Статия от вчера...

  • 1 415
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 425
Интересно!

А някои от коментарите са  #Crazy

 Peace

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 09:09 от Kaлa(Bella13)

# 1
  • Мнения: 1 420
Да, аз също слушах по радиото за седмицата на кърменето и по-специално ранното слагане на гърда. Страхотно е, че най-накрая кърменето започна да се популяризира  Peace А за коментарите на тази статия просто нямам думи!  ooooh! Особено този " Кърмата слиза след часове. Е как до го накърмя, с какво??? "  ooooh!  ooooh!

# 2
  • Мнения: 264
Съгласна съм, но тази и подобни статии трябва да се раздадат и разяснят на персонала в родилните домове навсякъде, защото при първото ми раждане със секцио, когато поисках да ми дадат бебето да го кърмя, акушерките започнаха да ми се смеят и подиграват: Ха, ха, след секцио нямаш кърма, трябва да чакаш ..." А аз си имах коластра, защото раждането беше започнало естествено и после ме срязаха за секциото. При второто, пък, политиката на родилния дом беше бебетата да се дават за кърмене най-рано на следващия ден. Когато поисках да го кърмя през нощта ми отказаха директно, такива били правилата, при условие че имаше само 4 бебета, защото отделението беше малко. Става дума за София, не за някое село. Не знам защо са такива практиките при положение, че на никого не му минава през ума да вземе бебетата на някоя котка или кучка или ако щете теленцата или кончетата и да не ги дава на майките им да ги хранят, а да ги хранят изкуствено. Извинете за аналогията, ама така си е.

# 3
  • Мнения: 3 425
Ниалгм, така е...действат по старата система още...но дори и да е планово секцио пак ще си имаш първо коластра и после кърма...поне тук така ни учат  Peace ,но и на мен не ми го дадоха 2 дни да го кърмя заради обезболяващите,но пък се гушкахме,но така и не разбрах какво им дават на бебета...но не е АМ със сигурност  Peace

# 4
  • Мнения: 264
тук им дават АМ - на дъщеря ми, дето ми се смееха и не ми даваха да я кърмя и то без да съм с обезболяващи като причина, де. Та детето повръщало след всяко хранене, обаче на мен нищо не ми казват, разбира се и на втория ден цъфва детската лекарка и ми обяснява че повръща от АМ-а и много е спаднала на тегло и ако не се поправи като започна да я кърмя, ще трябва да я сложат на системи ... Направо се разревах. За радост, когато започнах да си я кърмя, всичко се оправи. Не мога да разбера, защо дават АМ на бебетата, при положение, че може да има такива с алергия към белтъка на кравето мляко или пък с фенилкетонурия или пък такива които по принцип по-трудно засукват и след като опитат от шишето, после им е трудно или не искат от гърдата ... Изобщо защо трябва толкова да се намесват в нещо така естествено като раждането и кърменето, в края на краищата 80 милиона еволюция са това, а пък хората с някакви АМ от около 30 години се опитват да мерят с Природата. За мен това е пълна дивотия, но веднъж паднеш ли им в ръчичките на докторите, преставаш да имаш мнение по въпроса какво се случва със собственото ти тяло и дете...  #2gunfire

# 5
  • Мнения: 630
"С Цезарово сечение са родили 14% от анкетираните майки, като при 4% от тях то е било по собствено желание. При родилите децата си по този начин кърменето е започнало 5 часа след раждането."
Интересно къде го има този филим? При положение, че аз прекарах 24 часа почти в реанимация....Да не споменавам, че кърмата при мен слезе на третия ден. За съжаление бяхме в кувиоз, та ми я дадоха чак на шести ден и тя не пожела да засуче.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Не ми се коментира, щото пак ще се изпокараме на тема кърмене. Аз съм твърдо "ЗА" кърменето! И за себе си съм разбрала, че това е важно.
А статията е супер, но коментарите и оправданията ме разбиха!

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Хм. Малко изопачено са цитирали д-р Томова. Статистиката на УНИЦЕФ сочи, че в световен мащаб умират всяка година около милион бебета, които не са били кърмени - а не, които не са били закърмени до един час след раждането или не са били изключително на кърма шест месеца. Малко развален телефон. За коментарите - какво да кажа...

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Всичко е написано пределно ясно и съм напълно съгласна с него, обаче има неща, които не зависят само от нас  - майките. Аз за щастие кърмя бебето си от първия ден и продължавам като се надявам поне до 1 годинка да успея, защото когато съм си в къщи това определено зависи от мен, но ще се отнася до първото кърмете - един час след раждането - при мен беше невъзможно, защото просто в родилния дом ми донесоха бебето чак след 3-4 часа. Родих нормално и почти веднага след раждането го отнесоха в друга стая, а аз трябваше да лежа 2 часа с торба пясък на корема в родилна зала. Изрично ме предупредиха да започна да кърмя най-малко 6 часа след раждането.
И как да стане това кърмене 1 час след раждането.
Не си търся оправдание просто управляващите трябва по-сериозно да се ангажират и да проведат ред обучения на персонала в родилните домове, ако трябва да завършват с изпит как се храни бебе и който не го издържи - да си ходи.
Освен това вярно е, че всеки носи отговорност за себе си и трябва да е добре информиран, но нали има хора, на които им плащат, за да дават адекватни съвети за храненето на бебето още в родилния дом. На практика се получава така, че повечето от нас са по-компетентни от тях.
Няма да забравя каква лекция ми изчете една медицинска сестра за необходимостта от даването на вода на кърмачето/по настояване на свеки/.

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 13:28 от florencia

# 9
  • Мнения: 4 380
Имах желание да пусна тема с тази статия още вчера. Но днес чух, че в "Тази сутрин" този въпрос ще се обсъжда и потърсих дали няма случайно пусната тема за дискусия.

Направо не мога да повярвам на очите и ушите си хора, че НАЙ-СЕТНЕ, някой в тази страна, по някакъв начин се е заинтересувал от научни изследвания и световна практика по този въпрос! ooooh! Все се чудех ДО КОГА в родилни домове ще се практикува тази ужасно неграмотна и остаряла практика по отношение на кърмене и закърмване. Направо ме потриса от възмущение да гледам хранене с биберон в родилно и МАСОВО отнемане на бебето веднага след раждане. Къпането веднага след раждане също е възмутително, но това е отделна тема.

Все съм си мислила, че ако (не дай бог) ми се наложи да раждам в България по някаква причина и детето ми не бъде дадено веднага след раждане за кърмене, ще ги направя там всички на мат и маскара. #2gunfire Това е направо нечовешко. ooooh!

Много ми е интересно какво ще коментират в Тази сутрин. Май няма да спя за да гледам.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Коментарите след статията... за момент останах безмълвна. След секунда вече бях бясна и дадох и своя коментар (не знам дали ще го пуснат изобщо)
Явно като прекарвам свободното си време в бг-мама, се срещам с малко по-иначе настроени майки. Рядко до сега съм се сблъсквала с такъв негативизъм към кърменето. За мен е необяснимо  #Crazy

А кога ще има (или е имало) репортажи по темата... и по коя телевизия. Вчера видях камера на ТВ 7, но нищо повече не разбрах

# 11
  • Мнения: 4 380
Цитат
А кога ще има (или е имало) репортажи по темата... и по коя телевизия. Вчера видях камера на ТВ 7, но нищо повече не разбрах

СЕГА. Пускай бързо на Тази сутрин по БТВ!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Благодаря
точно навреме го хванах Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 380
Нищо интересно. Crossing Arms Но пък имаше форумка. Laughing

# 14

Общи условия

Активация на акаунт