Има ли тук СОД-сами отглеждащи децата си- майки от Варна

  • 1 773
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
и аз сьм от Варна на 32 години  с две деца от доста време сьм СОД така че мога да се включа някой пьт Hug

# 16
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За себе си какво мога да кажа- на 36 год съм, учителка, с две деца на 17 и 7 години. И двете деца са общи- мои и на съпруга ми, за двата бракът е първи.Проблеми имаме доста отдавна, но от май месец сме разделени. РАзделени е малко силно казано, защото живеем заедно или по-точно той идва само да спи у дома. не дава пари, нищо не прави в домакинството и има друга жена. А аз дори не мога да го изгоня. Баща ми също му каза да напусне, но не- законно нищо не можело да се направи. Живеем в къщата на родителите ми, като заедно с него имаме пристроени 2 стаи и гараж. Аз нямам ключ за гаража де, но това е друга тема. Тепърва започва развода ми, започват неприятностите и много ми е зле. Бих искала някой минал през всичко да ме успокои поне малко. Въпреки, че адвокатът ми ми дава кураж, той не е достатъчен. Имам всъщност два проблема. Единият, че не искам да живея с него, а ще го търпя вероятно още година-две, докато излеле решението. И то ако оставят на мен жилището и децата. Вторият ми проблем са децата. СОД съм само на половина. Малкият е разкъсван на две страни, ту при него, ту при мен. Но големият е изцяло с баща си- живее при неговите родители сега , не иска да идва у дома. Свекърва ми оказва голям натиск там,опитва се и малкия да привлече (за да може да се бори сина и за родителските права и жилището, като докаже че той ги гледа). А моето сърце се разкъсва. И същевременно това е голям минус за мен при развода. Но нищо не мога да направя, нищичко. Чувствам се напълно безсилна и много нещастна. Иначе за живота като цяло какво да кажа- физически и психически тормоз, други жени, никакво внимание на семейството. На големия едни гащи не е сменил, а сега е най-добрият баща. Имам чувството, че и в съда всичко ще е на негова страна, човек с късмет. И пари,  и връзки. #2gunfire
Това е само много накратко за мен.

# 17
как ще ти вземе жилещето нали е на баща ти  а за пристройката на чие име се води  ако няма нищо на негово име невярвам да ти го вземе а за децата почти винаги ги дават на майката големия сигорно ще го попитат при кого ще остане но и той ще се вьрне при теб на такива бащи много берзо им омрьзват грижите така че спокоино и двете ще са при теб винаги така става

# 18
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ням нищо на негово име, пристройката е на етап разрешение за строеж на мое име, не сме я регистрирали никъде все още, ниро в данъчното, нито не знам къде трябва още. Дори адресна регистрация няма там. баче е факт, че е  семейно жилище, живеем там, макар и не по адресна регистражия. А големия- няма да дойде при мен. Има много голям материален интерес да е с баща си.И колкото и да мйи е болно- държи се много агресивно с мен, мисля, че му е основен свидетел на делото, ще е против мен. Не знам с какво съм го заслужила и икак му влияят, но е факт. Всички познати и роднини мои се учудват как може да се държи така с майка си. А неговите роднини, както и съда вероятно ще си помисли- казват- е, щом такас е държи, значи има за какво. Просто копира във всяко  едно отношение баща си, както той се държи с мен, така и детето. Понеже има и по-големи доходи дори от мен на тази възраст (работи при баща си) и се е взел за голямо добро утро, а аз съм нищо с моята мизерна учителска заплата. Това е мисленето им. Това вменяват на детето- парите са всичко и ти дават предимство пред другите, другите са нийщо, само те са хора. Ужасно ме е яд и грешката е моя, защото го родих на 19 и не можех д се опълча на свекъра и свекървата за възпитанието му, нали бях послушна снаха. #2gunfire Сега бих ги направила на пух и прах , ако ми се месят за малкия. И те не смеят, защото го усетиха. Обаче тайно зад гърба ми настройват и него. Как може да не виждат добторо, не занм. Не мойгат да отличат лошото от доброто. Rolling Eyes Rolling Eyes

# 19
обарни се кьм адвокатите в форума а той има ли врьзка с друга жена можеш да искаш развод по вина и си намири добьр адвокат

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
zlateva, благодаря.  bouquet Вече го сторих. Делото ще е през октомври. Просто досега не съм говорила за проблемите си и сега някак си се чувствам добре , като споделих.

# 21
здравейте момичета, днес следобед, дано не завали, с децата ще караме колелета в морската. Ако има желаещи за среща нека се видим в 16 ч. на пейките под новия амфитеатър. Само как ще се познаем не знам. Ние ще сме с велосипеди. 

Общи условия

Активация на акаунт