изследвания за ясла

  • 2 704
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
здравейте,

моля за инфо какви изследвания, къде се правят и за колко време стават, док каза да питам в яслата, но те почиват и не откривам никого.

чух за кръв и урина(общи или стерилна урина?); васерман на родител, глисти(това къде се праи и как) и анален секрет(това различно ли е от глисти newsm78)

благодаря предварително, шашнах се, че няма да успея.

# 1
  • Мнения: 335
Кога започвате ясла?Доколкото знам изследванията важат един месец?Ако сте през Септември,не се шашкай имаш още време  Hug

# 2
  • Мнения: 952
Споко, всичко става за ден ,два най много ако отидеш в частна лаборатория, там направих всички изследвания за малкия и моя васерманан. Резултатите също излизат за един ден, единствено за манту-то,ходих в болницата с малкия защото в лабораторията не правят Peace. Но на вас манту може и да не ви искат,като гледам не си го изброила Rolling Eyes
Анален секрет и глисти са две различни изследвания но се правят с един материал,така че с едно ходене и носене на урина и изпражнение/с големина на череша трябва да е Crazy/ ще ти направят всички необходими изследвания Peace

# 3
  • Мнения: 600
виждам, че си от русе. за софия ми казаха, че глисти и секрет се носят в инфекциозна, ама дали не греша. а какво е изледване за манту, за първи път чувам newsm78

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Спомлям си, че кръв взеха в лабораторията, урина даде в чашка на място.
За изследванията от Васерман ходихме в ХЕИ, там му занесах и фекалната проба, там му направиха и проба за глисти. Всички тези изследвания ( без Васерман ) важат седмица само.
Пробата Манту се прави на годинка в Тубдиспансер

# 5
  • Мнения: 1 230
1. Васерман на родителите - важи 6 месеца
2. Кръв (от пръста)
3. Урина
4. Микробиология (акото - за салмонела, коли и др.)
5. Паразитология (секрет чрез тампонче + скоч лента на дупето)

Ако не съм в грешка, то кръвта и урината важат 2 седмици (поне личната ме посъветва да ги направя не по рано от 2 седмици от датата, на която ще пускам детето на ясли). Акото и урината си ги занесохме. Другото - на място. Всичко стана в една лаборатория.

+ бележка от личния лекар, че детето няма паразити и е клинично здраво - важи 3 дни
+ здравен картон  (от личния лекар за състоянието на детето)
+ имунизационен картон

Успех  Hug

пп. Урината се носи до час и половина след взимането й. Акото може и до 1 ден, но да се съхранява в хладилник... Извинете за откровението Wink

# 6
  • софия
  • Мнения: 757
За нашето ОДЗ необходимите документи са:

- Здравно-профилактична карта, попълнена от личния лекар
- Еднократен отрицателен резултат от изследвания за патогенни чревни бактерии и чревни паразити- извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване
- Изследване на кръв, урина- извършено в седемдневен срок преди постъпване
- Бактериолог.изследване за дезинтерия и салмонела
- Васерман на двамата родители
- Данни за имунизационния статус
- Медицинска бележка за липса на контакт със заразно болен, важи 3 дни
 
Всичко това е дословно преписано от детското заведение  Laughing

# 7
  • Мнения: 967
При нас изследванията станаха за 1 седмица. Искаха едниствено анален секрет от детето и кръв от единя от родителите.

# 8
  • Мнения: 5 362
Искаха едниствено анален секрет от детето и кръв от единя от родителите.
И в нашата ясла искаха само това.Трябваше да са направени 1 седмица преди да тръгне детето на ясла.

# 9
а мислите ли, че е проблем, че сме пропуснали първа реимунизация полиомиелит (четвърти прием)?
Доколкото знам, според имунизационния календар се прави на 14 месеца, но тогава бяхме болни.
Щяха да ни го сложа в понеделник, но сестрата забравила и сега остава за след един месец, т.е. края на септември.
Според сестрата (личната лекарка е в отпуск) това не е проблем за яслата, имало някакви промени в закона, но според директорката на яслата е пречка - предлага да занесем каквото имаме, пък тогава да се обадят в ХЕИ да питат. а аз не искам да правим излишни изследвания...

Общи условия

Активация на акаунт