Относно детските надбавки

  • 519
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Може ли някой да ми отговори,как се процедира с детските надбавки,когато майката работи от октомври месец миналата година,дохода надвишава 200 лв. за член на семейството,подала съм юли миналата година,а от октомври работя,т.е. 3 месеца до октомври съм била без доходи?

Питам,за да знам дали да си правя труда да подавам декларация,при положение,че дохода ми през последните месеци е повече от 200 лв за член от семейството/разведена съм/?

Предварително благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 606
Щом не си имала доходи през трите месеца, декларираш 0 в графата за съответния месец. При определяне правото се вземат предвид средномесечните доходи за предходните 12 месеца, т.е. - включват се и трите месеца до октомври. С две думи като сумираш доходите си от октомври досега, сумата трябва да е до 4800 лв. общо /12 месеца по 400 лв./. Доколкото разбрах имаш едно дете. Ако са 2 умножаваш 12*600 и така нататък.
В графата, където се посочва социалния статус заграждаш "да" на осигурен и на точките пред него пишеш откога си осигурена. Същото правиш и на положението "неосигурен" - посочваш "да" и докога си била неосигурена.
При подаване на молбата трябва да представиш копие от решението за развод, удостоверение за брутни трудови доходи за периода откогато си на работа до 31.07.2007 г., удостоверение от училище, ако детето е учащо, както и лична карта и удостоверение за раждане на детето за справка.
Ако има нещо неясно питай-социален работник съм.

# 2
  • под тепетата
  • Мнения: 9 269
aniani_7, извинявай,но ще използвам темата ти да попитам и аз нещо .
 kati_v, съпругът ми от днес е на нова работа в друга фирма.Трябва ли да уведомя социалните за промяната на работното му място (подавала съм документи април, в доходите му няма да има промяна). Благодаря предварително.

# 3
  • Мнения: 5 606
Не, няма нужда за това. Правото на подпомагане се ползва въз основа на доходите за предходните 12 месеца.
Просто, когато кандидатствате през април 2008 г. ще трябва да представите удостоверение за брутния трудов доход на съпруга ви от едната фирма за периода 1.04.2007-31.07.2007 г. и от другата за периода 1.08.2007-31.03.2008 г.

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 269
Благодаря, kati_v!
  Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт