Пункция на киста преди стимулация

  • 2 671
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, мили дами! Малко съм объркана и доста притеснена...и реших да се обърна за съвет към други като мен. Преминахме различните видове изследвания, след като вече 2 години нищо не се получаваше. Резултатите на хормони, спермограма и т.н. са в норма, цветната снимка също е ОК, правим и фоликуметрия...както и да, докторката назначи този месец стумилация, но да отида на преглед в първите дни от цикъла. След прегледа се оказа, че имам близо 5мм киста, която естествено ще отложи последващите ни стъпки. Предписа ми Диане (което не пия за първи път, поради подобни причини), но за да не губим време кистата да изчезне сама, ме посъветва да й направим пункция. От два дни търся информация в различни сайтове и не намирам почти нищо, което ме плаши още повече!!! Cry Преди години претърпях операция по спешност заради киста и не бях чувала досега за подобен метод на справяне.
Случайно някоя от вас да е чувала нещо или преминавала през подобна манипулация? Много благодаря предварително!

# 1
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
На мен ми правиха пункция на киста миналата година. Моята беше 18 мм. Мина много бързо и много леко. Приспаха ме за около 15 мин. След това нямах болки, нито кървене.
Късмет!

# 2
  • Мнения: 6
Много ти благодаря, jasmin!! ух, явно доста съм се шашнала...кистата е 5см, а не мм..Дано и при мен мине така - мерси, желая ти слънчев ден Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 612
И на мен преди инвитрото ми правиха пункция на киста.
Всичко минава много бързо, безболезнено и безкръвно.
Желая ти успех!

# 4
  • Мнения: 6
Много ти мерси, lilia_n_s!..дано, дано.  Praynig А всъщност само от УЗ могат ли да разберат дали е за пункция или е нещо по-сериозно. Уж трябва да съм претръпнала от всякакви прегледи и манипулации, ама ми е притеснено... а и докторката каза, че ще ме остави да лежа в болницата през деня. Много сте мили  bouquet. Желая ти приказен ден Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 950
Ellf, не са ми правили пункция за отстраняване на кисти, а за яйцеклетки при ин витро, не се притеснявай изобщо. Всичко минава много бързо, ще се събудиш леко унесена, нищо няма да те боли и до вечерта ще си забравила Laughing.
Успех с процедурата  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 143
Аз също благодаря за информацията, че тази киста, която се появи сега все я мисля - дали ще се резорбира сама, дали това няма да ни забави за процедурите, които се надявам да възобновим като се върне док....

# 7
  • Мнения: 1 612
Аз също благодаря за информацията, че тази киста, която се появи сега все я мисля - дали ще се резорбира сама, дали това няма да ни забави за процедурите, които се надявам да възобновим като се върне док....
Не се притеснявай! Аз моята киста я чаках да се резорбира, но тъй като нямаше много време до определения от мен месец за стимулацията реших да я махна с пункция и не съжалявам.

# 8
  • Мнения: 1 143
Това наистина ме успокоява, че напоследък май само за това мисля. Хич не ми се иска да чакам.

# 9
  • Мнения: 6
като че ли почвам да се поуспокоявам, много ви благодаря на всички!! Hug shoshkata, после може да ти разкажа Simple Smile но пък все си мисля, че и този месец ще го пропуснем.

# 10
  • Мнения: 6
много ти мерси, zvetun4o! Flowers Bouquet

# 11
  • Мнения: 255
Като разбрах, че съм за ин витро не повярвах, за мен споменаването е като "Светата инквизици". В процеса на подготовката по дълъг протокол трети месец два фоликула не се пукат, независимо че пия противозачатъчно. Преди две седмици ми ги махнаха с пункция - същата като при ин витро - краткотрайна пълна упойка, няма кървене, няма болки. Полежах около час, после се нахраних здраво и пих много течности и веднага на колата за родния ни град. Няма нищо страшно.

# 12
  • Мнения: 3 376
Ellf, добре е след пункцията да изискаш от лекарката да ти каже какъв е произхода на кистата - фоликулярна, ендометриозна, друга. Това е важна информация, защото ако кистата е например ендометриозна, може да се наложи и допълнително лечение освен пункцията. Ако има съмнения за ендометриоза, се пуска хистологично изследване на материал от кистата. Късмет!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт