ССК 2007: Поход в подкрепа на кърменето!

  • 4 648
  • 105
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
По случай Световната седмица на кърменето

в Пловдив ще се проведе най-масовата проява по случай празнуването й - Световен поход за кърмене.
Това е събитие, организирано ежегодно в редица страни по света, като у нас се организира за втори път - миналата година беше в София, където беше акцентът на ССК.

За това

Каним ви да се присъедините към нас на 4 август - събота, на пл. Съединение от 10:30 ч., за да вземем участие в поход-разходка World Walk for Breastfeeding, организиран ежегодно по цял свят, с който да покажем, че кърменето е наистина важно за нас и децата ни. Всички, които подкрепят кърменето, са добре дошли – поканете роднини, приятели и познати да се присъединят! Не е нужно да кърмят или дори - да имат желание да го правят. Достатъчно и по-важно е да са съпричастни с идеята и да имат желание да излажат подкрепата си с участие в този поход.

На Похода в подкрепа на кърменето ще може да разберете повече за това какво представлява Ла Лече Лига, да се сдобиете с материали и да станете член.

Ще имаме възможност да покажем, че сме много - и като акт на подкрепа за тези важни неща ще направим мирно шествие в самия център на Пловдив, тръгвайки от пл. Съединение, като краен пункт ще бъде Градската градина.

Разбира се, тениските, които направихме, чудесно ще паснат на това мероприятие Simple Smile и надяваме се - ще имат силно послание.

Надявам се повече момичета от други градове да имат възможност и желание да се присъединят! Заедно можем!

# 1
  • Мнения: 196
Ех така ми се искаше да съм от Пловдив  Sad

# 2
  • Мнения: 4 700
Аz съм от Пловдив, но тогава няма да ме има.  Sad Ще пратя линк към темата на няколко майчета. Дано те се присъединят.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 467
Идвам  Peace . Ако мога ще доведа и приятелка.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Аз мама ще водя с мен Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 1 877
Ако бяхме някъде наблизо - задължително! Но иначе Сф-Пловдив си е 2 часа път Sad.

Охххх, много ми се идва...

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Ийй, колко са 150 километра! Simple Smile Хайде дееее!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 877
Ийй, колко са 150 километра! Simple Smile Хайде дееее!

 ooooh!

Ама има време до 4-ти, де...  Може и да го измислим някак.

# 8
  • Мнения: 505
Да пожелая успех само.  Simple Smile Айде живот и здраве - догодина вСофия Simple Smile

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
А колко кърмачки ще дойдат на похода? А други не кърмещи гражданКи подкрепящи кърменето колко? А мъже, подкрепящи кърменето колко (това особено ме интересува, защото искам да убедя някой)?

# 10
  • Мнения: 738
За съжаление сме от далеч и се надяваме да го направим следващия път!!! smihesorry

 dancing

# 11
  • Мнения: 8 242
Мрънкам да ме върнат от морето за походааааааааа  Twisted Evil
Засега върви добре  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 700
Идвам и аз!Ще победим!!!Въоръжени сме все пак!!! Mr. Green

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Гласувах с втора опция. Искренно се надявам цялото семейство да дойдем.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
И аз идвам и ще домъкна най-вероятно маман  Wink

# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да пожелая успех само.  Simple Smile Айде живот и здраве - догодина вСофия Simple Smile
Догодина ще е във Варна Laughing
Нищо не обещавам аз - колкото пъти кажа, че ще ида някъде, толкова пъти става нещо Crossing Arms

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Да пожелая успех само.  Simple Smile Айде живот и здраве - догодина вСофия Simple Smile
Догодина ще е във Варна Laughing

Миналата година беше в София Simple Smile Тази - в Пловдив. Я най-добре елате тук Simple Smile Групово!

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Впрочем, момичета - на похода ще ни свири Градския Духов Оркестър Grinning
Ще вървят начело и накрая ще посвирят малко и в Градската градина. Купон отвсякъде - елате!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 932
Да пожелая успех само.  Simple Smile Айде живот и здраве - догодина вСофия Simple Smile
Догодина ще е във Варна Laughing

Тогава и ние ще сме на линия . Ама сега от морето не можем се вдигна , иначе абсолютно ви подкрепяме  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 896
Ще се постарая да дойдем повечко хора. Hug  bouquet

# 20
  • Мнения: 4 242
Ще направя всичко възможно да дойда, само с Ивата обаче.

# 21
  • Мнения: 353
Ще дойдем-не знам колко-двамата с Кало поне(ако сме във форма след полет с бг ер)

# 22
  • Мнения: 1 117
Много бих искала да дойда с Боби, но ми е далечкооо ConfusedАко имахме автомобил щях да накарам мъжо да ме доведе

# 23
  • Мнения: 5 401
Много ми се идваше, но сме на сватба чааааак в Русе за целия уикенд. Ще подкрепяме участващите в похода морално!   bouquet

# 24
  • Мнения: 257
Ние ще дойдем, ще взема и мъжа ми и зълва ми Simple Smile

# 25
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
А, за Пазарджик да знаете дали има някакви инициативи за да се включим?

# 26
  • Мнения: 2 614
А, за Пазарджик да знаете дали има някакви инициативи за да се включим?

Ей, го на къде е Пловдив, я по-добре се присъединете  Grinning
И аз искам да дойдем, но само двете ще ни е трудно, защото мен ме е страх да карам!  Embarassed
Така, че, ако някой от Сф има място в колата, и ние ще се присъединим!  Peace

# 27
  • Мнения: 3 091
съпричастна съм! даже много, но не мога да дойда

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
съпричастна съм! даже много, но не мога да дойда
Щоу?

# 29
  • Мнения: 3 091
Хафтонобилът е пред разпад! дребната не желае все още да се храни от шуше и така... много съм тежка гемия

твоят подарък се носи с огромен кеф! да знаеш Wink

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Хафтонобилът е пред разпад! дребната не желае все още да се храни от шуше и така... много съм тежка гемия

твоят подарък се носи с огромен кеф! да знаеш Wink
Не се оправдавай! Ето - Правда З си търси компания - организирайте се. С дребната ламя.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз съм в Кърджалиеро, но ще се пробвам да дойда...  newsm78 Ще взема и колежка от Асеновград. Тя има АМче, но ще бъде заставена да върви редом!  Mr. Green

Моят Дзверко благодарение на ЛЛЛ е млекопитаещо.... Wink

# 32
  • Мнения: 1 503
И аз жъ дойда.Ще водя мама и една приятелка ако може да дойдеnewsm78

Ивонска,аз дали не знам коя е тази мама с Амче?Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
Ивонска,аз дали не знам коя е тази мама с Амче?Wink[/color]

Знаеш, знаеш!  Laughing Бойна другарка е тя.... Hug

# 34
  • Мнения: 11 003
За съжаление тази година няма да можем да се присъединим с дребната. Sad

# 35
  • Мнения: 150
Пускам темата на всички членове на подмолната организация на сексистите-патриарси. По една случайност управителния съвет живее в Пловдив. С вас ме! Пък щом ще има духова музика... Simple Smile

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Пускам темата на всички членове на подмолната организация на сексистите-патриарси. По една случайност управителния съвет живее в Пловдив. С вас ме! Пък щом ще има духова музика... Simple Smile
Духовата музика нещо бегА... Confused Дадоха отбой в последния момент, сега търсим като луди вариант. Някой - идеи?

# 37
  • Мнения: 150
Всъщност има - учениците или студентите от музикалните школи в града... Вярвам, че ще го направят заради купона Simple Smile

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Всъщност има - учениците или студентите от музикалните школи в града... Вярвам, че ще го направят заради купона Simple Smile
Ако имаш връзки с тях - направо звъни! Учениците са във ваканция...

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 023
И аз мога да се присъединя към вас.Точно тогава ще съм в Пловдив.Ако е близо до Новотела ще дойда.

# 40
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
И аз мога да се присъединя към вас.Точно тогава ще съм в Пловдив.Ако е близо до Новотела ще дойда.
Почти - през моста, който е до Новотела Simple Smile

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 023
И аз мога да се присъединя към вас.Точно тогава ще съм в Пловдив.Ако е близо до Новотела ще дойда.
Почти - през моста, който е до Новотела Simple Smile
Ок.Там съм с малката. Laughing

# 42
  • Мнения: 8 242
Прибрахме сеееееееееее  Hug
Малко по спешност, ама нямаше как  Rolling Eyes Че мойто диво и щастливо кърмаче луда ме направи, при все, че имаше намеци да става бивше  ooooh!
На линия сме с мъжо, ще видя кой още ще домъкнем с нас  Wink

# 43
  • Мнения: 2 818
Много ми се ще, но да видим дали транспортьорът ще е свободен   Rolling Eyes  Ако идваме има едно място в колата за възрастен без дете

# 44
  • Мнения: 2 807
Бих искала, няма да успея  Confused

# 45
  • Мнения: 2 614
Аз отново да напомня за себе си, че ако в някоя кола има място, предлагам за превозване майка+кърмаче!   Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1 380
Нали на 3 август е лекцията за кърменето в МОЛ-а в София? Аз ще съм там с още няколко луди бременни, които чакат като мен всеки момент да родят. Ей момичета, ако тръгнеме да раждаме на лекцията или по време на похода да помагате! Joy hahaha Joy

# 47
  • Мнения: 150
Ей момичета, ако тръгнеме да раждаме на лекцията или по време на похода да помагате! Joy hahaha Joy
Аааа! Аз размислих... Simple Smile Няма да идвам тогава  Crossing Arms

# 48
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Няма да мога да дойда, но духом ще  бъда с вас  Hug

# 49
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нали на 3 август е лекцията за кърменето в МОЛ-а в София? Аз ще съм там с още няколко луди бременни, които чакат като мен всеки момент да родят. Ей момичета, ако тръгнеме да раждаме на лекцията или по време на похода да помагате! Joy hahaha Joy
Че как - я си представете какви прекрасни заглавия ще излязат във вестниците Laughing Масово раждане насред София - с големи букви hahaha
Няма страшно - даже неонатолог имате на разположение, така че моля - заповядайте и раждайте на воля, и ще си получите бебетата за кърмене от първата секунда, плюс много квалифицирана помощ за закърмянето hahaha

# 50
  • Мнения: 1 380
Нали на 3 август е лекцията за кърменето в МОЛ-а в София? Аз ще съм там с още няколко луди бременни, които чакат като мен всеки момент да родят. Ей момичета, ако тръгнеме да раждаме на лекцията или по време на похода да помагате! Joy hahaha Joy
Че как - я си представете какви прекрасни заглавия ще излязат във вестниците Laughing Масово раждане насред София - с големи букви hahaha

Няма страшно - даже неонатолог имате на разположение, така че моля - заповядайте и раждайте на воля, и ще си получите бебетата за кърмене от първата секунда, плюс много квалифицирана помощ за закърмянето hahaha
newsm10

# 51
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Изцяло подкрепям инициативата, но за съжаление не мога да се присъединя към мероприятието, мислено съм с вас.
Успех!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз отново да напомня за себе си, че ако в някоя кола има място, предлагам за превозване майка+кърмаче!   Mr. Green
за съжаление можем да предложим само компания в експресния влак 6:30 за Пловдив.
Кърмачето ще спи при майка ми на село и ще ни чака на гарата, очаквам дъълги демонстрации по кърмене, след като ще е прекарало нощта на 150 км от майка си  Mr. Green

# 53
  • Мнения: X
И ний ще сме там...засега само с кърмачето,но се работи в/у убеждаването на някои роднини за съмишленици.....

# 54
  • Мнения: 480
Мисля да дойда. Ще гледам да взема и някого със себе си. На работа съм от обяд, но първо ще шестваме, пък после ще се трудим.  Grinning В 10.30 на пл.Съединение, нали?

# 55
  • Мнения: 1 503
Хаххаа,
Таня,аз съм завършила музикалното,ама там сега няма кой да намериш.А от Академията ,сегашните музиканти също не ги знам newsm78

Освен да измисли някой песен.... newsm78а ние да вием  Joy

П.П.Когато учих в музикалното ,като балетен клас бяхме и мажоретки.Аз бях главна мажоретка Joy(лелеле...ще се спукам от смях rotfImbo)Ако искате да направим по едни пумпони от прежда и с маршова крачка да закрачим smile3532
извинете,ама съм хванала влага в тия дъждове днес

не си търся Бан,не

# 56
  • Мнения: 4 242
Аз явно отпадам, няма как да се класирам за 10.30 ако ще съм с влак.

# 57
  • Мнения: 843
 Детето аз и съпруга ми ще дойдем.  Обработвам компанията от дни,  но не обещавам.
Много се притеснявах, защото от 9.30 трябваше да съм на помен.
    Ама като погледна реално,  аз на този скъп приятел -  не мога да помогна повече.
    Докато тази кауза е важна и трябва да се развива. Много е важно!!
     Важното е да се премахне инерцията по отношение на кърменето и безкрайните и  спорове.  дали... ако ,  ама защото..Нямам кърма  или всъщност - не искам.
    Няма значение.  Който е прочел тук НАВРЕМЕ  е кърмил  или най- малкото е опитал.Simple Smile  Фиаското е простимо... ама да не опиташ никога.. си е чиста загуба на усещане.Simple Smile)

# 58
милички изцяло съм с вас, но само мислено. от софия съм и мечтата ми е да успея да кърмя второто си дете. при първото слушах съвети и не успях, но сега съм изчела всички материали които съм намерила и се надявам да съм горд член на семейството на кърмещите майки.
  bouquet Praynig

# 59
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Утре с гръм и трясък Grinning и без музика, както стана ясно... за съжаление. Щеше да е чудесно да имаме 2-3 духови музиканти на чело, ама като няма - няма.

Който не успее да си вземе тениските на срещата в ДКЦ-1 от 18 ч. - утре преди Похода.

Носете цветя, балони и прочее украси по ваш избор  Grinning

Имаме чудесни плакати за Седмицата на Кърменето, изработени благодарение на AQ, които могат да се окачват на количките. Днес на срещата в ДКЦ или утре на място който иска - може да вземе. Иначе са

Ще имаме плакат винилен 2 м на 72 см, направен с безценната помощ на My_Moonka и мъжът й, който може да се окачи на 2-3 колички начело на шествието - само измислете с какво да се закачи (безопасни игли?).

Ще раздаваме стикерите за коли "Аз подкрепям кърменето!", отпечатани с общи усилия благодарение на парите, набрани по сметката за ССК.

Игри! На оцелелите след края на Похода можем да предложим игри. Който помни от миналата година - имахме конкурс за най-добре гримирана майка от дете (носете си гримове, които детето ви да ползва!) и бягане с лъжица с варено яйце (бягането е с препятствия, т.к. майката трябва да носи детето си, да не счупи яйцето и да финишира първа, разбира се!)


Има още стикери, които се предлагат за продажба, благодарение на Старозагорската агитка:

- 12 броя

- 33 броя

- 44 броя

- 22 броя

- 8 броя

Цена - неясна засега. Бяха изработени миналата година за кампания за детски дом и тогава се продаваха по 5 лв/брой. Много хубави и много подходящи за украса на кола, количка или работно място.

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
Аз идвам, сама-сама с малкия, нЕма и нЕма кандидати да дойдат с мен. Моя страхлив и срамежлив мъж даже ми предложи повече праи да дам за каузата само да не го влача него Mr. Green
Украси нямам, разчитам на място да ме почерпите с малко украска. Ще нося щипки за пране, винаги дотрябват да се закачи нещо. Искам отсега да си запазя стикери - тоя с кравата, тоя с бебето в колата, и един от майчиното мляко- изборът на бебето,  от който вид има повече. И един от новоотпечатаните стикери искам. И плакат искам, ама няма в количката, в един кабинет искам да го окачвам. (Абе много искам) Simple Smile И искам и брошурки една-две-три, аз ще си ги размножа да оставя в кабинета на педката и говорих с 3гинеколожки и при тях мога да оставя.

# 61
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Има ли кой да разпечата малък брой цветни брошури А4 до утре сутрин? Поне няколко?

# 62
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
без музика, както стана ясно... за съжаление. Щеше да е чудесно да имаме 2-3 духови музиканти на чело, ама като няма - няма.
Ех Бу, не можа ли някой сватбарски оркестър (от тези дето извеждат булката)да се намери? Вярно, че сега е сезона на сватбите, но все ще има свободен някой.

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 13:55 от SUGAR FREE

# 63
  • Мнения: 2 614
Ами като няма как а дойдем до Пловдив - отиваме на море!!!  Mr. Green  grinning039
Да си изкарате страхотно на похода и да развеете знамената, така както го можете  bg breastfeeding

# 64
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Стикери, стикери Simple Smile Готови са и са много хубави. Една част днес на срещата ще даваме, друга - утре на похода.

# 65
  • Мнения: 150
Бу, или не разбирам шегата с кравата (на стикера), или това е против кърменето. А?

# 66
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Бу, или не разбирам шегата с кравата (на стикера), или това е против кърменето. А?
Питай кака си Jade Grinning

# 67
  • Мнения: 150
Администраторката на Булфлийт ли? Невена?
Или и тук имаме потребителка Jade?

# 68
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Администраторката на Булфлийт ли? Невена?
Или и тук имаме потребителка Jade?

Срамота! Кой не познава Мисис Карамела - Му, класирана на І-во място!

# 69
  • Мнения: 2 818
За мое огромно съжаление утре няма да идвам  Cry

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И ний ще сме там...засега само с кърмачето,но се работи в/у убеждаването на някои роднини за съмишленици.....

Е, вземи и татито - аз ще водя нашия ... та да си правят компания  Mr. Green

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 512
idwam s o]e 3 mami

# 72
  • Мнения: X
И ний ще сме там...засега само с кърмачето,но се работи в/у убеждаването на някои роднини за съмишленици.....

Е, вземи и татито - аз ще водя нашия ... та да си правят компания  Mr. Green
Ох,едва ли,че като знам тая вечер каква му е програмата,утре едва ли ще отлепи преди обед.......но пък аз ще ви правя компания и заради него Laughing

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
То и нашият тати в момента е с такава програма ... та може да ми спретне изненада  Laughing

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ето малко снимки от похода от моя апарат. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=159856&photo=1
Не се вижда много добре, но бяхме доста народ  Simple Smile

# 75
  • Мнения: 488
Благодарим на всички, с които походихме дружно по пловдивската Главна! Специални поздрави на гостите от София, Кърджали, Асеновград, Сопот и околностите на Пловдив!!!  Heart Eyes

Макар и без духова музика, походът наистина беше успешен и със сигурност събрахме очите на пловдивчани, все хубавици майки, бебета и татковци  Laughing

Очакваме отразяване на събитието по телевизии ББТ, Евроком от 19,00 ч и може би Канал 1 от 20,00ч. Бяха там, снимаха ни, ха дано да ни покажат!

# 76
  • Мнения: 1 735
Аз може и да не пиша в правилната тема, ама да питам: за Русе ще пратите ли брошури и тениските?  Praynig
Организирах кърмаческа среща във вторник вечерта и ако дотогава получа брошури, ще бъда много благодарна.
  Hug

Мяу, не се сетихме да ги дадеш на Мирелката...  ooooh! Аз вчера й писах, но явно е било късно.
Ако бях писала снощи на теб, щяхме да оправим работата, ама а де - тя вече се прибра в Русе.

Снимките от похода са страхотни, ужасно ме е яд, че не можах да дойда.  Sad

# 77
  • Мнения: 488
Ще пратим, в понеделник по куриер. Пиши ми твоя адрес на лични. Щях да ги пратя по Мирела, но те си тръгнаха в петък сутринта, а тениските бяха готови по обед, така че не ставаше работата.
Успех на срещата и поздрави на всички русенки  Heart Eyes Ще ви дойдем на гости може би другата седмица.

# 78
  • Мнения: 1 735
Ще пратим, в понеделник по куриер. Пиши ми твоя адрес на лични. Щях да ги пратя по Мирела, но те си тръгнаха в петък сутринта, а тениските бяха готови по обед, така че не ставаше работата.
Успех на срещата и поздрави на всички русенки  Heart Eyes Ще ви дойдем на гости може би другата седмица.

Ще ти пратя адрес.
Е значи да не ме е яд, щом така или иначе е нямало да стане. Grinning
Ее, много се радвам, че ще идвате - ще се видим задължително.  Hug

# 79
  • Мнения: 1 043
ето малко снимки и от мен - с нашата гордост татко - бащатко подкрещящ майката / той така каза защото от кърмене не разбирал /
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=159955&photo=2

# 80
  • Мнения: 2 818
Браво момичета (и момчета)!  smile3501

krissie, много си хубава  Flutter

# 81
  • Мнения: 1 503
Аз нищо не видях по ТВ-то newsm78
Браво на фотографите  bouquet

# 82
  • Мнения: 150
Аз нищо не видях по ТВ-то newsm78
Браво на фотографите  bouquet

Ами не е водеща новина, сигурно са пуснали много кратък репортаж в някоя следобедна емисия... Пък и като се замислиш - какво влияние в обществото може да има една кърмеща (или искаща да кърми) жена? Ще е кърмачка... колко? Шест месеца, година? Друго е да забранят каруците на центрани улици! Така се ограничавала възможността на циганите да се предвижват, представете си! Simple Smile Рев от различни природозащитни организации и цигански фондации. Ела да видиш какви репортажи и статии се пишат тогава!

# 83
  • Мнения: 1 503
Е,да!Ромите напред Naughty
Пък децата на боклука newsm78

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
В централната емисия новини на БНТ има репортаж към края на новините:

http://news.bnt.bg/content/view/full/183631

много малко в сравнение на това, което снимаха и интервютата, които взеха ... цитирали са нашият тати  Wink

Пък да не коментирам последният им репортж - надбягване с токчета  Crazy - колко стойностно и интересно, що да дават повече за кърменето?!?!?

# 85
  • Мнения: 1 503
Мисля,че ако догодина излезем на шествието  кърмещи и по цици,ще е по-забележително #Cussing out
Тогаз май ще ни излъчат като новина номер 1 hahaha

те хората си търсят сензации.Това е!А ние кърмещите(и подкрепящите идеята),за съжаление явно не сме #Cussing out

# 86
  • Мнения: 150
В централната емисия новини на БНТ има репортаж към края на новините:

http://news.bnt.bg/content/view/full/183631

много малко в сравнение на това, което снимаха и интервютата, които взеха ... цитирали са нашият тати  Wink

Пък да не коментирам последният им репортж - надбягване с токчета  Crazy - колко стойностно и интересно, що да дават повече за кърменето?!?!?
Аз пък стигнах до вредната добавка в някои храни, която съдържала "опасното вещество" диоксин Simple Smile За незапознатите ще кажа, че диоксин е латинското наименование на двуокис. Но кой именно двуокис се съдържа в добавката? Simple Smile Новината беше прочетена от млада репортерка, имаща интонацията на първокласник, който рецитира Вазов на някакво тържество Simple Smile Не издържах повече, затворих страницата Simple Smile

# 87
  • Мнения: 1 043
 
Мисля,че ако догодина излезем на шествието  кърмещи и по цици,ще е по-забележително #Cussing out
Тогаз май ще ни излъчат като новина номер 1 hahaha

те хората си търсят сензации.Това е!А ние кърмещите(и подкрепящите идеята),за съжаление явно не сме #Cussing out


ами давай по рано идеята де  Mr. Green - виж сега като не се сещаме навреме как сме на заден план Joy

# 88
  • Мнения: 8 242
Да бе.. Токчета, каруци, сървайвъри не знам си кво.. Шоу му трябва на българинааа.. много важно с какво си храни и как си гледа децата  Crossing Arms
Догодина на похода голи до кръста  Peace Ама ще ни пуснат само в среднощните новини  Joy

# 89
  • Мнения: 4 242
Еее. как не ги е срам, една минутка репортаж и две думи.
Иначе браво  Hug страхотни сте всички и снимките са велколепни  Hug

# 90
  • Мнения: 843
  Карай, Мери,  капка по капка - вир.  Важното е , че се пРави нещо.
   За съжаление ние двете с Ная, окапахме от шествието точно преди площада. Дребното се преумори и чучна на първата пейка.
    Браво на Бу и всички помагащи за организацията. Гордея се , че бях сред вас:-)) Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 91
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Искам да изкажа благодарности от цялото си сърце на всички, които се присъединиха и показаха съпричастност!  Hug Heart Eyes
Имах притеснения, че ще се сберем 10-15 лудички майки, да правим шествие за смях на гаргите, но за моя радост прогнозите ми бяха безкрайно неверни. По грубо преброяване бяхме около 60-70 човека, майки и деца, включително татковци, баби и един дядо  Grinning

Много, много се радвам, че се събрахме толкова народ и направихме едно чудно шествие!  Grinning Благодаря на всички съграждани, както и на дошлите специално за събитието от други градове!  Hug



Медиите отразяват Похода в подкрепа на кърменето:

В Пловдив правят поход в подкрепа на кърменето - медианет.бг

В Пловдив правят поход в подкрепа на кърменето - бгфактор.орг

Поход в подкрепа на кърмата в Пловдив - btourism.com

Поход в подкрепа на кърменето се проведе в Пловдив - нюз.бг

Поход в подкрепа на кърменето се проведе в Пловдив - топ.бг

По-малко от 1/3 от бебетата на 6 месеца получават кърма - Darik news

Поход в подкрепа на кърменето премина през централната част на Пловдив - БНТ

Среща бъдещи и настоящи майки: Разясняват плюсовете от кърменето … овдив - Дарик Нюз

По някаква причина, която тепърва ще изясняваме, като основен организатор на Похода не е посочена Ла Лече Лига, която е единствен оргазнизатор на събитието по света, включително в новините по БНТ в ранната емисия даже не беше споменато изобщо  Rolling Eyes Защото точно това събитие е изцяло и единствено организирано от ЛЛЛ. Но здраве да е Simple Smile Важно е посланието.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Девил, вашия татко го видях в репортаж на ВВТ в събота, показаха и шествието, разпознах доста майчета - браво на всички, особено на организаторите  bouquet
Много съжалявам, че не успяхме да дойдем  Confused, ноза следващите инициативи ще сме налице  Mr. Green

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ми то нашия тати от 3 телевизии го дърпаха за интервюта, но ние намерихме в нета само това на БНТ, което е репортаж и просто са използвали думите му .... ако можеш да намериш някакъв линк към този репортаж? /ако е качен някъде/

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
А аз търся репортажа на Евроком България, че мойто зверче го показваха доста. То и по ББТ го дадоха как пука един балон  Wink

# 95
  • Мнения: 3 926
Мисля, че след предложението за поход по цици е време да кажа моята идея за похода догодина Mr. Green
Тъй като ще е във Варна (надяваме се) да поръчаме бански с атрактивни надписи - Топло Мляко; Млечен Бар;(на цица по дума) и други такива, а за татковците тениски с надпис - Барман или Млекоползвател... Като ще е за сеир - да е пълен Mr. Green
На децата може да пише - Гордо кърмаче! или Мен ме кърмят, а теб?

# 96
  • Мнения: 2 467
Assinka много хубава идея. Следващите още тениски може да са със закачливи надписи.

# 97
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Закачливи тениски с весели надписи са много хубава идея по принцип за кърмачески хепънинги и прочее.
Световната Седмица на Кърменето и Походът обаче са за отбелязване на събитие, за честване и повишаване на awareness на обществото - привличане на вниманието в положителния смисъл. В този ред на мисли - надписите трябва да са много добре обмислени и преценени така, че да привличат внимание, но да не засягат някого.
'Щастливи майки, кърмени бебета' примерно привлича внимание към общност жени с еднакви интереси (каквито се явяваме ние в случая), които са щастливи от това, че кърмят бебетата си (което в общия случай си е точно така - мнозинството майки, които кърмят, са щастливи от това). Ако беше в обратния вариант (Кърмещи майки, шастливи бебета) веднага почти навежда на мисълта 'Дали това значи, че бебетата на майки, които не кърмят, са нещастни?' и се затъркалва постоянният спор...
Един по-тясно насочен надпис от този вече има за таргет по-специфична група хора (кърмещи майки и зевзеци), докато надпис от по-общ характер, който едновременно дава идея за какво иде реч и не засяга (дори неволно) никой, цели да привлече вниманието на по-широк кръг от обществото.
Малко се омотах, не знам дали изясних мисълта си Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 1 503
Бу-Предлагам те за президент!Страхотна си просто!
Надявам се и другата година да се присъединим към похода(все още кърмещи де...)

АМа от ДАРИК как се те прекръстили на Ръсева...

На мен идеята на Асинка мноооГо ми допада JoyСамо се чудя, дали ще ми се събере надписа на цицата hahaha

# 99
  • Мнения: 150
Искам фланелка с надпис "Млекопитаещо"... Надявам се, че не обиждам никого така Simple Smile А ако има такъв, то нека докаже, че първо той (тя) не е млекопитаещо, след това да докаже, че и аз не съм...
Е, по някое време питая и други течности (джин), което не пречи да съм гръбначно, млекопитаещо, примат... (понякога) Simple Smile

Човечеството е оцеляло благодарение на женските гърди...

# 100
  • Мнения: 3 926
Човечеството е оцеляло благодарение на женските гърди...

Мисля, че фланелка с такъв надпис ще ти тича повече Hug
Не, че млекопитаещо не става, ама горното си е направо лозУнг Peace Чрез кърмене към прогрес! Изобщо ако не става групово да се поръчат майтапчийски тениски, ще взема да си напоръчвам сама няколко, та да си начеша крастата Mr. Green

# 101
  • Мнения: 150
горното си е направо лозУнг Peace
Ако трябва да сме точни, е доста двусмислено Simple Smile Не мислиш ли? Simple Smile

# 102
# 103
# 104
# 105
  • Мнения: 843

     Даже и това  става.   Това е запомняща се реклама,  макар че излиза от добрия вкус, отчасти  Grinning  Но пък е запомнящо се, стига да не омаловажава и превръща темата/ подрепата/  в майтапчийска такава. / самата идея/  Виж, тук какво ще пишем...  си е наша/ ваша работа. Но си е свежоооSimple Smile) Grinning

Общи условия

Активация на акаунт