Боядисвате ли си косата през лятото?

  • 1 572
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
    Косата ми е вече за боядисване.Корените ми се показаха и като се погледна направо обезумявам!НО!!
Лято е!Ходя на плаж, а от солената вода 1. боята се измива много  бързо и
                                                                     2. след боядисване ми е невъзможно да отида на плаж, защото боята се разтича и става... миш-маш с картофи. Rolling Eyes
 
    Как процедирате вие?Идеи какво да направя, за да не ходя с побелели кичури, но  в същото време да мога и без проблем   да посещавам плажа.

П.П. За мен е безумие да отида на плаж и да не се накисна цялата във водата. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 35 949
да, боядисвам, но това лято я изсветлих доста и тъмнорусата боя не пуска; боядисвам я по-често от зимата, защото израстват корените, а разликата с боята им е драстична

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Разбира се! Просто не си мокря косата като се къпя- много се изсушава.

# 3
  • Мнения: X

Този проблем не стои пред мен ,защото съм с къса коса и често я подстригвам.

# 4
  • Мнения: 17 407
 Боядисвам я, но никога не я мокря. Щом не можеш без да я мокриш, влизай  в морето с шапка.

# 5
  • Мнения: X
Имаш пред вид  плувна шапка ли?Идеята ми се струва добра.Сега остава да си намеря шапка за мойта капацина. Laughing

Добре де, не се ли потите?Аз като се изпотя и ми текват червени струйки  по врата. Rolling EyesВсичко отива на дрехите и става... майко мила!Ползвам качествена боя ,но този проблем ме тормози от години. Rolling Eyes

# 6
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ми де да знам  newsm78, боядисвам си се през лятото, не съм забелязала някаква разлика със зимния период!

# 7
  • Мнения: 17 407
Да, плувна шапка имам предвид. Иначе главата ми не се поти чак толкоз, че да текат вадички. Виж, ако ме завали дъжд- да, но само ако скоро съм се боядисвала.

# 8
  • Мнения: 1 541
Боядисвам се с еднакъв интензитет и зиме и лете  Wink Боя да ми текла от косата не ми се е случвало  Thinking Да не би да не я измиваш хубаво като се боядисаш? А за падането на цвета има много широка гама козметика за коса, които предпазват цвета от слънцето и водата  Peace

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Боядисвам се даже по-често и от зимата.Само,че русото не ми тече Wink

# 10
  • Мнения: X
Измивам я докато престане да пуска  оцветена вода.Въпреки това като се изпотя и се започва...
Ползвам шампоан за боядисана коса, който има и UV  защита.Не знаех, че има такива, които предпазват от солената вода. Hug

С руса коса приличам на бабичка. Rolling Eyes Никак не ми отива. Tired

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Изполивай след всяко измиване на косата с оцет.

# 12
  • Мнения: X
Изполивай след всяко измиване на косата с оцет.

Миленика ,а после няма ли да мириша на оцет? newsm78

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Няма, споко. Казват, че оцета задържа цвета на боядисаната коса (освен др. му свойства Wink), пробвай, дано има ефект.

# 14
  • Мнения: 1 313
Разреждай малко оцет с вода и така си го поливай.

# 15
  • Мнения: X
Благодаря на всички ,които се включиха в темата.
Ще пробвам това с оцета ,а ако няма ефект (или е нежелателен) ще се спра на шапка.

Ако има и други идеи готова съм да ги изчета. Peace

# 16
  • Мнения: 338
Боядисвам я да ,но не я мокря в морето.

# 17
  • Видин
  • Мнения: 168
боядисвам се и през лятото и зимата еднакво .Косата ми черна   и сега се боядисвам малко по- светла ,защото съм много побеляла.На море съм след 2 седмици и се чудя после ли да се боядисам защото ще ми падне и боята .Само пари на вятъра.Но пък от друга страна грозна работа става .Даже си направих  и бретон, малко да замажа положението

# 18
  • Мнения: 1 234
Да,боядисвам се и досега не съм имала проблем с боята-пада малко по-бързо,но не ми е протичала Peace

# 19
  • Мнения: 61
да,дори снощи се боядисах

# 20
  • Мнения: 6 958
Боядисай се руса, за да нямаш този проблем  Rolling Eyes иначе недей я мокри по възможност...  Sunglasses

А за падането на цвета има много широка гама козметика за коса, които предпазват цвета от слънцето и водата  Peace

 Peace

# 21
  • Мнения: 4 451
И аз я боядисвам, и зиме и лете с еднаква честота. Ами за съжаление, май нямаш друга алтернатива, освен да се въздържаш да мокриш косата, непосредствено след боядисване.

# 22
  • Мнения: 4 496
Боядисвам я,няма как.Ама как капе червеното само!....Не ми се разказва!..... smile3511

# 23
  • Мнения: 1 299
Боядисвам я винаги след почивката на море  Peace Не ми дреме, че е израстнала преди това, чакам да мине морето

# 24
  • Мнения: 2 673
никога не ми се е разтичала боята ако съм на плаж..
Ползвам Лореал, кестеняво, черно.

# 25
  • София
  • Мнения: 35 908
ДА Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 415
боядисвам се да Peace

# 27
  • Мнения: X
Боядисвам я,няма как.Ама как капе червеното само!....Не ми се разказва!..... smile3511

Красим, вече си мислех ,че повредата е в моя телевизор  и че само при мен боята се разтича.

Боядисвам я винаги след почивката на море  Peace Не ми дреме, че е израстнала преди това, чакам да мине морето

Ланфеар , аз не мога след почивката, защото живея на морето и за мен това е равносилно на след края на лятото.  Rolling Eyes
Новият ти аватар ми харесва повече.

# 28
  • Мнения: 5 317
боядисвам се.

# 29
  • Мнения: 7 186
Да, винаги съм се боядисвала. Не съм забелязала да ми се разтича, като я мокря, макар че съм черна.
Гледам да я боядисам поне една седмица преди море. Ако е прясно боядисана има по- голяма вероятност да се разтече.

# 30
# 31
  • Мнения: 990
Боядисвам се толкова често ,колкото и през останалите сезони. Не съм забелязала да има разлика.

# 32
# 33
  • Мнения: 1 092
Боядисвам се толкова често ,колкото и през останалите сезони. Не съм забелязала да има разлика.
Съгласна съм с теб Peace.Представям си каква красота ще се получи ако не се боядисам два месеца например Mr. Green.Русата коса иска мноооого поддържане за да изглежда добре Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 289
Боядисвам се всеки месец, независимо от сезона.  Не съм имала проблем с разтичането на боята.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 479
Да, боядисвам се. Преди малко се оклепах ужасно и не зная как ще се измие това синьо-черно чудо от кожата ми  smile3555

# 36
  • DE
  • Мнения: 521
Боядисвам се толкова често, колкото и през останалите сезони. Боята си тече със същия интензитет  Laughing Ползвам само Лореал, като в зависимост от настроението си взимам от по-интензивно червеното на Feria или пък някой по-тъмен нюанс на Preference. Досега не съм намерила решение на проблема при влизане във водата, защото обичам да плувам и някак си не мога да не си потапям главата. Това, което правя е да си прибера цялата коса в много стегната опашка и да я увия на кок, обаче ти ако си с къса коса...
Все се каня да изпробвам изплакването с оцетена вода, защото честно казано и на мен ми е писнало да се чудя ако си облека бяла риза и случайно завали каква ли ще е гледката на гърба ми  Thinking

# 37
  • Мнения: 17 407
Да, боядисвам се. Преди малко се оклепах ужасно и не зная как ще се измие това синьо-черно чудо от кожата ми  smile3555

С оцет Wink

# 38
  • Мнения: 35 949
Да, боядисвам се. Преди малко се оклепах ужасно и не зная как ще се измие това синьо-черно чудо от кожата ми  smile3555

С оцет Wink

с белина, с пепел от изпушена цигара

Общи условия

Активация на акаунт