Възпалено дупе

  • 2 883
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 593
МОя бебо от два дни има разстройство и от него му се възпали дупето. Педито ни каза да го мажа с Дактакорт или Имазол и да пие Гентамицин(но той е за растроиството), което почти изчезна , но все още при всяко акане се възпалява и започва да пищи. Знаете ли нещо друго за мазане при по-тежки случаи.  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 877
Пиоктанин.Най-добре действаше при Боян.

# 2
  • Мнения: 1 426
След близо едномесечен кошмар при подобен случай, една случайна позната ми даде пенатен крем и след второто намазване подсеченото изчезна като с вълшебна пръчка. Само че, доколкото чух, май вече от няколко години този крем не се внася в България.

# 3
  • Мнения: 220
За подсичане ползвам Универтан и много помага

# 4
  • Мнения: 438
След близо едномесечен кошмар при подобен случай, една случайна позната ми даде пенатен крем и след второто намазване подсеченото изчезна като с вълшебна пръчка. Само че, доколкото чух, май вече от няколко години този крем не се внася в България.
Напротив наскоро си купих даже някаде гледах реклама на цялата им серия. Мисля в бебешко списание  Grinning

# 5
  • Мнения: 144
Аз ползвам пиоктанин като редувам с Бочко или някакъв друг мазничък крем.Оправя се за 1-2 дни

# 6
  • Мнения: 102
Имазола ще оправи нещата,той е точно за тази цел.Веднъж сме се зачервявяли и точно с това се оправихме.

# 7
  • Мнения: 239
На времето имаше един така наречен "благ мехлем"(или по народно-дупен крем). Приготвяше се в Дом майка и дете. Сега го приготвят в някои аптеки. Това е чудотворен мехлем. Ползвам го за бебока, за мен-хемороиди, понякога тати се подсича...страхотен е!

# 8
  • Мнения: 1 426
След близо едномесечен кошмар при подобен случай, една случайна позната ми даде пенатен крем и след второто намазване подсеченото изчезна като с вълшебна пръчка. Само че, доколкото чух, май вече от няколко години този крем не се внася в България.
Напротив наскоро си купих даже някаде гледах реклама на цялата им серия. Мисля в бебешко списание  Grinning
О, чудесно, ако е така! Още днес ще питам по аптеките! В момента ползваме универтан при нужда, и той не е лош, но е направо несравним с пенатения.

# 9
  • Мнения: 4 496
Все Бочко съм ползвала. Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 580
Бейби-тан  Peace

# 11
  • Мнения: 1 251
МОя бебо от два дни има разстройство и от него му се възпали дупето. Педито ни каза да го мажа с Дактакорт или Имазол и да пие Гентамицин(но той е за растроиството), което почти изчезна , но все още при всяко акане се възпалява и започва да пищи. Знаете ли нещо друго за мазане при по-тежки случаи.  Praynig

И аз мазах с Имазол по препоръка на педиатъра-имаше доста пъпчици и беше зачервено дупето, за една седмица мина всичко, но на всяка смяна на папмерса миех дупето с вода, а не го забърсвах с кърпички.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 558
Аз ползвам един, който се прави в една аптека. Води се крем при подсичане. Не знам къде живееш,  но поразпитай в аптеките, където правят лекарства. Мисля, че е подобен на Пенатен. Действа наистина много добре и бързо.

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Използвала съм / а и сега понякога / Павлодерм.

# 14
  • Мнения: 400
След близо едномесечен кошмар при подобен случай, една случайна позната ми даде пенатен крем и след второто намазване подсеченото изчезна като с вълшебна пръчка. Само че, доколкото чух, май вече от няколко години този крем не се внася в България.

Аз съм виждала такъв крем съвсем скоро, в деткс борна Вис Виталис в Пловдив. Сигурно има и другаде

# 15
  • Мнения: 417
Крем "Мустела" много помага(поне на нас).Изобщо цялата козметика на тази фирма е много хубава.

# 16
  • София
  • Мнения: 928
Крем "Мустела", но от специалната им бебешка козметика за подсичане  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 610
Бюбхен,крема за подсичане PeaceДо сега и при двамата(ползвах го и при баткото)не е имало случай в който да не е минало каквото и да е подсичане за повече от няколко часа,пък и не е позволявал да стигнем до сериозно положение.От родилния дом бебо се прибра с ужасно възпалено дупе #2gunfire ,но още на другия ден почти му нямаше нищо.

# 18
  • Мнения: 2 529
Крем "Мустела", но от специалната им бебешка козметика за подсичане  Peace

Да, от серията Dermo-Pediatrie, Stelactive мисля, че се казваше. Имазолът също помага.

# 19
  • Мнения: 430
Пиоктанин.Най-добре действаше при Боян.
и аз от него слагах и много помага

# 20
  • София
  • Мнения: 1 750
В най-тежките случаи на подсичане при моята госпожица помогна Клотримазол. Той е противогъбичен крем и е добре да се консултираш преди това с лекар. Нашата педиатърка ми го изписа и имаше страхотен ефект, още при второто намазване  Peace

# 21
  • Мнения: 4 451
Аз ти препоръчвам Тридерм. Много бързо действа. Peace

# 22
  • Мнения: 35
Павизон, но се консултирай с педиатъра си първо. Иначе обичайния крем бочко

# 23
  • Мнения: 221
Пиоктанин + Бочко Peace

# 24
  • Мнения: 7 605
Пенатен не е мн добър крем, съдържа не мн хубави съставки....тук в Германия ве4е доста го отри4ат ( а е класика ).

При силно въzпаление трябва да го оставиШ по голо дупе колкото се може по 4есто, и, раzбира се, много 4есто да му сменяШ памперсите  Wink  Аz иzполzвам и ултра4ервена лампа .  Мажа с крема на Бюбхен против поси4ане, zа да стои горе долу сухо. Успех  Peace

# 25
  • Мнения: 1 668
Аз ти препоръчвам Тридерм. Много бързо действа. Peace

Наскоро получихме много страшно эачервяване и ситни пъпчици и точно Тридерм полэвахме. След третото маэане почти се беше иэчистила, доволна съм! Ако искаш опитай. Успех  bouquet

# 26
  • Мнения: 296
И ние имаме същия проблем в момента SadИмазол или тридерм по аптеките ли ги продават, или и от детски магазин може да се вземат?
Малко глупав въпрос, но не съм ги чувала.

# 27
  • Мнения: 1 251
И ние имаме същия проблем в момента SadИмазол или тридерм по аптеките ли ги продават, или и от детски магазин може да се вземат?
Малко глупав въпрос, но не съм ги чувала.

Имазол Паста ползвам аз, от аптеката без рецепта може да се купи, към 4,50 лева струва.

# 28
  • Мнения: 296
И ние имаме същия проблем в момента SadИмазол или тридерм по аптеките ли ги продават, или и от детски магазин може да се вземат?
Малко глупав въпрос, но не съм ги чувала.

Имазол Паста ползвам аз, от аптеката без рецепта може да се купи, към 4,50 лева струва.
Благодаря за бързия отговор  bouquet

# 29
  • Мнения: 4 451
Аз ти препоръчвам Тридерм.

# 30
  • Мнения: 298
Виждам че си от Варна-на ул.27-ми юли има една аптека(аптека Попова май беше)там има такива правени кремчета вземи крем при подсичане.Това кремче върши чудеса,на нас само то ни помага за дупето.  Peace Заслужава си да пробваш,а и не е скъпо.  Hug

# 31
  • Мнения: 337
Бейби тан, при нас много помагаше  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 3 524
Пиоктанин.Най-добре действаше при Боян.
Както и имазол, а също и дефламол знам че една мама позлваше за нейното бебонче. Аз редувах пиоктанинче с кремчето му против подсичане на Мустела Peace Дано се оправите бързо  Hug

# 33
  • Мнения: 867
Аз винаги ще си препоръчвам Мустела. Витаминозният крем за под пелени при моята дъщеря действа безотказно досега дори при разраняване до кръв.

# 34
  • Мнения: 814
Крем "Мустела", но от специалната им бебешка козметика за подсичане  Peace

И аз съм много доволна от него Peace

# 35
  • Мнения: 2 498
Павлодерм върши чедеса....

# 36
аз ползвам линола фет, много сам доволна. Мия й дупето с деркком фам. Опитай

# 37
  • Мнения: 7 605
аз ползвам линола фет, много сам доволна. Мия й дупето с деркком фам. Опитай

Линола Фетт zа въzпаление?  Shocked  Противопокаzно е  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт