Кога да захраня с жълтък?

  • 2 852
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 304
записвам се да следя темата

# 16
  • Мнения: 113

Мисълта ми е, че жълтъка изобщо не е нещо жизнено важно Peace

И аз така мисля и за това още не съм давала  Mr. Green
Аз не смятам,че жълтъкът не е важен NaughtyИ на мен ми се иска Никол да го яде, но уви-не го харесва въобще.Няма да се откажа да и предлагам обаче.Ето какво намерих за жълтъка,дано да ви е полезно Hug
--------------------------------------------------------------------------------
 
Яйца. Жълтъкът е ценна храна, защото съдържа желязо. Бебетата започват да се нуждаят от повече желязо за образуване на червени кръвни телца към средата на първата година, защото при бързия растеж ограниченият брой кръвни телца, които имат от раждането, става недостатъчен. (Млякото почти не съдържа желязо, а в много други храни има съвсем малко. Повечето каши от зърнени храни съдържат доста желязо.) С яйцата трябва да се започне внимателно, защото те най-често предизвикват алергични реакции, особено у бебета от семейства с алергични прояви. Най-обикновената форма на алергии у кърмачетата е екземата. Кожата, особено по лицето и около ушите, загрубява, почервенява, покрива се с люспи, може да се разрани и да се образуват корички. Детето усеща сърбеж.
За да се намали вероятността за развитието на алергия, предизвикана от яйца, трябва да се вземат няколко предпазни мерки. През първата година използувайте само жълтъка, тъй като желязото е в него. Белтъкът е този, който обикновено предизвиква алергията. Давайте жълтъка твърдо сварен, защото, когато една храна е добре сварена, вероятността да предизвика неприятности се намалява. Започнете с по-малко от 1/4 чаена лъжичка и постепенно увеличавайте количеството. Варете яйцето 20 минути, махнете белтъка и смачкайте жълтъка. Някои бебета не харесват вкуса на твърдо сварения жълтък. Прибавете малко сол или го размесете с кашата или зеленчуковото пюре. Ако това го накара да се отказва от тях, не настоявайте.
С жълтъка най-често се започва между 4-ия и 6-ия, но някои лекари предпочитат да изчакат до 7-8-ия месец, особено в алергични семейства. По-добре изчакайте до 9-ия месец, преди да дадете рохки или бъркани яйца, които съдържат и белтъка. Почнете постепенно както при всяка нова храна. Яйцето може да се даде на закуска, на обяд или на вечеря. След прибавянето на месо към храната давайте яйцето на закуска или на вечеря.
 
:

# 17
  • Мнения: 2 529
Има още нещо за жълтъка - във Тримовакс ваксината (морбили, паротит и рубеола), която се поставя на 13 месеца се съдържа кокоши протеин и съм чела, че е добре преди това да е ясно дали детето няма алергия към яйца  Thinking

# 18
  • Мнения: 5 500
qgodka, хубаво е, че си се потрудила да търсиш, но още по-хубаво е, че повечето майчета вече мислят с главите на раменете си и не се доверяват сляпо на педита и думата им вече не е "закон".
Желязо има в кърмата в усвояемо количество до 50-70%, в АМ също, макар в доста по-малък процент! Всички статии по въпроса, че желязото изчезва от кърмата и запасите на бебето след 6-тия м за мен са чиста проба манипулация!
kiki29, това си е гаргара! Прилича ми на поставяната първа ваксина ХБ с цел застраховане ако се извършват манипулции на бебетата с нечисти инструменти! Застраховка #2gunfire сори, навлизам в друга тема!

Общи условия

Активация на акаунт