Информативно за хомеопатията

  • 416 437
  • 663
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 40 597
Мила,в дълбока грешка си,ако вярваш на това писание...
По-добре го изтрий,за да Не заблуждаваш тези,които наистина искат да открият що е Класическа хомеопатия,и се върни няколко страници назад,за да разбереш и ти що е то!!!

# 346
  • Мнения: 3 478
Крайно време е Александър да вземе нещата в свои ръце, ако желае, да пише на модовете да добавят КЛАСИЧЕСКА към заглавието и да спрем тези хомеопатични небивалици тук.
ЗА ПЪРВИ ПЪТ ВПРОЧЕМ ЧУВАМ БЕЛАДОНА ДА СЕ ПОТИ ОБИЛНО! Виц!

# 347
  • Мнения: 3
Крайно време е Александър да вземе нещата в свои ръце, ако желае, да пише на модовете да добавят КЛАСИЧЕСКА към заглавието и да спрем тези хомеопатични небивалици тук.
ЗА ПЪРВИ ПЪТ ВПРОЧЕМ ЧУВАМ БЕЛАДОНА ДА СЕ ПОТИ ОБИЛНО! Виц!
Темата е важна за всички желаещи да се запознаят с основите на класическата хомеопатия. Ето защо въпрос на обективна отговорност е да се каже, че тези Ваши твърдения са грешни. Потенето е застъпено при Беладона.Клинично съм го наблюдавал. В реперториума в рубриката потене беладона е във втора степен във рубриката обилно потене е във трета степен. Симптома е ясно изразен. Разбира се, там има и други лекарства, далеч не само при беладона има потене.

# 348
  • Мнения: 3 478
Моите уважения, но беладона е толкова гореща, че потта изсъхва почти мигновено, затова влажна пот там трудно ще откриете и надали ще разберете дали е потна. Вероятно сте объркали лекарството с атропинум или бромиум. Това, че определен симптом фигурира в реперториума, съвсем не означава, че няма съответните специфики, които невинаги има как да бъдат описателно допълнени.

Моят съвет към вас, ако практикувате, е да се научите да изследвате реперториума, където например беладона е на същата висока 3 степен и в рубриката "SKIN - DRY - perspire; inability to" Wink.
От двете рубрики - тази, която вие посочвате, и тази, която аз ви давам, един посредствен изследващ хомеопат би заключил, че беладона е с променливо изпотяване. Grinning което всъщност е донякъде така. Само че при по-обстойно изследване на реперториума, плюс като посъберете няколко случая на беладона, ще ви стане ясно какво всъщност се случва с потенето при беладона.

По същия начин в голяма част от Материи Медики-те пише, че краката на беладона са студени. Нищо подобно. Те просто са с по-ниска температура от тази на главата, тъй като основното при беладона е конгестията в главата. Честно казано освен това един кадърен хомеопат надали ще стигне до изпотяването, за да предпише беладона при наличието на толкова добра умствена картина.

# 349
  • Мнения: 2
Здравейте,искам да ви попитам дали някой знае точната рецепта за приготвянето на цинк-желатиновите превръзки,които се преготвят специално за варикозни язви.Ще съм много благодарна,ако някои ми каже,защото никаде не мога да намеря точните пропорции.

# 350
  • Мнения: 3 478
Темата е за Хомеопатия, което не се включва във въпроса ви.
Но понеже така и така сте тук, цинкът е изключително вреден дори под формата на крем "Бочко" за децата, да не говорим за противопърхутните шампоани на цинкова основа. Нека не спамим излишно темата, а на вас - успех в лечението.

# 351
  • Мнения: 0
Здравейте, има ли някой представа, хомеопатията наука ли е? Ако е наука, има ли за тези 200 години публикация в поне едно научно списание, която да третира резултати от лечение или фармакодинамични особености на интимните механизми на действие на хомеопатичен препарат? Има ли публикувани клинични проучвания с някой хомеопатичен препарат? Ако такива няма, то у мен възниква въпросът, етично ли е да се изписват на пациентите такива "лекарства" и как е възможно лекари да се занимават с хомеопатия? Не мога да открия и капка здрав разум в "обясненията", които хомеопатите предлагат за действието на препаратите им.

# 352
  • Мнения: 1 274
Здравей, преди няколко страници публикувах доста материали ПРОТИВ хомеопатията. Върни се назад, прочети и прецени.

# 353
  • Мнения: 3 478
Здравейте, има ли някой представа, хомеопатията наука ли е? Ако е наука, има ли за тези 200 години публикация в поне едно научно списание, която да третира резултати от лечение или фармакодинамични особености на интимните механизми на действие на хомеопатичен препарат? Има ли публикувани клинични проучвания с някой хомеопатичен препарат? Ако такива няма, то у мен възниква въпросът, етично ли е да се изписват на пациентите такива "лекарства" и как е възможно лекари да се занимават с хомеопатия? Не мога да открия и капка здрав разум в "обясненията", които хомеопатите предлагат за действието на препаратите им.

Привет. При по-щателно търсене ще откриете достатъчно публикации, книги на всякакви езици, от признати медицински лица, включително в България на тема хомеопатия. Всичко се вписва в Енциклопедия Хомеопатика, която можете да закупите.
За клинични проучвания нека не говорим, тъй като рискуваме да предизвикаме нежелана и безплодна дискусия, тъй като всички знаем кой дърпа конците в световен мащаб по отношение на фармацията. Достатъчно е това, че в България се предписват и свободно закупуват отдавна забранени в "цивилизацията" алопатични медикаменти. Предлагам ви ако имате още въпроси, да ми ги зададете на лични съобщения, за да не разводняваме излишно темата, тъй като гледам че и Библията намесиха по-назад Peace

# 354
  • Мнения: 22
Здравейте, има ли някой представа, хомеопатията наука ли е? Ако е наука, има ли за тези 200 години публикация в поне едно научно списание, която да третира резултати от лечение или фармакодинамични особености на интимните механизми на действие на хомеопатичен препарат? Има ли публикувани клинични проучвания с някой хомеопатичен препарат? Ако такива няма, то у мен възниква въпросът, етично ли е да се изписват на пациентите такива "лекарства" и как е възможно лекари да се занимават с хомеопатия? Не мога да открия и капка здрав разум в "обясненията", които хомеопатите предлагат за действието на препаратите им.

Да, докторе. Мнозина имат представа - хомеопатията Е наука. Вие непрестанно се опитвате да я вкарате в тесните рамки на вашите разбирания. Това е също толкова умно, колкото да вкараш квадратен пирон в кръгла дупка.

Ако у Вас възникват някакви въпроси, чиито отговори не знаете, защото сте достатъчно предубеден, за да видите еднозначните им отговори, не ги превръщайте в риторични въпроси с "подразбиращ" се отрицателен отговор.

ДА, етично е да се предписват такива лекарства - кавичките Ви са неуместни - защото хомеопатичните лекарства лекуват.
И ето така е възможно лекари да се занимават с хомеопатия - някои лекари обичат да лекуват, затова стигат до хомеопатията, която най-сетне им дава тази възможност.

Ако не може да откриете "и капка здрав разум", свалете си капаците от очите и учете.
Защото колкото и "фармакодинамични особености на интимните механизми на действие" да знаете, пациентите ви стават от болни по-болни.

Голата истина! е, че на теория сте богове, а на практика от ден на ден сте все по-жалки. Не знаете какво предизвиква злокачествените заболявания, не знаете какво предизвиква алергиите, не знаете какво предизвиква автоимунните болести, не знаете какво предизвиква диабет у невръстни дечица, не знаете какво предизвиква дори атопичния дерматит...
При толкова незнаене единственото, което ви остава е да се пъчите надменно и да говорите наукообразни празни приказки, от които на никой пациент не му става по-леко.

Голата истина! е, че трябва да си спомните, че работата ви е да лекувате, а не да се надувате как знаете защо не можете да лекувате.

# 355
  • Мнения: 0
От обидния ви пост, не мога да се съглася с нито едно твърдение. А недостатъците на традиционната медицина в никакъв случай не са предимства на хомеопатията. Колкото до моята личност - нито ме познавате, нито знаете нещо за моите пациенти нито пък за ширината на моя мироглед...и не знам защо решихте, че не си гледам работата Simple Smile Така че обършете си пяната по устата и ми покажете, че знаете какво е наука и какво е достоверност и ...."наукообразни", моля ви се - къде по-наукообразни термини тези на холистиката?

п.п. Справка - фармакодинамика (предполагам този "наукообразен" термин ви мъчи)

# 356
  • Мнения: 2 674
Този подфорум е за алтернативна медицина и хомеопатия. За фармакодинамика и фармакокинетика  ще сте по-полезен в основния форум наречен Здравословни проблеми. Интересът там към традиционната медицина и нейните принципи е по-голям.

# 357
  • Мнения: 0
ОК, няма да ви "цапам" темата повече.

# 358
  • Мнения: 2 674
Създавате излишен конфликт, а вашите знания може да полезни на друго място.

# 359
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Създавате излишен конфликт, а вашите знания може да полезни на друго място.

 Цонна, въпреки многократните ми призиви, тази Тема вместо информативна, отдавна се е превърнала в поле за мерене на Его...

Общи условия

Активация на акаунт