевицата левче, сладоледа - стотинки.
Айде на морето моляяяя

# 87
  • Мнения: 2 018
Абе що не протестирате от Витошка в София и цените в магазините по тази улица, а? Ама знаете че има и Илиенци, нали...и си  пазарите от там!
Пък ако не сте от София, същото се отнася и за вашия си град....
Ама неееее, нали сме си българи и си мълчим, но пък от друга страна все трябва да се оплачем!! Ама кога...когато ни подсвирнат от медиите!

 mordo искал да пътува с такси от Златните до Бургас! Що за простотия! ooooh!
Ти ли пътува, твой познат ли пътува или по-скоро ВЯРВАШ на журналистически писания... Нямам думи!
Има си заведения и заведения - мога да ви заведа във Варна на заведение където семейството ми, което 5 членно се нахрани толкова добре, че дори и ни опаковаха храна за дома - общо за 35лв! Плюс това беше и много вкусно! На брега на морето!
Ама мога и да ви заведа където двама души не успяват със 130 лв. да хапнат сносно! Е... питам ви това няма ли го във вашия град?

ВСЯКО ЛЯТО ИМА КАМПАНИЯ ДА СЕ ОЧЕРНИ БЪЛГАРСКИЯТ ЧЕРНОМОРСКИ ТУРИЗЪМ! Става въпрос за борба за клиенти! Това е нормално! Но когато и вие българите започнете да пеете в хор с ПЛАТЕНИТЕ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ "БЪЛГАРСКИ" журналисти... е няма да имаме почиващи, разбира се!

# 88
  • Мнения: 5 370
Абе що не протестирате от Витошка в София и цените в магазините по тази улица, а? Ама знаете че има и Илиенци, нали...и си  пазарите от там!

Тц, не позна, не пазаруваме от Илиенци. Само от МОЛ-а. Crazy
ИзвинетИ за офф-топика, не можах да се сдържа просто. Mr. Green
Когато ти дойдеш на Боровец , примерно, зимата, и почнех да ахкаш от цените там, аз ще ти отговоря, че, примерно, ски могат да се карат и покрай хижа "Узана", какво толкова. Mr. Green Не е ли така? НЕ се ли оляха тотаааааално, ама тотално-по Черноморието ни? Я кажи, само във Варна, колко агенции за недвижимо имущество има и защо са толкова?
Щото всички чакат да додат богаташите от Чужбината и да ги фанат за....пардесюто.
Мда да, ама не. Дето вика Доня Туфиня-ще си останем с бетонните грамади....за спомен. Mr. Green

# 89
  • Мнения: 2 018
Абе що не протестирате от Витошка в София и цените в магазините по тази улица, а? Ама знаете че има и Илиенци, нали...и си  пазарите от там!

Тц, не позна, не пазаруваме от Илиенци. Само от МОЛ-а. Crazy
ИзвинетИ за офф-топика, не можах да се сдържа просто. Mr. Green
Когато ти дойдеш на Боровец , примерно, зимата, и почнех да ахкаш от цените там, аз ще ти отговоря, че, примерно, ски могат да се карат и покрай хижа "Узана", какво толкова. Mr. Green Не е ли така? НЕ се ли оляха тотаааааално, ама тотално-по Черноморието ни? Я кажи, само във Варна, колко агенции за недвижимо имущество има и защо са толкова?
Щото всички чакат да додат богаташите от Чужбината и да ги фанат за....пардесюто.
Мда да, ама не. Дето вика Доня Туфиня-ще си останем с бетонните грамади....за спомен. Mr. Green




Всеки се простира според чергата си!!! Ама защо си пазариш от МОЛ-а, ами протестирай за цените по Витошка, а!!!  Mr. Green
Това имах предвид като писах по темата!!!
 
Била съм и на Боровец и на Узана! Но...не ми хареса на нито едно от тези места!  Naughty
И не виждам база за сравнение с добрите черноморски курорти! Базата и на двете места е толкова остаряла, че нямам думи! Бях на Боровец преди 1 1/2 г. , а на х. Узана преди 1/2 г.
А относно строежите .... перат пари хората. Нито ти нито аз ще ги спрем да продават наркотици и да има проституция!

Общи условия

Активация на акаунт