Когато възрастните се намесят !

  • 2 770
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 145
Здравейте мили мами , тук съм за да споделя на вас , защото няма на кой . Имам много проблеми , които засенчват моето щастие и незнам какво да правя , защото ме е страх . става въпрос за семейството на моя съпруг - отначало като гаджета живяхме и у нас и у тях , но когато се оженихме започнахме да живеем само у тях , защото на този етап не можем да си позволим жилище .
Моята свекърва явно има проблеми с хората , още когато приготвяхме сватбата апострофираше за всяко нещо , което искахме да направим - онова скъпо , това ебтино , но добре мълчах и се примирявах , а бях в 3-ия месец и само прищявки от няйна страна , но тези проблеми са нищо в сравнение със сега .
Родих преди 42 дни - много тежко с усложнения , в болницата имах гърчове , кръвно бвшв ад и исках когато се прибера у тях да съм спокойна и на 4-ия ден ни изписаха прибрахме се с бебето и аз спокойна че вече съм у дома , но уви седя си аз в стаята и чувам тя вика оттатък нещо на мъжа ми и аз отивам не знам за какво става въпрос , а целия проблем бил че майка ми и казала защо една пътека не била пред леглото като ставам да не стъпвам на студения ламинат и тя кръвно обидена . Тя ми вика повече твоята майак няма да стъпи у нас , а аз живея там и това означава да не вижда бебето и мен и аз се разплаках жена родила преди 4 дена да и викат и заплашват и излязох ,но тя идва при мен и продължи и аз и казах добре щом не можете да се понасяте майка ще идва когато теб те няма и тя каза добре , но каза кажи и да не ми говори и аз ок.
ОБАЧЕ минаха се 2 дена и тя почва да ми налага психически тормоз че аз съм била пачавра , че щом майка ми не я уважавала и тя няма да уважава мен. Да кажа мъжът ми работи в Слънчев бряг на 2 места и се прибира на 6 дена за ч нощ и аз там сама . И тя постоянно седи в моята стая и ми вика и обижда как ли не и аз рева ли рева и се обаждам на меже ми и той реве с мен прибира се и тя все едно нищо не ми е казала, но тойми вярва и на 20 дни психически тормоз и около 20 припадака аз се прибрах при майак ми защото мъж ми реши че там ще съм по - спокойна и е така .  Нооооо нищо не спря до тук тя не му ли била баба и така нататък а аз не говоря с нея , но всеки ден идва да вижда малкия и седи по часове и аз нищо не съм и казала , но само говори ма мъж ми по телефона глупости и лъжи и  той изморен и изнервен и аз малко по - малко започваме да се караме и не издержаме на напрежението и тук няма спокойствие от нея . Акъла ми не побира това че заради нея ми спря кърмата и рева денонощно с малко дете на ръце , но за мен тя е решила да ни раздели и докато не постигне целта си няма да миряса и по цял ден му звъни и му вика че с кръвно била щялада умира или да се самоубива , а кръвното и е 140-69 , а моето от 2 седмици е 180-90 и кажете ми как да живея и как да се събуждам като вече ми писна от проблеми всеки божи ден тя не мирясва всеки ден от нещо не е доволна и ще се самоубива . Мъж ми е пред вюразпад и той работипо 19 часа и незнам какво да правя .
Извинете че стана дълго , но съм на ръба на силите си и вече мисля че утре няма да имам сила да стана от леглото . Голямо посрещане на първия си внук направиха и господ няма да им го прости , че слагат себе си на първо място пред моето ангелче .  Cry Cry Cry

# 1
  • Мнения: 123
на първо място бих те посъвевала да се успокоиш ида помислиш,дали можеш да живееш вечно така.Говори със мъжа ти,кажи му че сега имаш най голяма нужда от него

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Оле, разтреперах се докато те изчета. Хубаво те е изгонила свекърва ти от дома си. Сега си при родителите ти, нали така? А какво толкова ти струва да не и отвориш вратата на тази мила женица? Каква работа има тя при теб, какво внуче гледа, като само ти трови нервите? А родителите ти как реагират? Или понеже на майка ти и е забранено да говори с нея си мълчи? Ти разбираш ли, или не разбираш, че кърмата ти е спряла заради този тормоз? Бебето ти какво яде? Да не би боб с наденица? И как така някой те нарича пачавра? Мъжът ти и той ли мълчи? Това е тормоз не, ами не знам какво да го нарека.
Храс, прас, тряс вратата. Ти си на твоя територия. Ако се усмири чак тогава продължаваш с дипломатическите отношения.

# 3
  • Мнения: 145
Мъжът ми иска тя да го вижда , защото тя го заплашва със самоубийство говори че ще му тежи на съвеста и по цял ден тем подобни глупости , аз изобщо не и обелвам думичка даже и здравей , майка ми и баща ми искат да я убият и ако я видят ще го направят . С мъж ми ще изчакаме той да се прибере септември и ще теглим ипотечен кредит за жилище . Страх ме е от бъдещето ни , стах ме е че тя няма да миряса  и отгоре на всичко защо сме щяли да теглим кредит да плащаме заеми при тях сме трябвало да живеем - това е наглост до небето.

# 4
  • Мнения: 100
Оллеееееее,ужасно е.. Sad Cry SadСъжалявам,мила,но ти наистина изживяваш един реален кошмар!Тази жена аз лично бих я убила,ако дори и в нейната къща да бях!!!Тя като се пише на баба,ти пък си майка!Така че,напъчи си гърдите,вдигни си главата и я сложи на мястото й тая ..незнам как да я нарека!!! #Cussing out

# 5
  • Мнения: 100
Мъжът ми иска тя да го вижда , защото тя го заплашва със самоубийство говори че ще му тежи на съвеста и по цял ден тем подобни глупости , аз изобщо не и обелвам думичка даже и здравей , майка ми и баща ми искат да я убият и ако я видят ще го направят . С мъж ми ще изчакаме той да се прибере септември и ще теглим ипотечен кредит за жилище . Страх ме е от бъдещето ни , стах ме е че тя няма да миряса  и отгоре на всичко защо сме щяли да теглим кредит да плащаме заеми при тях сме трябвало да живеем - това е наглост до небето.
По-добре се опитай да я пратиш на психиатър!!!

# 6
  • Мнения: 6 472
Ами то при това положение и кредит да теглите, тя пак ще ви виси на главата Rolling Eyes Тя сега има наглостта да идва у вас, след като е изрекла тези обидни думи към майка ти, какво остава за после, когато жилището ще е и на сина и, а ти докато си по майчинство основно той ще погасява кредита.
Трябва да намериш начин да и обясниш че всекидневното и присъствие не е от най- желаните. Трябва да ти е ясно, че няма как тя изобщо да не вижда детето, нито ще успееш да и прекратиш контактите с мъжа ти. Не е нужно да бъдеж рязка и да се карате, ама недей и да си мълчиш, да търпиш положението и после да си го изкарваш на мъжа ти.
Това със самоубийството си е чиста проба блъф и тетатрална постановка.  Чисто и просто начин да манипулира мъжа ти.

# 7
  • Мнения: 145
Аз и казах , че тя с тези нейни постъпки ще ни разведе , казах и че ние сме си семейство и тя не трябва да се намесва в него помолих я като човек със сълзи на очи , но това все едно не го е чула . Дъщеря и е разведена и със един спонтанен аборт без деца е аз си мислех , че тя неиска това бъдеще за синъ си но уви.

# 8
  • Мнения: 4 916
Като начало спри да я пускаш у вас. Ще заплашва два-три дни, пък ще се откаже да се самоубива.

# 9
  • Мнения: 473
Виновна си ти, защото мълчиш и си се оставила да те мачкат и да те тъпчат. Ако аз бях на твоето място до сега щяхме да се сбием 10 пъти с твоята свекърва. С интелигентните хора можеш да се държиш интелигентно, но с простаците не. С такива като нея трябва да си лоша и безкомпромисна. Тя е енергиен вампир и жесток манипулатор. Това със самоубийството да го разправя на някой друг. Човек, когато истински е решил да се самоубива не го казва на никой, а когато манипулира само с това заплашва. Няма да я пусна да ми влезе в къщата каквото ще да става. Защо я пускаш у вас, след като те е нарекла пачавра и след като тя не дава майка ти да ходи в нейната къща. Иска да вземе страха на теб и на мъжа ти и да ви манипулира и командва както тя намери за добре. Ще ти съсипе живота ако ти не вземеш нещата в свои ръце. Колкото повече мълчиш, толкова ще ти се качва на главата. С проста свекърва само с рогата напред. Простите хора не разбират чуждото мнение, не разбират че всеки има право на избор, не разбират че вие вече сте отделно семейство със собствени надежди и мечти. Давай по твърдо, иначе ще се разболееш от тормоз. Защо? За да угодиш на една откачена старица.

# 10
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Я вземи накарай мъжът си да се прибере и я заведете на лекар тази жена.
Щом твоята майка не е добре дошла в нейният дом от какъв зор тя ще ходи в къщата на майка ти.
Я тропни с крак та веднъж завинаги и дай да разбере,че няма да стане на нейната.

Не разбирам защо търпиш подобно отношение,остави ти тези заплахи за самоубийство,тя ако е решила мислиш ли,че ще тръгне да разтръбява,че ще си сложи край на живота а?

Това за самоубийството,ми напомня за една съседка,все мъжът и я ядосваше и все щеше да се самоубива,ама докато мъжът и беше на работа опити не правеше,като го видеше,че се задава си връзваше едно въже с една тухла и застанала до кладенеца,та щеше да се дави. Grinning
Ми човека отначало я пазеше,аха да не се самоубие,ама му писна по едно време и като я видеше с въжето и тухлата изчезваше от вкъщи,еми не се удави,жива и здрава си е жената,само дето мъжът и се разболя от тревоги и скандали,та сега вместо да си живеят спокойно обикаля болница след болница да търси лек. Tired

# 11
  • Мнения: 4 965
Честно казано /без да те обиждам/ проблмът е в тб, в родителите ти и в прекалното търпени към тази вещица.
Ясно е, че мъжът ти е далеч в момента, а и става въпрос за майка му /добре е, че ти вярва и т подкрепя доколкото може/.
Но...
Спри да й мълчиш, нека родителите ти също те защитят - та тя така ти къса нервите, тормози теб, тормои родителите ти, тормози мъжа ти, а най-вече - всичко се отразява на детенцето ти.
Има лек - спри да я допускаш до семейството ти и до семейството на родителите ти - как така тя ще ви гони от тях, а най-нагло ще ви виси с часове в къщата /аз бих я изгонила директно/. А това да те нарича "пачавра"...
Нали не искаш да направи и с вас това, което е направила с дъщря си?!
Вземайте се всички в ръце и си глдайте доброто на детето. Човек, който говори подобни думи за теб пред детто ти, няма място изобщо около вас.
Първоначално запази хладно спокойствие - не я моли, не плачи /според мен тя не е добре психически и твоята слабост й носи приятни емоции/. Ясно точно и кратко й кажи, че щом твоята майка не е можела да вижда внучето си в нейния дом, това важи и за нея. Кажи, че не искаш да тормози теб и детето ти и не искаш да идва повече у вас. Обясни й, че ако й е мъчно за внучето - мож да го вижда някъде навън /когато и където на теб ти е удобно/, но без да прави циркове и панаири. И най-вече, предупреди я да си мери приказките /спокойно имаш право да напишеш жалба срещу нея/.
Ако не разбер с хладни тихи и точни думи, просто не й отваряй...
Дори и това да доведе до извстни сътресения между теб и мъжа ти, важно е детето ти и неговото спокойствие, а мисля, че и мъжът ти разбира що за майка има... Нека той си се вижда и чува с нея, но ти си длъжна да защитиш себе си, детто си и родителите си.
Че тя така ще ви побърка и вас... и най-много всички да се изнервите, изпокарате и т.н.

# 12
  • Мнения: 473
Имай впредвид, че някои жени буквално полудяват в критическата. В нашия блок има няколко случая на съвсем нормални жени, които влязоха в психиатрия за лечение по време на критическата. С тази жена не можеш да живееш повярвай ми. На мой братовчед майка му е същата и той има два развода, ожени се за трета жена, която най-накрая намери цаката на свекървата. Не се давай, че лошо ти се пише, ако трябва на бой ще налетиш обаче твърдо.

# 13
  • Мнения: 170
Разбирам те напълно и искрено ти съчувствам , защото съм изпитала почти същите неща на свой гръб.С тази разлика , че от самото начало на нашата връзка ние живеехме при моите родители , но въпреки това тя постоянно идваше и ни тормозеше , както нас така и тях.Точно заради неадекватното и поведение  не сме я виждали от 9.03.2003 г , нещо за което нито аз нито той съжалява  , в противен случай щяхме да се разведем още в началото на брака ни.Много е  трудно да се разбереш с някой , който няма желание да проведе един  нормален и смислен разговор , без заплахи и т.н. и си мисли , че света се върти около него.При последната ни среща с нея се сбихме ( аз и тя ) , защото ми каза , че трябва да и искам прошка ,  беше сирни заговезни и от тогава не искам нито да я чувам нито да я виждам .Тя дори не познава дечицата ни , големия го видя само при изписването и толкова.

Трябва да бъдеш силна и да държиш на твоето , гледай си детето и мъжа и нея я зачеркни от живота си .Поговори с мъжа ти вярвам за доброто на детето и семейството ви той ще вземе вярното решение за вас , а именно да останете заедно далеч от нея.

# 14
  • Мнения: 804
Проблема е много неприятен и с риск да не се приемат добре думите ми, ще ти кажа, че и майка ти до някъде има вина. Вместо да дава съвети за килимчето, трябвало е просто или да го премести или да донесе друго и да го сложите там където трябва. Въпреки това обаче нищо не оправдава истериите на свекърва ти. В много случаи войната между тъща и свекърва рикошира в отношенията на младите. Голяма част от разводите са провокирани до някъде точно от тази борба между две жени в климактериум.
Ако няма начин да заминеш при мъжа си, направете всичко възможно да се отделите и от двете семейства на родителите. Щом заживеете сами вие ще определяте правилата и никой няма да се меси.
Ако това е невъзможно, на този етап просто трябва да прекратиш контактите с тази жена и да не я допускате в дома на родителите ти. Този вид войнствени персони са обикновено страхливи и ако усетят подобаващ отпор се респектират. Нека родителите ти да говорят сериозно с нея и ако трябва да я изгонят. Всички твои притеснения се отразяват на бебето, а в случая мисля, че то е най-важното. Колкото до самоубийството, това са празни приказки и се надявам съпругът ти също да го е разбрал. Плаши го и го манипулира от най-обикновен егоизъм, а егоистите не се самоубиват.

# 15
  • Мнения: 263
А според мен трябва да поговориш с мъжа си. Ще е трудно, защото и той горкият е изморен и изтормозен. Но сега е времето да заеме някаква позиция! Да преосмисли всичко и да реши какво иска, а след това твърдо да следва решението си! Това е единствения начин според мен!
В случая не е вече важно кой е виновен и кой не! Важното е да се спре този тормоз!
Това което описваш за майка му, която всеки ден му звъни да обяснява колко е болна и как не и в ред кръвното, за да постигне нейното си е много характерно за манипулативните родители (наскоро имаше няколко теми за това).
От личен опит зная, че на подобни "болести, "когато има причина" лечението е едно: трябва категорично и решително да се покаже, че няма да се поддадете на манипулации.
Имаше време, когато заради едно мое решение майка ми беше започнала да получава "мигренни пристъпи". Но след като и показах, че няма да променя решението си тези пристъпи изненадващо спряха! Сега тя уважава решенията ми и знае, че само с логични доводи би могла да ги промени! Но не и с манипулации и заплахи.
Желая ти успех, защото положението ти е много тежко!

# 16
Изчетох всички нения, и да ти кажа, всички са дрънздрън.
ВЗЕМИ ДА Й КУПИШ ЕДНО ВЪЖЕНЦЕ НА ТВОЯТА СВЕКЪРВА И Й ГО ДАЙ С ДУМИТЕ: ПРИЯТНО БЕСЕНЕ.  
Мале, как подпалих. Като за начало: затваряш вратата на дома на родителите ти и никакво мърдане от там. Свекървата да няма никакъв достъп. Ако почне с това как била баба, ще й кажеш, че няма никакви права и няма да види внучето, докато не не започне да се държи нормално, няма да припари.
Вкарвай в пътя баща си и майка си, и изисквай да те защитават. Как така, някоя си вещица ще те обижда в дома на майка ти. Аз бих я изгонила на минутата. Тя си мисли, че като си кротка и за да не стават скандали, ще си мълчиш.
Е, спри да си мълчиш.
На съпруга му казвай да се прибира и да си озаптва чудовището.
НИКОГА; ПРИ НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА; НЕ СЕ СЪГЛАСЯВАЙ ДА ЖИВЕЕШ С НЕЯ. НИКОГА:

# 17
  • Мнения: 804
Изчетох всички нения, и да ти кажа, всички са дрънздрън.
ВЗЕМИ ДА Й КУПИШ ЕДНО ВЪЖЕНЦЕ НА ТВОЯТА СВЕКЪРВА И Й ГО ДАЙ С ДУМИТЕ: ПРИЯТНО БЕСЕНЕ.  
Мале, как подпалих...
Като си се подпалила - вземи да се угасиш! От грубост и крайни решения файда няма. Лесно се дават такива съвети, когато не ти е дошло до главата. А колкото до въженцето - това е най-сигурния начин да се скара със съпруга си. Това, което я съветваш да направи подхожда повече на фелдфебел, а не на жената, която по всичко личи е деликатен човек.

# 18
  • Мнения: 263
Аз пак да се включа... Понякога малко по-резки действия имат повече ефект, отколкото отстъпчивостта и толерантността. За съжаление.
Не те съветвам обаче да правиш каквото и да е без съгласието и съдействието на мъжа ти, защото това неминуемо ще даде преднина на свекърва ти в неговите очи! Заедно решете, че трябва да пресечете това отношение!
Желателно е той да е този, който ще предприеме по-резките действия! Но съм съгласна, че не е редно да се допуска грубиянско отношение към теб в дома на родителите ти! Говори и за това с мъжа си и нека наистина те те защитят!

# 19
Мило бабче, то затова момичето се е докарало до това положение, щото е деликатно. Вместо да си гледа бебето и са си гради контакта с него, да е щастлива, то тя плаче с дни и се оставя някаква дърта вещица да й съсипва живота.
Е, признавам, че въженцето беше малко пресилено, на прието като метафора, хич даже не е.


Мило момиче. Давай свободно до откат на всичко и всичКи. Сега си майка и само твоето малко злато трябва да те интересува. Изключи от ежедневието си всякакви дразнители. Като казвам изключи, имам предвид, че ако някой не ти е приятен, просто му затвори пратата. На никого не си длъжна да даваш обяснения и да им се тормозиш. Помни, тези първи месеци никога няма да се върнат, а ти вече достатъчНо си се затормозила.
Желая ти успех. Само ако станеш мъничко егоист, ще успееш да си изградиш щастлив живот за себеб си, а най вече за детето.

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
купете си жилището и ако може в друг град - колкото по - дале4 толкова по-д0бре ! не мисли за "бъдещето" и как сте щели да се оправяте- сигурна съм 4е ще живеете по-добре от сега . така без караници ще се отделиш от нея ..а и мъжа си ще отделиш .
 а сега трябва да се успокоиш . помисли - защо пла4еш? - разбирам 4е мъжът ти държи на теб ..бъди по уверена в себе си и не се нервирай. може пък то4но когато идва свекърва ти да излизаш на разходка  Rolling Eyes или пък спешно домагазина да трябва да излезеш .. приятелка да ти се обади да й идеш на гости - има много "културни" на4ини да се измъкнеш Simple Smile
успех в борбата Simple Smile  Mr. Green Whistling

# 21
  • София
  • Мнения: 397
Как може при толкова тормоз да допускаш тази жена в къщи?Аз директно бих я отрязала,така или иначе говори глупости за теб,поне да има защо!Бих й казала, че самоубийството й ще бъде най-големият подарък за мен,пък да видим дали ще го направи!Ако бъде "послушна",ще може да види внучето си,но навън!А мъжът ми,вместо да дава акъл по телефона,да дойде и да се оправи с майка си.Ако не го направи-значи оставя развръзката в мои ръце newsm48



# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Имаш работа с класически манипулатор. На такива им трябва публика, която да им се връзва. Ако публиката липсва, манипулацията отпада. Поговори с мъжа си, важно е да знаеш, че на него нещата да са му ясни и те подкрепя. Вероятно той също не може да озапти майка си, която го манипулира за да постигне целите си. Свеки вероятно има и психични отклонения, след като има потребност да тормози родилка. Можеш да и кажеш, че ако иска да се беси, ако иска да се гръмне, или да ходи да се дави ако иска - живота си е неин, да прави с него каквото ще, ти ще подкрепиш решението и  Twisted Evil На такива не може да се угоди, това са енергийни вампири. Изпиват волята ти, силата ти, енергията ти, човешката ти същност. С интелигентен човек можеш да се разбереш винаги като поговориш с него, но с простака няма начин. Помоли родителите си за помощ, имаш нужда от това. Просто я дръж далече от себе си и от детето, тя няма да се откаже лесно. Отказваш всякаква комуникация и толкова. Мъжът ти да си общува с нея ако иска, ти не си длъжна. Детето не и го даваш защото така си преценила. Няма начин да не се опита да те манипулира и чрез него. Покажи малко сила, слабият всички го мачкат. Приготви се за екшън.  Имаш работа с отровен човек, пази се.

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 23:01 от Unknown_lady

# 23
  • Мнения: 1 761
Само да ти кажа,че който е решил да се самоубива не съобщава предварително.
Тази жена ви изнудва.Бягайте колкото се може по-далече от нея и преустановете всякакви контакти.Успех!  bouquet

# 24
  • Мнения: 216
Оле, разтреперах се докато те изчета. Хубаво те е изгонила свекърва ти от дома си. Сега си при родителите ти, нали така? А какво толкова ти струва да не и отвориш вратата на тази мила женица? Каква работа има тя при теб, какво внуче гледа, като само ти трови нервите? А родителите ти как реагират? Или понеже на майка ти и е забранено да говори с нея си мълчи? Ти разбираш ли, или не разбираш, че кърмата ти е спряла заради този тормоз? Бебето ти какво яде? Да не би боб с наденица? И как така някой те нарича пачавра? Мъжът ти и той ли мълчи? Това е тормоз не, ами не знам какво да го нарека.
Храс, прас, тряс вратата. Ти си на твоя територия. Ако се усмири чак тогава продължаваш с дипломатическите отношения.

Абсолютно поддържам, ако бях на твое място- нямаше да и стъпи крака, внък нямаше да види, направо и режеш квитанциите и това е не се тормози това дете има нужда от теб- здрава и силна за да се грижиш за него а онази да си живее сама, опитай се да говориш с мъж ти и да намерите решение как да си намали работното време, за да сте пове4е заедно защото това ще ти даде сили, наистина това е доста отровна направо жена и не бива да я допускаш до себе си.

# 25
  • Мнения: 2 015
Аз пак да се включа... Понякога малко по-резки действия имат повече ефект, отколкото отстъпчивостта и толерантността. За съжаление.
Не те съветвам обаче да правиш каквото и да е без съгласието и съдействието на мъжа ти, защото това неминуемо ще даде преднина на свекърва ти в неговите очи! Заедно решете, че трябва да пресечете това отношение!
Желателно е той да е този, който ще предприеме по-резките действия! Но съм съгласна, че не е редно да се допуска грубиянско отношение към теб в дома на родителите ти! Говори и за това с мъжа си и нека наистина те те защитят!
PeaceГовори с мъжът си!

# 26
  • Мнения: 953
Според мен времето за дипломация е изтекло отдавна - как тази ще ти вика "пачавра", а ти ще си мълчиш и ще позволяваш още повече да те мачка, даже ще я оставиш да се влачи при родителите ти. Я й покажи вратата.
Аз ако съм ти майка на този изрод ще му се стори тесен света, ще си седне на задника много бързо.
Аз имах такива проблем със свекърва ми, но го реши кардинално - моята се опита да ме изгони от дома ми ( апартамента на мъжът ми)  7 дена след като родих.
Не й спестих абсолютно нищо, нямаш представа колко ми олекна след това, оттогава не си мълча за нищо, не позволявам да ме мачкат.
ПРоблемът беше стигнал до там че ако я бях оставила да продължава сигурно в лудница щеше да ме вкара, при това положение как да се грижа пълноценно за детето си.
Ефекта беше поразителен - от тогава въобще не ни се меси.

Тука става въпрос за оцеляване мила, трябва да съхраниш психическото си здраве за да си пълноценен човек.

Съпруга ти след като е толкова загрижен да дойде да говори с това чудовище което само ви манипулира, ако я отрежете и тя загуби публиката си  ще кротне.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Тази жена е чудовище. Стягай си чантите и при родителите, ако искаш да си здрава и психически стабилна за да отгледаш едно здраво и щастливо дете. Ако съпруга ти държи на теб и те обича ще ти влезе в положение, ако ли не направи си сама изводите.
Желая ти късмет. Дано вземеш най-правилното решение.

# 28
  • Мнения: 3
И аз мисля като останалите. Подобно поведение не би трябвало да се търпи и да се позволява на тази жена да вижда внучето си, а явно тя и не иска, целта й е друга.
Не й позволявай да ви обижда, говори със съпруга си, той би трябвало да мисли за вашето дете, защото това се отразява и на бебето, сега не се усеща, но един ден, ако тази жена вземе да крещи и на детето, как мислиш ще се чувства то?
Ако трябва вземете и твърди мерки, като не става с добро. Може да пуснеш жалба, да я осъдиш, ако е възможно да не припарва до детето ти и вас. Виж какви са възможностите, но говори първо със съпруга си, с него трябва да решите как да постъпите. Ако той е с майка си и не взима никакви мерки, имаш пълното право да му тръшнеш вратата. Дано да не става! Praynig
Пожелавам ти положението да се оправи и да можеш пълноценно да се насладиш на твоето малко съкровище!

# 29
  • Мнения: 219
Аз бих останала при родителите си,но не бих я пуснала в къщи.Щом иска да си вижда внучето-навън,точно както и тя е казала за майка ти.Говори с мъжа си.Не смятам че такова чудовище трябва да се търпи да издевателства над всички. #2gunfire #2gunfire

# 30
  • Мнения: 43
И при мен имаше подобна ситуация и тогава госпожата(свекървата)се размина с боя защото съпруга и беше в стаята и ме дръпна но на другия ден си събрах багажа и се прибрах при родителите ми и не я допусках до детето,тогава поставих ултиматум на таткото и днес сме със кредит в отделно жилище и още не я допускам до детето.
Пожелавам ти нещата да се развият  в благоприятна за теб посока ,не допускаи да ти навреди повече всичко се отразява на теб и детето,ако мъжът ти не иска да вземе мерки прав му път, ваште няма да те оставят сама.  bouquet

# 31
  • Мнения: 7 378
Изчетох всички нения, и да ти кажа, всички са дрънздрън.
ВЗЕМИ ДА Й КУПИШ ЕДНО ВЪЖЕНЦЕ НА ТВОЯТА СВЕКЪРВА И Й ГО ДАЙ С ДУМИТЕ: ПРИЯТНО БЕСЕНЕ.  
Мале, как подпалих...
Като си се подпалила - вземи да се угасиш! От грубост и крайни решения файда няма. Лесно се дават такива съвети, когато не ти е дошло до главата. А колкото до въженцето - това е най-сигурния начин да се скара със съпруга си. Това, което я съветваш да направи подхожда повече на фелдфебел, а не на жената, която по всичко личи е деликатен човек.
Не си права за въженцето  Mr. Green Моят го предложи на майка си и оттогава не сме чули повече заплахи за самоубийство. Mr. Green За съжаление тя почина миналата година и тогава изведнъж разбираш за какви глупости са се водили престрелки и войни.Всички раздори са напълно безмислени,но уви.....всеки ден си го повтаряш и отново,и отново се ядсваш.
              Така,че съсредоточи грижите си за детенцето и мъжа си,пък всичко друго се прави,че не чуваш.Много е трудно,но пробвай.Аз съм и отговаряла , и багажа съм си събирала , и съм мълчала и все не съм угодила.Сега когато почина ми стана адски гадно / даже трудно си обяснявам чувствата,които изпитах/ защо беше всичко това ???? И отговор не мога да намеря.Мисля,че бих се държала по друг начин,но уви... нищо не се връща.Опитай - ти можеш и да успееш да елиминираш всички забележки,да не обръщаш внимание на "килимчета и черджета"  Mr. Green Струвя ми се ,че пълен пас към празните приказки и заяждания и основна грижа за детенце и изморен мъж са ти достатъчни в настоящия момент. Peace  bouquet

# 32
  • Мнения: 804
Не си права за въженцето  Mr. Green Моят го предложи на майка си и оттогава не сме чули повече заплахи за самоубийство. Mr. Green
Това само доказва моето твърдение - предложил го е той, а не ти. Това е много съществена разлика. С всичко останало, което казваш съм напълно съгласна.

# 33
  • Мнения: 765
 Ех, мъчно ми става - все на кротките момичета им се падат такива . На мен да се падне тази - ще си види внучето като стане на 18 ...
 Ти си  търпяла унижения , мълчала си в името на разбирателството , няма за какво да се чустваш виновна сега - не търси път за оправяне на нещата , защото такъв няма . Хора като свекърва ти са осакатени и жалки и никога няма да бъдат други . Ти имаш един път - сама без нея , ако съпруга ти не го разбере жалко и за него .
Ти си майка и вече имаш отговорности към това дете , ако не я спреш сега ще навредиш и на него - то няма да  има пълноценни родители и ще расте в ситуация на битови скандали за килимчета . Това ли искаш за детето си ?
Стегни се , горе главата и да не ти мине през ум , че може и да не е толкова лоша - сега те манипулира с лошо , утре ще обърне плочата. Не и вярвай . Махни я от живота си сега , за да не плачеш още повече утре .

# 34
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
- Постави детето си и грижите за него на първо място, а не спокойствието и добрите отношения със свекървата! Голяма грешка си допуснала, като заради проблемите ви ти е спряла кърмата. Накрая ще излезеш и лоша майка, нищо, че тя е причината.

- Със сълзи на очи няма да постигнеш нищо. Сложи ръце на кръста и повиши тон. Ти си у дома си. И тя ще се съобразява с това, ако иска да вижда внука си.

- Ако тя се опитва да манипулира съпруга ти със самоубийство, направи го и ти. Нека той избере най-накрая кого да спасява,  Close и се държи като баща и защита на семейството. Какво значи това, да плаче с теб по телефона, а да не може да каже твърдо и категорично на майка си да се държи като зрял човек?

- Прекарвай повече време навън, предполагам имаш приятелки и познати с малки деца. Не се прибирай по времето, когато е най-вероятно да се засечете. Така и ти ще избегнеш негативните емоции от посещенията й, и вашите ще й кажат с две думи, че те няма и толкова. Ако мрънка, че не може да види внук си, ще й кажат, че за детето е важно да е на чист въздух.

Прегръдки  Hug, и се успокой!

# 35
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
       Говорят,че поради липса на туристи,цените на квартирите и хотелите са паднали много...няма ли начин да си отидеш при съпруга?Така хем ще си далече,хем при съпруга..
       Така той ще разбере,че държиш на него,а майка му е невъзможна.Ако сега не вземеш нещата в ръцете си или ще се разведеш или ти ще влезеш в психиятрия.В положението в което си,сега като майка и съпруга е време всеки да си отиде на мястото! Peace

# 36
  • Мнения: X
Мога да ти кажа една стара изпитана рецепта от моето семейство. Там ставаше въпрос за лудия свекър на майка ми /дори не го наричам дядо/, който се хранеше от това, да разплаче някоя от снахите. Ако не дойдеше поне веднъж в седмицата да вдигне скандал вкъщи, не можеше да живее спокойно. При нас подейства, опитай и ти.

1. Никакви сълзи и молби. Тази жена се храни от слабостта ти. Колкото повече плачеш пред нея, толкова по-силна е тя и няма да спре да те мачка психически. Следващият път като дойде, покани я вътре, нека и родителите ти бъдат там и й обясни тихо и кротко, че това е последният ден, в който влиза в този дом. След крясъците, които ще последват, хвани за ръкавчето и й покажи вратата. Ако не се дава, нека баща ти я подхване малко по-здравичко, докато я изведе. Повече по никакъв повод не я допускайте до дома си. В никакъв случай!!!

2. Това трябва да е съгласувано предварително с мъжа ти. Обясни му точно какво смяташ да направиш, защото първата й работа ще бъде да му подпали телефона. Той може да не й вдига, докато гадината се успокои или с твърд тон да й обясни, че това е положението и ако ще се самоубива, сега е моментът. Повярвай ми, такъв шок ще изпита, че ще онемее. Ако продължи да звъни, просто да не й вдига.

3. Ще има период, в който ще отбивате атаки - звънене по вратите, телефоните и т.н. Ти в никакъв случай не бива да й отваряш врата, да вдигаш телефона и т.н. Понякога заплахата, че ще извикаш полиция действа. Мъжът ти трябва да направи същото за известно време. Неговият отпор ще я накара да се кротне и да чака да се прибере. От теб зависи дали ще отидеш при него или ще си вкъщи при родителите ти. И в двата случая ще трябва да имаш подкрепата им.

4. Когато той се върне ще започнат или скандали с него или ще обърне тактиката и ще започне да се жалва, че е болна и ще умира. Тук много зависи от него да не поддава. Ти изобщо не трябва да стъпваш в дома й повече. Там работа с нейните истерии нямаш повече.

Повярвай ми, този сценарий е почти един и същ при повечето вампири с такъв характер. Може да отнеме и повече време, защото ако тя разбере, че не става със скандали, ще опита да прикотка мъжа ти отново, като се прави на болна, променена, успокоена... Докато не се върнете там и не започне пак. Но не трябва да се давате. Изнесете се, ако трябва първо при вашите, след това на квартира или мислете за кредит, но не се връщайте там.

Знам, че е много трудно, но няма друг начин. Всички опити да си културен, да разговаряш, да молиш, само хранят гадината и дават нови сили. Ако няма крути мерки, няма успех. Дано мъжът ти е разумен и те подкрепи.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Миличка, опитай се да се радваш на щастието с бебчето, на семейното ви щастие и игнорирай оная вещица, не й обръщай внимание засега. Говори сериозно с мъжа ти да направи каквото може, но опитайте се да издържите, за да не й постигате нейната цел, да не се разделяте заради нея.

А на оная скочубра й кажи подобно: "Щом не харесваш мен, значи не харесваш и детето ми" и я ограничи с виждането.

Стискам палци да издържиш, давай с най-силното оръжие- безразличието спрямо дразнителя и СПОКОЙСТВИЕ, колкото е възможно. Защото най-важно е детето да е добре, нали, а то иска спокойна майка, то може би усеща, ако ти си разстроена. Така че засега споко, докато мъжът ти трайно дойде при теб и престане да пътува.

А за такива образи като свекървата, винаги съм си мислила, че има възмездие. Дано да вземе да се оправи, докато в време.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Всичко, което казва Малко мишленце, е най-правилната стратегия! Давай и я следвай, само се изисква единно действие с мъжа ти. Успех bouquet

# 39
  • Мнения: 263
- Постави детето си и грижите за него на първо място, а не спокойствието и добрите отношения със свекървата! Голяма грешка си допуснала, като заради проблемите ви ти е спряла кърмата. Накрая ще излезеш и лоша майка, нищо, че тя е причината.

- Със сълзи на очи няма да постигнеш нищо. Сложи ръце на кръста и повиши тон. Ти си у дома си. И тя ще се съобразява с това, ако иска да вижда внука си.

- Ако тя се опитва да манипулира съпруга ти със самоубийство, направи го и ти. Нека той избере най-накрая кого да спасява,  Close и се държи като баща и защита на семейството. Какво значи това, да плаче с теб по телефона, а да не може да каже твърдо и категорично на майка си да се държи като зрял човек?

- Прекарвай повече време навън, предполагам имаш приятелки и познати с малки деца. Не се прибирай по времето, когато е най-вероятно да се засечете. Така и ти ще избегнеш негативните емоции от посещенията й, и вашите ще й кажат с две думи, че те няма и толкова. Ако мрънка, че не може да види внук си, ще й кажат, че за детето е важно да е на чист въздух.

Прегръдки  Hug, и се успокой!

Много, много добри съвети!

# 40
  • Мнения: 184
Зуза, аз май няма какво да добавя.
Момичетата са ти казали всичко.
И, честно, ще направиш голяма простотия, ако не поговориш с мъжа ти и ако не предприемете мерки.
И е права барабалекс, че все на кротките им се падат такива свекърви.
Защо не се падна една такава на мене, а?
И какво постигна с това, че се ядосваш и ревеш?
Само това, че вече не кърмиш бебо.
Това харесва ли ти?
Помисли си!

Общи условия

Активация на акаунт