Бучка, запушен канал ......

  • 860
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 857
Здравейте имам спешен проблем - днес преди около 1ч се прибрах от разходка и когато се съблякох за да накърмя беба изпитах  болка в гърдата и напипвам нещо като голяма бучка, запушен канал или нещо такова. Аз я кърмя от 6 месеца и половина ,като още не съм заместила хранене и  освен през ноща не правя по-големи паузи от 4ч за да се запуши канал. От какво може да се получи това и какво мога да предприема? Преди малко нахраних малката от тази гърда и се цедих,но вече няма мляко за изцеждане, а  бучката се втвърдява все повече. Единственото което предполагам,че може да е причинило това е,че днес за първи път от както кърмя сложих сутиен с банели, да не би те да се притискали някой канал или нещо такова?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сутиените с банели могат да направят такава беля, както и всичко друго, което притиска гърдата.
Стандартните неща ги знаеш - бебето да суче често на тази гърда (винаги почвай от нея), топлина преди кърмене и масаж на мястото. Зелевите компреси също страхотно помагат Grinning

# 2
  • Мнения: 857
hedra благодаря и за бързия отговор, но колкото и да се цедя и да слагам бебето да суче тя не се смалява... Sad  продължавам да пробвам

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами то не става веднага - ще спадне след още някое кърмене, но е възможно мястото да остане болезнено като натъртено още няколко дни. Ако се притесняваш, почвай със зелето - то действа много бързо Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 276
Само да споделя, без да го твърдя категорично, че от моя опит, от компресите със зелеви листа намалява кърмата.
Дори ми казаха, че в други държави със зелеви листа спирали кърмата.

Моята кърма вече я няма (спряха я с Достинекс) заради подобна бучка и безвъзвратно запушен канал, но преживях ужасни неща  Cry Бучката още си стои, ще ми я вадят скоро оперативно.

На теб желая успех!   bouquet

# 5
  • Мнения: 264
при мен се наложи два пъти да пия антибиотик, защото освен болката вдигах и температура. И всичко това от банел на сутиен. Първия път ми се запуши каналче на 5ия месец, като това ми е второ дете, с първото никога не съм имала такива проблеми. Има и още нещо - винаги проблемите ми бяха на лявата гърда, мисля че причината е че нося бебо отляво и притискам гърдата. Започнах да го нося отдясно и си купих сутиен за кърмачки и още два на Skiny спортния модел с предно закопчаване, без банели.
Относно бучката - кърми бебчо като винаги започваш от болната гърда. Аз се оправих след като бебчо почти цяла нощ вися на гърдата ми и сука, на сутринта бях ок. Зеле не съм слагала, нооо както казах, наложи се да пия антибиотик. Не съм сигурна, но слагането на разни неща върху гърдата може да е добра предпоставка за инфекции, май.... Сега, да чукна на дърво всичко е ок и продължаваме да се кърмим.

# 6
  • Мнения: 236
Ох, и аз съм изпитала подобен кошмар няколко пъти-запушен канал. Това което ме спаси: предимно бебка. И лошото беше че при мен все посреднощ ставаше и бебка сънлива и не дърпа хубаво а аз се чудя какво да правя. Първия път горещ душ, топли компреси, и давам на беба, побутвам я, колкото може, колкото да тръгне, и после изцедих около 70 мл и повече ако не е било. След около седмица пак-запушен канал. И един път стана така че бях на работа, и няма как да давам на малката, и моята гърда беше твърда за бучка може и аз да съм имала. И се оплаквам на моя, той вика, размачкай и цеди. И аз стискам зъби и почнах да масажирам и почна лека полека да тече. Но определено моя съвет: при запушен канал, действай възможно най-бързо да се отпуши, за да не стане по-лошо (мастит). Ако трябва давай само болната гърда и другата цеди, докато не се оправи. И няколко дена след като се отпуши канала, бебка като захапе и боли доста, но се оправя. Успех  Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 524
Това което може да помогне е и приемането на Лецитин. Първите един-два дни по 2-3 дневно, а след това поне известно време по един дневно.
От друга майка с такива запушвания знам и мляко с ориз вари се като това за ядене, само че без захар и се слага като компрес на гърдата.
Сменяй позата на която поставяш бебчето обръщай го настрани или с главичка към корема ти.
И един съвет от моя опит, но трябва и един смел татко. Използвай таткото като помпа. Нищо няма да му стане от две дръпвания, после може и да я изплюе кърмата, ако му е чак толкова гадно. Действа обаче безотказно при запушени канали. Embarassed

# 8
  • Мнения: 857
Благодаря ви за отговорите днес бях на лекар и ми изписа антибиотици и една инжекция, който ми помогнаха почти веднага, сега нямам проблем, но трябва да го пия 7дни за всеки случай.
Един съвет към всички кърмещи НИКАКВИ СУТИЕНИ С БАНЕЛИ!!!

# 9
  • Мнения: X
Малко закъснял отговор, но опитът ми доказва, че средството е изпитано. Писала съм на много места, но ще продължавам, защото знам, че е доста гадно. Компрес от вода + спирт в равни части. Загрява гърдата и канала се отпушва лесно. При мен доста често се получава запушване и само това ме оправя. Желая успех!

Общи условия

Активация на акаунт