Много моля за помощт, Странни звуци и поведение на бебето

  • 2 542
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 490
На колики прилича, но все пак говори с док. Нищо не помага, а се дава за успокоение на майката-тук са ти казали, но все пак към края им се облекчаваха от Еспумизана.
Успех!

# 16
  • Мнения: 4 451
И аз мисля, че са колики. Аз давах чай от анасон, но нищо не помага. Отминават си сами към 4-тия месец.

# 17
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И според мен са колики. Ще отиминат към 3-4 месец. До тогава може да се пробвеаш да ги облекчиш, но при нас нищо не помогна

# 18
  • Мнения: 5 362
И на мен ми прилича на колики.
Търпение Peace

# 19
  • Мнения: 1 753
Колики...  Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 1 877
Прилича на колики. Дано минат по-бързо.
Peace

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Заведи детето на преглед ...

# 22
  • Мнения: 1 269
и при нас беше сьщото,споко,скоро ще мине Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 928
Както вече са ти писали момичетата, прилича на колики  Sad, но не е зле бебка да я прегледа и лекар, той със сигурност ще ти каже и ще те успокои  Peace

# 24
  • Мнения: 1 243
Според мен са колики  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 230
Колики, със сигурност! Ани беше така, тя не плачеше през нощта, но аз плачех. Така скимтеше, че сърцето ми се късаше. Ставахме или аз или тати и загрявахме една памучна пелена с ютията, сгъвахме я няколко пъти и я слагахме на коремчето на дечко, на голо. Това я успокояваше. Като изстинеше от външните страни обръщах пелената откъм вътрешните и пак върху коремчето. Внимавай да не е много гореща пелената.
Дано минат бързо!!!
ПП: Сега се сетих, че продават такива бебешки загряващи възглавнички, де да знаех за тях тогава...

# 26
  • София
  • Мнения: 5 656
Имах същия проблем, дъщеря ми почти от самото раждане издаваше същите звуци - пъшкане, напъване и доста силно ръмжене, особено докато суче. Нощем мъжът ми се будеше с подскок от тези звуци - "задушава се детето!". Казвам спокойно "никой не се задушава, дъщеря ти суче в момента". Дори от напъване се случи да повърне ярки кървави съсирени парцалчета в млякото, много се притесних, естествено се случи и да е нощ и да съм сама, двама педиатри независимо един от друг казаха, че е точно от напъването, пукат се фините капилярчета на хранопровода, израсна го този период сравнително бързо. Оправяхме се с по-често кърмене и гушкане.

# 27
  • Мнения: 1 098
Смятам, че са колики. При нас е същото

# 28
  • Мнения: 2 807
Pitashta , честито бебче първо!   bouquet

Така, както описваш ситуацията, и аз мисля че са колики, т.е. нищо притеснително, т.к. са характерни за всички бебета през първите 3-6 месеца.

Има капки против колики, които можеш да даваш, не си милси обаче, че ще решат проблема.
Най-добре говори с педиатъра си за това.

Добре действа и когато бебчето е обърнато към теб, така че коремчето му хем да се притиска, хем да му е топличко - най-добре да си легнала.

Предполагам, че кърмиш... - в такъв случай е добре да изключиш всички газообразуващи храни от менюто си, за да не натоварваш допълнително и без това нежното бебешко стомахче.

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И аз мисля, че са колики. Аз давах чай от анасон, но нищо не помага. Отминават си сами към 4-тия месец.
PeaceПри нас помогна чай от копърово семе

Общи условия

Активация на акаунт