Майка на "цял квартал"!!!

  • 2 383
  • 28
  •   1
Отговори
Здравейте скъпи бъдещи и настоящи майки! Пиша ви, за да разкажа за историята на една жена, която наричаме "майка на целия квартал". Тя е красива и добра жена, която много обичам и страшно много искам да и помогна, а не знам как! Тя е на 38 години и няма дете, а любовта и към децата е толкова голяма, че през годините е помогнала за отглеждането на "цял квартал" деца. Аз съм едно от тях. Няма дете, което да я види на улицата и да не се затича към нея за да я прегърне и целуне! Племенниците и са отгледани изцяло от нея и смея да твърдя, че им е дала повече любов дори и от собствените им родители! Няма да изпадам в подробности, тъй като знам, че може би има много жени като нея, които дават цялата си любов на чуждите деца, тъй като си нямат свои. Все си задавам въпроса "Що за съдба е това?" Има жени, които Господ ги дарява с дете, а те го захвърлят в дом за сираци без да им мигне окото, а жени които биха дали живота си, за да имат дете не могат да се сдобият с такова! Та нека ви обясня какъв е проблемът - тя има запушени тръби и въпреки множеството лечения /които почти я разориха финансово и психически/  не успя да забременее и в крайна сметка се отказа от мечтата си за дете! Все повтаря, че не и е писано да гушне свое бебе и че вече е стара, за да има такова! Дано Господ някой ден да чуе молитвите ни и да я дари с така мечтаното дете! Сигурна съм, че ще бъде едно от най-щастливите деца на земята, защото ще има майка, която ще му даде огромна обич и ще си има "цял квартал" братя и сестри, на които ще може да разчита!

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Гадното в България е, че инвитрото се поема изцяло от кандидат-родителите. Ама това е- бедна ни е държавата...
А за осиновяване мислила ли е тази жена?

# 2
За съжаление, ин витрото е много скъпо и семействата губят ценно време в събиране на пари.

# 3
  • Мнения: 515
Така е ,до скоро струваше към 3000 ,а никога не става от 1 път Stop

# 4
  • Мнения: 4 916
Не е ли обмисляла осиновяване?

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Никога не е късно да стане майка, 38 години не са толкова много.

Ако пуснеш темата в Проблемно забременяване, и дадеш повече информация за изследванията - кога, къде са правени - момичетата там ще ти дадат много и ценни съвети какво още би могло да се направи.


Дано тази жена скоро прегърне свое детенце - независимо дали е родено от нея или осиновено!
 Hug

# 6
  • Мнения: 4 965
Не е много свързано с темата, но се сетих, че точно вчера четох интересно интервю с македонската ромска певица Есма Реджепова - тя има 47 осиновени сина /самата тя не е можела да има деца/ и днес има 47 снахи и 116 внука /чака 117-тия/ - всичките й синове са музиканти и свирят в нейния състав и днес всички много я обичат и уважават.
На такива жени се възхищавам - щом човек има желание, възможности и изпълнено с любов сърце, никога не е нито рано, нито късно за едно дете - винаги е точно навреме  Grinning ...

# 7
За съжаление в Българя осиновяването също е много трудно!!! Има толкова деца лишени от родителски грижи и толкова кандидат-родители за тях, а системата е толкова тромава, че докато осиновят едно бебе то става на 2-3 годинки! Знам го много добре тъй като имах учителка, която искаше да си осинови дете и след 4 години и половина успя! Тя ми беше разказала подробно за всичките проблеми, покрай осиновяването и накрая за малко щеше да се откаже! А що се отнася до "майката на целия квартал" - тя мислеше да си осинови, но надеждата да си има свое собствено я разколеба и финансовото и състояние след годините прекарани по лекарските кабинети не и позволява да се заеме с множеството процедури покрай осиновяването! А за ин витро и дума не може да става, тъй като и казаха, че ще и струва около 6000 лева!!! Това са много пари! Опитваме се да и вдъхнем надежда и да продалжи да се бори, но... тя все казва "Аз си имам цял квартал деца! Има ли по-щастлив човек от мен?" ОХХХ дано да успеем да я убедим да се заеме с осиновяването на бебе!

# 8
  • Мнения: 4 324
За съжаление щом тръбите са в такова състояние единственият шанс за собствено дете е ин-витро.
Малко встрани от темата но вчера по БТВ давах чудесен репортаж за ин-витрото и то наистина е между 4 и 6000 лв. в зависимост от случая.

Гените не са определящи, дано твоята позната размисли и започне да действа в едната посока - ли осиновяване или ин-витро.

# 9
  • Мнения: 4 916
Не виждам какъв проблем може да бъде това, че детето ще бъде на 3 г. по време на осиновяването. Обаче жената си знае най-добре какво иска.

Попитах за осиновяване, защото моя позната осинови момиченце на 6 г.

# 10
  • Мнения: 1 230
Имам позната, която роди първото си дете на 39 години. Не е късно да бъде майка, стига да има сили и желание за това.  Peace

# 11
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Е за съжаление не винаги въпроса е до твоето лично желание.
Нима 270 - те хиляди бездетни двойки нямат желание за дете?!

# 12
  • Мнения: 3 715
Извинете ме, но аз не разбирам каква е идеята на темата.
Ако е да се сподели какъв добър и самотвержен човек е жената - браво на нея, възхищавам й се.
Ако е да се обсъдят проблемите на трети човек - не е моя работа.

# 13
  • Мнения: 1 230
Е за съжаление не винаги въпроса е до твоето лично желание.
Нима 270 - те хиляди бездетни двойки нямат желание за дете?!

Имах предвид желание за осиновяване.

# 14
  • Мнения: 3 376
Нека жената отиде в клиника по стерилитет. В "Проблемно забременяване" и www.zachatie.org има стотици теми, обсъждащи кои са добрите специалисти. Да отиде при някой от тях преди да се е отписала. Знам, че неуспехите разколебават вярата ни в медицината и докторите, но повярвай, има огромно значение кой се е заел с твоето лечение. На 38 години шансовете й са абсолютно реални, а запушените тръби се преодоляват с класическо ин витро. На 38 години може да се възползва и от програмата на НЗОК за отпускане лекарства за ин витро (за съжаление, това може да стане едва догодина, за тази година касата прекрати приема на документи). Нека жената почете малко из нашите форуми - може би историите с щастлив край на жени със същите проблеми и на същата възраст ще я накарат да повярва отново, че трябва да се бори.

Опитай да помогнеш по този начин, от прочетеното разбирам, че жената заслужава този нов шанс!

Общи условия

Активация на акаунт