цял живот ли ще е така

  • 2 367
  • 22
  •   1
Отговори
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
здравейте мислех да вляза като гост за да не научават познати за някой неща но се отказах писна ми да мислят че всичко при нас е ОК и имам прекрасен живот.
Незнам във временна криза ли сме или какво.Усещам че нервите ми неиздържат.Дори вчера си купих успокоителни.От както се е родил малкия само се караме.Дойде и момента в който чух че аз освен кафета да пия друго не върша а когато бебето ревне на петата минута той изчезва.Вече имахме два много сериозни скандала при които си разменихме тежки думи.Усещам че нещата се променят а неискам да се разделям с този човек.
Винаги ли ще е така.Наясно съм че така неможем да я караме и по-добрия вариант е да се разделим но дали нещата няма да се променят.Незнам трудно ми е да взема някакво решение но така не се живее в постоянни скандали.За всичко има панаири-вчера ме направи луда защо съм изтеглила 100лв. и съм изхарчила 50лв. а пари има верно че се обзавеждаме сега но исках да му взема една тениска и на бебо нещо а той простака така крещя.Вече не е същото аз ли съм луда той ли не бива любовта ли си отиде.

# 1
  • Мнения: 123
споко ние току що се щепкахме за едни фъстъци и аз нищо не съм правила ама сама се успокоявам,гледам си детето и не ми пука.такива неща се случват но не ги приемай и аз кърмя през 3 часа и ми е криво ,и не съм си доспала от 2 месеца вече.и накрая ще взема и аз да си го изкарам на него,така че не си сама Joy Joy Joyусмихни се сигурнасъм че при повечето млади двйки е така

# 2
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
ми то това ме държи да не си хвана чантата .Гледам дори да го избягвам щот много ме дразни  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 123
по някога се изисква време нищата да се оправят.просто спри да му обръщаш внимание,проблема при мен е че бързо ми минава.

# 4
  • Мнения: 1 942
Айде сега с бебе на 3 месеца ще се разделяте! Иска се време да се приспособите към новите задължения, новите си роли и новите си отношения. Върви прегърни мъжа си му кажи, че не искаш да се карате, че си изнервена, че той реагира рязко, че трябва да намерите начин да не се карате  Peace Всичко ще се нареди с времето, гледайте да не си казвате тежки думи и да не вземате прибързани решения  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 074
Айде сега с бебе на 3 месеца ще се разделяте! Иска се време да се приспособите към новите задължения, новите си роли и новите си отношения. Върви прегърни мъжа си му кажи, че не искаш да се карате, че си изнервена, че той реагира рязко, че трябва да намерите начин да не се карате  Peace Всичко ще се нареди с времето, гледайте да не си казвате тежки думи и да не вземате прибързани решения  Hug

Абсолютно съм съгласна.
И при нас имаше доста тежки моменти, но той се опитва (под мое дуднене естествено) да проявява разбиране. Иначе всичко се оправя с разговори.
Но пък и той следва да се съобрази малко и ако видиш, че бяга от отговорност и те вини за несъществуващи неща, си стой на положение и не се поддавай на неговите манипулации. Само защото го обичаш не си длъжна да търпиш истерии.
Сега обаче е може би най-трудният период на адаптация, затова по-добре  самата ти стискай зъби и се опитвай да се успокояваш и него да успокоиш - ние, както винаги, сме по-силния пол.

# 6
  • Мнения: 1 849
Ех, мила само на три месеца ти е детето, наистина недоспиването ти да ти оказва влияние, а на съпруга ти със сигурност му е трудно още да свикне със това, че е баща и животът му вече не същия. Спри да му мърмориш, започни да му говориш за неща различни от това какво е правило бебето днес и т.н. Разкажи му нещо весело, какво си прочела в нета, за нещата които са ви интересни и на двамата, за хобито му...Това ще е добре и за теб. Казвам ти го от личен опит. Моят мъж е много търпелив, но след второто ми раждане вече стана много мълчалив, накрая си говорихме и той си каза, че му е неприятно, че говоря само за проблеми, само за това което е направило детето...Осъзнах, че децата бяха станали моят свят и аз бях се затворила в него. Чети повече в нета, реши да си подобриш квалификацията...направи нещо различно. Заслужава си. Може би ти звучи почти еретично, като не си си доспала, няма кой да ти помогне...но това би те ободрило, би ти дало стимул. Мъжът ти със сигурност не иска като се прибере да вижда мърморанка, с нацупена физиономия. Погрижи се за външния си вид, не казвам посещения на фризьори и козметици, а просто бъди чиста и спретната, колкото и да ти тежи да го направиш, защото си уморена. И тогава с усмивка можеш да му намекнеш, че имаш малко нужда от помощ. Можеш дори да не го формулираш така, а да подхвърлиш  - Скъпи, би ли свършил това... Никой мъж не може да устои на усмихната и приветлива жена. Нека не се чувства, че е длъжен, а сам да поиска да се погрижи.
Успех!

# 7
сигурнасъм че при повечето млади двйки е така


Разбира се,вие не сте изключение.И ние се дрънкаме Joy Joy Joy

# 8
  • Мнения: 599
Oooo,миличка не стигай до крайности.При всички млади с малко бебче е така.Просто сте изнервени,всичко ще отмине.Само не си казвайте силни думи да се наранявате.По-добре го обиждай тук,щото няма да разбере,така изпускай парата PeaceИ при нас беше така,ако не всеки ден-то през ден се карахме точно за глупости,а пък сега се сещаме за тези моменти и голям смях пада. Joy

# 9
  • Мнения: 473
Всеки ден си лаем за нещо, ама хич не обръщам внимание за това. Все за нещо се дрънкаме с мъжа ми, даже вече го избиваме на смях. Ще свикнеш, какво толкова те мъчи? И моя мъж си мисли, че нищо не правя, но на мен хич ми не пука.

# 10
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
  bouquet  благодаря ви .Снощи го оставих със звяра за няколко часа а аз ходих на кафе-уууу то можело да се чувствам пак като преди.Като се върнах вече горкия се беше изприщил-малкия само мрънкал от както съм била излязла а татко му му изшъткал два пъти и го сложил да гледа ТВ-кротнол бил.Горкото ми детенце  hahaha

# 11
  • Мнения: 5 539
Разбира се,че няма все да е така Hug
Повечето двойки се изпокарват през първите месеци на бебето, но никой не ни предупреждава, че ще е така Wink
Като стане бебо на годинка, а може и по-рано, нещата ще се нормализират.

Ще взема вече да предупреждавам приятелките си, които са бременни с първо, за този критичен период след раждането Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 187
Това е просто още един период през който трябва да преминете.  Wink
Ще имате много препятствия да прескачате и занапред.
Важното е да се държите един за друг и да не пропадате твърде на
дълбоко, за да можете после да продължите напред - заедно.
Сърдечни прегръдки за малкото топче.  Hug

# 13
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Мила,добре дошла в света на "женени с деца".Всички май сме така откакто сме с деца.Ние сме женени от 10 години и от време на време,макар признавам са по редки скандалите ,ги имаме и ние.Дръж се и това ще отмине повярвай. newsm10

# 14
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
знаех че ще е трудно но като че ли не бях подготвена .Дано наистина е период и да свърши че вече хапчетата за нерви не помагат.Станала съм в 5 часа и едва сега успях да се изкъпя като моя мил сутринта се изнесе с усмивка за да пие кафе.

Общи условия

Активация на акаунт