А когато няма кърма?

  • 1 284
  • 14
  •   1
Отговори
Добре, разрахме колко е важно кърменето и т.н. а когато няма кърма какво да правим? С помпичка изцеждах за цял ден кърма колкото за едно ядене а бебето като се опитва да суче и не излиза нищо и се къса от рев. И така преминахме изцяло на Фризолак.

# 1
  • Мнения: 6 029
ми катo няма - няма. нищо толкова страшно не е станало:)

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако съвсем-съвсем няма и не се поддава на стимулация - храниш с АМ. Ако има малко - даваш, колкото има, за имунитет и антитела, а остатъкът от храненията си е пак с АМ.

# 3
  • Мнения: 38
А колко е голямо бебето и колко е това за едно хранене? Да не би още да сте на коластра - тогава наистина излиза много малко?

# 4
  • Мнения: 8 242
Туй да не е пак някоя тема-залъгалка да се изпокараме на тема кърмене Rolling Eyes

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
даваш колкото има, другото АМ. Ако цедиш на често и кърма ще имаш.

# 6
  • Мнения: 1 924
Добре, разрахме колко е важно кърменето и т.н. а когато няма кърма какво да правим? С помпичка изцеждах за цял ден кърма колкото за едно ядене а бебето като се опитва да суче и не излиза нищо и се къса от рев. И така преминахме изцяло на Фризолак.

Ами живи и здрави да сте,разбира се.Каква е целта на темата?Очевидно не желаеш съвет ...

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Знаете ли, някой път така се случва, че от стрес или поради някакви други фактори кърма наистина няма и се налага бебето да се храни с АМ. В такива случаи повечето майки изживяват силна депресия и определено нямат нужда от допълнителни упреци, а от уверението, че всичко е ок, дори бебето да се храни с АМ. Важното е майката да се мотивира и да не се отказва в опитите си да кърми.
Пък току виж като се успокои може и кърмата и да се увеличи.
С обвинения и нападки се предизвикват само негативни реакции. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 760
Знаете ли, някой път така се случва, че от стрес или поради някакви други фактори кърма наистина няма и се налага бебето да се храни с АМ. В такива случаи повечето майки изживяват силна депресия и определено нямат нужда от допълнителни упреци, а от уверението, че всичко е ок, дори бебето да се храни с АМ. Важното е майката да се мотивира и да не се отказва в опитите си да кърми.
Пък току виж като се успокои може и кърмата и да се увеличи.
С обвинения и нападки се предизвикват само негативни реакции. Heart Eyes

Знаем  Wink

От година и половина чета в този форум и не съм видяла упреци към некърмеща мама. Или към такава, която дохранва. Или към...
 Thinking

# 9
  • Мнения: 4 242
Съвсем съвсем да няма не е явно, щом има за едно ядене значи мляко има и проблема е решим. Аз на твое място бих стимулирала и бих попрочела доста за да не говоря на халост.  Peace

# 10
  • Мнения: 373
И аз често си задавам въпроса дали на моята бебка й стига кърмата. Имало е моменти когато ми се струва че нищо не излиза и все си мисля че е гладна. Затова й давам да суче през половин- един час, максимум през 2часа. В една статия от библиотеката пишеше , че не бива да се бърза с даването на АМ преди да са направени опити за увеличаване на кърмата и ако до  6- тия  #Crazy ден няма резултат тогава да се премине към АМ. Но всичко зависи от търпението на майката.Аз лично смятам, че дори и само капчици кърма да има пак трябва да се дават.

# 11
  • Мнения: 630
даваш колкото има, другото АМ. Ако цедиш на често и кърма ще имаш.
За съжаление това не винаги е вярно. При мен явно кърмата беше малко от самото начало, заради преживения стрес с възникналите проблеми при бебка в болницата. В края на втория месец вече беше много намаляла -четох много и почнах да цедя през час, навивах си часовник и цедях в 5 сутринта и нищо не се увеличи. Цедях от двете гърди около 30 минути -изчислете сами колко време съм прекарала с помпата и въпреки това нямаше никакъв ефект. За цял ден успявах да изцедя общо количество 15мл. Но ги давах докрай -до 3,5 месеца. Това ще посъветвам авторката -да дава до последната капка кърма, но да не се самообвинява. Не винаги нещата са идеални.

# 12
  • Мнения: 911
Ако съвсем-съвсем няма и не се поддава на стимулация - храниш с АМ. Ако има малко - даваш, колкото има, за имунитет и антитела, а остатъкът от храненията си е пак с АМ.

Много хубава казано!
Smt, не трябваше да се отказваш от кърменето, колкото и оскъдна да ти е  кърмата.

# 13
  • Мнения: 114
Кърменето е важно, разбира се и правенето на опити да се дава кърма са оправдани напълно! Само че тези усилия са много трудни, когато си обезкуражаван непрекъснато от резултата - ти опитваш, а ситуацията не се променя много. На човек му е трудно да се бори дълго, без да вижда някакъв резултат от усилията си. Неизбежно е и да се самообвиняваш, което разстройва силно изпълнението на майчината роля. Струва ми се, че няма нищо лошо в храненето с адаптирано мляко, особено ако е решение, което ще даде баланс на двойката майка-дете. Мисля, че ако храненето с АМ снема тревожността на мамичка, от това по-ценно решение няма. Наистина все пак комплекса от грижи са важни за едно бебе, не само отделни компоненти, храненето е просто един от тях. Аз например съм кърмена до 8 месец, което е повече от задоволително, но след това нашите, тъй като им е било трудно да ме гледат са ме давали на целоседмична детска градина и напрактика са ме "изоставяли". Имам много ясни спомени от този период! Боледувах много, бях тъжно дете в този период и се привързвах много силно към лелките в детската градина. И какво, като съм била кърмена! Важно е какво даваш на детето и между кърменията, а и после. Общо взето, отдаването и ангажираността към детето като че ли имат също голяма тежест
това от мен

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
ПроектоМама, много си права.
Разбира се, че една спокойна майка е по-добре. Тук става дума, че ако майката има поне малко кърма (дори 15-20 мл), си струва да ги дава на детето, нищо, че останалото хранене си е с адаптирано мляко.

Общи условия

Активация на акаунт