ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ -5

  • 13 311
  • 416
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
ДОБРЕ ДОШЛИ В НОВАТА НИ ТЕМА
[/b][/color][/size]


НЕКА СЕ ХРАНИМ ЗДРАВОСЛОВНО, ЗА ДА СВАЛИМ КГ-ТЕ БЕЗ ЙО-ЙО ЕФЕКТ


Изчислете сами нужния Ви прием от калории за деня
Жени

Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.

Мъже

Стъпка 1
РП = 66 + (13.7 X кг) + (5 X височина в см) - (6.8 X години).

Пример
Ако сте на 25 г
Имате ръст 190 cm
Тежите 90 кг
Вашият РП е 66 + (1233) + (950) - (170) = 2079 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата) = РП X 1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Изключително активни мъже (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако мъжът в горния пример има заседнал начин на живот, то неговият общ разход ще бъде РП (2079) по 1.2 = 2495
2495 ккал е енергията, необходима за да се поддържа сегашното му тегло.
Защо всички тези формули?

Те ще ни помогнат да определим калорийният си разход и съответно да си поставим цели за загуба или покачване на тегло. Невъзможно е да обърнем законите на термодинамиката и разхода на енергия, за това е необходимо да ги манипулираме. Всеки килограм от мастните ни запаси се равнява на около 7000 ккал, това означава, че трябва да изразходим тези 7000 ккал от масните ни запаси. За това има няколко начина: а) диета в) физическа активност с) диета+физическа активност.




 КОГА Е НАЙ-ДОБРЕ ДА ЗАПОЧНЕМ ДИЕТА


5 неблагоприятни момента

1. През уикендите
  В почивните дни винаги се променя режимът на хранене. Човек се отпуска и си позволява да поема повече храна.

2. При кардинална промяна в живота

   обикновено съдбоносните събития са със стрес и загуба на енергия. В такъв случай не бива да се лишавате от полатащото ви се нормално количество храна.

3. След раздяла с интимния партньор

    Подобни ситуации са изпърнени с напрежение. Да започнете да гладувате в този момент е неподходящо.

4. Когато друг желае да гладувате

    Партньорът или околните вечно ви повтарят, че е време да отслабнете. При подобно отношение възприемате диетата като вид насилие върху личноста ви. Едва ли тогава с цялото си сърце и душа ще се стремите към гладуване. Всяко нещо, което се прави насила е неприятно. Дори е възможно да се разбунтувате несъзнателно и да започнете да ядете повече напук на другите.

5. При криза в отношенията с околните

   Ако вашият партньор току-що е съкратен от работа или баща ви е в болница, вие сте подтиснати и съзнанието ви е обсебено от неприятни мисли. Не започвайте диета, преди да се успокоите и да свърши семейната криза.

                    5 благоприятни момента


1. Преди важно събитие

    Предстои ви тържество, на което искате да изглеждате добре. Може би ще имате среща със съучениците ви от гимназията или пък ще имате тържество в офиса. Това ще ви даде силна мотивация, за да се вталите за кратко време и да направите тялото си по-стройно.

2. Когато сте получила хубава новина

  Достатъчно е да ви съобщят, че ви повишават заплатата например. Добрите вести създават у вас позитивна нагласа, която е подходяща за успешна диета.

3. При купуване на нови дрехи

    Купете си блузи, панталони и поли, които да са по-малки с един номер от вашия размер. Гледайте ги и си мислете колко добре ще изглеждате в тях.

4. При промяна във външния вид

    Когато си направите нова прическа, имате чувството, че сте друг човек. Изпитвате повече увереност в себе си, имате повече самочувствие. Това е чудесен стимул за възстановяване на хубавата фигура.

5. При спокоен живот

    Когато нещата в службата ви или в интимните ви взаимоотношения вървят добре, вие сте подложени на съвсем малко стрес. Това ви дава възможност да съсредоточите цялата си енергия върху диетата.


[/b]

# 1
  • Мнения: 3 453
ЕТО НЕЩО СТИМУЛИРАЩО, КОЕТО ДА ВИ КАРА ДА СЕ ЗАМИСЛЯТЕ ПРЕДИ ДА ПОСЕГНЕТЕ КЪМ ВАФЛИ,СЛАДОЛЕДИ И ТАКА НАТАТЪК

# 2
  • Мнения: 3 453
бЛАГОДАРИМ ЗА ЛЮБЕЗНОТО СЪДЕЙСТВИЕ ЗА ТАБЛИЧКАТА НА МИМИ И ЗА СТАТИЯТА ЗА ЗАПОЧВАНЕ НА ДИЕТИ НА ХРИСИ Hug  bouquet

СЕГА ВИ ПОЖЕЛАВАМ МНОГО ВОЛЯ И СИЛИ ЗА ДА НЕ СЕ ПОДДАВАТЕ НА ТОВА



ОЧАКВАМЕ НОВИТЕ МИНУСИ С ГОЛЯМО НЕТЪРПЕНИЕ
  smile3508 smile3508 smile3508



НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ЗА ДА ИЗХВЪРЛЯТЕ ТОКСИНИТЕ ПРИ ВСЕКИ РЕЖИМ НА ХРАНЕНЕН Е ОТ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЗНАЧЕНИЕ ПИЕНЕТО НА МНОГО ВОДА!!!
[/color]

Последна редакция: нд, 29 юли 2007, 23:50 от Kpuccu

# 3
  • Мнения: 3 453
МОМИЧЕТА, ПОЖЕЛАВАМ ВИ МНОГО УСПЕХИ ТАЗИ СЕДМИЦА И САМО ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ!!!

УСПЕХ НА ЛУНАТИЧКИТЕ-И ОТ ВАС ЧАКАМЕ НАЙ-ГОЛЕМИ МИНУСИ ЗА СЛЕДВАЩАТА ТЕМА!!!ВИЕ СТЕ НАПРЕД С ЛУННАТА И ТРЯБВА ДА СВАЛЯТЕ НАЙ-МНОГО!!!

ХАЙДЕ ОТ УТРЕ С НОВИ СИЛИ И ВОЛЯ ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКОГА ДА ПРЕБОРИМ КИЛОГРАМИТЕ Hug Heart Eyes Hug Hug Hug  bouquet
[/size][/i]

# 4
  • Мнения: 329
хихихих аз съм първа  smile3534

# 5
  • Мнения: 329
След Kpuccu      smile3525 разбира се

# 6
  • Мнения: 149
добро утро!
Да почерпя по 1 кафе  food010  food010
страхотна тема браво Kpuccu . Peace Peace
успешна и слабителна седмица на всички!  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 975
Страхотна е темата за пореден път Hug

Пожелавам много минуси за всички в нея. goodscale

Аз вече 2-ри ден лунувам и се чувствам супер, дано и резултата е такъв Praynig

Целувки   love001  love001  love001 на всички после пак ще се включа wavey wavey wavey

# 8
  • Мнения: 552
Добро утро и от мен  Simple Smile
Крисси, благодаря за темичката - супер е!
Днес отново съм щастлива и доволна - кантарчето втори ден ме показва 67 с колебание към 66,....
Ще лунувам сериозно - поне така си обещах и уведомих домашните, за да не ме дразнят  Laughing.
Вчера менюто ми беше скромно - 1 парченце домашна баница за закуска, маслинки за обяд, следобед диня и сладолед. Днес съм на течности, а от утре продължавам със сандвичите - по 1 на ден + плодове.
Надявам се да имам време и сили да започна да тренирам, че направо се срамувам от себе си - кростренажора вкъщи го използвам само за закачалка  Embarassed.
Успешен ден и много успехи на всички  Hug!

# 9
  • Мнения: 3 453
Добор утро момичета  bouquet

Аз съм си режимна ВМ-НВд без никакви прегрешения-днес ми е 4-ти ден Mr. Green


Анджи, мила пожелавам ти утре сутрин да видиш 66 Hug  bouquetВидя ли Мими позна че ще ги видиш и наистина клониш към тях  bouquet

Галичка
- ти си желязна  bouquet Hug незнам друг такъв упорит човек smile3501

Дени, мерси за кафенцето  bouquet

Гери
, ти на коя диета си мила?

Хубав ден ви пожелавам и до после Hug  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 099
Добро утро,
Честита ни нова темичка.
Крисси справила си се невероятно, темичката е страшно свежа. Благодаря.  bouquet
denne, мерси за кафенцето.
Галичка, ти си герой. Стискам палци да издържиш до края, в което не се и съмнявам де. Wink
Анджи, аз казах ли ти че ще се похвалиш тези дни с 66кг.... Peace
Тедъ, оздравя ли семейството? И Вики май се разболява, вчера повръща и взе да покашля по малко, а снощи почти не сме спали, много се бяхме притеснили.  Към 3ч. се събуди задъхвайки се с тенденции за повръщане, но се размина, но след това 1-2ч.милото имаше хрипове и трудно дишаше. Направо щях да откача от притеснение. Дано след вечерната и сутрешната доза Панадол днес е по-добре.

Аз днес смятам да лунувам, дано издържа, че в последно време само се провалям с диетите.
Забравих да ви кажа, че и Валето реши да мине малко на диета с плодове и зеленчуци, така че се надявам вече да ми е по-лесно диетуването, а и ще се отърва от готвенето. Laughing
Пепита, влезе ли в релси? Стискам палци и за двете да се справим и оттук нататък да сме сериозни с диетите.
Успех на всички лунуващи.
Момичета, пожелавам ви приятна, ползотворна и особенно диетична седмица.     bouquet

# 11
  • Мнения: 1 416
Здравейте сладурки ,при мен всичко е вече ок днес ще лунувам а се замислям от утре да по постя малко ,ама ще видим утре.Ходих пак да проверявам за изследването фирмата почива до края на август ама и аз с тоя късмет  Mr. Green Mr. Green Mr. GreenКакво да се прави купих си овчите витаминки   animal085  animal085  animal085 и почвам да се мажа .От тичкане и проблеми тези дни кантара ме показа 58 такаче стигнах си първата цел макар по не най-добрия начин за това да ви почерпя
Крисска и Мимка благодаря за прекрасната темичка.
А на всички момичета благодаря за вниманието относно проблема с моята грива гушкам ви всички Hug Hug Hug Hug

# 12
  • Мнения: 1 454
Добро утро!
Виждам ,че цялостно уикенда е бил успешен за всички, а най-хубавото е, че новата тема и табличка ни прави щастливи и още по-стимулирани!

Ужасно съм щастлива с тези 54 килограма, и двата дни когато излизах си носих дрехите с гордост и особено имам една впита розова рокля...убиваха се в дискотеката да ми казват колко добре ми стои...ххихихих и това ,ако не е стимул...!

Пробвах тези дни да хапна пиленце като вас...(Крисси,Мами и Мими) вие сте ми за пример във всичко и наистина вече окончателно мога дакажа ,че месото не е за мен Simple Smile

Крисси, страхотна тема...дълго ще получаваш още поздравления - няма как...толкова е розовка и толкова весела и лятна! Супер!

Мами, хайде започвай да постиш с нас със Далал, ще бъде забавно!

Мими, дано всичко с малката е наред...и да се справиш с лунуването!

На всички останали също много успех...направо ще е страхотно да си стигнем целите!

PS: Чудя се...Крисси, че си по начсно с НВД...аз наистина виждам резултати от нея...колкото и пъти да я правя...(ти знаеш всеки път по 10 дни, мляко и салата) смтате ли момичета, че сега като започна да постя...и да ям плодове има вероятност да наддам? И Изобщо само плодове ли да ям...или да си направя примерно режим...Плодове и сурови ядки, или ...не знам ...иска ми се да включа някой храни и ме е страх да не загубя това до сега...аз се надявам като цяло да има ударен ефект и да се стигне до въпросното 'стряскане' за ,което си говорим, ама....не знам  newsm78 Какво да правя?

# 13
  • Мнения: 1 254
добро утро на всички,
Честита ни нова темичка
Крисси, успя ли да се пребориш с фотоапарата?Какво стана?
Тедъ, да ти отговоря от предната тема на въпроса с царевицата. Нали се сещаш,че прасенцата ги угояват с нея Simple Smile  Mr. Green Според мен просто няма начин да се слабее от нея.
Мами 73, браво! не познавам такъв упорит човек като теб.
Анджи, браво за сваленото. Продължавай в същия дух!
Мими, дано мъничето се оправи скоро!

# 14
  • Мнения: 329
Kpuccu, мисля да съм на лунната,но за следващите дни......  newsm12 .Ама да си гледам днешния ден,пък утре ще му мисля  fiuuuuuu Момичета колко благородно ви завиждам,че сте постигнали такива резултати. Сигурно въобще не ви е било лесно,но се справяте супер и само така  lovekiss 

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 11:04 от Gery_Cherry

Общи условия

Активация на акаунт