Поколение Средиземноморско

  • 2 550
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Лятото е в пика си, паласките са на показ. Не само държавата ни влезе в ЕС, но и телата ни. Тийновете, не, по-скоро тийнките са досущ като италианкските и испанските си връстнички. Тийновете пък са като петленца, с изключение на зарибилите се по фитнеса, част от които също не изглеждат особено здравословно за възрастта си. Изпълзелите от компютърните клубове деца са бледи, синкави, опушени от дима, отегчени...

Ако трябва да говорим за поведението им бих ги определила като Децата на Прехода...
Ако говорим за телата им, тези на момичетата де - Деца Средиземноморци...
Пък всъщност са си Просто Деца. Нашите.

Само споделям наблюдения.

# 1
  • Мнения: 2 070
Добре де, не ви ли прави впечатление, че децата са доста пълни за възрастта си, някой пък имат доста нездрав вид... И най-вече, че доста са се променили, България е натежала с едни десет кила отгоре. Просперитет? Пооправили сме се? Това ли е цената, която трябва да платим за консуматорството и икономическия си напредък? Като родители не ви ли тревожат тези неща...  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 423
Има и доста наркомани.
Да отдадем значимото
и на чалгакултурата.

# 3
  • Мнения: 25 449
Що не си пусна темата в Нашите деца? Ако си загрижена за децата, де. Ако е само за сеир, да, тук е мястото.

По въпроса - причините са прекалено много, за да се ограничат в няколко поста, преди да отплува темата на ...найста страница.

# 4
  • Мнения: 3 521
Не знам прави ми впечатление, че 19/22 годишни госпожици в Диети се опитват да стигнат заветните 47 кг. при ръст от 175 см...че масово народа се изтрепва в опитите си да заприлича на Виктория Бекам, а когато с ужас се установи, че са им спаднали циците се мятат телефони на клиники по пластична хирургия...мдааммм...като че ли закръглените Средиземноморски деца ми се нравят повече от изгладнелите, булемични, прегърбени, изрусени 14 годишни попфолк-бекам-хилтън-фенки, които видях това лято по улиците... Thinking

# 5
  • Мнения: 2 070
Има и доста наркомани.
Да отдадем значимото
и на чалгакултурата.

Мда

Що не си пусна темата в Нашите деца? Ако си загрижена за децата, де. Ако е само за сеир, да, тук е мястото.

По въпроса - причините са прекалено много, за да се ограничат в няколко поста, преди да отплува темата на ...найста страница.

Ами нека я преместят, тук я пуснах, защото свикнах тук с аудиторията и може би ме интересува мнението на хората, които пишат тук, не е за сейра. Тя и там ще си отплува на найста страница.

# 6
  • Мнения: 2 070
Пък и не искам да обсъждаме само децата, те просто са лицето на промените, ежедневието ни е много променено и по тях най-много си личи.

# 7
  • Мнения: 25 449


Ами нека я преместят, тук я пуснах, защото свикнах тук с аудиторията и може би ме интересува мнението на хората, които пишат тук, не е за сейра. Тя и там ще си отплува на найста страница.

Ако наистина те интересува мнението на загрижени родители - там е мястото. И може и да не отплува.
Ако ти трябва просто да се обсъжда въпроса - може и в Красива мама да я пуснеш. Даже там ще си е най на мястото.

# 8
  • Мнения: 14 654
Добре де, не ви ли прави впечатление, че децата са доста пълни за възрастта си, някой пък имат доста нездрав вид...
Прави ми.
Почти няма дете, което да не мъкне пакет с кроасани, чипс или не знам какво си в ръка. А и се яде предимно нездравословна и лесна за приготвяне храна, като няма време за готвене...
Заседнал начин на живот от рано. Всяко дете разполага с компютър, на някои не им се рита топка пред блока. Няма кой да ги води 2 пъти седмично на плуване или гимнастика.
Имам усещането, че в някои семейства съществува култ към пазаруването в големите супермаркети- ходи се семейно, количките се препълват.

# 9
  • Мнения: 3 447
Прави ми. Не само младите момичета с паласките и шкембетата, но и затлъстелите деца. Тъпченето с джънк фууд си казва думата... с носталгия се сещам за едновремешните ежедневни филии с лютеница.

# 10
  • Мнения: 7 837
Жалко за тази тенденция.
Аз пък, все по-рядко виждам тук такива случаи. Усетиха се ...
А това, детето ти да спортува, е почти задължително. Не само за поддържане на форма, но и е един от начините да се предотврати залитане (наркотици, алкохол) в по-късна възраст.

# 11
  • Мнения: 14 654
с носталгия се сещам за едновремешните ежедневни филии с лютеница.
и мармалад от шипки

# 12
  • Мнения: 3 423
Другото, което ме притеснява у
поколението средиземноморско,
са разголените кръстове, и то през
зимата. Става ми болно, като гледам
девойките с панталони под талията
и блузи над пъпа. Мисля си, че това
си е чиста проба покана я към някой
цистит, я към някой пиелонефрит, да
не отивам и по-надалече. Вярно, никак
не са естетични кюлотите тип парижки,
обаче мисълта за болезнен мензис ме кара
да загащвам с поглед всяко преминаващо
покрай мене средиземноморско чудо, дето
се е объркало и е надянало средиземноморско
облекло за снимки на филма "Пътят към София".

# 13
  • Мнения: 4 585
Къде в София деца могат да поритат?
Да играят на криеница? На гоненица?

# 14
  • Мнения: 1 113
А това, детето ти да спортува, е почти задължително. Не само за поддържане на форма, но и е един от начините да се предотврати залитане (наркотици, алкохол) в по-късна възраст.

Абсолютно. Мисля, че нарасналия брой наркомани се дължи не толкова на по-големите възможности, а на липсата на занимания на децата.
Колкото до "десетте кила отгоре" - прави ми впечатление не толкова килограмите, а прекалено развитите деца. Имам позната, чието голямо дете е 8 клас. Като ги погледнеш не можеш да кажеш коя е майката, коя дъщерята. Акселерация.

Лис, това е временно. Мода. А тя се променя. Може би нашите деца ще носят чарлстон. Тук проблем не виждам, в крайна сметка вирусите и бактериите не се мушкат през голите кръстове  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт