Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 авг. 2007, 14:56 ч.

Информативно за хомеопатията

• 335 525
  • 535
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
Еееех,  Aleksander, ами насладата от вкуса?!   chef
Освен това се твърди, че в него има антиоксиданти, желязо, йод, магнезий, фосфор.

# 31
  • Бургас
Еееех,  Aleksander, ами насладата от вкуса?!   chef
Освен това се твърди, че в него има антиоксиданти, желязо, йод, магнезий, фосфор.

И аз мисля, че кафето е полезно, разбира се в ограничени количества и задължително прясно сварено. Simple Smile

# 32
В клетката протичат биохимични процеси на синтез и разпад на химични вещества. При разпада, логично има разкъсване на междуатомни и междумолекулни връзки в резултат на което се отделя енергия. За да се извърши синтез е необходимо да се вложи енергия за осъществяването на нови междуатомни и междумолекулни връзки.
В човешката клетка има вещество Аденозин дифосфат(АДФ), който играе ролята на „акумулатор” и при вложена енергия (получена от биохимичните процеси на разпад протичащи в митохондрийте) преминава в Аденозин трифосфат (АТФ).  При нужда от енергия, клетката разпада АТФ до АДФ и получава порция енергия, която може да използва за своите нужди. АДФ може да бъде разпаднат и до АМФ (аденозин монофосфат), което освобождава още една порция енергия, но това клетката прави само в екстремни ситуации.

Кафето(заради кофеина) и всички други стимуланти предизвикват относително неконтролируем разпад на АТФ до АДФ и дори АМФ в резултат на което клетката остава без енергиен резерв (както и Александър по-горе е писал).

Хомеопатичното лекарство, което е динамично лекарство работи, като предизвиква изменение в жизнената сила на човек (хомеостазата) така щото естествените оздравителни сили да възстановят здравето. За да извърши тази работа, жизнената сила се нуждае от енергия. Когато енергията е била освободена посредством стимулант....хомеопатичното лекарство няма с какво да работи.

Така, че независимо колко полезни вещества като йод, магнезий, антиоксиданти и т.н. притежава кафето, те не могат да компенсират негативите които то нанася на хомеопатичното лечение. 

Но избор има....лекуваш се с алопатия и пиеш кафе, или пък се лекуваш с хомеопатия и не пиеш кафе докато протича лечението....

# 33
  • Бургас
Nial , звучи логично Wink! А, защо нес кафето не пречи на хомеопатията newsm78?

# 34
Писал съм, че кафето ПРЕЧИ на адекватното хомеопатично лечение. Не съм споменавал нищо за изключения.

# 35
Момичета, искам да ви попитам нещо.Шоколадът пречи ли по някакъв начин по време на пиене на хоеопатичното лекарство-Осцилококцинум при малко дете?
При лечението с класически монопрепарати или с др.думи ХЛ трябва да се спре приема на храни и напитки съдържащи кофеин (шоколад, кафе) и мента, но понякога дори парфюмът ви може да подтисне действието на лекарството, а също така лекарстватва се съхраняват далеч от силни миризми, телфони и др.подобни уреди.
На моето дете му давам бял шоколад, а лекарството задължително 15-20 мин преди или след хранене, ако е след хранене задължително пия вода а да премахна всякакви остатъчни вкусове Simple Smile
Писал съм, че кафето ПРЕЧИ на адекватното хомеопатично лечение. Не съм споменавал нищо за изключения.
Да напълно съм съгласна изхода е да се пие безкофеиново кафе, така хем си пиеш кафето хем се лекуваш Laughing

# 36
а  ако е безкофеиново нескафе сигурно е още по-безобидно? дали обаче няма др. вредни субстанции в нескафето?

# 37
ИМА Grinning

# 38
  • София
Да споделя: от около 8 години се лекувам изключително с хомеопатия. През първата година спазвах ограничението за кафе. После на своя глава пробвах да пия кафе по време на лечение и - о, чудо! - действа. Личният ми хомеопат каза, че е възможно да не пречи, но не е правило.
За шоколад, пък ограничение не съм имала. От 8 г. не съм доближавала конвенционален медикамент! Детето ми - за 2 години - също.

# 39
Aз не пия кафе но шоколад ям.
На мен също не ми пречи на лечението. Peace

# 40
Да споделя: от около 8 години се лекувам изключително с хомеопатия. През първата година спазвах ограничението за кафе. После на своя глава пробвах да пия кафе по време на лечение и - о, чудо! - действа. Личният ми хомеопат каза, че е възможно да не пречи, но не е правило.
За шоколад, пък ограничение не съм имала. От 8 г. не съм доближавала конвенционален медикамент! Детето ми - за 2 години - също.

Моята хомеопатичка ми е разказвала за друг неин пациент, който си пиел лекарството с кафе, без да антидотира. Но това не е правило. Ханеман има обяснение защо кафето е вредно, то "събужда" псората, която е в основата на всички заболявания. Отделно има лекарства, които задължително се антидотират от кафе, като Нукс вомика, Игнация.. Колкото си по-пристрастен към кафето, толкова по-вероятно е да антидотираш лекарството си.

# 41
multimodal , какво означава да антидотираш лекарството си?
Не може да подейства ли?
 newsm78 newsm78 newsm78

# 42
  • Варна
multimodal , какво означава да антидотираш лекарството си?
Не може да подейства ли?
 newsm78 newsm78 newsm78
Точно това.

# 43
Приятно ми е - Богиня! благодаря....

# 44
  • Бургас
Mомичета, някоя от вас давала ли е на детето си Осцилококцинум профилактично? Моят хомеопат ми препоръча да и давам по една капачка (от шишенцето) сутрин, сега когато идва грипна епидемия, но се чудя колко време мога да го правя? Thinking

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт