Какъв фон дьо тен и...за сенките под очите

  • 4 997
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 328
Кой какъв фон дьо тен ползвате и от кой сте най - доволни.И тези сенки под очите ,сигурно са ми хронични.Някой знае ли спасение или поне трикове
На 24г. съм

# 1
  • София
  • Мнения: 9 456
В момента Транслусид на Лореал. Това за ФДТ. Има и фактор 12 освен това Simple Smile .
а за тъмни кръгове под очите добро решение си остава течният коректор. Правилото е: икономично количество и в цвят един тон по-светъл от фдт ти. Simple Smile

# 2
За сенките ползвам крем за околочен контур на Лореал,има ефекта на коректор,с пигментни частици,много е сполучлив Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 541
Сега ползвам True Match на Лореалр смесен с мъничко блестящ лосион на Ревлон Skinlights. А за кръговете се опитай да пиеш повечко вода и да спинкаш(това сигурно вече го знаеш), а като коректор- ами ползвала съм течни коректори на Ланком, Лореал и Ревлон, но никой не е постигнал до ега перфектия резултат, който преследвам  Crossing Arms  Но ако имаш достатъчно финанси, неуспоримо най- доброто е Touche Eclat на Ив Сен Лоран! Следващиат коректор, който ще си купя, ще бъде той, защото казват, че си заслужава цената и стига за дълго време, защото покрива много добре, без да прави черти.

# 4
  • Мнения: 2 534
Кремчета и гелове колкото искаш .
А за тъмните сенки - `Орифлейм` има единкоректор за тъмни кръгове под очите,това е точното наименование, разсейва светлината и прави тена под окото свеж . Цената е разумна , някъде около 6 лв.

# 5
  • Мнения: 1 616
Аз също ползвам коректора на Орифлейм, но не е с кой-знае каква покривност и специално при мен тъмните кръгове малко прозират под крема. Иначе можеш да пробваш и някоя и друга маска- пействам ти мнението на потребителка от друг форум:
"Преписвам от "Коса и стил"
1. меката част на добре узрял банан се пасира и се смесва с ч.л. мед и ч.л. заквасена сметана. Оставя се за 10 мин на околоочния контур и сваля с розова вода.
изглажда бръчките, а от сенките не оставя и следа
2. 1 голям морков се настъргва на ситно и се разбърква с 1 с.л. изцедено кисело мляко. Държи се 15 мин.
действа подмладяващо "

# 6
Аз съм на 25 години и може би от 4 години имам сенки под очите, които не минават нито със скъпа козметика /ползвала съм какви ли не реномирани марки, нито с чайове, нито с нищо/.
Примирила съм се. Всяка сутрин, когато се събудя това е първото, което правя - слагам коректор под очите, защото иначе ми е неприятно аз да се гледам.

Препоръчвам ти коректор, който не е течен, защото не е достатъчно покривен, а такъв под форма на стик-червило - аз ползвам в момента на Колистар и съм горе-долу доволна. Отгоре слагам фон-дьо-тен, както и върху цялото лице.

Фон-дьо-тенът, който ползвам в момента е на Кларинс, малко е скъпичък, иначе Лореал имат доста добри.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
С тези черни кръгове се боря много години,но отскоро намерих точния фондютен-максфактор пан стик,идеално с много малко количество прикрива всичко. Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 625
Аз ползвам 12 часовия фон-дьо-тен на Ревлон. Ползвам го вече 3 години и съм много доволна. Скрива кръговете под очите.

# 9
  • Мнения: 299
Виши еъра тент мат флуид- от 3 години го ползвам и съм много доволна. Зависи какъв тип кожа имаш де, защото този е за смесена, но има и за чувствителна, а за сенките си взех една зелна маска/ като домино от Ейвън която се охлажда и с нея си правя компреси

# 10
Извинявайте,
много съм некомпетентна по въпроса
ама пробвах разни геща и не мога да си скрия кръговете под очите.
Та
1. Как да си избера фон-дьо тен. Сутрин цвета на кожата ми е един, а по обяд - потъмнял, а вечер...особено носа е доста тъмен. Освен това в повечето магазини са наслагали едни лампи, дето много променят цветовете на козметиката. Кожата ми е много суха, но поради изключително обогатения на изгорели газове въздух в София, често се образуват черни точки, а поради месечните хормонални смущения - и пуберски пъпки (минала съм 30те)

2. Как се нанася (в какво количество, откъде се започва) въпросния фон-дьо тен и разните му там коректори

И изобщо  СЪВЕТИ ВСЯКАКВИ за това как да си поддържам лицето през седмицата, като ходя на работа и чак вечер съм си в къщи

# 11
  • София
  • Мнения: 9 456
Цитат на: Eti
а за сенките си взех една зелна маска/ като домино от Ейвън която се охлажда и с нея си правя компреси

И аз си я взех абсолютно същата! Simple Smile
Ама още нямам време да се маскирам с нея. Laughing
Приятно изненадана съм от нея, обаче. Добре изглежда поне!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 791
Аз съм много доволна от фондьотена MaxFactor Colour adupt.Преди него ползвах пак на MaxFactor hyper smooth и също бях очарована Grinning

# 13
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: wilma
Аз съм много доволна от фондьотена MaxFactor Colour adupt.Преди него ползвах пак на MaxFactor hyper smooth и също бях очарована Grinning


И аз съм със същия и мноого съм доволна. Сега като свърши ще си взема още по-новата версия с някакви блестящи частици и т.н.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 791
Да,и аз съм много навита на "блестящия" Wink

# 15
  • Мнения: 998
По професия сьм гримьоркаи ще ти кажа, че фон дьо тена се избира спрямо вида на кожата
1. кремообразни те са за сухи кожи и с по силна покривност
2. течни са за мазна до смесена кожа те са с по слаба покривност
3. твьрди са крем пудра, стик те напьлно покриват основния тен, обикновенно са с много дьлготраен ефект, но не е за предпочитане да се ползжат всекидневно , подходящи са за прикриване на белези, капиляри и т.н.
После си избираш в зависимост от предназначението за което ти трябва
1.матиращ той е без мазнини пластичен е при нанасянето и бьрзо изсьхва много е подходящ за мазна кожа
2. копринен - крайния рзултат е сатенен тен
3. преврьщащ се в пудра след нанасянето
4.енергичен - сьс сферички, които отразяват светлината в розово подходящ за уморена кожа, придава здрав и свеж вид
5. топ продукт който се адаптира кьм цвета на кожата
6. В по висшата козметика (Диор)  е подобно на кристали поставени вьрху кожата отразяват цвета на тена и цвета на продукта, през светлината

Относно начина на поставяне може или с гьбичка или с прьсти, както ти е по удобно, нанася се по масажните линии на лицето, хубаво е и всекидневния крем да нанасяш така,

1. Шията крьгообразни движения
2. От средата на брадичката до висулката на ухото
3. От ьгьла на устните до средата на ухото
4. Скулата до горната част на ухото
5. Над горната устна и брадичката винаги в една линия и в посока надолу
6.от хрилете на носа нагора и от средата на челото нвьнка!
7. Около очите винаги обратно на часовника, като се започва от вьншната страна отдолу навьтре!
Това е основното ако има нещо питай, забравих да кажа, че е много важно кожата да е много добре почистена винаги преди грим следвай трите стьпки почистване, тонизиране, основа, вида на продуктите трябва да е сьобразен с типа кожа!


п.п. За тьмните крьгове ти препорьчвам течен коректор, нанася се с прьсти и потупване!

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Anonymous
Извинявайте,
много съм некомпетентна по въпроса
ама пробвах разни геща и не мога да си скрия кръговете под очите.
Та
1. Как да си избера фон-дьо тен. Сутрин цвета на кожата ми е един, а по обяд - потъмнял, а вечер...особено носа е доста тъмен. Освен това в повечето магазини са наслагали едни лампи, дето много променят цветовете на козметиката. Кожата ми е много суха, но поради изключително обогатения на изгорели газове въздух в София, често се образуват черни точки, а поради месечните хормонални смущения - и пуберски пъпки (минала съм 30те)

2. Как се нанася (в какво количество, откъде се започва) въпросния фон-дьо тен и разните му там коректори

И изобщо  СЪВЕТИ ВСЯКАКВИ за това как да си поддържам лицето през седмицата, като ходя на работа и чак вечер съм си в къщи


Предния път като бях на козметик преди мен на почистване беше едно момиче с проблемна кожа, заради вредна работна атмосфера - мъхове и мръсотия.Образували й се пъпки и черни точки.Чух козметичката да я съветва да си вземе някакво измиващо средство/гел, пяна и т.н./, съобразено с вида кожа, да си купи четка за бръснене и всяка вечер - мажеш с пяната и търкаш с четката 2-3 минути, да се почистят порите в дълбочина.Не било опасно, т.к. тия четки се правят от естествени косми и са мекички.После й каза да нанася подходящ подхранващ крем за през нощта, сутрин пак измива, но без четка и нанася фон дьо тен, който да "обира " мръсотията, без да я пропуска до кожата.

# 17
  • София
  • Мнения: 328
Благодаря ви момичета,толкова неща съм пробвала, така поне за изброените имам представал
Гера, специални благадарности за изчерпателната инфо.

Общи условия

Активация на акаунт