Ремонт вкъщи, а съм в седми месец - проблеми?

  • 1 796
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Здравейте момичета, вероятно и друг път е обсъждана темата, но искам да ви питам, навреди ли на бебенцата ви това, че сте правили ремонт с боядисване с латекс,например? Аз искам да помогна на мъжа ми, понеже съвсем сам се  е нагърбил с мазането, чистенето и т.н. но той все ме гони в другата стая.Латекса не е като блажната боя все пак.Моля ви за мнения.

# 1
  • Мнения: 3 356
Аз като бях в 7 месец също правихме ремонти.Слагахме си дюшеме.Циклиха и лакираха 3 пъти.През цялото време бях там.Нищо му няма на детето.

# 2
  • Мнения: 545
На детето нищо няма да му стане, но не се знае на теб как ще ти повлияят миризмите, лаковете и др. подобни. Аз например много лесно получавам контракции от лакове и подобни силно миризми. Дори мисля, че първият път родих малко по-рано точно заради това - през деня сложихме новата кошара в спалнята, а тя - силно ухаеща на ново дърво, смоли някакви и т.н.. На сутринта бях в болницата с контракции на 5 минути и разкритие 5 см. Така че трябва да си особено внимателна, особено сега.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И ние правихме ремонти,боядисване,обзавеждане...Холът в 4ти месец,кухнята в 7ми.Нямах проблеми.

# 4
  • Мнения: 649
Ние също правихме ремонт, и то докато родих, даже родих, а той още не беше готов. Само когато боядисвахме с боя спях 2-3 дни у мама, не за друго, а защото ми ставаше лошо.

# 5
  • Мнения: 526
Аз лично боядисвах едни неща вкъщи с оцветяващ лак.Е,бяха изнесени на терасата,за да не осмърдявам апартамента отвътре.Мога да ти кажа,че нищо не ми стана...въпреки че първо ги боядисах,а после чак се замислих дали не е вредно Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 22 408
По-добре е да не присъстваш на ремонтните дейности, когато са свързани с боядисване и т.н. препарати, от които се излъчва силна миризма. А и не само миризмата, а съдържат един куп вредни вещества.
Възможно е след раждане на бебето да се появят алергии.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз не бих...

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
 ние от другата седмица започваме ремонт. Сега поне е топло и може да се проветрява. То всъщност блажното и лакът миришат повече, но доколкото знам има и по-малко миришещи бои - аз съм казала на моя мъж такива да потърси.

# 9
  • Мнения: 1 230
Латекс е ОК. Съхне за минути и няма вредни летливи вещества за разлика от блажната боя. Това съм си позволила през бремеността. Крачка още навътре в ремонтите не ти препоръчвам  Peace

# 10
  • Мнения: 4 496
Латекса не мирише задушливо.Според мен няма проблем. Sunglasses

# 11
  • Мнения: 1 174
За латекс, фасаген няма проблем, пази се от блажна боя.
По време на моята бременност също правихме ремонт - боядисване и моето участие, освен инициативата, бе повече от 50%. Wink и не ми се отрази по никакъв начин.


# 12
  • Bapнa
  • Мнения: 762
И аз боядисвах много  Peace И да си призная миризмата на боя и разредител много ми харесваше тогава, както и на бензин и масло  ooooh! Crazy

# 13
  • Мнения: 174
Бременна, не зависимо в кой месец, не трябва да влиза в контакт с изпарения от органи4ни разтворители поради опасност от тератогенни ефекти върху плода (на запад, например, работещите в лаборатории имат право да откажат да работят с орг. разтв. извън камина и закона ги защитава).

Ина4е ремонта не е проблем, ако положим, 4е няма да дишаш прах, да вдигаш тежко, да се катериш по стълби и т.н.

Латекса е на водна основа, следожателно освен да ти стане лошо от миризмата, друга опасност няма. Трябва да се внимава с акрилния латекс оба4е...

  bouquet

# 14
  • Мнения: 3 069
Здравейте момичета, вероятно и друг път е обсъждана темата, но искам да ви питам, навреди ли на бебенцата ви това, че сте правили ремонт с боядисване с латекс,например? Аз искам да помогна на мъжа ми, понеже съвсем сам се  е нагърбил с мазането, чистенето и т.н. но той все ме гони в другата стая.Латекса не е като блажната боя все пак.Моля ви за мнения.

Въобще не се притеснявай Grinning
Бях в 8-я месец когато започнахме с боядисването и мъжа ми ме е документирал как съм се покатерила с огромния шкембак на една стълба и боядисвам с мечето Joy

Общи условия

Активация на акаунт