Има ли педиатър, който има време да каже цяло изречение

  • 1 439
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 259
А къде са тези 17-то и 22-ро? 22-ро не е ли в Гео Милев до Плиска. ако е там - пиши ми. Аз съм в Гео Милев. Нашата педиатърка не работи в поликлиниката, а малко по-надолу от нея. Изключетилно съм доволна от нея. Направила си е кабинет в един апартамент. Много е удобно. Първо, че чакалнята си е ОК. Има си тоалетна, има си телевизор, играчки, диванчета. Второ, че лекарката е изключителна. Винаги на разположение. Никога не ми е отказвало домашно посещение, независимо дали е през деня или в 2 часа посреднощ в събота. Даже ми се е случвало да звънна и тя самата да каже, че идва. Без да се е наложило аз да я моля да дойде.
Отговаряла ми е на всички въпроси. Даже преди два месеца бяхме заминали, а аз забравих да я предупредя, че ще пропуснем консултацията. Обади ми се много разтревожена да пита добре ли сме. И каза като са върнем - да отидем, независимо че щяхме да се върнем точно по 24-ти май, а тя имаш гости от чужбина. Каза, че ще е на разположение и да и се обадя без да се притеснявам.
Когато трябваше да поставяме ДТК ваксините ми даде купища информация за възможните варианти и каза сама да избера. Не ми е натрапвала мнение. Каза, ако имам въпроси, да питам, но да се информирам. Аз четох, четох и накрая поисках нейното мнение и избрах тази, която тя ми препоръча, но самата тя не ми е натравала мнение за нищо. Нито за ваксини, нито за захранване, за абсолютно нищо. Информирана е за всички системи на захранване и ако ти кажеш каква система си избрала, те съветва по нея.
Направо ми е слънчице.

А това за препоръчването и че била добър лекар, само ще ти кажа, че нашата педиатърка има над 3500 пациента и с колкото майки съм говорила, никоя не ми се е оплакала, че претупва прегледи, защото има много пациенти. Така че, многото пациенти не са оправдание, да не си въшиш работата, както трябва.



Предполагам сте при др. Сотирова, нали? И ние сме при нея и също съм много доволна. Умишлено избягвах поликлиниката точно заради това безкрайно чакане и претупване после. При Сотирова го няма този стрес, всичко протича доста спокойно и имам време да питам и да си говорим в повечето случаи.

# 16
  • Мнения: 5 362
Смени си педиатърката, като е толкова заета и няма време за твоите въпроси.

И аз така бих направила Peace
Нашата педиатърка е също много ангажирана,има хиляди пациенти,но никога не се е държала така с нас.На всеки обръща нужното внимание,пък ако ще пред кабинета й митинг да стане Wink

# 17
  • Мнения: 9 050
А къде са тези 17-то и 22-ро? 22-ро не е ли в Гео Милев до Плиска. ако е там - пиши ми. Аз съм в Гео Милев. Нашата педиатърка не работи в поликлиниката, а малко по-надолу от нея. Изключетилно съм доволна от нея. Направила си е кабинет в един апартамент. Много е удобно. Първо, че чакалнята си е ОК. Има си тоалетна, има си телевизор, играчки, диванчета. Второ, че лекарката е изключителна. Винаги на разположение. Никога не ми е отказвало домашно посещение, независимо дали е през деня или в 2 часа посреднощ в събота. Даже ми се е случвало да звънна и тя самата да каже, че идва. Без да се е наложило аз да я моля да дойде.
Отговаряла ми е на всички въпроси. Даже преди два месеца бяхме заминали, а аз забравих да я предупредя, че ще пропуснем консултацията. Обади ми се много разтревожена да пита добре ли сме. И каза като са върнем - да отидем, независимо че щяхме да се върнем точно по 24-ти май, а тя имаш гости от чужбина. Каза, че ще е на разположение и да и се обадя без да се притеснявам.
Когато трябваше да поставяме ДТК ваксините ми даде купища информация за възможните варианти и каза сама да избера. Не ми е натрапвала мнение. Каза, ако имам въпроси, да питам, но да се информирам. Аз четох, четох и накрая поисках нейното мнение и избрах тази, която тя ми препоръча, но самата тя не ми е натравала мнение за нищо. Нито за ваксини, нито за захранване, за абсолютно нищо. Информирана е за всички системи на захранване и ако ти кажеш каква система си избрала, те съветва по нея.
Направо ми е слънчице.

А това за препоръчването и че била добър лекар, само ще ти кажа, че нашата педиатърка има над 3500 пациента и с колкото майки съм говорила, никоя не ми се е оплакала, че претупва прегледи, защото има много пациенти. Така че, многото пациенти не са оправдание, да не си въшиш работата, както трябва.



Предполагам сте при др. Сотирова, нали? И ние сме при нея и също съм много доволна. Умишлено избягвах поликлиниката точно заради това безкрайно чакане и претупване после. При Сотирова го няма този стрес, всичко протича доста спокойно и имам време да питам и да си говорим в повечето случаи.

Дааа. И там се случва да има хора, но аз и се обжадам по телефона от предния ден, за да питам кога да отида. Тя си знае натоварването и ми казва по коет време не очаква да има хора. така не ми се налага и да чакам. И консултациите си протичат спокойно.

# 18
  • Мнения: 6 029
Има има, нашия педиатър например, повтаря, обобщава "защото много те обърках вече с термини " и никога не ни гони, преди да сме казали "добре, ясно " Simple Smile Мога да ти дам координати, но е в Павлово.

и нашия е такъв и е в павлово Laughing

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз съм безкрайно доволна от нашата.Когато я избрахме ми беше сравнително близо,сега ми е доста далечко,но не се отказвам от нея. HugНе само,че отговаря на въпросите ни изчерпателно,ами и сама пита дали исакме да знаем още нещо,какво ни вълнува и т.н.Сама ни подсещаше за направления,препоръча ни и няколко незадължителни ваксини.Познава всяко дете и родител поименно,а ги има мноооого. Hug

# 20
  • Мнения: 941
аз поради тези причини смених педиатъра на малкия.Но не мога да кажа,че не е отговарял на въпросите ми-напротив,чакаше да му ги задам.Но не можах да преглътна друго-ако аз не го подсетя,няма да го преслуша,никога не му погледна гърлото,е кажете как може да ваксинира без тия важни неща Rolling Eyes И друго-не си дава телефона,защото и той имал личен живот #Cussing out  е добре де ,как може да нямам връзка с доктора на детето си??? Имам се за съобразителен и тактичен човек,никога не бих го потърсила с маловажна причина 
Има и страхотни педиатри Simple SmileАз попаднах на такава в Люлин!
  Биляна,и аз съм в Люлин,би ли казала името му Praynig

# 21
  • Мнения: 1 426
Нашата пък беше точно обратният случай. Повтаря, повтаря... аз казвам: да, разбрах - ама тя да го каже още веднъж, че да не го забравя! Аз пък на това, че е прекалено обстоятелствена, се дразнех на моменти  Laughing

# 22
  • Мнения: 3 456
Има, има. Нашият понякога говори прекалено и то не само за нашето дете, ами подкарваме и за неговото и на комшиите Laughing
И нашата така. Налага се аз да я прекъсвам.

# 23
  • Мнения: 941
Има, има. Нашият понякога говори прекалено и то не само за нашето дете, ами подкарваме и за неговото и на комшиите Laughing
И нашата така. Налага се аз да я прекъсвам.
  по-добре да говорят,отколкото да мълчат като пънове Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 1 603
по-добре да говорят,отколкото да мълчат като пънове Laughing

Точно.
Аз очаквам от лекаря да говори, да ми казва за нещата, които не знам или да ме подсеща за нещата, които знам, но може да съм забравила. А не да чака аз да питам за всичко. То не че ми отговори де.....
Поне на телефона си винаги отговаря - налагало се е няколко пъти /през деня де, за нощите представа си нямам дали ще се обади, пък надявам се и да не се налага де/.

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Повечето са такива ...аз за 3 години смених 4 педиатъра ... и то не е от нямане на време, а защото не обичат да обсняват   Close ...

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние случайно попаднахме на нашата,но сме много доволни.Обяснява много подробно,знае всички схеми на захранване,не натрапва нейното лично мнение по въпроса.Много съвети получихме за ваксините.И аз винаги ходя със списък,защото забравям нещо важно да питам винаги.От вратата ми казва да вадя списъка и започва сама да чете и отговаря.
За направленията за ортопед и разни рутинни изследвания-никога не ми се е налагало да и напомням,жената просто си знае работата.

# 27
  • Мнения: 858
Нашата има много пациенти,Записва ни час и докато сме при нея ,няма по-важни дела от това да ни обърне внимание колкото е нужно.Даже ако пропусна датата на която и звъня ,за да уточним час,то на следващият ден тя звъни да ме подсети.Сменете педиатъра.Има много който се смятат за много велики,щом имат много пациенти смятат,че няма какво толкова да ги ухажват.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 084
аз съм доволна от нашата....и пита и отговаря и с повече от 1 изречение даже.....

веднъж по спешнест викахме един частен лекар вкъщи - ма мнооогооо обяснителен човек - та това, та онова, ама защото ......много беше мил и готин....

# 29
  • Мнения: 27 524
Да, напълно те разбирам и ти вярвам. Ние сме в 19-та ДКЦ и вече се зарекох, че там нямам работа. Да не пиша пак защо, случаите са просто безумни  ooooh! Ходих на частен лекар, който също претупваше бързо нещата. По съвет на Пипинка се спрях и съм много доволна от д-р Масларски в клиника Вита, който винаги отделя много време, независимо от тълпата пред кабинета му, който преглежда обстойно, задава въпроси за всичко и дава адекватни съвети и добро лечение.

Общи условия

Активация на акаунт