Коя е по-добра-PVC дограма или алуминиева ?

  • 12 274
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 967
ПВЦ Simple Smile

# 31
  • Мнения: 219
PVC  е 100 пъти по-добрата дограма дори с обикновенно стъкло.

# 32
# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 806
PVC  е 100 пъти по-добрата дограма дори с обикновенно стъкло.
Joy да бе
 Алуминиева  Peace термо мост с Ка стъкло е това е дограмата  Hug

# 34
  • Мнения: 84
Общото мнение е,че алуминиевата дограма е по-добра. Просто е 2 пъти по-скъпа и повечето хора предпочитат PVC -то.
Ние сме с алуминиева и алуминиев стъклопакет. Просто е много добре Hug
PVC -то с времето се изкривява и захабява. Алуминиевата дограма освен ако не ти омръзне, няма да се налага да я сменяш скоро Grinning

# 35
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз съм за алуминиевата.

# 36
  • Мнения: 587
3 зими съм със зимна градина ( тераса ) остъклена с ПВЦ Саламандър , К - а стъкло. Температурата не е спаадала под 13 гр, дори и през най - големите студове. Цветята цъвтят. Никакъв конденз.

# 37
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
PVC материала е вреден  ... и за теб и за хората наоколо ...освен ако не я пипаш и не стоиш наоколо ...затова и цените непрекъснато падат ...в Европа вече не я щат

# 38
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
А относно шумо изолацията, спокойно може да си поискате троен стъклопакет, определено повече изолира шума.

# 39
  • София
  • Мнения: 351
От 5г. сме с ПВЦ и нямам никакви оплаквания,но внимавай с фирмите,че се навъдиха едни...Каквото и да избереш гледай да е от доказала се фирма,а не от някой,който е на пазара от вчера.

# 40
  • София
  • Мнения: 10 825
secretgarden, къде точно в Европа не я щат? Сподели, моля те, ще ми е интересно да чуя. Фирмите производителки на ПВЦ профили, с които имам контакти са все от Европа и производството им хич не е в стагнация. И не, причината не е само пазара в Източна Европа

По темата - за жилище - ПВЦ, за офис - алуминий

# 41
# 42
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...
По темата - за жилище - ПВЦ, за офис - алуминий

Защо се препоръчва за офисите алуминий?

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Брей що глупости изчетох по темата, не е истина! ooooh!
Въпроса е много сложен и зависи от доста фактори.
С две думи - ако имаш средства плати си за алуминиева дограма с широк и масивен профил, с мин. 30 мм  стъклопакет нормално + К- стъкло, ако не са много паричките си вземи PVC, по възможност пак с широк ст-т + К стъкло.
Темата е необятна и ако въпроса е поставен коя е най- добрата дограма въобще? правилният и единствен отговор е дървена със широк ст-т+ К стъкло. Но за съжаление няма достатъчно качествена дървена дограма у нас. Бързат и не сушат добре дървесината, която в последствие се измята и.... сещате се. Забележете че постоянно повтарям широк стъклопакет! Основната топлоизолация, поради по-голямата площ, идва от пакета!!!

# 44
  • Мнения: 2 677
PVC определено.

Общи условия

Активация на акаунт