Проблеми с хазяина

  • 2 772
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 567
Ани, мерси, мила, ще мине няма къде да ходи  Wink
Дебеланче, благодарско за съвета. Честно да си кажа не знаех как е смрадлика на немски. Аз всъщност доста и от болестите не ги знам, ще се допитвам до теб  Wink Дано не се налага да е често  Sunglasses А иначе не съм много зле. Споко. Мажа се с една пастичка, не боли вече, значи е на път да минава. #Milti
Приятен уикенд на всички  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 293
Цитат на: 6o6i
Здравейте мили мами,
спешно се нуждая от съвет- в сградата, в която живея няма помещение за колички и колела. Досега оставях количката на 1я етаж (живеем на 4я). Изведнъж 2ма съседи са се сетили, че им пречи да се качват по стълбите  #Shocked и са се оплакали съответно на хазяина. Аз съвсем мило обясних, че съм със секцио и количката тежи ужасно. просто не мога да я слагам, нито в мазаето, нито да я влача 3 етажа  Sign Exclamation Засега не спотигнахме консенсус.
Имате ли представа дали и къде мога да потърся помощ? Някоя организация или що ли? Verbraucherzentrale май няма да стане... Thinking
Благодаря ви много  Heart Eyes

Здравей мила,
за съжаление немците в повечето случаи се месят точно там където не трябва. Незнам дали наистина им пречи , но и да им обясниш тях това не ги интересува.Бъди предпазлива, защото и съдят за такива неща. Аз лично съм имала проблеми,  майка ми беше на гости, и съседите веднага решиха да се включат. Ами какво да ти кажа, бяхме помолени да се изнесем, защото разбираш ли майка ми беше за една седмица при мен , а всъщност никой нямал право да живее в жилището освн ние. Абе....
Не всички са такива, сега нямаме никакви проблеми, но аз си имам едно на ум.

# 32
  • Vienna
  • Мнения: 519
много добре за изгаряния е Käs(е)pappel-Tee (Folium malve) и изобсто за заздравяване на рани, направо 4удеса вър6и. купува се от аптеката, прави6 си 4аи и се маже6 2-3 пъти на ден.

# 33
  • Мнения: 1 278
Шоши, ако не се справиш със съседите, измисли някакво покривало на тая количка и я оставяй навън. Имам чувството, че това ще ти отнеме по-малко нерви и разправии. Аз специално си мисля да направя същото (с покривалото), защото тандемската ми количка за породени деца е огромна и ще се побира едвам в преддверието. Пред вратата имаме навес и не ме е страх толкова от дъжда, но имаме и една много нахална съседска котка, която 100% ще си падне по количката. Та затова ми се върти идеята да измайсторя някакво покривало - против дъжд и котки!

# 34
Цитат на: Demetra
.... покривало - против ... котки!
Деметра, малко предложение. Едно куче Laughing  Laughing до количката.

# 35
  • Мнения: 1 278
Хонда, мила, това добиче е безстрашно. И пет кучета да му вържа, все тая. Само да съм оставила вратата отворена за миг - вмъква се и пикае в преддверието. Отворя ли прозорците, онова скача в къщата и хич не се притеснява. Много обичам животните, ама децата ми са алергични и котките не са ми добре дошли, където живея, докато момчетата са малки.
Аз се разделих с моя котарак като забременях, след 10 години "вечна дружба" и не ми беше хич лесно. Та, много добре познавам котките и знам, че това с опикаването си е нагон, ама така ми иде да й натрия на тая "гадинка" носа в локвата, че... Особено сега, като така ми призлява от тая миризма. Честно казано не знам как да се справя културно с проблема, а варварските методи не са ми присърце.

# 36
Вярно, че има много нахални котки. Една постоянно ни варди да си отворя вратата на колата и да се намъкне.Но в къщи още не е опитвала (Амбър я гони Twisted Evil  Laughing ).Но за количката хем да е дъждобран, хем и от котака.... Thinking  - май ти трябва шед (дървена или пластмасова барачка) направо Embarassed  Confused  Grinning

# 37
  • Мнения: 1 278
Що бре? Едно просто "наелунче" нЕма ли да свърши работа?  Wink  Laughing

# 38
Цитат на: Demetra
Що бре? Едно просто "наелунче" нЕма ли да свърши работа?  Wink  Laughing
Абе колко му е да го скъса - шЪ вземе да реши да си "наточи" ноктите и..... Rolling Eyes  Simple Smile

# 39
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
ама че неприятна работа, 6о6и... Confused  Опита ли се да говориш с теzи съседи, толкова ли са нераzбрани Imp  Кажи как се раzвиха нещата?

# 40
  • Мнения: 2 567
Роза, засега се оправихме. Проявиха разбиране, слава Богу. Както казах, става въпрос за още около 2 месеца количката да стои там, ще го преживеят. А и Аиа беше толкова добра и ми прати една извадка от съдебни дела точно във връзка с държането на детска количка в коридора-винаги са в полза на родителите.  Grinning Ако пак някой възроптае, ще им го лепна на стената да го четат  Wink

# 41
  • Мнения: 4 244
Шоши какво стана с изгарянето ти?

# 42
  • Мнения: 2 567
Поминават вече, благодаря  Heart Eyes
Част от тях се обелиха и нямам белези  #Milti

Общи условия

Активация на акаунт