Каква е нужно за болницата при секцио?

  • 10 593
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 55
Благодаря Лилянчо за напътствията! Сега ще пробвам!

# 31
  • София
  • Мнения: 4 899
Наистина е най-добре да се пита в болницата какво да се носи, но аз искам да допълня някои неща:
- вземи си някоя плътна дрешка - халат или жилетка, защото след операцията ще ти е студено, както и дебели чорапи
- вода за пиене - по нагоре имаше мнения, но явно наистина си зависи от упойката. Най-добре да се пита доктора
- след-оперативен колан - това НЕ е колан за след раждане, а за след коремна операция. Коланите за след раждане са много по-стегнати от тези за след операция. Можеш да провериш по аптеките ги продават и струват към 7-10 лв., много по меки са от другите и ще ти придържат операцията - за по-голяма сигурност.
Успех!

# 32
  • София
  • Мнения: 3 524
Да допълня за гащите за еднократна употреба- бях си взела такива гащи и съжалих 100 пъти. Страшно спаряват и са наистина еднократни- залепиш ли превръзка няма смяна, мяташ ги и тях. Добре че си носех и 1 чифт мои гащи нормални та да изчакам докато ми донесат.
Непременно си носи превързка за раната непромокаема- аз имах 2 и можех да се къпя, а другите докато се усетят...и си пий повече течности без значение на упойката. Аз нямах никакви проблеми с главоболие и тем подобни, но имаше около мен мами с такива точно защото не бяха пил течности достатъчно (общо взето минимум 2 литра на ден, главно вода но и сок от зелена и обикновена ябълка)
И успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт