Зелени изпражнения при хранене с Нутрилон

  • 3 214
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
Здравейте отново. Имам следния проблем от почти месец, откакто бебчо е изцяло на АМ. Вече сме на почти 3 месеца и от 2 и месеца насам се храним с Нутрилон. За някои майки които ме помнят, сигурно ще се сетят че имах въпроси относно млякото и след техни отговори смених Фризото с Нутрилона, но от месец насам изпражненията станаха зелени. Освен Нутрилон 1 давам и Комфорт за редовно изхождане, също и чай на Хип за храносмилане с копър, лайка и анасон. Моята педиатърка не можа  да ми каже от какво е, само предположи че може да е от чая. Аз за известно време не годавах, но само 2 дни изпражненията бяха кафяви, после пак си станаха зелени като мачкани зелени чушки. Чудя се какво да правя. Имали ли сте такъв проблем, знаете ли от какво може да е.Отделно от това си имаме доста  газове и много се оригваме. Има дни в които виждам голям зор.

# 1
  • Мнения: 1 877
Личен опит не мога да дам,но защо не поискаш направление за специалист- детски гастроентеролог може би?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Моя месеци наред имаше единствено и само зелени изпражнения,а беше само на кърма,но имаше зверски колики до към 7-8мес.В момента яде нутрилон,но не е имал отдавна зелени изпражнения.Най-вероятно коликите са причината.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 039
Здравей!Баткото беше на Аптамил сега малката също.И двамата са със зелено ако още първия път докторката ми каза че е от млякото защото нищо друго не съм му давала и имаше по - малко колики от малката, а на нея сега й давам и чайче на Хип и акото й е същото.

# 4
  • Мнения: 402
Здравей!Баткото беше на Аптамил сега малката също.И двамата са със зелено ако още първия път докторката ми каза че е от млякото защото нищо друго не съм му давала и имаше по - малко колики от малката, а на нея сега й давам и чайче на Хип и акото й е същото.
Това означава ли че не трябва да се притеснявам толкова. Всъщност и аз вече не знам. От вчера намалих малко дозата Комфорт за сметка на Нутрилон 1 а и чайчето беше по разредено и днес изпражненията са по жълти.
Така или иначе ще се водим на лекар, поне да чуя едно мнение на специалист. Като стане това ще ви информирам, ако има нещо интересно.

# 5
  • Мнения: 402
Моя месеци наред имаше единствено и само зелени изпражнения,а беше само на кърма,но имаше зверски колики до към 7-8мес.В момента яде нутрилон,но не е имал отдавна зелени изпражнения.Най-вероятно коликите са причината.
Аз мисля че коликите ни почти приключиха. Но благодаря все пак за мнението.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 907
Не мисля, че е от Нутрилона, по - скоро е от чая. При сина ми памперсите "позеленяха" от чая за колики.

# 7
  • Мнения: 63
Храня малката с Нутрилон Комфорт 1 само и аките станаха зелени преди седмица доста редки и тъмно зелени. Чайче давах преди това и съм убедена че не е от него. Ака много трудно с адкси мъки напъни плач, понякога помагам защото не мога да я гледам така, после настава облекчение и запсива!
Уж това мляко за изхождане и против колики ма, нищо подобно, дали трябва да го сменя?

# 8
  • Мнения: 1 477
Храня малката с Нутрилон Комфорт 1 само и аките станаха зелени преди седмица доста редки и тъмно зелени. Чайче давах преди това и съм убедена че не е от него. Ака много трудно с адкси мъки напъни плач, понякога помагам защото не мога да я гледам така, после настава облекчение и запсива!
Уж това мляко за изхождане и против колики ма, нищо подобно, дали трябва да го сменя?
Храня малкия с milumil и имахме същия проблем в началото.Моя съвет е изчакаш при нас се нормализира след като стомахчето свикна с новата храна.От чая не вярвам да е-аз също го давах

# 9
  • Мнения: 63
Колко време му трябва на едно бебе за да свикне с храната, защото ние изядохме вече десетина кутии Нутрилон комфорт, а става само по зле. В началото след НАН почна да ака почти във всеки памп, ма всяко чудо за три дни. Вече месец и половина сме на тази храна и не съм доволна от ефекта й върху бебка.

# 10
  • Мнения: 12
От самото начало се дохранвахме с Nutrilon и всичко с акото беше нормално, но когано ни почнаха коликите и започнах да давам най- различни капки , милото ми бебче се запече страшно. По съвет на лекарката минахме на Omneo и акото ни стана точно такова тъмно зелено. Веднага се посъветвах с педиатърката и тя каза че е именно от Omneo-то. И като всяко чудо за 3 дни после пак се запече. Затова реших да спра Omneo-то и пак минах на nutrilon. И цвета на акото отново възвърна нормалния си цвят. Така че място за притеснения няма , цвета е в следствие на Omneoto

# 11
  • Мнения: 402
Абе и аз така мисля, щото като понамалих малко дозата на Омнеото и изпражненията станаха по-жълти,но пък трудно акаме, така че...А иначе говорих с една докторка, която предположи че става въпрос за по динамична перисталтика и съответно когато не се обработи добре храната излиза със зелен цвят. Абееее не ми харесва много тая работа, но щом и вие ме успокоявате няма да се шашкам толкова.

# 12
  • Мнения: 3 499
Моника от 4 месец е на Нутрилон Комфорт. От него се получават зелени изпражнения.

# 13
И ние на вашата възраст бяхме на същото АМ и същия чай.Акото му беше зелено и дори решихме,че е настинал,защото знам,че тогава са зелени изпражненията,но лекаря каза,че щом не е рядко всико е ОК.И споко като почнеш да въвеждаш други храни ще се промени цвета,и миризматаааа....  bouquet

# 14
  • Мнения: 402
Моника от 4 месец е на Нутрилон Комфорт. От него се получават зелени изпражнения.


Е то това е е ясно, ама защо става така? Те това е въпроса, и дали нещо не е опасно. Иначе и аз схванах че е от Комфорта Wink

Общи условия

Активация на акаунт