Анемията по време на бременност?

  • 1 177
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте майчета,
Днес излязоха вторите ми по ред кръвни резултати и се оказа, че за два месеца хемоглобина ми е паднал на 102. Беше 121. Дадоха ми ferro-folgama, два пъти по едно на ден. Искам да знам каква е поносимостта на този препарат при бременност, защото аз съм доста чувствителна към всякакви медикаменти, не алергична, но много чувствителна. Предупредиха ме, че можело да ми стане гадно на стомаха. Особено ме интересува дали превъзбужда или обратно , или няма въздействие върху нервите и сърцето.
Ако някоя от вас е пила това чудо, ще съм благодарна за отзивите.
Предполагам, че нямам избор и за доброто и на мен и на бебето ще трябва да го пия. Confused

# 1
  • Мнения: 6 315
Мисля, че тези препарати не влияят върху нервите и сърцето. До колкото ми е известно запичат стомаха (не винаги, разбира се). Не се безпокой, пий лекарството, защото за теб и бебчо е необходимо да си с висок хемоглобин.

# 2
  • София
  • Мнения: 625
Моят хемоглобин варираше през цялото време между 98 и 104! Пих Тотема - доста гадно на вкус! Гадеше ми се от нея /абе дали от нея, дали от бремеността, дали от папаверина кой знай???/ и се опитах да я сменя с Малтофер ли беше или със Сорбифер не си спомням, но тогава започнах откровено да повръщам, та си се върнах на изпитаната Тотема! Не съм имала запек! Никакви други оплаквания всъщност не съм имала! Според мен трябва да откриеш кой от тези препарати ти влияе добре на теб!

# 3
  • Мнения: 455
Моя хемоглобин падна на 94 през шестия месец. Пих почти до края Maltofer. Има го на таблетки за смучене или на сироп. Нямах никаква реакция, освен че ми се отвори апетит, което беше добре, защото нямах никакъв. Смучех по две таблетки дневно. На вкус е като ефизол за гърло и цапа доста. Знам, че и на бебенца се дава, така че не се притеснявай.

# 4
  • Мнения: 1 289
Аз пих Тотема и нямах никакви проблеми.

# 5
  • Мнения: 967
Аз също бах с нисък хемоглобин и често ми прилошаваше. Изписаха ми Малтофер фол и направо ми просветна. Вече не се уморявах, задъхвах и т.н. МНОГО ДОБРЕ МИ ПОДЕЙства и никакви странични реакции!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 340
В началото на шестия месец се оказа, че хемоглобинът ми е 90, въпреки че нямах никакви проблеми. Изписаха ми Малтофер - по една таблетка дневно. 2-3 седмици след това пак ми правиха изследвания и хемоглобинът ми се е покачил над 100. Нямам оплаквания от хапчетата.

# 7
  • Мнения: 2 051
Всички препарати, които са ти изброили мамите до момента, са за повишаване на хемоглобива, стига да ти  да ги понасяш. Нямат вищо общо с нервите, сърцето и т.н. Единствено трябва  да не ги приемаш едновременно с магнезиеви препарати (ако пиеш, де), едното затруднява усвояването на другото.
Опитай това, което са ти предписали, ако ти се повръща от него,  ще го смениш, няма страшно. И си следи хемоглобина, наистина е важно.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 476
На мен лично всичките препарати с желязо ми деистваха гадно на стомаха- увеличаваха ми киселините, които и без това не бяха малко и ме запичаха. Друго нищо Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 702
Здравей аз вече от 1 седмица пия ferro-folgama поради нисък хемоглобин -96 . Единственият страничен ефект е че акитата ти стават черни на цвят което е нормално така организмът изхвърля излишъка от приетото желязо.Незнам на теб колко дълго са ти предписали да го пиеш Аз съм на 2 на ден докато изпия три глистера после се пуска пак 1 хемоглобин и ако всичко е ок се спира успех  Confused

# 10
  • Мнения: 35 961
Аз опитах Тотохема, Малтофер и Сорбифер - моето лекарство е Сорбифер, то е таблетка, която се гълта. От първите 2 ми ставаше откровено гадно. Това за акито е вярно, става едно черно. Говорихме си с една от другите мами за юни, че е възможно от желязото да намалява запека. Поне аз ако изпусна 1-2 дни хапчетата - веднага ми се отразява. Разбира се, това си е наша теория, не е доказано  Simple Smile

# 11
Аз пих Фероградомет някъде към 6тия месец,защото бях със хемоглобин 100,а след като родих ми изписаха МАлтофер....4е след раждането бях за кръвопреливане,което отказах на своя глава(под "диригентството" на гинеколога ми)-74 хемоглобин.Но от 6-тия месец  по4нах всеки ден да изпивам на сок по 1глава 4ервено цвекло+ябълка+моркови...та 4ак докато хемоглобина не ми стана към 120(някъде около 2мес.след раждането).Е,от цвеклото урината става червеничка,за дрънкащите "железни"акита мамите преди мен,вече са го споделили Laughing
И естествено храните богати на желязо -спанак,всичките зеленилки ..абе всичко де е ДЖЕЛЕЗНО Laughing

# 12
  • Мнения: 1 080
Доколкото съм чувала от лекари, повечето бъдещи мами са предразположени към развитие на анемия впо-голяма или по-малка степен. И мен не ме подмина  Simple Smile. Изписаха ми Малтофер(таблетки), които си приемах по една всеки ден до края на бременността. После май трябваше да продължа още известно време,ама аз забравих Confused ,но както и да е. Та Малтофера е голяма работа,даже малкия пи капки известно време като беше на 6 месеца,че той беше с под минималната стойност хемоглобин за неговата възраст.

Общи условия

Активация на акаунт