Мерите ли си обиколките, когато сте на диета или само се теглите??

  • 2 721
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз съм нацяло шиши тъй, 4е знам на колко кила какви са ми бил обиколките, а съм с мускулеста и с тежки кокали структура!меря кила ,отвреме навреме обиколки! те са ми най-гадни като не мърдат!

# 16
  • Мнения: 6 958
колкото кг. съм минус толкова минус имам и в см. Laughing

Искам и аз така!!!  Crossing Arms

# 17
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз обикновено забравям да меря обиколки. Правя го веднъж в месеца примерно, иначе следя килограмите. Но обяснете моля защо доста често намаляваш значително сънтиметри, а килограмите не мърдат. newsm78

# 18
  • Мнения: 2 631
Аз обикновено забравям да меря обиколки. Правя го веднъж в месеца примерно, иначе следя килограмите. Но обяснете моля защо доста често намаляваш значително сънтиметри, а килограмите не мърдат. newsm78

Предпочитам да ми мърдат сантиметрите  Crossing Arms, ако ще и кантара да показва 100 кила  Twisted Evil

# 19
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз обикновено забравям да меря обиколки. Правя го веднъж в месеца примерно, иначе следя килограмите. Но обяснете моля защо доста често намаляваш значително сънтиметри, а килограмите не мърдат. newsm78

Предпочитам да ми мърдат сантиметрите  Crossing Arms, ако ще и кантара да показва 100 кила  Twisted Evil
Еееееееее то е ясно, ама обяснете този феномен.....

# 20
  • Мнения: 2 631
quote author=fearyfly link=topic=210370.msg4578444#msg4578444 date=1185791365]
Често го казвам, но аз лично не ползвам кантар.
Реално погледнато целта на занятието са обиколките.
А бе, пука ми колко кила съм, като изглеждам перфектно. Grinning Grinning Grinning

Сериозно, когато тренираш и спазваш режим на хранене идва момент, когато килограмите спират да намаляват, това е защото мускула тежи повече в същото време обаче сантиметрите се променят, защото плътта е станала по-стегната и компактна.
[/quote]

# 21
  • София
  • Мнения: 35 941
Аз държа на килограмите.
Преди 10-на години ме беше обзела една мания да се меря: ханш,талия,бедра/двете са различни,около 1 см./,прасци  бицепс.
Не го правя, защото е затормозяващо.
НО открих че колкото кг. съм толкова е обиколката на бедрото ми.  Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 2 958
Не си меря обиколките , само на кантара. А трябва.

.....
Сериозно, когато тренираш и спазваш режим на хранене идва момент, когато килограмите спират да намаляват, това е защото мускула тежи повече в същото време обаче сантиметрите се променят, защото плътта е станала по-стегната и компактна.

Съгласна съм. Peace

# 23
  • Мнения: 485
Сега се сещам още нещо,
Защо кантарът не е критерий.

Някой пише- еди колко си дни строга диета, еди каква си хранителна добавка приемана, незнам си каква храна консумирана в еди какво си количество, по незнам колко пъти на ден - и след въпросните дни следва мерене на кантара и какво се оказва  - килограмите отгоре?!? Как става това?!?   

Освен всеобщоизвестният факт за задържането на вода, което може да е до няколко килограма отгоре само от приема на сол с храната и напитките ,включително нискомаслени, нискокалорични  и диетични продукти със заместители на захарта  (а пък да не говорим за промените в килограмите преди, по време и след  цикъл), има значение също и колко пъти  и по колко си ходил до тоалетната през тези въпросни дни (надявам се, се подразбира, че не става въпрос само за течностите) и не на последно място вече споделеното за заместването на мазннините с мускулна маса.

Според мен, цикъла с тоалетната най-често "се пропуска" в показанията на кантара, после идват мускули-мазнини и накрая задържането на вода и едва ли мястото му е последно ,но здравословното състояние, хормоните и отключващите се промени в организма ни по време на всяко едно ,гладуване, спортуване, диетуване или каквото и да било оказва влияние върху килограмите ни.

Мерете се със сантиметър, мислете по-мащабно, не се вманиачавайте в нищо, следете се както визуално така и здравословно, научете се да се приемате и да се чувствате добре, погледнете всичко от друга гледна точка и ще се почувствате по-добре, а може и кантара да се обърка ако стъпите на него с нагласата ,че ще покаже толкова колкото желаете  Hug

# 24
  • Мнения: 2 631
Съгласна съм със svetlat  Peace
Вчера бях на лунна диета и я издържах стриктно само с много минерална вода и 2 горчиви кафета.
Сутринта кантара показа само -600гр., но сантиметърът показа -1см.  Hug

# 25
  • Мнения: 1 454
WOW...Simple Smile
kafe, Страхотно изглежда този - 1 см....страхотен резултат- аз все не вярвам и не вярвам в лунната диета...и не знам защо...


Сега на въпроса...честно казано преди да започна да влизам и да участвам във форума никога не съм се теглила на кантара или пък да си меря обиколките...'премервам се' пред огледалото! То ми е най-верния критерий...и като видя някое огледало на което не се харесвам...пак диети...и като видя, че панталона ми нещо се е опънал на дупето...пак диета...

Много пъти ми се е случвало да отслабна...и изобщо да не проличи на кантара...напоследък започнах да се меря...за допълнителен стимул...понеже свалих 7 килограма...и както се вижда от линийката ми искам да сваля и последните 4...и ми се иска с гордост да заявявам че съм 50 килограма...и понеже започва по-незабележимо да се проявява визуално отслабването ми...и затова се меря...
и на кантарче и на сантиметри...и това ме стимулира...

Пример: бях се отчаяла предните две седмици, понеже когато съм на режим и си позволявам повече неща някак си не очаквам да свалям...и тъкмо ме беше обзела апатията и бях готова да не видя промяна в кантара и сантиметрите и...Хоп!...- 2кг...и си казах заслужавало си е значи да не ям пустите плодове въглехидратни!...и ...така!

Ей като почна да пиша...и се забравям Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 975
Меря с метър веднъж седмично, а на кантара всяка сутрин  Peace

# 27
  • Мнения: 2 631
Daisi4ka, продължавай в същия дух!  Hug

# 28
хахах Здравейте първия ми пост в сайта изобщо ...
Не съм се мерила от близо 3 години ,по какъвто и да е било начин и май се така се чуствам по добре .Сега обаче като се замисля след месец адски натоварвания ми се струва ,че няма никакъв резултата ако се бях премерила може би нямаше да ме гони параноята

# 29
  • Мнения: 6 958
хахах Здравейте първия ми пост в сайта изобщо ...

Аййй честито  Hug Добре дошла   bouquet

След 1 месец какво, диета ли?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт