"Мечтая да си направя..."

  • 20 881
  • 175
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Това заглавие е предложено от Soft.
Тук ще се споделят мечтите ни свързани с интериорните решения за дома. Ще качваме полезни линкове и дружно ще въздишаме.

Започвам с това - любимото ми списание за интериор:

http://www.lui.ru/

изисква регистрация

# 1
  • Мнения: 2 591
аз си мечтая за ново диванче.... щом ще говорим за интериор.... видях едно в мебелна къща ралица за 1200 лв. бяло и червено, идеално пасва на обстановката, но в момента... Confused
проблемът със старото ни диванче е, че е много тясно и не можем вечер да се излегнем двамата с мъжа ми на него  Rolling Eyes hahaha

# 2
  • София
  • Мнения: 983
Бързо се записвам  Sunglasses Тези мечти ме обземат предимно зимно време, когато съм си повече в къщи и всичката покъщнина започва да ме дразни  Laughing Но ще следя изкъсо вашите мечти Mr. Green

# 3
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780




като за начало

сори за големите снимки Blush

# 4
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
и още http://www.lui.ru/archive/8/1

# 5
  • Мнения: X
Бързо се записвам  Sunglasses Тези мечти ме обземат предимно зимно време, когато съм си повече в къщи и всичката покъщнина започва да ме дразни  Laughing Но ще следя изкъсо вашите мечти Mr. Green

Ех ,Дъждец, гледам и викам кога съм писала в тази тема, пък то какво било!Ти си ми прочела мислите!
Мириел и Софт, браво за идеята и заглавието на темата.

# 6
  • Мнения: 2 591
Мириел, в едно от предаванията на - знаеш кого - даваха много хитра идея как да се направи "кутия за камина" - стана невероятна и беше почти с подръчни материали  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 392
Въздишам Crazy

# 8
  • Мнения: 2 085
да повъздишам и аз с вас  Grinning

# 9
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
След 7-годишно обикаляне по 5 квартири, най-накрая се сдобих с мечтаното собствено жилище - в смисъл, че е собствено, а не че мечтата ми точно. И сега направо незнам какво да има вътре и как да го подредя. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 4 392
След 7-годишно обикаляне по 5 квартири, най-накрая се сдобих с мечтаното собствено жилище - в смисъл, че е собствено, а не че мечтата ми точно. И сега направо незнам какво да има вътре и как да го подредя. Mr. Green
spinki , честито!  bouquet
Сигурна съм, че ще намериш вдъхновение и идеи тук! Grinning

# 11
  • Мнения: 2 085
spinki , и аз съм в почти същото положение Wink Много разчитам на идеите тук Hug

# 12
  • Мнения: 6 039
OOOOOOOOOOOOOOOO, ВЕДНАГА ЩЕ сподля мечтата си
мечтая за 2 броя Barcelona chair by Mies van der Rohe /единия на цена  от около 2500евро/



мечтая за един диван на Rolf Benz ,но сега не го открих точия модел

ето все пак идилия, от тази фирма





изобщо, много мечти имам, ама много

това не ми е мечта, но е интересно

# 13
  • Мнения: 1 299
Засега мечтата ми е просто да си довърша апартамента...черпя идеи от всякъде Peace

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Аз си мечтая за етажерка за книги, ама след като ме изпорти дърводелеца няма да е скоро. Дойде, взе размери, взе ми рисунката на "нещото" и изчезна с капаро от 100лв. После се започна "ама само да довършел една друга поръчка", "нямал сега време", "многоо му било натоварено да съм го разберяла". Като нямаш време защо взимаш повече поръчки?! Гадна лакомия за още и още, ама не е познал, няма да го чакам. В петък ходих беснях и скандалих да си взема капарото, че и не ми го дава, щял да направи библиотеката. Ама казал си един месец, пък минаха вече два и не си почвал, никакво разборане не проявявам вече. Сега заради този простак мъжа не иска да се занимаваме с дърводелци вече, а готова не пасва. Sad




 Malenna, тоя скъпия стол пробвала ли си го? Защото на мен ми изглежда неудобен, пък за тоОоОООоолкова пари......

# 15
  • Мнения: 929
Засега мечтата ми е просто да си довърша апартамента...черпя идеи от всякъде Peace
И моята е такава - слава Богу вижда му се края. Остана да сложим паркета и да боядисаме - е полеще му мислим и обзавеждането ooooh!

# 16
  • Мнения: 6 039
.....................

 Malenna, тоя скъпия стол пробвала ли си го? Защото на мен ми изглежда неудобен, пък за тоОоОООоолкова пари......


да, многократно
този стол е революция в дизайна
измислен е 1927 година от любимият ми архитект, така че смятам някой ден да осъществя мечтата си
има имитазии от по 1200 лева, но не си струва.

# 17
  • BG
  • Мнения: 793
Аз пуснах снимка в друга тема  Embarassed, но това е огледалото, за което толкова много мрънках на мъжо ми. Залепих го на ПДЧ плоскост и направих рамка от бамбукови пръчки стегнати с канап. Ами мисля, че е ефтин вариант, и  най-- важното, че си го направих сама Party

# 18
  • BG
  • Мнения: 793
Тази лампа също е мое творение, но само не ми се смейте  Naughty
Тя беше обикновенна иноксова лампа. Стойката е увита с кафява прежда, направих ламппиона от лен залепен върху картон. Отгоре има някакъв опит за декупаж  Blush

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Аз си мечтая за ново диванче, маса и сотлове в хола, но засега убеждаването на съпруга не върви #Cussing out

rozaly , много са ти хубави и лампиона и огледалото

# 20
  • Мнения: 491
Rozaly, много ми харесват!
Навяват ми романтика и спокойствие.

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
rozaly поздравления и за огледалото, и за лапиона!!!! страхотни са!
искам да те попитам за лапиона: след като лена е залепен върху картон, то как осветява тази лампа?
защо не го направи само от лен?
аз правих един лапион от една мека хартия и я мазах с лепило подобно на С200 и стана твърда и без проблем си стоеше.
предполагам, че и с лена можеш да процедираш така.

иначе и аз имам доста мечти, които за сега няма как да реализирам.
мечтая си за собствена къща в стил подобен на Хундертвасер и с градинка в японски стил. Embarassed
мда хич не съм скромна. идеите ми са споделени с половинката, той не беше много радостен Joy

но за сега няма как, продължавам да разработвам наум детайлите Party

# 22
  • Мнения: X
Rozaly, много ми харесват!
Навяват ми романтика и спокойствие.

Няма как да не се съглася с това изказване.Браво, rozaly!
Сподели ако обичаш малко повече за огледалото, че у нас имам едно ,което ни го подариха.Доста е голямо 165/200 и за рамка ни искат 180 лева. Rolling EyesАз естествено няма да ги дам.Да не съм луда! Crossing Arms

radinna, и аз си мечтая за един ъглов диван в хола и за нова маса ,ама нъцки!

# 23
  • BG
  • Мнения: 793
Asyalein, крушката свети в горният край, така че няма проблем. Само че аз предпочитам отгоре във вътрешният край да наредя няколко чаен свещички, става много романтично  Grinning

Кампари, за мойто огледало ми трябваше една ПДЧ плоскост, която е с 2 см. по- голяма от всички страни от огледалото. На тези 2 см. през определено разстояния мъжо ми направи едни малки дупчици, през които да минава канапа за да ги свържа. Огледалото се залепя на плоскостта и другото е лесно. Купих си няколко бамбукови пръчки, закрепих от всики страни по две и готово. Сигурна съм, че можеш да импровизираш и да измислиш нещо. Тези 180 лв. ми се виждат множко. Моето огледало излезе 30 лв.
Сега имам идея от цветни листчета в синята гама, да ги разрежа на малки фигурки и да налепя върху една стара холна масичка на майка ми. И отогоре стъкло. Като го направя ще показвам.
Ама май наистина не ме бива в обясненията  Embarassed

# 24
  • Мнения: 2 591
Розали, много красиво е станало, наистина   bouquet

може ли да снимаш рамката отблизо, за да се види по-добре технологията  newsm78

# 25
  • BG
  • Мнения: 793
ок, довечера ще го снимам по- отблизо  Peace

# 26
  • Мнения: 2 591
я да попитам - не е точно мечта, но преди време си домъкнах няколко лампиона от чужбина, поставката на единия от които много бързо успях да счупя  Mr. Green (след като го бутнах два пъти, нямаше никакъв шанс за оцеляване  Mr. Green) та сега отдавна се оглеждам за нещо подходящо за стойка, но все нищо не ми харесва  Rolling Eyes някой да има идея какво бих могла да направя  newsm78 лампионът е малък и тъмно син ето тук една стара снимка, където се вижда

# 27
  • BG
  • Мнения: 793
Ами такава лампа мисля да си правя, но в много по- големи размери. можеш да използваш стъклен съд- тумбеста бутилка или нещо подобно, да я боядисаш с акрилна боя, можеш отгоре да направиш декупаж, или увити въженца по ширина,има хиляди варианти /Ох, представям си ги нещата, но ми е по- лесно да ги направя, отколкото да го обясня  ooooh!/ и тук идва ролята на мъжо,който измисля как да закрепи горната част на лампиона hahaha

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
та сега отдавна се оглеждам за нещо подходящо за стойка, но все нищо не ми харесва  Rolling Eyes някой да има идея какво бих могла да направя  newsm78 лампионът е малък и тъмно син ето тук една стара снимка, където се вижда

вземи някоя керамична ваза и на дъното й пробии дупка да минават кабелите.
може да ползваш и някое изтумбено шише ей такова например:


някое гърненце или нещо подобно Peace

# 29
  • Мнения: 2 591
да, и аз за гърненца се оглеждах - но все нищо не си харесвам  Rolling Eyes

може би проблемът е в моя телевизор  hahaha Mr. Green

# 30
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
да, и аз за гърненца се оглеждах - но все нищо не си харесвам  Rolling Eyes

може би проблемът е в моя телевизор  hahaha Mr. Green

сетих се за един много евтин вариант, ако не стане - хвърляш с чисто сърце.
взимаш 1-2 от тези картонени рула, на които е навита тоалетната хартия. трябва да са твърди. или от нещо друго, ама се сещаш за кое руло говоря...
съединяваш ги, да стане една по-дълго. отвън украсяваш с мидички или подобни неща и ето ти стойка за лампа!!!
от нищо нещо.

все пак зависи по какво си падаш... аз харесвам светлина от цветно стъкло. Flutter

# 31
  • Мнения: X
Може да ползваш вътрешното руло на кухненска ролка. Peace

# 32
  • Мнения: 531
Eх, Miriel,направо ме уби с тази тема!В първия момент си помислих:чак пък такова съвпадение...

Те, мойте мечти са много по-ефтини,по разбираеми причини.Отказах се да бутам стени,спрях да се сърдя на "съквартиранта" че променил проекта по време на строежа като за себе си и реших да променя това, кото мога.Имаме едно гадно козуначесто канапе и два фотьойла като паметници.Ще ги префасонираме в удобен ъгъл, като изрежем всичко излишно и ги олекотим.Ще ги претапицираме.В тъй наречената детска има една ниша с библиотека,една абсолютно безполезна холова масичка ще се сдобие с дълги крака и ще стане работна маса за дъщеря ми,а другата, с компютъра, отива в нишата,затварям я с една хубава цветна завеса и така, ако искаме да ползваме компютъра или да четем, няма да си пречим.Двете гадни табуретки от комплекта козунаци също ще се резнат и претапицират малко в стил пуф с елегантни гръбчета.В спалнята искам да сложа врати на един стелаж към гардероба, за да стане по-изчистено.Това е засега и всичко в сферата"направи сам".те ибез това всички мебели вкъщи са излезли от ръцете на мъжа ми.А, да ,предвиждам и осветлението в детската да раздвижа, но всичко по реда си.

# 33
  • Мнения: 2 591
софт, не се бях сетила за определението "козуначести", но наистина е много подходящо  hahaha добре си го замислила, действай  Peace и да покажеш - нали знаеш - преди и сега  Rolling Eyes

# 34
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Мечтая си за собствен дом. За съжаление все още се лутам между различни стилове. Харесвам изчистения стил, който е показала Малена, но харесвам и къщите с безброй малки неща придаващи уют Blush

# 35
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мечтая си за собствен дом. За съжаление все още се лутам между различни стилове. Харесвам изчистения стил, който е показала Малена, но харесвам и къщите с безброй малки неща придаващи уют Blush

и аз имам същия проблем Wink

харесвам светлината и празните пространства, но в същото време харесвам и малките нещица, дребните мебели, които са непрекъснато целта на колената ми Joy

чудя се как да постигна баланса между стерилността на изчистения дизайн и задушевната теснина, получила се между всички дребни детайли Flutter

нооо за сега нямам къща, така че имам време да мисля Peace

# 36
  • Мнения: 2 085
..............
Сега имам идея от цветни листчета в синята гама, да ги разрежа на малки фигурки и да налепя върху една стара холна масичка на майка ми. И отогоре стъкло. .........
нещо такова ли?http://www.snimka.bg/album.php?album_id=158648

# 37
  • Мнения: 531
софт, не се бях сетила за определението "козуначести", но наистина е много подходящо  hahaha добре си го замислила, действай  Peace и да покажеш - нали знаеш - преди и сега  Rolling Eyes

Именно затова пердставям идеите си като мечта....защото не знам кога ще станат реалност.Обсъдихме всичко с мъжо, но то с приказки не става.Трябва екшън-една брадва за канапето Laughing и телбода на Деби Травис.

# 38
  • BG
  • Мнения: 793
Klaris, нещо подобно да, аз не си представях как точно ще стане, но може би това е вариант. Благодаря   bouquet

# 39
  • Мнения: 6 167
мечтая си за един червен стол и да префасонирам един огромен гараж в неприлично голям хол  Laughing

# 40
  • Мнения: 2 591
аз също много харесвам изчистен стил, но ако човек живее на едно място, не може да има само две вази, пет книги и три сувенира на етажерката, нали newsm78 или само аз съм такава, че от всякъде купувам по нещо.... все пренареждам етажерките, за да не се претрупват и махам това-онова, но скоро пък прибавям друго нещо  Rolling Eyes и така в един омагьосан кръг.....

Lennie, родителите ми имат такъв "неприлично голям хол" - не бих казала, че е много практично (но всъщност зависи от това, ВИЕ как ще го използвате Rolling Eyes)

# 41
  • Мнения: 1 937
Мечтая за ей такава стена, каквато показа Малена преди време в някаква тема. Помещението, за което я искам го позволява.

# 42
  • Мнения: 1 299
Мечтая за ей такава стена, каквато показа Малена преди време в някаква тема. Помещението, за което я искам го позволява.

И аз много харесвам такива стени, но няма как да я направя - помвщенията не са толкова просторни...
Ти само мечтаеш или ще си правиш?

# 43
  • Мнения: 1 937
 Grinning Ще я направим. На въпросната стена има камина и една "ниша", която се образува отдолу, заради стълбите към втория етаж.
Чудя се само, дали подобно решение няма да отнеме светлината на стаята.

# 44
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Мечтая за ей такава стена, каквато показа Малена преди време в някаква тема. Помещението, за което я искам го позволява.

само аз ли не отварям линка newsm78

Вердад в къща ли живеете?

# 45
  • Мнения: 463

и аз си мечтаех за терасата тези ,те за от Мартинели-даже не съм се интересувала колко струват.

за тази маса си мечтая-някой ако знае от къде да си я купя?

този диван ,но при наличие на малки рисуващи дечица и куче не е много практично решение

и за такава спалня-за която водя преговори в момента

# 46
  • Мнения: 2 768
Verdad аз имам подобна стена  Grinning  http://images10.snimka.bg/001181501.jpg

Обади се, ако имате нужда, в търговски отношения сме с фирмата вносител!   Wink

# 47
  • Мнения: 6 167
И аз пък искам такава стена  Wink
В моя мечтан голям хол с червения ми стол....
Но тези стени с малки камънаци си ги представям повече в др. тип помещение - например в закрит басейн ...
Друго, което забравих да добавя е че искам подстълбие пълно с бутилки вино и др. бутилки. Да се вижда, като слизам по стълбите м/у етажите. Не знам дали се разбира това нескопосно обяснение...
Абе.. май трябва нова къща  Mr. Green
Забравих, че искам и пердетата на нишки на Малена. Както и черните лампи.  Разбира се  Laughing

# 48
  • Мнения: 6 039
И аз пък искам такава стена  Wink
В моя мечтан голям хол с червения ми стол....
Но тези стени с малки камънаци си ги представям повече в др. тип помещение - например в закрит басейн ...
Друго, което забравих да добавя е че искам подстълбие пълно с бутилки вино и др. бутилки. Да се вижда, като слизам по стълбите м/у етажите. Не знам дали се разбира това нескопосно обяснение...
Абе.. май трябва нова къща  Mr. Green
Забравих, че искам и пердетата на нишки на Малена. Както и черните лампи.  Разбира се  Laughing


за стената от цепен камък без фуга и аз мечтая, дори вече знам къде ще я направя, в комбинация с видим бетон и дърво

Monka, извини ме, но такива столове на тераса е страшна обида! това не са столове за градина, повярвай ми
а за Мартинели - по добре да замълча, че ако си отворя устата..............


Rolf Benz 6900
no go ima[e w edin rairan wariant, kojto ne moga da otkriq




# 49
  • София
  • Мнения: 6 954
Мечтая си за хол с две нива, няма как да стане обаче  Confused 

Също така харесвам и къщи с полуетажи, т.е. пак на нива .В Бг не са много популярни,но все пак има такива.

# 50
  • Мнения: 463
Извинявай ,ако съм те обидила ,но аз имам специално отношение към терасата си.За мен тя не е просто балкон на които да простирам и да си държа стирките.На терасата няма да имам нищо освен интериорни решения.Мисля да бъде нещо като заведение ,там смятаме да вечеряме през лятото и да прекарам милиони незабравими сутрини докато си пия кафето.Мечтая си за подобна тераса от 6 години,със страхотен изглед и голяма квадратура-след като бях на една такава...И получих каквото искам -47кв тераса
Мартинели е нещо като Даниел от Карлово,знам ги аз .От там нищо няма да си купя ,дори и дивана-който наистина ми харесва и успях да поседя поне на него...но съм се насочила към БГ варианти .

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 23:06 от Monka

# 51
# 52
  • Мнения: 2 591
И получих каквото искам -47кв тераса

и сега ако кажеш, че е с изглед към морето.....  Rolling Eyes

# 53
# 54
  • Мнения: 25
Много хубава темичка! Имам и по-скромни мечти, но като за начало ще се включа с това http://www.allhomes.ru/prj.php?action=view_catalog&view=165

# 55
  • Мнения: 25
О, извинете! Темата е за интериор, а аз "се хвърлих" направо на къща. Ще се включа с едно шкафче, каквото мечтая да изрисувам в детската.

# 56
  • Мнения: 463
Да, с изглед към морето е Heart Eyes

# 57
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Да, с изглед към морето е Heart Eyes


лелеее, като я направиш и подредиш пусни непременно снимки.

# 58
  • Мнения: 463
Simple Smile е как задължително ще ви поканя на виртуално кафе

# 59
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
такава голяма тераса Wink да не сте в къща? Като веранда ли е (т.е. покрита) или е открита?

# 60
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Друго, което забравих да добавя е че искам подстълбие пълно с бутилки вино и др. бутилки. Да се вижда, като слизам по стълбите м/у етажите...

не е точно подстълбие, но ти пожелавам нещо подобно

# 61
  • Мнения: 463
В къща с отделни апартаменти,това е на третия етаж и обикаля целия апартамент-открито е
Това с бутилките е много хубаво ,и аз си мечтая специално място за бутилки да имам ,но май няма да стане или поне ще е много малко.Аз си мечтая за изба направо.
Мечтая си за огромен гардероб

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 16:26 от Monka

# 62
  • Мнения: 6 167
Малена, точно таквАзи стена  Laughing 

Снощи не можах да отворя сайта на Наш дом да ви покажа още една моя мечта-план. Така или иначе, ги имам запазени снимките, качих ги.
Имам една подходяща ивица място  горе долу подобна на показаното, но в градина ( не на тераса). Мечтая си за такава атмосфера...

ето я: http://vignuzzi.multiply.com/photos/album/62


Мирел,
страхотно, то цяла изба. Нямам нищо против , разбира се.
Аз имах предвид нещо по-скромно, снимката не е много добра, правена е преди няколко години с лентов фотоапарат, но се вижда  идеята. Сегашното бих го направила по-различно, но горе долу пак искам разхвърляни бутилки под стълби Laughing


http://vignuzzi.multiply.com/photos/photo/62/8

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 18:48 от Lennie

# 63
  • Мнения: 4 392
Мечтая си за такава атмосфера...

ето я: http://vignuzzi.multiply.com/photos/album/62


Мм, пасва точно на моя вкус.  Heart Eyes

ПО - късно и аз ще се "изкажа".

Мечтая за къща с такава градина:

или такава
или такава, да речем
А тази е подобна на горната, но още повече ми харесва
Ето една японска:
Скромна съм аз. Laughing
Никакви мебели не биха ми харесали повече от това.

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 02:12 от ЧерешОвка

# 64
  • Мнения: 3 810
спинки, честито жилище!!!
Да го напълниш по твой вкус! Heart Eyes

пък после ще чета, че така сме се изпоразболееелиии....

Е, да споделя все пак, че Калина в едно съчинение беше писала, че "мечтата на мама е да имаме детска стая" Laughing
Тя вече е факт, макарче има още много работа по нея за да стане така както си я представям.
Старая се да си поставям достижими мечти, защото достигането им ми носи радост. Ако си мечтая нещо недостижимо и то никога не се сбъдне, ще се чувствам недоизживяно...

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 10:22 от мимиту с кирилизация

# 65
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Мимиту трябва да покажеш и друго освен една стена от детската стая, чакаме Grinning

# 66
  • Мнения: 854
Тая стена с цепен камък съм я виждала у едни приятели. Момата сама си я направи  Peace и добре се справи.
Само не ми е ясно как се почиства такова нещо  newsm78

# 67
  • Мнения: 531
Какво знаете вие!Ние ходим на море с цел да събираме камъни за да облицоваме къщата в Балчик, която аз нещо недолюбвам, но е фикс идея на мъжо, който е решил да претвори някои от архитектурните решения на Хундертвасер.

# 68
  • Мнения: 4 392
който е решил да претвори някои от архитектурните решения на Хундертвасер.
E, това не трябваше да го казваш! Страшна фенка съм на Хундертвасер! Heart Eyes Нямам търпение да видя резултата. Grinning

# 69
  • Мнения: 189
Аз си мечтая за цяла стая -дрешник, шкафовете с плъзгащи се огледални врати и достатъчно рафтчета за всичките ми обувки Simple Smile

Искам бели мебели, не секции, а само рафтове като кутийки по цялата стена. Тераса като на Монка също искам Mr. Green

# 70
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Ще е още по-хубаво ако илюстрирате, какво бихте искали, или просто ви харесва, да имате вкъщи. Все пак тук трябва да обменяме идеи.
който е решил да претвори някои от архитектурните решения на Хундертвасер.
E, това не трябваше да го казваш! Страшна фенка съм на Хундертвасер! Heart Eyes

бихте ли пуснали нещо от Хундертвасер Blush

# 71
  • Мнения: 569
Мечтая да си имам собствено жилище и да имам възможността да го направя точно така както желая.

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 20:04 от nikitita

# 72
  • Мнения: 6 167
Какво знаете вие!Ние ходим на море с цел да събираме камъни за да облицоваме къщата в Балчик, която аз нещо недолюбвам, но е фикс идея на мъжо, който е решил да претвори някои от архитектурните решения на Хундертвасер.

олеле боже  Laughing

# 73
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ще е още по-хубаво ако илюстрирате, какво бихте искали, или просто ви харесва, да имате вкъщи. Все пак тук трябва да обменяме идеи.
който е решил да претвори някои от архитектурните решения на Хундертвасер.
E, това не трябваше да го казваш! Страшна фенка съм на Хундертвасер! Heart Eyes

бихте ли пуснали нещо от Хундертвасер Blush

ами аз това в началото го бях написала, че си мечтая за къща в такъв стил, ама май мен никой не ме чете Crossing Arms
харесва ми, че от всяка част на сградата растат дървета...абе много е як


тази е в града, в който живея...

на гугъл излизат доста. Hundertwasser - пишеш и гледаш.

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 20:07 от asyalein

# 74
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
asyalein интересно решение, но аз май съм по консервативна. Ще ползвам гугъла и да разгледам още негови неща.

# 75
  • Мнения: 531
Asyalein,аз те чета.Е, в нашия случай няма да растат дървета от покрива, имам предвид по-скоро известна интерпретация на декоративните му похвати Peace

# 76
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Asyalein,аз те чета.Е, в нашия случай няма да растат дървета от покрива, имам предвид по-скоро известна интерпретация на декоративните му похвати Peace

аммм, така ще си боядисаш фасадата


на мен ми харесва концептът му за живот близо до природата... затова ме кефи.
като не съм на кеф и ходя до сградата, дето я показах... зарежда ме с енергия.

# 77
  • Мнения: 4 392
 asyalein, не си мисли, че си останала незабелязана. Grinning


Просто онова съм го пропуснала.

# 78
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein, не си мисли, че си останала незабелязана. Grinning


Просто онова съм го пропуснала.

eee сега да не си помислихте, че се депресирах...
понеже моите мечти са много и гледам да ги изписвам максимално кратки и без снимки, че иначе става лошо...

# 79
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Като гледам какви чудесии показвате, мечтая си за по-голямо въображение. Laughing

Преди си мечтаех за зимна градина - тераса с много цветя, която се отоплява и има кътче за кафенце, но засега е невъзможно. Имам само 1 тераса северна, пък и гледката от нея не е добра.
Затова пък ще си имам стая - дрешник, в която се надявам да събера колкото се може повече буклуци, за да не трупам другите стаи с големи гардероби.

# 80
  • София
  • Мнения: 642
Аз пък си мечтая за мнооооооого дълъг вграден гардероб на цялата стена в коридор около 6 м. Отгоре до долу само с рафтчета и плъзгащи се вратички. Да мога да побера всички дрехи, обувки, че дори и играчки....
Ако имате някоя и др.  снимка на такова нещо, дайте я насам. Simple Smile

# 81
  • Мнения: 463

Ще ти дам разположения и от вътре ,но по късно,защото са в къщи.

# 82
  • София
  • Мнения: 642
Monka, кой ви го направи гардероба? Със сигурност е по поръчка, но къде го поръчахте?
Нещо такова искам, но не държа да е с огледални врати. Само да са плъзгащи...

# 83
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Monka, кой ви го направи гардероба? Със сигурност е по поръчка, но къде го поръчахте?
Нещо такова искам, но не държа да е с огледални врати. Само да са плъзгащи...
Мисля, че няма нищо по-хубаво от вграден гардероб изцяло с огледални плъзгащи врати.

# 84
  • Мнения: 2 591
аммм, така ще си боядисаш фасадата


Ася, извинявай за въпроса, но това не е ли във Виена  newsm78 и аз съм иначе фен на арх. Стоводов  hahaha (известен като Хундертвасер)

# 85
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ася, извинявай за въпроса, но това не е ли във Виена  newsm78 и аз съм иначе фен на арх. Стоводов  hahaha (известен като Хундертвасер)

там е...във Виена е...
спираловидната сграда е в моя град...
трябва някой ден да ида да му снимам детската площадка във Франкфурт, сигурно е интересна...

за съжаление не дават да се влиза. помолихме една бабетка един път, но тя ни отряза. интересно ми е как е отвътре. Peace

# 86
  • Мнения: 2 591
радвам се, че познах  Rolling Eyes имам подобна снимка и затова  Blush но бая отдавна беше.......

# 87
  • Мнения: 11 314
Като ви гледам какво мечтаете да си направите, аз направо нямам за какво да мечтая.
Чака ме голям ремонт на един хол 8х4м с голяма камина и паркет, който трябва да се лакира и тогава вече наистина няма да има за какво да мечтая.
Освен за нова къща Mr. Green

# 88
  • Мнения: 531
Вечерница, аз мечтая да си повлякла крак Wink,за да мога да реализирам дребнички цели, не мечти, но не е по темата.

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 15:58 от soft

# 89
  • Мнения: 463
Това не е моя гардероб:) за съжаление,но се надявам да стане точно същия.Ще ни го прави един приятел ,каза че не е проблем да стане същия.Аз даже и столчето искам.И за него имам човек ,който ще ми го изработи.
luda  и аз съм на същото мнение ,но също така се съобразям и с фън шуй и не бих го сложила в спалнята си.Но за коридор е перфектен.Само трябва да се помисли за някакви дръжки защото ще става постоянно на пръсти.
Ето такъв бих  си сложила в спалнята:





Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 15:33 от Monka

# 90
  • Мнения: 1 080
Много идеи, много мечти....ето това:
горе долу се доближава до представата ми за уютен, практичен и най-важното постижим дом.....разбира се с малки отклонения, тъй като не разполагам с точно тези пространства. Сглобила съм го от различни места....ще се включа по-късно с други мои мечти, които ще си останат май такива  Grinning

# 91
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Малките стаи наистина са проблем за осъществяване на доста проекти. Иначе трябва да се бутат стени за да се отвори пространство.

# 92
  • София
  • Мнения: 642
Monka ,
благодаря ти!!! Много са хубави всичките гардероби.  Hug Втория,четвъртия и петия най ми харесаха. Живот и здраве догодина ще имам един от тях.  Simple Smile

# 93
  • Мнения: 11 314
Вечерница, аз мечтая да си повлякла крак Wink,за да мога да реализирам дребнички цели, не мечти, но не е по темата.
Стискам палци! Hug

# 94
  • Мнения: 1 107
Ох момичета каква тема, какви мечти...
Цяла вечер мога да изреждам и все нещо ново ще ми идва на ум
Искам апартамент с толкова много светлина

Искам поне дна такава естествена стена и толкова големи прозорци и висок-висок поне 3.5м таван

ох, ще има да ги сънувам Simple Smile

# 95
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
моля за форумно стискане на палци Praynig

споделих, че мечтата ми е да имам къща в Хундертвасер стил...и че има сграда на Хундертвасер в моя град.
сега отдават едно жилище под наем и ние кандидатстваме. наемът не е безумен.

моля стискайте ни палци да успеем да вземе жилището... Praynig

направо не се свъртам.... Crazy

# 96
  • Мнения: 1 080
Стискаме!!!!! Peace : Grinning newsm10 newsm74 coolcool


после снимки обаче Wink

# 97
  • София
  • Мнения: 6 954
моля за форумно стискане на палци Praynig



Стискаме,дано да стане  fingerscrossed  thumbsup

...и снимки ще чакаме  Wink

# 98
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Стискаме!!!!! Peace : Grinning newsm10 newsm74 coolcool


после снимки обаче Wink

ами чак октомври е свободно жилището и незнам дали ще ни одобрят Thinking
никога не съм виждала как е отвътре, защото не пускат, като дракони са... Whistling

половинката от 15 минути попълва формуляра Shocked, абе немска му работа... ooooh!

# 99
  • Мнения: 2 591
 Peace ти така и не каза в кой град си  Rolling Eyes дано да стане, че не ми се вижда лесна задачка  Blush

току виж на всички им се изпълнят желанията Mr. Green

# 100
  • Мнения: 1 107
И аз стискам палци-може да не е лесно, обаче мисля, че ще успеете-така де нали всички стискаме палци Grinning
И после нова тема: "Как се сбъднаха желанията?"
Късмет!

# 101
  • Мнения: 6 039
пак се размечтах................
ето за този диван

# 102
  • Мнения: 531
Asyalein ,ще бъде върха, ако ви одобрят!И аз ще се наредя на опашката за снимки и ще казвам на мъжо:"Ти знаеш ли, че моя позната живее в къща, проектирана от Хундертвасер?"

# 103
  • Мнения: 3 810
това трябваше да е ЛС Embarassed, но не мога да си изтрия поста

# 104
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мерси на всички за подкрепата  Hug

идея си нямам дали ще ни се обадят, дали въобще ще се стигне до оглед... Sad
обаче надеждата умира последна Wink

отдавна мрънках на половинката да се местим, но той сега работи на 100 метра от нас, а това рядко се случва и не искаше да се местим.
ама като знае каква мания ми е тази сграда и веднага ми показа линка и почна да попълва формуляра...
родителите му ще припаднат като разберат Joy те милите се надяват, че скоро ще "влезем в релси" и ще почнем да си строим къща  hahaha

ще полудея докато ни се обадят... Rolling Eyes

# 105
  • Мнения: 985
Къде съм гледала до сега? Да пропусна тази приятна тема.
Красиви са ви мечтите, момичета.
Аз пък имам екстериорни мечти. Дъждовете и градушката съсипаха цветята в градината. От алпинеума останаха само камъните, два вида сукуленти. Sad
Мечтая да порасне по-скоро живия плет, за да скрие детската площадка от улицата. Мечтая за параван от плетени клони. Нещо такова


По него бих пуснала да влачат декоративни тикви.
За детето /децата, че нали все при нас се събират да играят/, сме опънали хамак, но си мечтая да не виси между двете череши, а между две върби, например.
След като бурните ветрове ни отнесоха три шатри, мечтая за по-стабилна беседка или навес. Дървено изпълнение с много цветя наоколо, предимно мушката и обички, и леки завеси от страни...Ех!

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 13:54 от LidiS

# 106
  • Мнения: 463
http://www.abonamenti.com/shopping/uploads/update_issue_all_in_one.php?id=4992 в това списанйце,обикновено има такива подобни идеи

# 107
  • Мнения: 1 393

Велик е този диван, Маленна!!

# 108
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
И аз съм фен на  г-н Стоводов! Скоро бях във Виена и страшно ми харесаха всичките му неща! А как беше направил комина на ТЕЦ-а им, а и цялата сграда на Топлофикацията.... newsm78
А Тоалетните бяха уникални/колкото и смешно да звучи/ във Kunshaus/може и да греша с немския, ама не ми е най-силния език/ Peace!

# 109
  • Мнения: 3 810
Днес си купих едно списанийце само за 1.80лв. със страхотни идеи за обзавеждане на тийнерджърска стая. Тамън по актуалната ми тема.
Казва се Вкъщи. изд. Арх Либри ООД

# 110
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
почитателка съм и на тази фирма http://www.bang-olufsen.com/page.asp?id=9
страхотен дизайн на техника

# 111
  • Мнения: 1 080
почитателка съм и на тази фирма http://www.bang-olufsen.com/page.asp?id=9
страхотен дизайн на техника

Страхотен дизайн!!!
Аз понеже съм фен на бялото, много си мечтая за едно такова местенце, на което да разпускам, с изглед към морето, което толкова обичам,а е толкова далеч, прости и изчистени форми, без излишно натрупване на мебели.

ех..............иначе ето тук http://www.retromodern.com има много симпатични джунджурии за любителите  Party

# 112
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И аз имам мечти.
Най-малката е да си сменя тапетите вкъщи. Донякъде е осъществена, защото съм ги купила вече. 
А най-голямата е да живея в голяма къща,  около три етажа, обзаведена в кънтри стил и най-вече с с огромен двор. Под огромен имам пред вид такъв, на който не се вижда оградата къде е.

# 113
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
 Моите мечти са изпълними до голяма степен, надявам се да ги осъществя близки до оригинала в следващите няколко години  Simple Smile
Мечтая да вляза през тази врата в този двор и да се наслаждавам на гледката през прозорците на тази дневна
Ето и едно списание с идеи http://www.wohnidee.de/online/

# 114
  • Мнения: 1 849
Това е мечтата на моя син и на нас. Wink




Картинките ги намерих от един сайт  витражи, но на френски мисля...(не разбирам). Чудя се само как ли би могло да се направи с подръчни средства?

# 115
  • Мнения: 2 591
migito, такива легла има в мебелна къща "ралица"! не съм много сигурна, но мисля, че и на други места съм ги гледала  Peace

ако не си с две леви ръце, не би било трудно да се направи - от плоскост изрязваш колата, боядисваш, матрак и готово - звучи много елементарно, но аз съм по идеите  Blush

# 116
  • Мнения: 168
изненадите на Деби Травис е супер предаване и пълно с идеи от нищо нещо
ето и интернет адреса http://www.debbietravisfacelift.com/ черпете идеи newsm32

# 117
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И аз стискам палци-може да не е лесно, обаче мисля, че ще успеете-така де нали всички стискаме палци Grinning
И после нова тема: "Как се сбъднаха желанията?"
Късмет!

днес се върнахме от посещение на апартамента в сградата на Хундертвасер

1. с режийните наемът ни излиза към 15 -16 евро на кв.м. Thinking множко е
2. вътре разположението на стаите е странно - спалнята е залепена за кухнята  newsm78
3. асиметрично е, защото сградата имитира спирала...
3. височината е 2.20 т.е. ако гардеробът ни е по-висок трябва да се реже.... ooooh!
5. трябвя да си откупим кухненското обзавеждане - печка, миялна и шкафовете  Crossing Arms (е ако се запънем може и да го махнат, ама ще е скъпо да правим нова)
6. очаквах отвътре да е по-откачено... а то всичко е в бяло боядисано, подът е с балатум имитираш паркет, само в банята има декорация от Хундертвасер...

няма да е там май следващата ми квартира... не ме грабна нещо...
продължавам да си мечтая за собствена къща в подобен стил Peace

# 118
  • Мнения: 7 106
Това е мечтата на моя син и на нас. Wink


Прочети тази моя тема , в нея ще откриеш линкове, в които има такива легла, както и къде можеш да ги намериш  Wink

# 119
  • Мнения: 1 849
Зори, благодаря! Нагледах се, сега почвам да тормозя мъжът... Wink

# 120
  • БГ
  • Мнения: 351
...
А най-голямата е да живея в голяма къща,  около три етажа, обзаведена в кънтри стил и най-вече с с огромен двор. Под огромен имам пред вид такъв, на който не се вижда оградата къде е.
и аз си мечтая за такава къща, но не и за толкова голям двор , имам двор 2 дка и си мечтая по скоро за  градинар Embarassed

# 121
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
...
А най-голямата е да живея в голяма къща,  около три етажа, обзаведена в кънтри стил и най-вече с с огромен двор. Под огромен имам пред вид такъв, на който не се вижда оградата къде е.
и аз си мечтая за такава къща, но не и за толкова голям двор , имам двор 2 дка и си мечтая по скоро за  градинар Embarassed
Обаче и да е млад, и хубав, със здрави мускули и неустоима усмивка.

# 122
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
моля за форумно стискане на палци Praynig

споделих, че мечтата ми е да имам къща в Хундертвасер стил...и че има сграда на Хундертвасер в моя град.
сега отдават едно жилище под наем и ние кандидатстваме. наемът не е безумен.

моля стискайте ни палци да успеем да вземе жилището... Praynig

направо не се свъртам.... Crazy

Не исках да ти отговарям по-рано за да не те разочаровам. Помислих си, че е по-добре да си вземеш квартира срещу тази сграда, а не в нея. Така всеки път като погледнеш през празореца ще виждаш красивата фасада, а  няма да  виждаш нищо.

# 123
  • БГ
  • Мнения: 351
...
А най-голямата е да живея в голяма къща,  около три етажа, обзаведена в кънтри стил и най-вече с с огромен двор. Под огромен имам пред вид такъв, на който не се вижда оградата къде е.
и аз си мечтая за такава къща, но не и за толкова голям двор , имам двор 2 дка и си мечтая по скоро за  градинар Embarassed
Обаче и да е млад, и хубав, със здрави мускули и неустоима усмивка.
да, да но и  този няма да откажа да градинарства http://novini.dir.bg/2007/08/14/news1995299.html
хем ще ми гледа китките и ще пее

# 124
  • Мнения: 2 591
изненадите на Деби Травис е супер предаване и пълно с идеи от нищо нещо
ето и интернет адреса http://www.debbietravisfacelift.com/ черпете идеи newsm32

само да отбележа, че пуснахме такава тема във форума  Rolling Eyes

аз пък да ви кажа напоследък все повече си мечтая да ме изненада Деби Травис Rolling Eyes

Ася, жалко, че не ти е харесало, но поне си била вътре (нали и това беше една от целите ти Peace може би си очаквала твърде много, а там все пак живеят обикновени хора Rolling Eyes

# 125
  • Мнения: 11 747
мечтая си за нещо в леко ориенталски стил или може би далекоизточен... Rolling Eyes за съжаление не ми се очертава скоро обзавеждане на ново жилище...

# 126
  • Мнения: 168
мечтая си за нещо в леко ориенталски стил или може би далекоизточен... Rolling Eyes за съжаление не ми се очертава скоро обзавеждане на ново жилище...
на мен пък ми предстои  обзавеждане от тухла до ключ имам много време да мисля боядисване дизаин и немога да реша какво точно искам  но и стария дом може да се освежи  ще черпя идеи от вас   newsm12

# 127
  • Мнения: 9 865
Мечтая си за къща с градина (но искам да гледам и зеленчуци - мечта кво да правиш)
Спалня от ковано желязо, както и такива тераси и ограда... много красиво ми изглежда.
За голям гардероб, голяма библиотека и просторна кухня... Палат няма да ми стигне на мен.
Сега работим по първия въпрос само Simple Smile!

Задравих, искам да имам и параван... Ще кача сники по-късно за да илюстрирам лудостта си.

Спални от ковано желязо:
1
2
3
любимата ми

изключителен параван
още един параван

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 18:56 от Beth

# 128
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мечтая си за къща с градина (но искам да гледам и зеленчуци - мечта кво да правиш)
Спалня от ковано желязо, както и такива тераси и ограда... много красиво ми изглежда.
За голям гардероб, голяма библиотека и просторна кухня... Палат няма да ми стигне на мен.
Задравих, искам да имам и параван... Ще кача сники по-късно за да илюстрирам лудостта си.

хм, някаксии аз имам подобни мечти Thinking
кованото желязо го харесвам много, разкошно е.
за спалнята се чудя за легло и акценти от ковано желязо в средиземноморски стил или напълно изчистена спалня в източен стил  Rolling Eyes

за библиотеката, ако може цяла стая....
ех мечти мечти...

зеленчуците сега ги гледам в градината  на свеки:party:

# 129
  • Мнения: 9 865
Сложила съм линкове към снимки на неща, които си харесах Simple Smile
Надявам се да са ви интересни. Аз залитам към Арт Деко, освен това много харесвам Хундертвасер имам доста интересно сувенирче с негови картини, както и снимки пред една от неговите любопитни къщи в едно малко немско градче. За сведение, имотът май е отдаден на  мормонска секта... Ще сложа снимки Simple Smile!

HW 1
HW 2
HW 3
HW 4
самият Стоводски, мозайка-автопортрет

Градът е Плохинген!

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 19:18 от Beth

# 130
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Сложила съм линкове към снимки на неща, които си харесах Simple Smile
Надявам се да са ви интересни. Аз залитам към Арт Деко, освен това много харесвам Хундертвасер имам доста интересно сувенирче с негови картини, както и снимки пред една от неговите любопитни къщи в едно малко немско градче. За сведение, имотът май е отдаден на  мормонска секта... Ще сложа снимки Simple Smile!


любимото ти легло е жестоко  Mr. Green

кое е градчето в Хундертвасер, аз съм му фенка.чакам снимки Crazy

# 131
  • Мнения: 2 591
спалните от ковано желязо и на мен са ми влязли под кожата, но ми се струва, че искат много простор, а това засега вкъщи не е възможно Rolling Eyes, така че ще си останат мечта за по-нататък  Mr. Green

на вас по поръчка ли ви я правят newsm78

много ми хареса автопортретът на Хундертвасер Rolling Eyes е, и произведенията му, естествено  Blush

# 132
  • Мнения: 9 865
Правят ни я те... никой не ни прави нищо. Но ако решим, ще я поръчаме, има много ателиета. Тепърва сме се замислили за къща.
Снощи мъжа ми сподели, че напоследък нещата в работата са на добре (да не му е уроки) и смята в най-скоро време (което ще рече 1-2г., разбира се) да купи къща или земя за строеж (все още не знам какво е намислил в подробности), а аз вече "загрявам тигана" като обмислям варианти за обзавеждане Simple Smile

# 133
  • Мнения: 2 591
ееееее, тя при вас рибата наистина още в морето плуууууууууува  Hug трупай идеи - ще ти потрябват  Peace

# 134
  • Мнения: 9 865
ееееее, тя при вас рибата наистина още в морето плуууууууууува  Hug трупай идеи - ще ти потрябват  Peace

Дано да ми потрябват. В сегашните квартирни условия, едва ли... но му се вижда края. 1-2 години не е много врме. Дотогава ще мисля, ще гледам и тук какви идеи се раждат...

# 135
  • Мнения: 11 747
такава спалня харесвам аз и мечтая


за любителките на ковано желязо

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 09:11 от pina

# 136
  • Мнения: 985
Имам си нова мечта.Вече мечтая да си направя малка къща в Резово с изглед към Турция.

# 137
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 498
Мечтая си за градинка по мой вкус.Сегашната е строителна площадка.Ограничих мечтите до нешата,които зависят от ръцете ми.Сега съм започнала да майсторя лампа за малката.Ще бъде пеперуда или пчела.......зависи от цветовете,които открия.
В мечтите ми е най-чудната още прекрасна лампа.Ще придаде много колорит на току-що ремонтирана и стая.

# 138
  • Мнения: 3 810
от какви материали ще е лампата?

# 139
  • Мнения: 2 085
Имам си нова мечта.Вече мечтая да си направя малка къща в Резово с изглед към Турция.
Да не си разглеждала албума на evanescent?Аз откакто го разгледах мечтая за същото Simple Smile

# 140
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 498
Лампата ще е смесена техника.Тялото ще е от 2 пластмасови чаши декорирани с ширит.Главичка от детска топка.Крилцата ще ги направя от чорапогащи и тел.Мисля,че даже по КУ-КУ магЪзините ги продават.Ще кача снимки щом я привърша.И естествено електрическата част трябва да спретна.Да е обезопасена.

# 141
  • Мнения: 3 810
ще чакам Peace

# 142
  • Мнения: 4 392
ето такъв пясъчник за дребното:

http://www.apesa.ch/ecs/overview.php?objectid=29

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 15:51 от Amarena

# 143
  • Мнения: 1 849
.....................................

Туй не се ли води спам?

# 144
  • Мнения: 460




като за начало

сори за големите снимки Blush

направо ми улови мечтата от раз! Hug

# 145
  • Мнения: 985
Имам си нова мечта.Вече мечтая да си направя малка къща в Резово с изглед към Турция.
Да не си разглеждала албума на evanescent?Аз откакто го разгледах мечтая за същото Simple Smile

Не, не съм разглеждала албума на evanescent (ако може дайте линк да видя). Просто до миналата неделя кръстосвах тесните и полуразрушени пътища из Странджа, а и от много време съм влюбена в оня регион. Не за първи път  ще си призная, че съм луд фен на Силистар, а гледката от ресторант "Панорама" в Резово е още пред очите ми. Намерих и къщата, която искам- виж тук. Остана да уредя парцел. Ех, мечти!

# 146
  • Мнения: 1 849
LidiS, ти търси парцел, а аз се чудя мога ли събра 120 000 лв...за най евтинката...
Страхотни са къщичките... Cry

# 147
  • Мнения: 985
LidiS, ти търси парцел, а аз се чудя мога ли събра 120 000 лв...за най евтинката...
Страхотни са къщичките... Cry

Е, нали затова мечтаем? В мечтите си вече съм направила всичко необходимо. Аз и 50 хиляди евро не зная как ще намеря, че това е най-евтиния парцел, който открих в нета, ама в представите си вече пия кафе на верандата и гледам дали турския флаг се вее, за да преценя силата на вятъра.

# 148
  • Мнения: 4 392
.....................................

Туй не се ли води спам?

Кое "туй"? Rolling Eyes
 Mr. Green

# 149
  • Мнения: 3 810
Черешофке, стига мами народа, ще изкараш мигито заядливка Wink
Кажи сега днес осъществих ли ти една мечта? Flutter

# 150
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 498
Сбъднах си мечтата-направих лампата за детската стая.Като за сефте става.Даже свети:)  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134900&photo=16

# 151
  • Мнения: 985
ilang-ilang   bouquet Пчелата е суперска. А и стаята на детенцето изглежда като една приказка от онези в триизмерните детски книжки. Браво!

# 152
  • Мнения: 3 810
Сбъднах си мечтата-направих лампата за детската стая.Като за сефте става.Даже свети:)  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134900&photo=16

дай сега подробности!
Може и в "Направих си сама"
Ама лампата от дупето ли свети? newsm78

Лидис, къде видя стаята? Искам и аз да видя!

# 153
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 498
Само ме насочете,къде да обясня,за да не разводнявам темата.

# 154
  • Мнения: 4 392
LidiS, ти търси парцел, а аз се чудя мога ли събра 120 000 лв...за най евтинката...
Страхотни са къщичките... Cry

Е, нали затова мечтаем? В мечтите си вече съм направила всичко необходимо. Аз и 50 хиляди евро не зная как ще намеря, че това е най-евтиния парцел, който открих в нета, ама в представите си вече пия кафе на верандата и гледам дали турския флаг се вее, за да преценя силата на вятъра.
Само така! Пожелавам ти да стане реалност. Скоро. Peace
  bouquet

Миме, само ре- агирах. Peace. Ако мамех, нямаше да сложа  ето това: Mr. Green

# 155
  • Мнения: 6 015
Записвам се да следя темата че ми е много интересна....  Joy

# 156
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Сладко -солено, има ли тема в която не си се записала?И то само запис! Точки ли трупаш, или спамиш! Ако имаш нещо да кажеш, го напиши , а ако нямаш просто само ЧЕТИ, като всички останали!!! Омръзна на всички с твоите Запис  по всички теми из Форума!!! Mr. Green

# 157
  • Мнения: 6 015
Аз си направих една кутия в която да си съхрянявам важни неща...картички, снимчици, и разни колекционерски нещица. Взех една съвсем обикновена кутия и я облепих първо с селфетки, а сд това с  бели листа, за да стане по плътна, след това разграфих на три- отвсякъде кутията и оцветих с темперни бой. По ръбовете, кутията облепих с черно тиксо, реших да е черно за повече естетика, ако беше бяло едва ли щеше да има същият вид.Отгоре на капака разграфих три карти на България с моливче, но на снимката няма как да се видят, дори да бях снимала, трябва да се види на живо, та тези тре карти-те са малки, колкото дланта ми, ги разпределих на трите части...на бялото и червеното в краищата, а на зеленото в средата за да се получи едва линия.Ето я и нея...

# 158
  • Мнения: 6 015
Сладко -солено, има ли тема в която не си се записала?И то само запис! Точки ли трупаш, или спамиш! Ако имаш нещо да кажеш, го напиши , а ако нямаш просто само ЧЕТИ, като всички останали!!! Омръзна на всички с твоите Запис  по всички теми из Форума!!! Mr. Green
Сладко -солено, има ли тема в която не си се записала?.....Има много теми в който да не съм се записала, но има и много теми в които съм се записала- поради простата причина че се интересувам от много неща.
Точки ли трупаш, или спамиш!...Какви са тези точки за който ми пишеш, нещо не схванах, а за спама- защо да го правя, да не съм някое малко дете което да няма какво да прави и да си пише наляво и надясно за щяло и нещяло.
Ако имаш нещо да кажеш, го напиши , а ако нямаш просто само ЧЕТИ, като всички останали!!! Омръзна на всички с твоите Запис  по всички теми из Форума!!! ....Не мисля че преча на някой като пиша в някоя тема, нали за това е форума да пишем там където ни интересува нещо. Пиша запис в теми който нямам какво да покажа или да кажа нещо- станало ми е любопитно и като имам какво да покажа- показвам рано или късно. А има и теми в който имам какво да покажа още като я видя и показвам или казвам без да пиша Запис, явно ти не си видяла- а и преди да коментираш нещо или някой първо проучи го добре- а не да тръбиш наляво и надясно тъпотий и измишльотини. Ако ти преча просто не чети мой постинги, а и недей от свое име да пишеш за всички, ако някой има да ми казва нещо да каже....не да ми казваш Омръзна на всички с твоите Запис  по всички теми из Форума....ох не сте ми ясни, някой мами- заяждат се и после- Много бързо се палиш...тктктк

# 159
  • Мнения: 2 085
Аз си направих една кутия в която да си съхрянявам важни неща...картички, снимчици, и разни колекционерски нещица
ти това ли мечтаеше да си направиш? newsm78 Rolling Eyes

# 160
  • Мнения: 6 015
Аз си направих една кутия в която да си съхрянявам важни неща...картички, снимчици, и разни колекционерски нещица
ти това ли мечтаеше да си направиш? newsm78 Rolling Eyes
Ахаммм, защо?

# 161
  • Мнения: 742
мечтая си да имам време, за да направя сама поне половината от нещата, които искам, и средства, за да ги направя точно каквито искам, без компромиси...

мечтая си за огромен диван, на който можем да се накачулим цялата фамилия.

мечтая си за кът за четене - с меко кресло с висок гръб и табуретка за краката, малка масичка за чаша кафе и висок лампион с насочена светлина.

мечтая си за дом в колониален стил

мечтая си за една картина, която видях преди години и още не мога да забравя...

мечтая си да имам дом, в който да се чувствам като ръка в ръкавица и когато ми дойдат гости, да казват: "искам да живея у вас, толкова ми е уютно"

# 162
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз имам скромна мечта. Като за начало, само това http://www.yavlenablacksea.com/uploaded/img11-105_0597.JPG

# 163
  • Мнения: 4 392
Аз имам скромна мечта. Като за начало, само това http://www.yavlenablacksea.com/uploaded/img11-105_0597.JPG
Скромнааааа!!  Laughing

# 164
  • Мнения: 7 106
Аз имам скромна мечта. Като за начало, само това http://www.yavlenablacksea.com/uploaded/img11-105_0597.JPG

Няма ли да ти вдигат много шум плажуващите отдолу  Mr. Green.

# 165
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Аз имам скромна мечта. Като за начало, само това http://www.yavlenablacksea.com/uploaded/img11-105_0597.JPG

Гледката е страхотна Peace

# 166
  • Мнения: 4 392
Аз имам скромна мечта. Като за начало, само това http://www.yavlenablacksea.com/uploaded/img11-105_0597.JPG

Няма ли да ти вдигат много шум плажуващите отдолу  Mr. Green.
Ще си купи плажчето и готово. Laughing

# 167
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Хич няма да ми вдигат шум защото ще се спусна долу при тях, кеф Mr. Green
Ама това наистина в момента се продава. Даже ходих да гледам, ама си останах само с огледа де Confused
Проблемът е финикийски ...

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 16:05 от Unknown_lady

# 168
  • София
  • Мнения: 971
аз да възродя тази страхотна тема
решила съм като си вземем ново жилище да правим всичко с дърводелец по поръчка, да внесем малко стил и уникалност в жилището
и много уют, не съм фен на стерилно модерните интериори, харесвам еклектичния дизайн

# 169
  • Мнения: 1 080
Aз напоследък мечтая все повече за промяна. Харесала съм черен диван от Ikea с може би един такъв килим или може би  този, само че в зелено и една точно такава, но в бяло маса...Падам си по заоблените форми.....ех.... много възглавници в ярки цветове....

# 170
  • Мнения: 2 433
Страхотна темичка!!!  bouquet
Аз обаче немечтая да си купя гардероб  Embarassed а мечтая да си направя преустройство на старият четирикрилен.
Да сте попадали на идеи с гардероби??? Mr. Green

# 171
  • Мнения: 985
JuliS, какво разбираш под преустройсктво на стария четирикрилен гардероб? Ако е само "козметика"- може да подмениш само крилата. Като най-евтин вариант е може би оразмеряване на плот по избор, кантиране и монтаж.

# 172
  • Мнения: 2 433
не - козметиката не ми е проблем. Ателие за реклама съм и разполагам с всички видове фолиа и техники за ошарване Mr. Green
искам тотално преустройство. Примерно средната част , която е за закачалки - две крила - да стане нещо друго - без врати... ниша за бюро не става - мястото не е подходящо
но вероятно има начин да стане нещо интересно -  Hug - лошото обаче е че за сега нямам идеи.... Whistling

# 173
  • Мнения: 3 810
Хм, като го написа това за средната част се замислих дали нашия няма да побере едно канапенце там... Thinking ако го изтърбушим. Друго за което се сещам за да стане по- модерно е да се сложат плъзгащи врати. Много ги харесвам. А вътре може да стане и на рафтове, уф, само да има кой....размечтах се.... Tired

# 174
  • Мнения: 1 731
Мечтая си само за собствен дом тук. Heart Eyes

# 175
  • Мнения: 2 433
Хм, като го написа това за средната част се замислих дали нашия няма да побере едно канапенце там... Thinking ако го изтърбушим. Друго за което се сещам за да стане по- модерно е да се сложат плъзгащи врати. Много ги харесвам. А вътре може да стане и на рафтове, уф, само да има кой....размечтах се.... Tired

хм...това с канапето....май добре звучи  Thinking обаче такива размери са много относителни..

Общи условия

Активация на акаунт